Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте, регистрирах се и тук,за да споделя колко зле вървят нещата в нашата държава за собствениците на апартаменти (аз също съм собственик на 1 апартамент, който давам под наем и 1 апартамент, който продавам в друг град) и наемателите (в момента живея под наем с мъжа си и 2-годишно бебе) и да помогна излъганите хора , подписали договор с посредник- брокер от Агенция Брик Пропъртис, да са по-малко, да си проверяват и организират нещата преди да платят комисионна!

Ще започна отзад-напред....
....
и това ме доведе на мисълта,че най-добрия вариант е да напиша за некоректността на брокерката Милена Трифонова и Агенцията,за която работи - Брик Пропъртис. Нека излъганите и пострадалите сме по-малко! А Госпожицата да му мисли,нейното име е опетнено,не моето... Агенциите трябва да си организират нещата така,че да има обратна връзка и с наемателя и наемодателя,  и да внимават какви хора наемат,защото точно тези хора са лицата на фирмата им...аз ли да ги уча?


Предистория и първи впечатления за брокерката Милена Трифонова до подписване на договора с Агенция Брик Пропъртис:

На 16.08.2015г наех апартамент до МОЛ Сердика чрез Агенция Брик Пропъртс, а брокерката ми се представи за Милена Трифонова. Млада,енергична,общителна - много добри първи впечатения, освен че ми закъсня около 25мин...но тогава за мен нямаше проблем да я изчакам,понеже тя бе уговорила за мен и други огледи и още при първия ни телефонен разговор ми каза,яе съм попаднала точно,където трябва. От доста време се занимавала в сферата на недвижимите имоти, била професионалистка, чудесно се включвала в екип,има отлични взаимоотношения с други брокери,нейни колеги.  Тогава и казах - ок,ти ще ми търсиш апартамент,с малко бебе съм,което започва ясла в този район и това е основната причина да се преместя, но задължително искам да е след ремонт или поне да е освежен,защото много държа на чистотата ,а и съм с малко бебе, което си изисква доста чистене и търкане. Обесних и,че не искам да чистя с часове стари мебели и да живея в хамбар...да прецени какво да ми предложи. Мъжа ми беше на път тогава , той остави избора на мен, така че като видя апартамента, да мога да го наема сама. Така и стана. За огледа чакаше и друг брокер с 2 момичета,а тя ми подшушна - "Колегата ми е  приятел,първо ние ще гледаме апартамента".Аз бях сууууперр щастлива. Викам си, ще запазя номера й, понеже имам апартамент,който отдавам няколко години под наем в Слатина (там ни е тясно за нещастие  Confused ) и ако търсенето на наематели ще става през агенция,ще оторизирам само нея и ще отказвам на другите агенции.

Малко повече инфо при подписване на договора с наемодателя и лицето Милена Трифонова, която представлява Агенция Брик Пропъртис в София:
Договора за наем и приемно-предавателния протокол бяха стандартни. Г-ца Милена Трифонова каза,че дейността на агенцията не спирала до тук.При проблем или преждевременно прекратяване на договора,няма да заплащам ПАК комисионна. Докато четях договора, тя уверяваше собственика в надеждността на агенцията... Сключихме сделката с условието,че собственика на апартамента ще сложи дограма,  която беше единствения минус на апартамента, както и това да сложат декоративна врата. Още тогава казах,че не искам декоративна врата,да си остане просторно жилището и детето ми да си кара "превозните средства"спокойно. Собсвеника веднага се съгласи и нормално - така ще спести някой лев. Аз запазих телефона на Милена Трифонова, за да може да предлага апартамента ми в Слатина, когато приключи договора ми със сегашния наемател, не съм си и помислила,че ще ми се наложи да я търся по друг повод.. Thinking.

