Зъболекари в Бургас - тема № 2

  • 144 997
  • 558
  •   1
Отговори
# 390
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Некадърните зъболекари само това зная - да вадят зъби, като не могат друго. съият проблем имах и аз, един проблемен зъб до мост, който искаха да ми извадят и щеше да стане страшно. Слава Богу оправих го в София след кореново и лечение с ток на каналите. Цял месец го лекувах, но вече нямам проблем с него. Изобщо, който иска да вади зъби без да лекува е абсолютен некадърник. Не ми се споменава тук името на зъболекарката, която, ако бях оставила, до сега щеше да ми е извадила поне два зъба без да направи опит за лечение. 

# 391
  • Мнения: 6
Отидох при Мацалиеви, то било точно до нас. Наредени 4 възрастни жени. Едната се оплакваше, че била с час, а чакала 3 часа и половина вече. Погледнах таблото "Часове за април се запазват на 5.03. Всички свободни часове за февруари и март са раздадени". И си излязох.
Според мен един добър зъбар трябва, освен качествено, да работи и бързо. Или да дере 100 кожи. Или поне да не работи със здравна каса. И при Дечев се запазва час 3 месеца напред, но аз 7-8 пъти съм ходил и не съм имал час. Чакам 10 минути и влизам. И не е като да си троши ръцете да бърза.
Какви два месеца да чакаш, като си на зор!? И ако е толкова сгъстен графикът, явно няма да се разминеш с 2 месеца. Ами доста повече...Ако си за нещо по-сложно.

# 392
  • Мнения: 1 753
И друг път съм писала, моят стоматолог е специалист ортопед, д-р Партенов, коронки и мостове са по неговата част. Импланти не знам дали е започнал да слага, но и да не е, ще направи нужната консултация и ще препоръча лечение.
Още не е започнал имплантанти, но за мост е без грешка, правил ми е два, общо 10 зъба- 2600лв., от цирконий.
За консултация също препоръчвам, внимателен и изчерпателен,  никога не съм чакала пред кабинета,  спазва си часовете.

# 393
  • Мнения: 3
И друг път съм писала, моят стоматолог е специалист ортопед, д-р Партенов, коронки и мостове са по неговата част. Импланти не знам дали е започнал да слага, но и да не е, ще направи нужната консултация и ще препоръча лечение.
А дали поставя фасети?
Благодаря!

# 394
  • Мнения: 5 112
Би трябвало, не ми е правил. Съобразява обаче с конкретния пациент, т.е. препоръчва според състоянието, не действа на всяка цена.

# 395
  • Бургас
  • Мнения: 85
Надявам се нещо полезно за момента https://www.faragency.bg/bg/vizhte-kade-i-kak-da-potarsite-stoma … EOpXZrDY.facebook

# 396
  • Мнения: 415
Здравейте,
Минавам само да похваля зъболекарят на който се спрях, тъй като преди време ви попитах за отзиви. Аз съм мноого страхлива пациентка  и Д-р Халилов много ми допадна. Много е търпелив за такъв тип пациенти😁
Лекувахме каналите на един зъб, след това го пломбирахме и ми извади един пулпит.
Чистихме зъбен камък с ултразвук и остана още един зъб за довършване, след което ще правим брекети.
Та, останах много доволна от отношението, работата и хигиената в кабинета.

# 397
  • Мнения: 26
Здравейте и от мен,няма да коментирам предния зъболекар,дори не заслужава,но след като ми падна коронката и всичко друго което е правил сега ходя при друг (доста известен във форума😀) доволна съм но казва че въпросния зъб без коронката е за вадене. Въпросът ми е към кой да се насоча за второ мнение,понеже няколко зъба са с корони които са се разрушили . Притеснявам се да не каже и за тях,че трябва да се вадят

# 398
  • Мнения: 4 733
Кристиян Коларов.Много внимателен и прецизен.Впечатленията ми са,че е коректен и не е скъпар.

# 399
  • Мнения: 6
Здравейте, мина доста време от моите премеждия, вече всичко е наред.
 Първо отидох при д-р Партенов. Обясни ми много подробно какво мога, какво би трябвало да направя. Предимства , недостатъци. Каза ми, че най-добрият вариант са импланти, поне за мъж на моята възраст. Препоръча ми "Си Дент клиник" във Варна. Обясни ми много подробно защо тази клиника е добър избор. Самият той не се познава с хирурга, няма никаква изгода. Закрепи ми временно моста с щифт. Не усетих никаква болка. Както после се оказа, този мост най-вероятно щеше да издържи година, въпреки, че на теория не би трябвало да издържи и 2 седмици. Впоследствие беше изключително трудно да се премахне моста от хирурга. Или на практика Д-р Партенов върши "прекалено добре" работата си, няма много общо с повечето стоматолози. Споменах д-р Дечев. Той каза за д-р Дечев, че е способен на неща, които малко стоматолози могат, има огромен опит. Д-р Дечев не го дочаках, но разбрах, че пак ще започва работа и най-вероятно в момента работи. Д-р Партенов не слага импланти, но в момента се обучава. Имайте предвид това, ако прочетете този пост след година или две.

