Православни пости 2016 година

  • 156 934
  • 1 157
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 477
Аз се опитах да изпържа в силно сгорещена мазнина и оваляни само в брашно.Много бързо стават,но не знам защо супер жилави.Може ли да споделите къде сбърках?Може би трябва предварително мариноване?
За тези от Лидъл ще се възползвам.Благодаря Simple Smile

# 436
  • София
  • Мнения: 2 992
Аз се опитах да изпържа в силно сгорещена мазнина и оваляни само в брашно.Много бързо стават,но не знам защо супер жилави.Може ли да споделите къде сбърках?Може би трябва предварително мариноване?
За тези от Лидъл ще се възползвам.Благодаря Simple Smile

Аз ги правя така- размразявам тубите от калмари, измивам ги хубаво, и заливам с вряла вода. Поседяват в водата около 10 мин., и след което има една тънка ципа- тя се бели. Маха се лесно. Ако не си я махнала ципата стават жилави. Режа на кръгчета около 1см., овалвам в царевично брашно, и пържа в силно сгорещено олио само колкото да се зачервят. Жилави са, и ако се ядът на следващият ден.

И понеже ми останаха крайчетата от калмарите които изпържих в събота, мисля да приготвя и тази рецепта. Вижда ми се вкусна.

https://www.24chasa.bg/Article/3835499

# 437
  • Мнения: 1 904
Аз се опитах да изпържа в силно сгорещена мазнина и оваляни само в брашно.Много бързо стават,но не знам защо супер жилави.Може ли да споделите къде сбърках?Може би трябва предварително мариноване?
За тези от Лидъл ще се възползвам.Благодаря Simple Smile
Teзи от Лидл не се овалват в нищо - просто се пържат в олио за по 3 мин. макс от всяка страна. Може и с печене и мисля да пробвам.

# 438
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 449
Много Ви благодаря за отговорите относно калмарите.Извинявам се ,че чак сега пиша, но пътувах тези дни  Hug.Утре мисля да пробвам тези Лидл-ските ,че то не остана време.В неделя ще се възползваме  да хапнем и рибка  Heart Eyes
За да не ми е празен поста една рецепта за скариди, която ми е любима https://mavrov.wordpress.com/2012/02/29/%D1%82%D0%B8%D0%B3%D1%80 … 1%82%D0%B8%D0%BD/
Пс. Калмарите най-вероятно са пържени по дълго от 3 мин. и за това са станали жилави- поне при мен е така ако ги придържа повече

# 439
  • Мнения: 477
Пс. Калмарите най-вероятно са пържени по дълго от 3 мин. и за това са станали жилави- поне при мен е така ако ги придържа повече
Най вероятно да.Днес ги нарязах наситно и ги направих с доматен сос -за спагети.Харесаха ми Peace
Лек и спасителен пост на всички Hug

# 440
  • Мнения: 1 889
Все се каня да споделя закуската, която хапвам почти всеки ден по време на сегашните пости - 4-5 с.л. овесени ядки, сварени във вода до получаването на каша, овкусени с 2 с.л. кокосови стърготини, 1 с.л. какао и мед на вкус, често слагам и 1 банан. Поне на мен ми е много вкусно и засищащо и замени неизменните филийки с веган пастет/авокадо/лютеница, на които наблягах при предишните пости  Peace

# 441
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 449
Моята закуска е почти същата ,само че вместо стърготини от кокос слагам  кокосово масло  Hug откакто я открих, закуска та ми стана любимото хранене.Преди хапвах основно плодове, защото не можех да измисля друго, освен филия с нещо  Crazy
Тази сутрин правих за първи път бутер кифлички с мармалад ,вкусно е но заради маргарина ги ограничавам .
Няколко пъти варих жито с мед, орехи и канела.

# 442
  • Враца
  • Мнения: 3 214
Здравейте.
Ще ми кажете ли как да разбирам храненето на 29.04 /петък/- "не се яде нищо".
"Нищо" буквално ли да го разбирам- само вода, или може например чай с мед, кафе с мед?
Предполагам, че ще ми стане лошо, ако цял ден карам без нито 1 калория, и се чудя дали да го спазвам...
Не съм диабетик, но гладуването ми се отразява много зле физически- със силно главоболи, балки в ставите и т.н.

# 443
  • Мнения: 4 871
Аз го разбирам само на вода, може чай, за кафето не съм сигурна. Чая не мисля, че може с мед, а само така... абсолютно чист.

# 444
  • Мнения: 1 578
                                ЧЕСТИТ ЛАЗАРОВДЕН!!  bouquet





# 445
  • София
  • Мнения: 8 886
Здравейте.
Ще ми кажете ли как да разбирам храненето на 29.04 /петък/- "не се яде нищо".
"Нищо" буквално ли да го разбирам- само вода, или може например чай с мед, кафе с мед?
Предполагам, че ще ми стане лошо, ако цял ден карам без нито 1 калория, и се чудя дали да го спазвам...
Не съм диабетик, но гладуването ми се отразява много зле физически- със силно главоболи, балки в ставите и т.н.

В Типика на БПЦ е записано така (цитирам първия пост от тук):

...
СТЕПЕНИ НА ПОСТИТЕ

а. На Велики петък не се полага да се яде нищо. За немощни и престарели - само хляб и вода.

....

От свещеници съм слушал обаче, че ако се отиде при изповедника, той спокойно може да допусне по лека форма на този пост. Други свещеници настояват, да не се яде поне до опелото - ама то е късно вечерта така че се тая.

# 446
  • Мнения: 2 552
Никога не съм успявала да спазя пълния пост на Велики петък.
Не съм престаряла, остава да съм в числото на немощните - физически и духовно.

Тази година ще се опитам да спазя пълен пост от вечерта на Велики четвъртък до когато успея да издържа на Велики петък.

# 447
  • Враца
  • Мнения: 3 214
Благодаря ви!
Ще преценя, поне ще опитам да го спазя... ако не става- не става.
Хората сме различни...

Лека вечер!

# 448
  • по пътя
  • Мнения: 2 360
Вече три години спазвам пълният пост на Разпети петък, тази година ще пропусна, но никога не ми е било лошо, въпреки ниското кръвно. Въпрос на настройка, миналата година прекарах половината ден в църквата, не се сетих ни за вода, ни за храна.Мисля, че всичко е въпрос на настройка, не ме разбирайте погрешно, не осъждам никого, но щом аз, с моята немощ и психическа и физическа успявам вече три години, то всеки ще успее. Peace

# 449
  • София
  • Мнения: 8 886
Днес Великите пости свършват.

От утре влизаме в поста на Страстната седмица!

Общи условия

Активация на акаунт