Завръзката или защо ми се наложи да потърся Милена отново:
-
http://prikachi.com/images.php?images/837/8530837x.jpg  -

Хазаите сложиха дограмата преди по-малко от месец...Времето застудя,пуснаха парното, почнаха валежи... - все нормални неща... Една сутрин,когато се събудих видях ,че се е показал някакъв мухъл по ъгъла на стената ,до прозореца, от горе до долу, като в долната част направо беше страшно. Shocked Мъжа ми се обади на наемодателя, който каза,че ще доведе майстор и няма да има проблеми. И така ,докато дойде време за наема,на 20.11.2015г. , когато наемодателя видя с очите си кухнята ,спалнята и хола(които не исках да разделят с декоративната врата). Взе си наема и докато се обуваше каза,че ще викне майстор, максимално бързо,защото не искал да се съсипва апартамента, но и да взема да проветрявам по-често  newsm78. Обесних му това,което казах и на брокерката,т.е.следното:
Първо ме обижда с това си твърдение, аз съм маниак на тема чистота, че с мъжа ми пушим и двамата и няма как да не се проветрява постоянно. Това дете е на 2г и бяга постоянно, трябва му чист въздух,а мухъла е вреден за дишане; че дрехите ни са започнали да миришат странно,докато съхнат и след като са изсъхнали; че ако иска мога да му покажа,че имам 4 вида прах за пране и омекотител и ние, наемателите, също държим проблема с мухъла да не се задълбочава и максимално бързо да се оправи, ще съдействаме и на майстори и на наемодателя ;  Казах също,че ние плащаме наем,за да живеем в апартамента: да се къпем,ядем,перем и спим, че това,което е видял с очите си -мухъла,не е следствие от злонамерени наши действия и нямаме нищо общо; показах му какво става от влагата върху дървената врата на кухнята, граничеща с остъклената тераса и новата дограма. Снимала съм "щетите" по апартамента, които очевадно и ясно показват,че времето, апартамента и вероятно дограмата са причините ,а не ние,ние само живеем там. Това и казах на наемодателя Малко след това се чуваме с него по телефона, (упълномощеното лице от собственичката на апартамента, която сега е в болница,за жалост). Наемодателя ми съобщи по телефона,че ако не ме устройва да се преместя?! Аз откачих... казах му,че не съм наемала апартамента ,за да плащам напразно комисионни, за хамали на час, за бус,който да премести багажа ни, сама да мъкна 3 килима (над 2кв.м са) от 2-рия етаж (реално са 3-ти като се качваш пеша, понеже няма асансьор) ,за да ги изперат и обратно и сега посред зима да си ходим "като не ни устройва"!!!!!!!!  

Има проблем с наетия апартамент и с наемодателя...какво да правя - ще звънна на моята брокерка Милена Трифонова... Така и правя... Тя не си вдигна телефона и оставам гласово съобщение, в което първо се представям коя съм и защо я търся,като се опитвам максимално точно,с всички детайли, да и преразкажа ситуацията и думите на наглия наемодател... След малко ми звъни и казва -"Търсили сте ме?". Попитах я не е ли чула гласовото съобщение,а тя ми вика - ми да. Аз и съобщавам,че искам да си търся правата като наемател, но брокерката от Агенция Брик Пропъртис,отказа да ми съдейства...в същия момент не знаех къде се намирам #Crazy  Мъжа ми се прибира с детето и ме вижда да говоря на висок тон по телефона,аз затворих и му обесних,доколкото можах всичко... Той се обади на Милена Трифонова,обесни какво се случва тук и поиска да му каже от коя агенция е. Тя отказа да каже за коя агенция работи. Дала на някакъв мъж (явно е бил до нея) да разговаря с мъжа ми и по едно време чувам мъжа си как се разправя. Звъним пак с мъжа ми на брокерката, като и съобщаваме,че ние по договор сме прави и не искаме друго,освен да каже коя беше агенцията,за която работеше. Ще прикача файл с обажданията само от моя телефон,снимала съм ги, защото ми стана ясно,че няма да ни съдействат и може би никой няма да разбере за този случай. Звъня пак и и казвам,че нещата са сериозни и няма да платя сметките,наема,така че ще бъде принудена да дойде (наемодателя също ще потърси отговорност от агенцията и дадените пари) и ще видя дали нямада си свърши работата и дали ще има смелостта да ме обижда очи в очи.  Тя ми каза-"ма ти каква майка си така да ми говориш ма"... няма смисъл да изреждам и другите неща. Естествено,че аз не останах назад в обидите, никога не съм си мислила,че ще ми се наложи така да се излагам в този разговор. Повече от ясно е,че няма смисъл да звъним повече...
Мъжа ми се обади на наемодателя, обясни му какво се е случило (аз не бях на себе си, не исках да говоря, направо не знаете какви мисли ми идваха). Човека ми се извини и каза,че много съжалява за случилото се,че не е искал да ме обиди или обвини, просто всеки си има лоши дни. Каза,че ще погледне договора и ще се обади да ми каже брокерката от коя агенция е щом толкова държа на това. Така и разбрах ,т.к.не съм запазила или не помня къде съм оставила бележката, с която удостоверявам,че тази агенция е посредника.
След щателна проверка днес, (около 4 часа някъде), в сайтовете за недвижими имоти търсех обяви на Брик Пропъртис с телефонния номер на брокерката, но всички обяви -приблизително стотина, бяха само с един номер и не нейния...


