Прояждане на месо след 2 години вегетарианство

  • 4 817
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Здравейте, момичета!
От близо 2 години не ям месо изключае риба! Чувствах се добре и нямах проблеми, но изведнъж рязко качих кг, защото много започнах да наблягам на въглехидратите, а постоянно търсех заместители на месото. Купувах си скъпи добавки (витамин Б12 и т.н.). И сега просто осъзнавам, че не мога да продължа така... Смятам за безсмилено да продължавам да си хвърлям парите за заместители на месо като мога да започна да си набавям всичко нужно като го ям...
Таа съжалявам за дългото интро 😃 Въпросът ми е дали можете да ми помогнете с идеи за захранването? Като от толкова дълго не съм яла месо се притеснявам, че мога прекалено да избързам да направя някоя беля с корема...
Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: X
Чак пък захранване... Аз проядох след 10 години вегетарианство, нищо не ми стана, напротив, почувствах се супер.

# 2
  • Мнения: 13
Чак пък захранване... Аз проядох след 10 години вегетарианство, нищо не ми стана, напротив, почувствах се супер.

Малко или много ще бъде стрес за организма... Ти веднага ли започна да си ядеш пържоли 😂 не трябва ли да започна с малко количество от някакво по-леко месо като зешко или пилешко? Ти нямаше ли проблеми с храносмилането? Пи ли например ензими или пробиорици?

# 3
  • Мнения: X
Нищо не съм пила, не съм имала проблеми с храносмилането. Първо ядох пилешко. Естествено, не е много разумно да започнеш с най-мазната голяма пържола.

# 4
  • София
  • Мнения: 38 498
А млечни ядеш ли?
Започни полека, с пилешко, изчакай един ден, после може телешко, немазно свинско по малко и пак чакаш 1-2 дни след това, да видиш ако има реакция.

# 5
  • Мнения: 8 163
Стефани, качването на килограми няма връзка с вегетарианството, а с количеството излишни калории, които си приемала.

Щом си била пескетарианец, не би трябвало да имаш проблеми с храносмилането. Няма особено значение дали ще почнеш с пилешко или с "мазна пържола". Първо, че стомахът ти е получавал животински белтъчини и по време на близо 2-годишното ти вегетарианство. И второ, че едва ли си била на истинско нискомазно хранене.

Единственото нещо, на което може да е разумно да обърнеш внимание за "преходния" период, са количествата месо от птици и бозайници, което ще ядеш. Увеличавай постепенно.

# 6
  • Мнения: X
Оф, аз чак сега прочетох за рибата. Не знам за какво вегетарианство става дума тогава и въобще защо се притесняваш.

# 7
  • Мнения: 7 006
Олеле..Заместваш месото с въглехидрати ? ooooh!
Козата си сака пръч в крайна сметка..
Животинския протеин може  да бъде заместен само с растителен..протеин/белтък..Не с въглехидрати..
Яж всеки ден ядки и извара..

# 8
  • Мнения: 5 259
Аз съм била вегетрианка почти цял живот. Като забременях с второто си дете изведнъж започна да ми се яде само месо. Това чувство не го познавах до този момент. Но и не можех да се въздържам, така че си ядях каквото ми се ядеше. Понякога и по три пъти на ден месо. Никакви проблеми със стомаха не съм имала.
След като родих месоядството веднага ми мина и сега пак не ям месо и отново ми е неприятно по същия начин, както преди.

Изобщо не се притеснявай, че е нужно да правиш нещо специално. Яж каквото ти се яде. Едва ли ще изядеш 5 пържоли наведнъж  Sunglasses

# 9
  • Мнения: X
Аз се чудя поради каква причина някой не яде месо, а после го прояжда? Съвсем добронамерено питам.

Самата аз не обичам много месо, хапвам, но рядко. Имала съм моменти в които не съм го консумирала.
Обаче вегетарианец с години да почне да хапва месо ми е странно.

# 10
  • Мнения: 4 270
Аз се чудя поради каква причина някой не яде месо, а после го прояжда? Съвсем добронамерено питам.

Самата аз не обичам много месо, хапвам, но рядко. Имала съм моменти в които не съм го консумирала.
Обаче вегетарианец с години да почне да хапва месо ми е странно.

Понякога човек просто решава да опита.
Преди повече от две години спрях месото по здравословни причини, за около половин година. Толкова зле никога не бях се чувствала. Осъзнавам, че грешката беше в мен, не се хранех балансирано, постоянно бях гладна, нямах сили, напълнях...Това просто не е за мен.

# 11
  • Мнения: 13
Аз се чудя поради каква причина някой не яде месо, а после го прояжда? Съвсем добронамерено питам.

Самата аз не обичам много месо, хапвам, но рядко. Имала съм моменти в които не съм го консумирала.
Обаче вегетарианец с години да почне да хапва месо ми е странно.

Понякога човек просто решава да опита.
Преди повече от две години спрях месото по здравословни причини, за около половин година. Толкова зле никога не бях се чувствала. Осъзнавам, че грешката беше в мен, не се хранех балансирано, постоянно бях гладна, нямах сили, напълнях...Това просто не е за мен.
Абсолютно по същите причини като тези на Herz Wink

# 12
  • Мнения: X
Според мен не е нужно захранване.

# 13
  • Мнения: 3 031
Сестра ми беше вегетарианка около година и половина. Като прояде отново не направи захранване. На една Коледа приключи с въздържанието и омете стабилно количество пуйка с кисело зеле. Хич не ѝ стана лошо.

# 14
  • Мнения: 1 196
Разбира се,че е нужно захранване,иначе ще е голям стрес за организма..
Започни с бяло пилешко месо- варено или печено по малко,после увеличи дозата - все едно бебе захранваш... После,червено пилешко, телешко и накрая свинско,но лека- полека ...дай си поне 2 седмици за всяко месо.. Опасно е изведнъж... Peace

Общи условия

Активация на акаунт