На море в Турция - тема 41

  • 87 532
  • 741
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 2 668
Благодаря момичета и момчета!
Paperina на 100, но никога не съм пътувала.
Изчетох много страници, но нищо не открих, какво лошо да попитам...
Знам, че тук има отзивчиви хора. Не веднъж са ми помагали.
Избрах Памуккале и Ефес, само, че не искам да си губя цял ден, може би 2-3 часа...дали ще има такива
Здравей Надик , екскурзията до Памуккале от който и да е курорт си е един ден ..пътуване и самата екскурзия . Щом ти е за първи път , ами виж забележителностите на самият курорт ....Когато си в Кушадасъ ..какво има да видиш вече писах ..В Бодрум --други неща и островите , В Дидим има малко за гледане - храма на Аполон но до там се стига с маршрутка от всеки хотел . И най-накрая - Мармарис - река Делян ,плажа на Клеопатра , гръцкият остров Родос - 2ч с катамаран .. ..и така . Ама чети  първо ..сега е 41 тема но е писано в тема № 40 , 39 ..  За 2-3 часа както ти искаш има едни панорамни екскурзии организирани във всеки курорт ...за 10 тина евра някъде ..

# 421
  • Мнения: 555
Вече се убедих напълно , че сезона в Турция ще се срине ...Няма как да дуят бузи и цени при отлив на 4,5 млн. туристи и атентата срещу немските туристи в сърцето на Истанбул....!!! Голям провал и колосални загуби ги очакват ....и цените няма как да останат такива каквито са сега ! Емералд и "другари" ще имат много поздрави ! Simple Smile Wink

# 422
  • Мнения: 262
bebeOgi, смях в залата    Laughing...един съвет-не си правете сметката без кръчмаря. Знаете ли защо? Защото 3.6 млн руски туристи/по данни от 2015г./ не трудно се компенсират с гъвкава политика към други пазари/мислите  ли че ако хотелиерите пуснат изгодни оферти например само към собствения си пазар няма да компенсират дупката ??? Да не говорим за огромния ирански пазар/80 млн./,за който има сериозни индикации че расте на турските курорти.Румънския  22 млн.пазар също е във възход по отношение на Турция А за родния пазар/който е толкова малък процент за комшиите на общия фон/-не берете грижи . И в момента Анталия върви не лошо .Даже офертите за там за доста хотели  са по-изгодни от аналогични категории хотели от Егейското крайбрежие. Няма да има срив/ и в цените и в записванията/,това е сигурно. При поне  няколко хиляди договора сключени досега от агенциите ,е абсурд цените да почнат да падат,няма как да се допусне това,ако щете и от икономическа гледна точка. Може финансовите нива в момента да се запазят на сегашното положение още известно време,след което неминуемо ще се покачват,но срив... обичам фантастичните филми ,но реалностите са друго... /говоря конкретно за ТА опериращи на родния пазар/.

Последна редакция: нд, 17 яну 2016, 19:52 от liv1892

# 423
  • Мнения: 5 459
Бебе, вярно е много злобарски постът ти. Какъв е смисъла да злорадстваш. Който си иска да си ходи в Турция, пак ще си ходи. Аз съм убедена, че пак ще е пълно с руснаци.

# 424
  • Мнения: 7 605
Тук цените паднаха и то осъзнаемо, аз писах - и то още преди атента в Истанбул.

# 425
  • Мнения: 4 188
Практиката показва, че като гръмнат на едно място, не повтарят.

# 426
  • Мнения: 5 459
Аз вярвам, че до септември ще се оправят нещата, но за по-сигурно, за да не треперя до тогава, ще изчакам последния момент.

# 427
  • Мнения: 2 962
Tatjanа, би ли дала линк към  сайт, който използваш?

# 428
  • Мнения: 152
Здравейте, за Imbat hotel 4* в Кушадасъ някой може ли да каже нещо? Офертата ми се струва доста изгодна за средата на юни с Емералд и се чудех по това време дали водата в морето не е студена все още...

Писала съм за Имбат-освен, че има къде да се разходиш около хотела, нищо особено.Малък плаж, един басейн, анимация-никаква, мърляви сервитьори. Ако не отидеш с компания-загубен си.
Това беше преди 2 години. Освен това , когато си тръгвахме, бях си забравила нещо в стаята и  когато отидох да си го потърся, нещото вече го нямаше. Персонала не говореше чужд език и с помощта на един пиколо, който знаеше сносно руски и превеждаше на турски,  успях да обясня, за да ми разрешат да се върна до стаята, но както вече казах не го намерих и въпреки обещанието до идването на автобуса не ми върнаха забравената вещ. Егати отношението!

Последна редакция: нд, 17 яну 2016, 21:34 от Лункреция

# 429
  • Мнения: 246
Прaвилно! И в Бургaс имa море и при товa е сигурно-никогa не е имaло aтентaт!

Ирония или черен хумор....има-няма 3 г. от атентата в Сарафово.

има-няма сарафовския плаж е на 700-800 метра от летището  Mr. Green

# 430
  • Русе
  • Мнения: 166
турските новини пишат,че руснаците си подновили резервациите за Анталия и изобщо за Турция.Пускат полетите на турските авиокомпании,вдигат и визовия режим за много турски фирми.Отлив няма чакат наплив,руснаците ги е било страх да ходят в  Египет.

# 431
  • Мнения: 246
Здравейте,

някой може ли да ми даде  информация за допълнителна екскурзия от Анталия до Йерусалим с Тез тур?

Благодаря!
ще копирам информация от фейсбук, в групата за Анталия има и снимки: "Ето и поредната информация за екскурзията Израел.
Този тур се провежда в дните четвъртък и неделя,до 17-септември (до тогава са заплануваните самолети).След тази дата,ако има интерес,екскурзията разбира се ще се провежда.Необходими документи-само международният Ви паспорт,в който НЕ трябва да има печат от ОАЕ ( Обединени Арабски Емирства ).Валута...най- изгодно е да носите долари.Продължителност-24 часа ( тръгване от хотела-връщане в хотела ).Цена-205 евро ( за тази и следващата седмица,но трябва и да се знае,че различните агентства са със различна цена ).Какво включва екскурзията......Трансфер хотел-летище Анталия,полета е около 06:20 сутринта и продължителността е 01:15 мин.Пристигане на летище Тел Авив,където екскурзовода ( руско говорящ ) посреща групата.Първо се отива в Палестина,посещава се магазин за злато,сребро,икони и сувенири.Следва обяд,след което се посещава Базиликата Рождество Христово-Витлеем.В последствие Йерусалим,пешком се минава през четирите махали,Божи гроб,Стената на плача,това всичко в продължение 5-6 часа.Следва пътуване до Мъртво море,където първо в комплекс се вечеря,след което туристите имат възможност да се изкъпят в най-соленото море в света.Екскурзията приключва с пътуване до летище Тел Авив и полет до Анталия.А сега Ви пожелавам приятно разглеждане на моите непрофесионални снимки.Надявам се,аз и колегите да сме Ви били полезни с тези информации."

# 432
  • Мнения: 1 522
Нашият пакет за Ефталия се срина със 150 лв Sad

# 433
  • Мнения: 262
турските новини пишат,че руснаците си подновили резервациите за Анталия и изобщо за Турция.Пускат полетите на турските авиокомпании,вдигат и визовия режим за много турски фирми.Отлив няма чакат наплив,руснаците ги е било страх да ходят в  Египет.

Тези новини достигнаха и до нас. Даже се говори ,че руснаците са намерили и други вратички за да почиват в Анталия най-вече.За руснаците няма аналог в съседни дестинации,на лукса на Анталия и  базата на изхранване.Преди 15 дена се завърнах от Белек,минах и през Лара,навсякъде кипи усилено строителство за предстоящото Експо. Готвят се здраво.Новият Риксос в Белек е пред завършване и ще направи фурор като го открият през май. А като Риксос има поне още 3-4 съвършено нови проекти в районна които са пред завършване .

Последна редакция: нд, 17 яну 2016, 23:55 от liv1892

# 434
  • Мнения: 13
Здравейте,

някой може ли да ми даде  информация за допълнителна екскурзия от Анталия до Йерусалим с Тез тур?

Благодаря!
ще копирам информация от фейсбук, в групата за Анталия има и снимки: "Ето и поредната информация за екскурзията Израел.
Този тур се провежда в дните четвъртък и неделя,до 17-септември (до тогава са заплануваните самолети).След тази дата,ако има интерес,екскурзията разбира се ще се провежда.Необходими документи-само международният Ви паспорт,в който НЕ трябва да има печат от ОАЕ ( Обединени Арабски Емирства ).Валута...най- изгодно е да носите долари.Продължителност-24 часа ( тръгване от хотела-връщане в хотела ).Цена-205 евро ( за тази и следващата седмица,но трябва и да се знае,че различните агентства са със различна цена ).Какво включва екскурзията......Трансфер хотел-летище Анталия,полета е около 06:20 сутринта и продължителността е 01:15 мин.Пристигане на летище Тел Авив,където екскурзовода ( руско говорящ ) посреща групата.Първо се отива в Палестина,посещава се магазин за злато,сребро,икони и сувенири.Следва обяд,след което се посещава Базиликата Рождество Христово-Витлеем.В последствие Йерусалим,пешком се минава през четирите махали,Божи гроб,Стената на плача,това всичко в продължение 5-6 часа.Следва пътуване до Мъртво море,където първо в комплекс се вечеря,след което туристите имат възможност да се изкъпят в най-соленото море в света.Екскурзията приключва с пътуване до летище Тел Авив и полет до Анталия.А сега Ви пожелавам приятно разглеждане на моите непрофесионални снимки.Надявам се,аз и колегите да сме Ви били полезни с тези информации."


Благодаря Ви много за подробният отговор! Може ли да предоставите самият линк към групата за фейсбук! Благодаря Ви предварително!

Общи условия

Активация на акаунт