На море в Турция - тема 41

  • 87 653
  • 741
  •   1
Отговори
# 375
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 807
Здравейте  Simple Smile ! Имам питане - надявам се някой да помогне със съвет , ако въобще нещо може да се направи  Rolling Eyes
Четох , четох и явно пак не съм дочела , но казуса е следния : направихме  ранно записване  и капаро през декември  за почивка в Анталия през септември , но гледам , че цената  за ранни записвания  през януари за същата   дата е по ниска .... та да се броя към " прекараните " Shocked Simple Smile или мога да направя нещо ....
Благодаря на отзовалите се  bouquet

Колко е разликата?
Звъните във фирмата и питате имали глоба или неустойка ако анулирате. Ако няма - анулирате, чакате си парите - по закон плащането трябва да е до 7 дена, и правите нова резервация, като се молите да няма голям интерес към този хотел за вашия период и да не свършат местата.

По всички правила всяка оферта важи само за нови резервации. Старите са заварена ситуация.

# 376
  • Мнения: 63
Четете alinna,четете и aко не рaзбирaте нищо, ще ви обясня. Буквaлното четене не винaги извеждa мисълтa нa пишещия. Съжaлявaм, че сaмо до Мaрмaрис можеш дa си позволиш и ти пожелaвaм с нaй-добри чувствa дa полетиш където искa сърцето ти! bouquet

# 377
  • Мнения: 4 188
Насочете ме къде да търся оферти за Аква фентъзи Кушадасъ за 20-21 май, моля. Търся хаотично и ми излиза какво ли не. Със самолет, че с автомобил си е много път. Мерси.

# 378
  • Мнения: 408
vanq_6119,
Не съм посещавала Бодрум. Ето няколко линка, които излязоха, след като написах "Забележителности Бодрум" в Гугъл:
http://www.nasamnatam.com/grad/Bodrum-zabelejitelnosti.html
http://www.peika.bg/statia/Bodrum_zabelezhitelnosti_lyatno_vreme_l.a_i.85885.html
http://www.alfatour.bg/?resort&id=47
Навярно посрещащата агенция ще успее да ти организира посещение на място, което си харесаш от по-горните описания.

# 379
  • Мнения: 408
Насочете ме къде да търся оферти за Аква фентъзи Кушадасъ за 20-21 май ... Със самолет
Емералд.

# 380
  • Мнения: 408
макар че отмяна на пътуването трябва да е някаква основателна причина-болест, смърт
страх от атентат -не е основателна май
някой наясно ли е  newsm78
Не е основателна причина. Но нали имате право да се откажете до 30 дни (нали толкова беше) преди пътуването без неустойки (ние дължим 25% от сумата още от деня на резервацията  Crazy) - до тогава имате време за размисъл. Застраховката е за болест, смърт, аварии, безработица - вижте условията на застрахователя!
При отказ от пътуване пари се връщат, ако конкретните Общи условия го позволяват:
Цитат на: Емералд
Не се допускат никакви промени при вече направена и платена резервация за ранно записване. При невъзможност на туриста да пътува при резервация за ранно записване, внесените и платени суми не се възстановяват.
В случай на отказ от пътуване при направена и платена резервация по ранно записване, сумата може да се използва за друга дата на пътуване с допълнително заплащане по стандартните тарифи, само ако са спазени сроковете за отказ от пътуване съгласно договор с клиента.
При Албена Холидейз е сходен текста.
Турс клуб са по-ларж:
Цитат на: Турс клуб
5.5. В случай на отказ от пътуването и прекратяване на Договора от страна на Потребителя, Туроператора задържа следните неустойки:
5.5.1 До 40 дни преди пътуване – без неустойка.
5.5.2 от 39 до 20 дни преди датата на пътуването – 30% от общата стойност
5.5.3 от 19-до 14 дни преди датата на пътуването – 50% от общата стойност.
5.5.4 по-малко от 14 дни преди датата на пътуване – 100% от общата стойност.
Четете Общите условия, преди да подпишете Договора. Далеч съм от мисълта, че някой ще ги промени, ако не сте съгласни с клаузите в тях, но поне да си знаете правата, задълженията и неустойките.

# 381
  • varna
  • Мнения: 48
Здравейте  Simple Smile ! Имам питане - надявам се някой да помогне със съвет , ако въобще нещо може да се направи  Rolling Eyes
Четох , четох и явно пак не съм дочела , но казуса е следния : направихме  ранно записване  и капаро през декември  за почивка в Анталия през септември , но гледам , че цената  за ранни записвания  през януари за същата   дата е по ниска .... та да се броя към " прекараните " Shocked Simple Smile или мога да направя нещо ....
Благодаря на отзовалите се  bouquet

Колко е разликата?
Звъните във фирмата и питате имали глоба или неустойка ако анулирате. Ако няма - анулирате, чакате си парите - по закон плащането трябва да е до 7 дена, и правите нова резервация, като се молите да няма голям интерес към този хотел за вашия период и да не свършат местата.

По всички правила всяка оферта важи само за нови резервации. Старите са заварена ситуация.
Благодаря  за отговора Galactic Voyager  bouquet

# 382
  • Мнения: 4 159
Последните страници са интересни с темите:"Балкански атентати" и " Застрахователно дело" , но все пак пишем в темата " На море в Турция"
Всички питания бяха по темата-и за сигурността и застраховките
времето и допълнителнителните екскурзии може да са по-важни за вас, но не и за мен и други потребители  Peace

# 383
  • Мнения: 5 459
Ванюшка, Джулка ще ти разясни за екскурзиите. Тя беше доста впечатлена от Бодрум. Спомням си, че беше споменала, че предлагали екскурзии до остров Кос........И аз за тази година се двоумя между Бодрум и Анталия, но както казах, този път ще изчакам последния момент......макар, че приятелката ми ме изкушава с предложение за Виста хил Кушадасъ  newsm78

# 384
  • Мнения: 48
Здравейте,
Delta Beach Бодрум или Crystal Green Бодрум за края на Юни двама възрастни с две деца?

# 385
  • Мнения: 555
Здравейте! Съмнявам се , че някой ще ми отговори , но да попитам все пак ! Някой случайно да знае повече подробности или пък да е бил в POSEIDON SUITES 2* - Бодрум ????? Цената за 7 дни със самолет е по-добра отколкото на нашето море с личен автомобил ???? Пише , че има и детска пързалка , която ме интересува ! Ще съм благодарна много , ако някой отговори с мнение! Желая на всички здраве и успех !  bouquet

# 386
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 807
Здравейте,
Delta Beach Бодрум или Crystal Green Бодрум за края на Юни двама възрастни с две деца?

Била съм в Кристала и много ми хареса - чудесна кухня, според мен добър плаж. Навсякъде в описанията обаче пише, че е реновиран последно 2011, а имаха план тази зима да съборят основната сграда....
Фамилните стаи в основната стая са 2 помещения, като спалнята за децата е вътрешна стая без прозорци.

# 387
  • Мнения: 5 459
Гледам, че за Бодрум за Голдън ейдж има много добри отзиви. Още от миналата година му се каня  newsm78

# 388
  • Мнения: 2 696
Гледам, че за Бодрум за Голдън ейдж има много добри отзиви. Още от миналата година му се каня  newsm78
Приличен хотел , бях там 2014г. Но в Бодрум сигурно има по - хубави хотели от Golden age 4*

# 389
  • Мнения: 5
Здравейте и от мен тази година ще почиваме в Турция, Бодрум хотел Yasmin resort дата 12.08 ,ако някой е почивал там ще се радвам да сподели за хотела и най-вече за плажната ивица.  Благодаря

Общи условия

Активация на акаунт