На море в Турция - тема 41

  • 87 571
  • 741
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 4 145
Никъде не е сигурно за жалост. Това че не е имало, не е гаранция. То и в Париж доскоро нямаше, но видяхме какво стана.

# 346
  • София
  • Мнения: 1 426
Прaвилно! И в Бургaс имa море и при товa е сигурно-никогa не е имaло aтентaт!

Ирония или черен хумор....има-няма 3 г. от атентата в Сарафово.

# 347
  • Мнения: 1 273
Една молба Praynig Моля, почивалите в Бодрум през лято 2015 г. да споделят какви бяха предложенията за екскурзии  на посрещащите агенции.
Благодаря предварително!

И аз се включвам към тази молба. И благодаря предварително!  bouquet

Някой от вас има ли повече информация за сключване на застраховка, касаеща анулиране на почивка (или нещо подобно). Има ли смисъл от такава застраховка или не?

Ние сключихме такава застраховка и мисля, че да - смисъл има. Както и по-горе са ти написали (Tatjana) - всичко е възможно да се случи в последния момент. И аз имам деца - на 8 и половина и на 1 и половина, които няма да идват с нас - ние ще си направим меден месец по случай 10-тата годишнина от сватбата ни, но това не означава, че (да не дава господ), ако нещо се случи - ще си хвана чантичката и ще замина - естествено ще си остана при децата. Затова предпочетох да сключа такава застраховка. В крайна сметка сумата за застраховката е минимална с оглед на средствата, които могат да се загубят  Peace

Прaвилно! И в Бургaс имa море и при товa е сигурно-никогa не е имaло aтентaт!

Ей тук не съм съгласна - какво ще кажете за атентата на автобусната гара преди няколко години?
Виждам, че valerko ме е изпреварила.  Peace


Относно политическото положение - може да се стабилизира до лятото, а може и да стане по-зле. Това не означава, че в България сме на сигурно място (както един път бях писала - ние сме по средата между враждуващите). Каквото има да се случва на човек - и назад да бяга, няма да се отърве от него. (Мое мнение и не ангажирам никой с него.)  Peace

# 348
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Прaвилно! И в Бургaс имa море и при товa е сигурно-никогa не е имaло aтентaт!
Как да е нямало. 3 автобуса с израелски туристи  взривени на Бургаското летище преди 3-4 години

Виждам вече сте споменали  Hug

И ние имаме резервация за Анталия през август - има доста време дотогава. Ако Външно забрани посещенията - ще си дойдем в България .   Peace

# 349
  • Мнения: 2 966
Би ли казала каква е ориентировъчно сумата на тази застраховка?

# 350
  • Мнения: 4 145
Би ли казала каква е ориентировъчно сумата на тази застраховка?

и мен това ме интересува
и при отказ по всякакви причини ли важи

# 351
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Би ли казала каква е ориентировъчно сумата на тази застраховка?
По спомени беше нещо от сорта на 30 лв

# 352
  • Мнения: 4 145
а вече като съм сключила договор, мога ли да направя застраховка
или вече е късно  newsm78

# 353
  • Мнения: 275
На мен от ТА ми казаха за 1500 лв /толкова ни е пакета/ и 9 м . до датата на отпътуване застраховката ще е между 40 и 50 лв. Не е задължително да е правиш чрез ТА, може във всеки един застрахователен офис, но в рамките на няколко дни след сключване на договора и ТА трябва да се уведоми незабавно за такава застраховка

# 354
  • Мнения: 4 145
макар че отмяна на пътуването трябва да е някаква основателна причина-болест, смърт
страх от атентат -не е основателна май
някой наясно ли е  newsm78

# 355
  • Мнения: 7 605
макар че отмяна на пътуването трябва да е някаква основателна причина-болест, смърт
страх от атентат -не е основателна май
някой наясно ли е  newsm78

Не е основателна причина. Но нали имате право да се откажете до 30 дни (нали толкова беше) преди пътуването без неустойки (ние дължим 25% от сумата още от деня на резервацията  Crazy) - до тогава имате време за размисъл. Застраховката е за болест, смърт, аварии, безработица - вижте условията на застрахователя!

# 356
  • Мнения: 32
а вече като съм сключила договор, мога ли да направя застраховка
или вече е късно  newsm78

zastrahovkata se pravi v denia na skluchvane na dogovora za patuvane, mozhete da si gi napravite i ofis na zastrahovatelna kompania ili v niakoi zastrahovatelen broker. cenata e spored tova sled kolko vreme e zaminavaneto, saotvetno kolko dni ima do patuvaneto i na kakva stoinost e rezervaciata , varirat ot 3-3,5% ot sumata po dogovor

# 357
  • Мнения: 4 145
вече прочетох че може и до 5 дни след сключване
но в случая не покрива причината за отказа ми
така че няма смисъл
при повече застархователи е само за смърт
но и има и за акутни заболявания/които са внезапни и бързоразвиващи се/

# 358
  • Мнения: 275
На мен от ТА ми казаха, че процедурата по възстановяване на обезщетение по застраховката е доста тромава и се изискват доказателства за съответното събитие и макар и индиректно разбрах, че няма смисъл.

# 359
  • Мнения: 7 605
Е, разбира се че искат доказателства. Иначе, ако взимаме примера на инвизибъл, може някой от страх да откаже, твърдейки, че се е разболял и така да заобиколи условията на застраховката.

Ако има основателна причина, тя се доказва лесно. Възможно е връщането на парите да отнеме време, но поне се връщат и човек не изгаря с цялата сума.

Общи условия

Активация на акаунт