С удоволствие ще съдействам на Агенцията, проявила интерес към този случай, за да си изчисти името, поне от моята уста и сред моите познати и пред всеки, който ще чете от днес-натам в различни сайтове за тази госпожица,която едва не ми докара инфаркт!


Относно споменатата от мен агенция има и други коментари в нета.

Тук има още Агенции , освен Брик Пропъртис, които подлъгват хората и реални оплаквания:
 http://miteff.blogspot.bg/2014/05/cheren-spisyk-na-brokerite-na- … 08509377180227722

Как може никой да не контролира тези Агенции- измамници!!! Хора, споделяйте , разобличавайте такива хора. Нашите близки бягат в чужбина точно за това - "какви права ,какви 5 лева", само измамници ли останаха в БГ?!...Нека нашите деца да живеят в по-добра страна! Хайде споделяйте, нека този голям проблем  с измамите при наемането на апартаменти да не остава скрит!Кой ще ни чуе ако си мълчим?!
Дали и тази агенция, на която попаднах е измамник ? Не мога да твърдя това ... Но за това,че са упълномощили подобен човек да ги представлява,и този човек да използва служебното си положение ... ?



Не мога да повярвам на очите си какво се случва с тази агенция Брик Пропъртис и нейните брокери (познатата ми Милена Трифонова и може би евентуалния и колега, който говори с мъжа ми на висок тон по телефона)!

Сега се обръщам направо към агенцията :
АГЕНЦИЯ БРИК ПРОПЪРТИС МОМЕНТАЛНО ДА СВАЛИ СНИМКИТЕ НА АПАРТАМЕНТА МИ!
ПРЕДИ ПОВЕЧЕ ОТ 3 МЕСЕЦА Е НАЕТ С  ДРУГА ПОСРЕДНИЧЕСКА АГЕНЦИЯ!
КАК МОЖЕ ДА АКТУАЛИЗИРАТЕ ОБЯВА ПРЕДИ БРОЕНИ ДНИ, ЗА ИМОТ, КОЙТО СЕ Е ДАВАЛ ПОД НАЕМ? ДА ПУБЛИКУВАТЕ СНИМКИТЕ НА АПАРТАМЕНТА,КОИТО АЗ СЪМ ПРАВИЛА И СЪМ СОБСТВЕНИК НА ТОЗИ АПАРТАМЕНТ И БЕЗ ИЗРИЧНОТО МИ СЪГЛАСИЕ!?
НЯМА ТАКАВА НАГЛОСТ, НЯМА ТАКАВА АГЕНЦИЯ, НЯМА ТАКЪВ БРОКЕР!

Това е телефона за контакт с агенцията, оставен под актуализираната обява на собствения ми имот  #Crazy
За контакти:   0884919466
Този имот се предлага само на частни лица

 Ако и утре стоят снимките на имота ми във вашите предложения за наемане на апартамент, ще се постарая в рамките на деня да съществувате като агенция-измамници с вулгарен брокер във всеки платен и неплатен сайт в това интернет пространство!
Няма да ви ориентирам за кой точно апартамент говоря, за да вземете да си махнете всички фалшиви и нереални обяви!

