Мисля, че съм бременна, но цял месец пих хапчета!

  • 2 773
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте момичета. На 20години съм, все още студетка. Имам си приятел от 5месеца, познаваме се от преди това. Почти живеем заедно в града, в който уча( той си живее там с родителите, аз си имам квартира и така понякога сме в тях, понякога вкъщи. )
Ще започна от самото начало. Миналият месец ми дойде цикъла на 22.11, 5 дни по-рано. Преди това бях пила антибиотик, защото имах възпаление на мъдрец. 1 седмица след цикъл ми се появиха гъбички, явно от антибиотика и трябваше да проведа лечение.
Преди около 14дни изведнъж спря да ми се пуши. Не му обърнах особено внимание, понеже никога не съм била голяма пушачка и винаги съм пушила само сутрин с кафето. Странното беше, че ме дразнеше и самият цигарен дим. 5дни преди цикъл започнаха да ме болят изключително много гърдите, направо не можех да спя по корем. Попринцип винаги съм имала изключително точен цикъл, или си идва на датата или няколко дни по рано. Е сега на 22.12 ме пропусна. Гърдите спряха да ме болят още преди това, но цикъл няма. Дразнят ме всякакви миризми и не искам да поглеждам никаква храна. Сега единственото, което усещам е тъпа болка в яйчниците, сякаш ще ми дойде , но не ми идва.Това може и да ми е от притеснение и страх, че може да съм бременна.
Пазим се по метода на "прекъснатият полов акт". Споделих на приятелят ми, че имам притеснения, но той отрече да е станало нещо, даже се пошегувах, че можем да направим на всички коледен подарък, а отговора му беше - "Абсурд, рано е още за такива подаръци."
Истината е, че и мен ме е страх. Първо, че ще разочаровам майка ми, защото тя също много е искала да учи, но на 18г. Ме е родила и това е станало невъзможно, нямало е кой да и помага, и се е грижела сама за мен, побеже баща ми още е бил в казармата. От малка слушам, че за да успея, трябва да уча. Страх ме е от факта, че приятелят ми също няма да иска бебето, понеже връзката ни е прясна, но притеснението ми е , че дори и сега пия хапчета, понеже ми намериха Ишиас(прищипан седалищен нерв.) Страх ме е , че ако съм бременна и си оставя бебчето, може да е с някакви увреждания , заради кофата с хапове, които съм погълнала последните два месеца. Тест още не съм правила, ако видя 2черти ще припадна, защото наистина страхът в мен е голям, а бебето дори не е планувано.
Другото което забравих да допълня е, че десният ми яйчник е с малки кистички, но няколко доктора казват, че за сега лечение не е нужно.
Това е! Имах нужда да споделя с хора, които са по-големи от мен . Моля ви , дайте ми съвет, просто се поставете на мое място ....

Последна редакция: ср, 23 дек 2015, 06:52 от marryanitas

# 1
  • Мнения: 8 298
Купуваш си тест за бременност и си решаваш проблема.
Най-вероятно не си бременна. Но ако си отиваш и го махаш. При положение че е нежелано от никой.
Почваш да порастваш и да си носиш отговорността за действията.
И не на последно място купуваш си презервативи.
Успех.

# 2
  • Мнения: 4 303
Аз напълно те разбирам, защото преди години не знам по каква причина, но 17 дни бях като теб.
В какви ли не филми не се вкарвах. Как всичко е признак, че съм бременна: това не ми се яде, от друго ми се повдига.
Ставаше въпрос за второ дете с малка разлика.
Е,17 дена по късно всичко си дойде на мястото.
Дано и при теб е така и то по скоро, че празници идват, а си представям какво е в главата ти.

# 3
  • Мнения: 7
В главата ми е пълен хаус. Не мога да спя, представям си само как правя тест и виждам 2черти. От аборт ме е страх, за да не ме увредят. Аз бебчето вътрешно в мен си го искам, след като майка ми е успяла да ме отгледа, ще успея и аз. Смятам, че детето е Божий дар и се появява тогава, когато трябва.
Не знам от къде ще намеря сила просто да застана пред всички и да им кажа.. Най-вече от майка ми..

