Августовски бебета 2016 Тема №2

  • 31 100
  • 738
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 117
Аз съм с близнаци след  инвитро.Д-ра който прави инвитрото ми каза обезателно да направя ранния сринийнг и феталната морфология,но понеже при близнаци е по специфично може би и не навсякъде го правят.Слава богу в Бургас идва специалистка от София сега в края на месеца,иначе аз трябваше да пътувам до Сф.Някоя да е запозната защо при близнаци настояват за ранна ФМ?Някои казват,че даже при близнаци не се прави ранния скрийнинг.

# 706
  • Мнения: 510
Момичета, искам да Ви попитам някои неща:
Аз съм от Варна. Инвитро съм, но не във Варна. За прегледа, който ми е насрочен за сряда ми искат направление от личния лекар тип 9. Предстои ми същевременно избор на лекар за ЖК във Варна. Личната лекарка обаче ми каза, че представя ли това направление в клиниката, където съм правила инвитро приключвам с нея до края на бремеността. Но интересното е защо ми го искат, при все, че тази клиника няма да ми водят ЖК.
Моля Ви за съвет как да постъпя и за какво им е необходимо това направление. Малко съм объркана.
Благодаря Ви предварително.

# 707
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Момичета имам малко важна информация за тези, които ще си правят БХС в София.


Националната генетична лаборатория е получила някаква субсидия и в момента изследването Не се заплаща.

Ето линк към сайта на Майчин дом. По телефона също потвърдиха, че само ултразвука (ако го правиш при тях) се заплаща. За взимането на кръв и изследването, трябва да се попълни една декларация (има я на дъното на страницата, която съм дала).
Тази седмица ще ходя, така че ще потвърдя със сигурност.

# 708
  • Мнения: 274
kalei, благодаря за информацията. Аз утре ще ходя и ще кажа със сигурност дали е така Wink

# 709
  • Мнения: 49
Здравейте и моят термин е август - 13ти. Може ли линк към ФБ групата или направо да ме добавите - e.dancheva@mail.bg  Heart Eyes

# 710
  • София
  • Мнения: 3 789
Емили, въпросната първа всъщност е скрининг.

Любовче, защо да не се прави при близнаци? Дори е по-логично точно при тях да е по-сериозно наблюдението. Освен това бебетата са си в норма и трябва да им се направят същите измервания както на всички други. По-скоро БХС е доста безсмислен в твоето положение.
Мен след инвитрото ме пращаха 100 пъти на преглед + задължителната за инвитровите ехокардиография.

# 711
  • Мнения: 378
Момичета, я пак да питам за тия седмици и месеци- в коя седмица съм според вас: ПМЦ - 16,11,2015?

# 712
  • Мнения: 1 633
В 9-та седмица си, отдолу и на лентичката ти го смята и го пише Simple Smile

# 713
  • Мнения: 378
Vili, Питам, защото една лекарка твърди, че съм в 10 гестационна седмица, т.е. 9 седмица от бремеността  newsm78
 
По тази логика кога трябва да отида на БХС? Ако гледам лентичката, 11 седмица е 01,02-07,02,2016, ако слушам докторката, трябва да отида следващата седмица.

# 714
  • София
  • Мнения: 3 789
Момичета, я пак да питам за тия седмици и месеци- в коя седмица съм според вас: ПМЦ - 16,11,2015?

В 10 г.с. си (от 18 до 24 януари). А на БХС трябва да отидеш 11-13, като във Фемина ми казаха, че е най-добре края на 11-началото на 12.

# 715
  • Мнения: 1 633
Мен, а и май всички останали момичета, ме записаха за БХС и ФМ в 12 седмица и 4 дена ми се пада, по лентичка, а в графика търсиха дата, след навършването на 12-та седмица. Доколкото знам това е основно за ФМ, май кръвта за БХС може да се вземе и по-рано, но най-често ги съчетават двете. По калкулатора от първа страничка, също излизаш 9 г.с.
А някой да знае за колко време излизат резултатите от БХС?

# 716
  • Мнения: 1 487
И аз смятам, че караш 10та седмица. Т.е. изминали са 9 пълни седмици и започваш 10та. Малко е объркващо де, но винаги като отида при док той така ми ги определя. За БХС от 11с и 0д до 13с и 6д се прави, като е по-добре да е към 12-13с

# 717
  • Мнения: 1 633
Ако караш 10та седмица, това значи, че си в 10та седмица или, че предстои да си в нея? Странна е работата с тези седмици   Mr. Green

# 718
  • Мнения: 1 487
Аз съм на 30 навършени години и карам 31вата, по лекарската логика трябва да казвам, че съм на 31  Mr. Green, ама добре че не ги бройм така в живота. Специално за бременността ме радва да мисля малко така напред, радвам си се на всяка нова седмичка, особено сега докато избутаме рисковите. 

# 719
  • Мнения: 378
Именно- карам 10 седмица и съм 9г.с.+0 дни-  или съм 10г.с.?

По някой калкулатори съм 9 г.с.+0 дни (първата седмица на цикъла се води 0 г.с.+1,2,3,и т.н. дни), по други съм 10 г.с.

Общи условия

Активация на акаунт