След час и половина трябва да ставам, за да водя детето си на ясла. Два дни и две нощи ми отнехте , за да покажа на хората какви сте. Не съжалявам, определно - не! Вие губите много повече от мен! Просто знайте,че не сте на върха на пирамидата и не може да се подигравате с хората така!
Не се и опитвайте да ме заплашвате,както направи брокерката Милена Трифонова, защото имам снимки и доказателства за всяка моя дума,написана тук! И ако трябва ще стигна до ТВ-ефира,за да ВИ потърся (на тримата -брокерката, нейния приятел и вашата агенция) сметка за това,което ми причинихте! Милена Трифонова има личния ми номер, както и този на мъжа ми. Ако искате да се свържете с мен, поискайте координатите от нея!

Последна редакция: вт, 22 дек 2015, 09:44 от Mamma

# 1
  • Мнения: 2 681
А какво стана с мухъла, собственика ремонтира ли?
За мене това е важно в случая. Не ми се вярва брокерката да го принуди.
Но щом вярвате на празни обещания ....

# 2
  • София
  • Мнения: 192
Аз също имам апартамент в Слатина, който ОПИТАХ да дам под наем! Пуснах обява в интернет и ужаса започна  Sick Агенции звъняха на всеки пет минути, за да ми предлагат услугите си принудих се след два часа да деактивирам обявата, телефона не спира и до днес повече от месец след като съм махнала обявата. Няма събота, няма неделя, до девет-десет вечерта! Няма такова нагло племе, започнах да казвам, че е даден апартамента само и само да спрат да звънят, а те питат с коя агенция, за колко пари на какви хора  ooooh! Когато попитам от къде ми имат тел. номер след като съм изтрила обявата ми отговарят, че техни колеги от агенции им го били дали. Ама с какво право???Накрая и аз като авторката на темата започнах да говоря с висок тон, че това вече е психически тормоз, че не давам апартамента и не желая да ползвам агенция.
Резултата от една обява от моя страна е меко казано ужасен- не спиращ звън на телефона и задаване на най- невероятни въпроси, които смятам, че не са тяхна работа и компетенция. По добре да стои празен апартамента, но това чудо не желая да го преживея отново.

# 3
  • Мнения: 2 694
А какъв е големия проблем? Че брокерката не ви оправя мухъла в квартирата ли? Че това нейна отговорност ли е? Имате си наемодател, с него се оправяйте, не с брокерите.
Всички агенции имат фалшиви обяви, не са само тези.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 4 019
Лоша работа - споделяйте където е възможно, тъй като хаоса на този пазар е неконтролируем.

# 5
  • Мнения: 13 547
А какъв е големия проблем? Че брокерката не ви оправя мухъла в квартирата ли? Че това нейна отговорност ли е? Имате си наемодател, с него се оправяйте, не с брокерите.
Всички агенции имат фалшиви обяви, не са само тези.

Напълно подкрепям поста ти.
Ситуацията е много неприятна, но такъв проблем може да се появи и в собствен имот.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 296
И аз  съчувствам за проблема с мухъла, но наистина не виждам какво общо има брокерът с това. Говорете и се разберете с наемодателя като нормални хора, без да се карате и да си държите тон. Съвсем нормално е да ви препоръча да проветрявате повече, а вие съвсем нормално и кротко можете да му обЯсните колко, как и кога проветрявате, за да го убедите, че проблемът не е от ваша страна.

Жилището има ли ТЕЦ, как се отоплявате? Как и къде сушите дрехите си?
Ако няма ТЕЦ и изолация и сушите на преносим сушилник в затворено помещение - ето ви гаранция за мухъл, когато жилището е било запечатано с нова дограма.

А проблемът с постоянното досадно звънене от брокери се решава, като човек си взима една предплатена СИМ карта, която използва само когато има имот за даване под наем или продажба, щом се осъществи сделката, картата се спира и точка.