В Си Дент се полагат базални импланти. Хирургът е изключителен специалист. Името му е Станчо Станчев. За болка не може да говорим. Честно да ви кажа той пита, интересува се и съответно предотвратява болка, която всъщност е изключително слаба. Сравнена с това, което съм преживял при стоматолози, тип "касапи". Импантите се поставят на практика с две посещения по 1 час, с пауза 3-4 дена. Голяма част от времето докторът отделя, за да ви пригоди перфектно моста, играе си да го "изкусурява", да изглежда по-добре. Вие просто си седите с положените импланти и го чакате. Цената за 10 "зъба" с 4 импланта беше 5200 лева, това включва абсолютно всичко. Също обработката на живите зъби. Докторът също ми направи "импровизиран имплант" на единия зъб, който не беше включен в цената. В смисъл зъбът си заминаваше, но той го закрепи към костта с неговите си методи, без да изисква допълнително заплащане. Горе-долу половината от цената е за коронките. Които са с високо качество. Докторът работи само с такива. При мен имаше някои усложнения, но проблемът е в мен, непоносимостта ми към упойка. Докторът през цялото време беше 10 пъти по-уплашен от мен. Отдели много време само за мен, пред кабинета се образува опашка. . Проблемът е и в д-р Партенов, д-р Дечев, които вършат "прекалено добре" работата си. Поставят мостове толквова здраво, че после само рязане "зъб по зъб" помага.

Последна редакция: пн, 06 юли 2020, 16:54 от Dest7

# 400
  • Мнения: 37
Здравейте, може ли да ми препоръчате пародонтолог имам отдръпване на венците, но единственото което направи моя зъболекар е да ми почисти зъбния камък. За това искам да се прегледам при специалист.

# 401
  • Бургас
  • Мнения: 2
Здравейте можете ли да ми препоръчате кадърен лекар в Бургас който може да прави кореново лечение?
Става въпрос ,че преди 7 месеца уж преминах през такова но се оказа ,че от 3те канала само единия запълнен и то не изцяло! Ходих на преглед при дoста известна докторка тука в града казват,че била най добрата в един вестник и там ми казаха ще трябва лечение да се махне пломбата да се запълнят другите канали и обратно но цената ми прозвуча малко сериозна не знам и аз не разбирам може би заради оборудването! Ако някой е имал сходен проблем и е приминал през това ще съм му благодарен ако сподели мнение! Благодаря.

Последна редакция: вт, 28 юли 2020, 06:04 от Пламен Митев 673445

# 402
  • Мнения: 399
Здравейте можете ли да ми препоръчате кадърен лекар в Бургас който може да прави кореново лечение?
Става въпрос ,че преди 7 месеца уж преминах през такова но се оказа ,че от 3те канала само единия запълнен и то не изцяло! Ходих на преглед при дoста известна докторка тука в града казват,че била най добрата в един вестник и там ми казаха ще трябва лечение да се махне пломбата да се запълнят другите канали и обратно но цената ми прозвуча малко сериозна не знам и аз не разбирам може би заради оборудването! Ако някой е имал сходен проблем и е приминал през това ще съм му благодарен ако сподели мнение! Благодаря.
Стоян Карауланов е вашия човек ! Имах незапълнени докрай канал от друг зъболекар и Карауланов ми махна изцяло старото лекарство от каналите и запълни на ново каналите ,при това перфектно ! Наскоро ходих при друг зъболекар и ми каза ,че са запълнени идеално ! Малко по-скъпичко е ,но определено си заслужава . Някъде между 350-400 май ми беше излязло ,ще ви заблудя ,тъй като беше преди 3 години

# 403
  • Бургас
  • Мнения: 6 883
Навсякъде е скъпо кореновото лечение. Аз съм си правила при Калоянов. Доволна съм, работи качествено. Не зная в момента къде му е новия кабинет, преди беше в Славейков.

# 404
  • Бургас
  • Мнения: 2
Здравейте можете ли да ми препоръчате кадърен лекар в Бургас който може да прави кореново лечение?
Става въпрос ,че преди 7 месеца уж преминах през такова но се оказа ,че от 3те канала само единия запълнен и то не изцяло! Ходих на преглед при дoста известна докторка тука в града казват,че била най добрата в един вестник и там ми казаха ще трябва лечение да се махне пломбата да се запълнят другите канали и обратно но цената ми прозвуча малко сериозна не знам и аз не разбирам може би заради оборудването! Ако някой е имал сходен проблем и е приминал през това ще съм му благодарен ако сподели мнение! Благодаря.
Стоян Карауланов е вашия човек ! Имах незапълнени докрай канал от друг зъболекар и Карауланов ми махна изцяло старото лекарство от каналите и запълни на ново каналите ,при това перфектно ! Наскоро ходих при друг зъболекар и ми каза ,че са запълнени идеално ! Малко по-скъпичко е ,но определено си заслужава . Някъде между 350-400 май ми беше излязло ,ще ви заблудя ,тъй като беше преди 3 години

Обадих се днеска и запазих час за 19 август, нямаше по - ранен от тази дата , надявам се да оправи зъба ми , благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт