Нашите кухни - 62

  • 109 871
  • 743
  •   1
Отговори
# 705
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 892
Не е бяла, преди беше бледо жълто, сега е бледо резедаво. Но аз така или иначе, ако сложа нещо прозрачно, ще трябва пак да боядисам, за да не се виждат капките. Но определено бяло няма да е.

# 706
  • софия
  • Мнения: 25 815
Нищо по-дебело от 1 мм, вратата на фурната почти задира стената, минава буквално на 2-3 мм от нея.
Ако сега правех проекта, щях да искам да сложат гръбче между стената и шкафа, което да излиза напред поне 50 см, но късно е чадо.
От другата страна ми е мивката, там поне пръска вода и съхне.
Виж тук. Има PVC листове с "с дебелина между 0.15 до 1.2 мм с голямо разнообразие от повърхности - от супер матови до екстра лъскави бели, прозрачни с различна степен на прозрачност, както и цветни." На стената под прозореца имаш ли радиатор? Парчето лист бих пуснала от прозореца до пода и радиатора (ако има). Peace

Скрит текст:
Кухнята ти като разположение е точно като моята, но при мен няма шкаф за бутилки.

# 707
  • Мнения: X
Поставих началото за нова кухня (210smX240sm),
закупувайки за 350 лв фурна "NEFF" с керамичен плот "BOSCH".
http://olx.bg/ad/inoksova-pechka-za-vgrazhdane-s-keramichen-plot … E.html#f06dcfd1b4
Това е евентуалното разположение на уреди и шкафове:
Скрит текст:
Скрит текст:
Моля, коментирайте за грешки. Благодаря предварително!
 bouquet

Последна редакция: пт, 25 мар 2016, 17:19 от Анонимен

# 708
  • Мнения: 3 173
Поставих началото за нова кухня (210smX240sm),
.............................................................................
Моля, коментирайте за грешки. Благодаря предварително![/b][/i][/color]
 bouquet

Първото, което ми се набива на очи, е позицията на мивката и миялната. Обикновено мръсните чинии се трупат на мивката, където се почистват от остатъците от храна и слагат в миялната - т.е. трябва да има възможност домакинята да стои пред мивката и да зарежда отворената миялна. Така, както си го направила, трябва да застанеш пред печката, за да зареждаш миялната, което въобще не е удобно.
Мисля, че най-добре мивката да е в ляво до колоната, където сега са чекмеджетата и до нея да е миялната /на мястото, където сега е мивката/. Така ще се освободи и повече плот.

# 709
  • Мнения: X
Първото, което ми се набива на очи, е позицията на мивката и миялната. ...
GG_BG, благодаря!  bouquet
? дали така ще е добре?
Скрит текст:

# 710
  • Мнения: 447
Горките монтажници какво ги чака
ако инсталациите са на средата на стената как ще ги свържат
къде се намират изводите на водите и канала

# 711
  • Мнения: X
Горките монтажници какво ги чака
  Wink
Монтажниците ги "чака" монтаж на мебели.
Ел., ВиК ще бъде на точното място!
Пералня, съдомиялна, мивка(сифон), фурна и плот(към фурна) си монтирам и подвключвам сама.

# 712
  • Мнения: 13 214
Според мен мивката е добре така, просто сменете мястото на чекмеджетата, които са в ляво от мивката и миялната. Ако мивката е съвсем до колоната, ще е трудно да се обслужва.
Даже най-добре е чекмеджетата да са в дясно от фурната, за да може до мивката да има шкаф, който да се отваря с две вратички или някаква система за удобно ползване на ъгъла.

# 713
  • Мнения: X
Според мен мивката е добре така, просто сменете мястото на чекмеджетата, които са в ляво от мивката ....
papi6,
Мивката в момента е така установена.
Чекмеджетата са за вилици, лъжици...
(място, което е удобно за мен, непосредствено до мивката, отляво)
Скрит текст:

# 714
  • Мнения: 13 214
Е, да, но за миялната е по-важно да е на удобно място.

# 715
  • Мнения: 447
Горките монтажници какво ги чака
  Wink
Монтажниците ги "чака" монтаж на мебели.
Ел., ВиК ще бъде на точното място!
Пералня, съдомиялна, мивка(сифон), фурна и плот(към фурна) си монтирам и подвключвам сама.
Естествено, надали баници ще правят
ми къде е това точно място за бога, ако зад миялната се случи да са изводите за ток и ВиК какво правим
Ми то е така фасулска работа
Не искам да обида никой, извинявам се

# 716
  • Мнения: X
papi6,
Разбрах! Hug
Разменям местата на миялната с чекмеджетата.
Скрит текст:
ми къде е това точно място за бога, ако зад миялната се случи да са изводите за ток и ВиК
Мястото е лесно достъпно, под мивката. Ел. захранването е над сифона.
Просто сменям маркучите с по-дълги за входящата и изходящата вода на машините.
(пералня, съдомиялна)

Последна редакция: пт, 25 мар 2016, 20:31 от Анонимен

# 717
  • Мнения: 13 214
Така вече е удобно- като си на мивката и двете ръце са свободни, отваряш миялната и директно от мивката поставяш съдовете. Шкафът с чекмеджета даже може да е цяла колона, хладилника така и така ще спира светлината, поне ще има мноого място за багаж в колоната. Нещо такова http://www.trinidi.com/%D0%BA%D1%83%D1%85%D0%BD%D0%B8/%D0%BA%D1% … D0%B0%D1%82%D0%B0

# 718
  • Мнения: X
 papi6  bouquet
кухня (разположение):
Скрит текст:

Последна редакция: пт, 25 мар 2016, 21:01 от Анонимен

# 719
  • Мнения: 447
пав вратата на миялната е клапаща по удачное даги разместиш с тения щкаф

Общи условия

Активация на акаунт