# 7
  • Мнения: 6
А какво стана с мухъла, собственика ремонтира ли?
За мене това е важно в случая. Не ми се вярва брокерката да го принуди.
Но щом вярвате на празни обещания ....
Хазаите оправиха мухъла,ние пръскахме,добре се получи,но със сигурност другатазима няма да сме тук! Колкото до брокерката,която злоупотребява с това,че не е начело на Агенцията,а само служител, и за нещастие много грозен облик даде на работодателя,който и дава хляба. Всъщност моите искания към нея бяха само едни - да каже към коя агенция работеше,защото ще си търся правата. Освен,че отказа около 5 пъти,включително и на мъжа ми по телефона,звъннахме на хазайна, който ми се извини първо и второ -  провери коя агенция е била посредник по сделката,т.к.аз му съобщих,че тази нагла госпожица си е превишила правомощията и служебни отношения с нея нямам, но лични ИМАМ. И Г-цата Милена Трифонова -"брокерът с дългогодишен стаж и практика" е предупредена,да не вземе да ми се явне сега,че продавам и купувам имот своевременно Grinning Да се пази,да не ми се мярка пред очите,защото определено ще има последствия за това,че ме обижда, опита да се подиграва -казах и точния и адрес и да заповяда лично да ме обижда,но явно силите на тази жена се изчерпват само по телефона! Както и да е,да я пази Господ,да не ми дойде пред къщата!

# 8
  • Мнения: 6
А какъв е големия проблем? Че брокерката не ви оправя мухъла в квартирата ли? Че това нейна отговорност ли е? Имате си наемодател, с него се оправяйте, не с брокерите.
Всички агенции имат фалшиви обяви, не са само тези.
Към "транс - брокерката Милена Трифонова имах само един въпрос-"ЗА КОЯ АГЕЦИЯ РАБОТЕШЕ,КОЯТО Е ПОСРЕДИК ПО СДЕЛКАТА ЗА НАЕМАНЕТО А АПАРТАМЕНТА?". И по необясними за мен причини тя отказа да ми каже,обесних й,че това е много важно и вредно за големи хора,камо ли за бебе на 2годинки. Отсреща сякаш стоеше егоистичен дебил, на който му предстои месечния цикъл. Предупредих я да внимава как ми говори,а оттам започнаха всякакви вулгарни изрази,които дори не съм чувала през живота си! Казах й,че трябва само да се надява да не ме срещне някъде,защото няма да и се обеснявам коя съм ... Тя си прецени,че не и пука,аз пък съм сигурна,че ще се срещнем скороооо,само да не и стана колежка и да няма телефона помежду ни  Joy

# 9
  • Мнения: 6
И аз  съчувствам за проблема с мухъла, но наистина не виждам какво общо има брокерът с това. Говорете и се разберете с наемодателя като нормални хора, без да се карате и да си държите тон. Съвсем нормално е да ви препоръча да проветрявате повече, а вие съвсем нормално и кротко можете да му обЯсните колко, как и кога проветрявате, за да го убедите, че проблемът не е от ваша страна.

Жилището има ли ТЕЦ, как се отоплявате? Как и къде сушите дрехите си?
Ако няма ТЕЦ и изолация и сушите на преносим сушилник в затворено помещение - ето ви гаранция за мухъл, когато жилището е било запечатано с нова дограма.

