Любители на Котки Тема 101

  • 36 333
  • 748
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 299
Момичета, влизам с малко тъп въпрос! Вредно ли е котарак да яде печен фъстък, понеже изсипах на земята и докато го видя изяде едно. Притеснява ме, че е твърд и дали ще може да го преработи коремчето му  Rolling Eyes

# 736
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 11 963
Не твърдостта му би трябвало да те притеснява, а това че е фъстък. В момента нямам време да ровя дали фъстъците са опасни, но смятам че от един фъстък нищо няма да му стане. Гледай да не се докопва повече до фъстъци. Peace

# 737
  • Мнения: 3 248
От един почти е сигурно, че нищо няма да му стане. Най-вероятно едната част ще се усвои, даже и без да е сдъвкан. Най-много да го изака. Вас пак е нерипична храна, а и алергенна, така че наблюдавай го известно време за всеки случай.

# 738
  • Мнения: 299
Благодаря ви! Ще го наблюдавам Peace дано да не му стане нещо!

# 739
  • Мнения: 430
 тук поросистите животни не са на почит, не очаквай внимание, а по-скоро д ти се нахвърлят ( собствен опит). Аз бух се насочила, не към персийска, а към сибирска горска котка, аз съм с две такива, с много алергии съм и никаква реакция към тях.

[/quote]
И защо да се нахвърлят ако отглеждаме породисти котки, не ми стана много ясно. Аз имам Персийка и смело мога да твърдя че няма по-добро и интелигентно животинче. Много мило и спокойно. Внася толкова уют у дома.
А в този сайт който сте постнали за сибирските котки не разбрах , продават ли се или се подаряват. Никъде не прочетох, може и да съм пропуснала.
И последно сибирските котки улични ли са? Каква е разликата между тях и персийската. Та сибирска може, а персийска не, както съветвате.

# 740
  • София
  • Мнения: 13 131
Пинки, на Вивили6 котките много обичат фъстъци и преди време редовно пишеше как са си откраднали. Нищо им няма. Гълъбинка пък си пада по бадемите. И тя беше налапала няколко без последствия.  Grinning

Чери, със сигурност сибирските котки се продават.  Wink

# 741
  • Мнения: 299
Успокоихте ме Hug благодаря ви, много bouquet

# 742
  • София
  • Мнения: 11 538
А в този сайт който сте постнали за сибирските котки не разбрах , продават ли се или се подаряват. Никъде не прочетох, може и да съм пропуснала.
И последно сибирските котки улични ли са? Каква е разликата между тях и персийската. Та сибирска може, а персийска не, както съветвате.

Според мен няма много голяма разлика, а и щом вече имате персийска, познавате и характера, знаете и с космите какво ви очаква. Аз единствено бих препоръчала да не е естремал /с най-сплесканата муцуна/, предполагам, че си чела повече от мен по въпроса.

# 743
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 11 963
4eri. всякаква котка можеш да си вземеш. Peace Но някои породи изискват повече грижи. и то ежедневни, а и са обременени от генетично обусловени заболявания.
Що се отнася до това, което ти е писала потребителката в цитата, който си сложила, мисля е имала предвид, че козината на персийките често предизвиква алергии у стопаните си, а сибирската вероятно не. Не съм запозната с подобни изследвания, но не е изключено да има такива. Насочила те е към сибирска защото е също мека, красива и пухена, каквато явно търсиш. Peace
Прочети повече за породите, щом държиш да е непременно породисто, преди да вземеш някоя.

П.П. Сега видях, че в сайта за сибирските котки има отделено място за доста обширна статия посветена на хипоалергенните котки - http://www.sibirela.bravehost.com/hypoallergenic.html  Peace

# 744
  • София
  • Мнения: 2 092
КАТИ, на мои близки котето се обеси в гардероба им, на такава каишка като на вашето коте. Права си, че адски сладурско му стои червеничкото, но риска да стане нещо е голям, а не можеш да бъдеш сигурна, че ще си наблизо да го спасиш. Приеми приятелски съвет от мен, махни я тази каишка. Котарачко е такъв сладкиш, че и без каишка сладостта му ще ви е достатъчна според мен Laughing Лошото е, че ако се закачи някъде, и започне да се задушава, дори не може да изпищи, за да разберете, че е в опасност. Нацелувайте много, ама наистина много това хубаво момченце от мен! Heart Eyes Hug

# 745
  • Мнения: 701
4eri си има вече една супер красива и мила персийка. Не че иска да си вземе, а се ядосва, че на въпроса на момичето от къде може да си вземе персийче, потребителката със сибирските котки  отговори, че породистите котки тук не са на почит (което изобщо не е верно. Обичаме всички котки!!!) и по-добре да потърси сибирска.

# 746
  • Мнения: 2 531
Не се надявайте, а я махайте Peace Достатъчно красив е Wink

Лъки има каишка от 3 години, тя е толкова дълбоко заровена в козината му, че трудно се намира и с ръце, камо ли със зъби да се закачи. Да не говорим, че повечето хубави каишки си имат механизъм на отваряне според теглото на котката, и при опън (т.е. ако тръгне да се беси) се откачат. Лъки май веднъж-два пъти я е свалял, ама така и не разбрах как точно Joy

# 747
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 11 963
4eri си има вече една супер красива и мила персийка. Не че иска да си вземе, а се ядосва, че на въпроса на момичето от къде може да си вземе персийче, потребителката със сибирските котки  отговори, че породистите котки тук не са на почит (което изобщо не е верно. Обичаме всички котки!!!) и по-добре да потърси сибирска.
ooooh! Embarassed Не съм схванала .
Толкова много нови потребители и котета има напоследък в темата, че съвсем съм загубила нишката на "Кой, кой е"!  Laughing

# 748
  • София
  • Мнения: 13 131
Заповядайте в НОВАТА ТЕМА


Ако има желаещи да включа котетата им в списъка с нашите любимци, моля, пишете ми!


И не забравяйте за данъците и таксите!  Wink

Общи условия

Активация на акаунт