Режимите на Ипократис - тема 15

  • 114 866
  • 775
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 19 488
И аз нещо след бурния успех първата седмица, сега нещо съм малко нагоре и не свалям. Явно двете килца в началото мигновено свалени са били вода за съжаление.

# 691
  • Мнения: 361
Здравейте!Поръчах си и аз режим,започвам на 02.04.Притеснявам се ,че съм много лакома,работата ми е спокойна и ям от скука понякога...корема ми е разширен,хапвам доволни количества.Та не знам как ще ми се отрази режима,но съм твърдо решена да пробвам!Най ме притеснява факта че нямам кухненска везна, а всъщност и не желая да имам!Малко "на око" ще са ми грамажите.Бихте ли ме посъветвали (аз писах на Ипократис,дано отговори)- ориентировъчно колко е 150гр филе/пържола- примерно колото дланта ми?Колко см дълго,колко широко?100 гр плод?100 гр домат?Примерно за мен това е средна по големина ябълка/домат.С ядките ще успея,просто ще купувам по 100 гр и ще деля на две или пък по една шепа просто ще ям.С киселото мляко..също ще се справя.Мисля за мярка за 200 гр да ползвам чаена чаша, а за 300 гр кофичка от Активия. Моля,давайте идеи!Всички ли ползвате везни??Не че немога да си купя,но не е практично.Например отиваш в ресторант или на гости и казваш На мен само 200гр зеленчуци ми сипете,моля!Иначе режима ми харесва- номера е да свикнеш просто да ядеш често и по малко,това е.И като свикнеш с малките количества,вече няма да има нужда от везни и т.н.Още докато видиш една храна и ще усещаш по колко да си сипеш или изядеш.

# 692
  • Мнения: 15 033
Ако си вземеш кухненска везна ще се изненадаш колко не можеш да караш на око. Меря всичко от две години и понякога самата аз се изненадвам колко малко е от нещо 150 гр.

# 693
  • Berlin
  • Мнения: 11 262
По-добре си вземи везна. Едва ли някой ще седне да ти измери парчето си пилешко филе. Все пак има значение и колко е дебело. 😄 Една ябълка е ок. 200гр, освен ако не е мъничка, доматът също спокойно може да наближава 200те гр. Едно киви е може би 100гр. А и везната може да се използва не само за мерене на храната.

# 694
  • Мнения: 361
Добре де,аз везна ще си взема!Но доколко практично е това когато сте на гости или на заведение?Нали целта е максимално да доближим режима до ежедневието си,за да се спазва стриктно и постоянно, а не са мо един,два или три месеца и после...пак затворения кръг!Цял живот с тая везна под мишница ли трябва да ходя?

# 695
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Добре де,аз везна ще си взема!Но доколко практично е това когато сте на гости или на заведение?Нали целта е максимално да доближим режима до ежедневието си,за да се спазва стриктно и постоянно, а не са мо един,два или три месеца и после...пак затворения кръг!Цял живот с тая везна под мишница ли трябва да ходя?
В инструкциите Ипо е обяснил какво се прави когато сме на гости или се храним навън..

# 696
  • Мнения: 361
Ако си вземеш кухненска везна ще се изненадаш колко не можеш да караш на око. Меря всичко от две години и понякога самата аз се изненадвам колко малко е от нещо 150 гр.

Щом от две години мерите всичко, вече не сте ли свикнала да си сипвате и хапвате "на око"?То според мен това е главната цел на тия режими!Да се научиш да ядеш често и по малко.

# 697
  • Мнения: 15 033
Ами явно окото ми е голямо Simple Smile В книгата си Ипо пише, че трябва да се яде макс по 300 мл. храна на ядене и то не повече от 4 пъти на ден, та не е чак толкова често, все пак.
По заведенията си пише грамаж на всичко, така че човек може да си направи сметката.

# 698
  • Мнения: 361
http://lubomirivanov.com/3990/

Намерих си много полезна статия, благодаря все пак на всички,които се включиха!Успех!

# 699
  • Мнения: 15 033
То пък голямо затормозяване това мерене, все едно часове седиш и мериш. Колкото по-просто е менюто и по-малко продукти съдържа, толкова по-лесно организмът го преработва, говоря за дневното меню. Аз обикновено имам по 5-6 продукта максимум и ги меря за секунди. Естествено не всичко, защото, ако пържолата ми е 170 грама, а не 150, няма да отрежа 30 грама, но това наистина се придобива като навик с времето. И за мен би било по-трудно да тръгна да деля кофичката извара на 3 или 4, за да взема едната част, колкото ми трябва, отколкото да меря на везната.

# 700
  • Мнения: 219
А колко кг.свали за 1 месец?
И аз работя и нямам грижи с храната през 3-4 часа, даже е удобно.
Всичко е в кутии, разтеглено и готово за хапване.
Тегля и не се втелявам ако двата пипера, които съм предвидила за зеленчук са със 80, 68 или еди колко си грама над 200гр. примерно, които са ми в режима за конкретното хранене. Което мога да разтегля точно - месо например, го тегля, сиренето също, но не изпадам в лудости.
Позовлявам си да прекаля с краставици например, много обичам със сирене Simple Smile
Аз започнах с едномесечен, за да свикна. Свикнах и после продължих с тримесечния.
Преди да почна, си купих капак за тигана, за задушаването и една малка тавичка 25/25 см, за нещата за печене.
Сама съм в момента за няколко месеца и не ми се цапат семейните големи тави Simple Smile

# 701
  • Варна
  • Мнения: 4 108
От 8 януари до днес - 6 кг.

# 702
  • Мнения: 3
Здравейте момичета, надявам се да ме приемете в редиците си. Аз започнах режима на Ипо на 19.02 и досега съм отслабнала с около 4 кг., които постоянно варират, но аз тежа много ... започнах от 78кг. при 165см. височна. Опитвам се да спазвам режима, но често изпитвам глад. Всяка вечер пия по около 50гр. ракия с мъжът ми и вероятно затова резултатите ми са такива, грешно ли е това не знам, но щом Ипо разрешава... Вие пиете ли някакъв алкохол?

# 703
  • Мнения: 19 488
Ами не зная, аз не съм много по алкохола и една чаша вино ми е много на тази бедна на калории диета....а пък 50 гр. концентрат направо ще ме съборят.

# 704
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Аз пия джин с тоник.
Улавям се, че по-лесно устоявам на изкушенията - сладко или друго извън свободния ден, но понякога прекалявам с количеството салата.
Гладна бях снощи след фитнес - само с краставица и сирене не беше ок, изядох си и пилешкото бутче Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт