Да си поговорим за домашната шунка и шунковарите, пък и за други неща - ТЕМА 3

  • 157 074
  • 758
  •   1
Отговори
# 360
  • Пловдив
  • Мнения: 739
Има и смляно - 250 гр.свински гърди. Помощникът е страшен, винаги очаквам като извадя блендера или миксера те да не работят. Това са любимите му играчки Simple Smile. И ако може някой да ми обясни на лични как точно да качвам снимки

tuig77
, поздравления! Шунката изглежда чудесно! А за помощника  smile3501

# 361
  • Мнения: 2 152
И тъй като тема има и за други неща - не мога да се стърпя и да не покажа едно Лятно сушени патешки гърди (магре) - невероятен деликатес , сушено няколко дни в хладилника

# 362
  • Мнения: 94
И тъй като тема има и за други неща - не мога да се стърпя и да не покажа едно Лятно сушени патешки гърди (магре) - невероятен деликатес , сушено няколко дни в хладилника


едни мои приятели ги правят на климатика красота

# 363
  • Мнения: 2 152
охоу, това не ми е идвало на ум за климатика - дай малко повече подробности.
Иначе бях решил да ползвам сушилнята за плодове - като вентилатор.
Така че ще изчакам да ми обясниш как става....

# 364
  • Бургас
  • Мнения: 5 833
На мен на прима виста ми изниква картината на висящи мръвки пред външното тяло на климатика, който бичи яко и мръвките се люлеят и сушат... Crazy Особено ми е примамливо като идея, защото моя хладилник нещо не суши месата и все ми мухлясват Tired

# 365
  • Мнения: 22 030
охоу, това не ми е идвало на ум за климатика - дай малко повече подробности.
Иначе бях решил да ползвам сушилнята за плодове - като вентилатор.
Така че ще изчакам да ми обясниш как става....


Внимавай със сушилнята. Сложи я на най-ниския градус, защото иначе стават като готвени. Аз правя пастърма от време на време, но предпочитам да суша в хладилник. Имам един, който ползвам почти само за това. Махнала съм рафтовете и съм наредила ПВЦ пръчки, на които окачам, каквото има за окачване. Обикновено за две седмици става свинската и за около три телешката. Суджуците станаха за около три също.

# 366
  • Мнения: 2 152
Благодарско. Ще направя така...

# 367
  • Мнения: 2 152
Тези снимки на първата му домашна шунка ми ги прати приятел.
Много доволен от резултата и нахъсан за още.
За съжаление, не му стигнало времето да снима и нарязаната, защото му свършила преди да се усети да снима.
Правил е моята рецепта - http://batimiti.blogspot.bg/2015/11/blog-post_11.html - включително с намазването с мед и лекото запичане
Пущам ги тука, защото всеки първи опит трябва да се насърчава




# 368
  • Мнения: 2 152
В късния съботен следобяд се появявам с нещо наистина Дзверски вкусно, но не съм го правил в шунковара и въпреки това стана перфектно

свинско контрафиле а ла варена шунка



сервирана със сосче


на сандвич

# 369
  • Пловдив
  • Мнения: 739
В късния съботен следобяд се появявам с нещо наистина Дзверски вкусно, но не съм го правил в шунковара и въпреки това стана перфектно


Просто супер!......ама го прочетох и видях в най-неподходящия момент и сега дзверси много огладнях  Joy

# 370
  • Мнения: 2 152
Беше Дзверски вкусна.....

# 371
  • Мнения: 235
Привет кулинари! От скоро обмислям покупката на шунковар. Мъжете ми без месце не могат Simple Smile. Не съм изчела още целите теми, така че моля да ме извините, ако въпроса ми е тъп. Прочетох за съотношението 30% мляно, 70% кълцано. А какво ще стане ако цялото количество е мляно? Ще заприлича ли на колбас? И ако някой има идея за домашни кренвирши ще съм му благодарна.

# 372
  • София
  • Мнения: 8 887
Привет кулинари! От скоро обмислям покупката на шунковар. Мъжете ми без месце не могат Simple Smile. Не съм изчела още целите теми, така че моля да ме извините, ако въпроса ми е тъп. Прочетох за съотношението 30% мляно, 70% кълцано. А какво ще стане ако цялото количество е мляно? Ще заприлича ли на колбас? И ако някой има идея за домашни кренвирши ще съм му благодарна.

Я прегледайте и трите части на темата, мисля че съм давал рецепта за кренвирши. Само, че те не се правят в шунковар.

# 373
  • София
  • Мнения: 1 651
Здравейте,
Шунковарът ми пристигна без термометър. Откъде в БГ мога да закупя? Благодаря!

# 374

Общи условия

Активация на акаунт