А проблемът с постоянното досадно звънене от брокери се решава, като човек си взима една предплатена СИМ карта, която използва само когато има имот за даване под наем или продажба, щом се осъществи сделката, картата се спира и точка.
Софиянци се обЕсняват,та и аз така се подведох  hahaha Аз спокойно обесних на хазайна,че виаги може да поглежда към прозореца ни и сам да забележи дали не се проветрява. Човека трябвало да влиза в болница и му трябвали пари,а аз искам да ми оправи мухъла и да потърси майсторите, които сложиха дограмата. Та това е била причината да. Извини ми се,но аз не приех извинението и няма и да го приема. Когато говоря с човек,мисля,че не говоря на някаква стена,която не чува какво и се обеснява,а бърза да те обвинява. В случая е пример и транс-брокерката Милена Трифонова, която май беше преУпотребила някои неща в повечко, за да ми се пречка по пътя. Аз съм майка, която няма как да остави това така.Моето дете не им е длъжно да им диша на хазаите мухълите.
Та относно парното - да, имаме,във всяка стая, включителни и банята.Суша нормално,както всеки - на сушка и парно. На терасата е неописуем студ след новата дограма. Платихме 130лв ток и тогава и хазайката ми се извини за неприятностите. Та мога ли да не проветрявам къщата си , не само заради детето, ми то може ли да се стои цяла зима на една вътрешна подобна атмосфера.

Брокерските агенции нека ми звънят,аз специално на Брик Пропъртис и Милена Трифонова няма да откажа оглед при мен или оглед за мен  hahaha
Просто с нетърпение очаквам тази женичка,която еди ден ще стане майка и тогава ще разбере какво може да направи или не може да направи една истински грижовна Майка  Thinking, ама малко ще е позакъсняла с извиненията. Не може някакви си брокерка да си позволи не само съвсем безцеремонно да ми се смее, говори на "ма" и прави на интересна:обижда, чак цели изречения редеше. Побеснях,че може една непозната жена да се присмива на това,че с бебето ми дишаме ужасен мухъл.Такъв безотговорен и използващ положението си човек - има място само при безработните! Много хора от тях щяха да си свършат работата и да кажат - "Да,аз работя за едикоя си агенция". А аз и се моля и и обеснявам,че това вреди на детето....  #2gunfireа  Аз от нея нямаше какво да търся,освен нсъдействие и при липса на такова - адвокат. А тя беше решила да се прави на шефка пред колегата си. Много "умно" момиче, хората бягат от неприятности,а тя си ги търси и реве яко за тях,май,май  bowuu

# 10
  • Мнения: 6
Аз не зная дали всички агенции "дават под наем" апартаменти,без позволението на собственика и доколко това е практика в София. Но преди, и сега виждам подновена,с днешна дата,МОЯ ОБЯВА ЗА МОЯ АПАРТАМЕНТ,който Брик Пропъртис явно отдава или привлича потенциални клиенти. Това е нож с двойно острие,особено ако на собственика сте му "фаворит".  Обявата е подновена днес,а апартамента е даден преди няколко месеца още и не чрез тяхната агенция - Брик Пропъртис,а чрез друга.Освен,че са мизерници и се разполагат с времето на клиентите си,за да ги лъжат....за мен са най-големите смешници на имотния пазар днес,в София! Предупредих ги да ми свалят обявата,преди около месец..."малко-умници" големи са  Mr. Green

# 11
  • София
  • Мнения: 1 590
Какво значи транс-брокер?
А "сушка"?

# 12
  • Мнения: 2 681
Какво значи транс-брокер?
А "сушка"?

Сушка сигурно казва на  сгъваемата сушилня.
Ами и в собствен апартамент да живее пак ще има мухъл, след като на терасата и е студено.
Транс-брокер ми звучи като транс-мазнините в маргарина  Joy
Прави се на много компетентна и учена авторката.
А на всяко включване пише грешно  думата обяснявам, обяснение.
Заради такива като нея на семейство  с деца квартира няма да дам никога.

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 824
Цитат
Транс-брокер ми звучи като транс-мазнините в маргарина

На мен ми звучи като Дана Интернешенъл,нещо като транс-сексуален.
За мухъла каква вина има брокерката?Искала нова дограма-готово.Ама да измъкна хазаина от болницата,че да ми оправя мухъла...е не мога да го направя.И аз съм на квартира.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 508
Брокерът е посредник между наемателя и наемодателя само при наемането или покупката на имота, след това задълженията му приключват. Вашата брокерка си е свършила работата, а вие я тормозите и дискредитирате, както и агенцията, за която работи. На нейно място щях да предприема съответните законови стъпки.

Общи условия

Активация на акаунт