# 4
  • Мнения: 8 163
В главата ми е пълен хаус. Не мога да спя, представям си само как правя тест и виждам 2черти.
А защо още не си отишла до денонощната аптека? И без това няма накъде да спиш - минало е 07:20 ч.

# 5
  • Мнения: 4 303
Проблемът може да идва и от кистичките. За тях може да вземаш чай от бял равнец.
Мисля, че имаше и тема по този въпрос.
Успокой се, не се шашкай толкова!

# 6
  • Мнения: 8 298
Иди до аптеката, купи си тест и не се мъчи с мисли сега.

# 7
  • Мнения: 3 597
Напълно те разбирам , аз забременях и се омъжих много млада и съм изпитвала същите притеснения като теб . Знам , че е трудно и този факт трудно се приема от родителите . Ако си бременна и решиш да родиш бебчето те чакат доста препятствия , но нещата все пак се нареждат . Бих те посъветвала да направиш това , което искаш ти , а не другите . Не ми харесва реакцията на приятелят ти , но предполагам няма да поддържа тази теза , ако бебето е факт . Все пак е напълно възможно да не си бременна , а причината за липса на Ц да е друга . Знам , че те е страх , но най-добре си направи тест и каквото , такова . Бъди смела и не се колебай  Hug

# 8
  • София
  • Мнения: 1 966
И да си, и да не си бременна, тестът няма да промени този факт, така че действай. На 20 не е баш като на 18, изкарала си вече първите 2 години в университета, стига да има желание ще можеш и да завършиш и бебе да гледаш. Абортът физически изобщо не е толкова страшно нещо, освен това в ранните седмици има доста по-щадящи методи, психически е доста по-тежко. Това с уврежданията е много вероятно само при криминалните аборти, е, естествено минимален риск има, но е както при всяка лека хирургическа интервенция.

# 9
  • Мнения: 7
Понеже сега сутринта страшно ми се виеше свят и ми се повръщаше, пристраших се, направих тест- отрицателен е! Но за сега.. Ако не ми дойде до няколко дни, ще направя втори..

# 10
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Най-добре си пусни кръвен тест. И след като ти и приятелят ти не искате деца, вземете се ограмотете, защото прекъснатият полов акт не е контрацептично средство а "руска рулетка".  ooooh!

# 11
  • Мнения: 1 398
Винаги са ми били странни подобни постове във форума. Всички симптоми, които изброяваш са типични за бременността, но може и да са предизвикани от десетки други неща. Единственият вариант е тест. Ако са минали няколко дни от закъснението е 100% сигурен. А относно реакциите на останалите, едно дете се гледа от родителите си и единственото, което трябва да те вълнува е мнението на бъдещия татко, а не на баби и роднини.

# 12
  • Мнения: 4 711
Пусни си кръвен тест, да.
И на мен не ми харесва реакцията на приятелят ти. Все пак двамата сте участвали, що за отношение?!
Дали е бил стреснат от мисълта или има нещо по-сериозно зад реакцията му, имай едно наум.

# 13
  • Мнения: 7
Винаги са ми били странни подобни постове във форума. Всички симптоми, които изброяваш са типични за бременността, но може и да са предизвикани от десетки други неща. Единственият вариант е тест. Ако са минали няколко дни от закъснението е 100% сигурен. А относно реакциите на останалите, едно дете се гледа от родителите си и единственото, което трябва да те вълнува е мнението на бъдещия татко, а не на баби и роднини.
Колко дни? При мен са минали два дни, правих си тест- отрицателен. А и няма как да не се вълнуваш от мнението на родителите, при положение, че съм студентка и ми помага семейството ми..

# 14
  • Мнения: 8 298
Цикъл се казва така защото се измерва със завъртането на луната. По тази причина се счита че цикъла е 28 дни. Тоест при теб имаш 5 дни закъснение - абсолютно достатъчно време един пиклив тест да отчете.
Колкото до реакцията на приятеля ти мисля , че е абсолютно нормална. Вие сте на по 20 години с една 5 месечна връзка. Със сигурност не е тръгнал да се жените, пък и деца да създавате.
Най добрия вариант е ти сама да се грижиш за предпазването. Защото не е луд този дето яде баницата.
И реакцията на майката , като минала през ранна бременност също ще бъде най-нормалното нещо. Никой родител не желае , детето му да повтаря същите грешки.

Общи условия

Активация на акаунт