Лъжата на века: детоксикацията на организма е измама

  • 41 182
  • 178
  •   2
Отговори
# 30
  • Мнения: 8 163
Ами защото веднага, още на първа страница в такива теми изниква пост с "канцерогените в месото". Много ми е нападателно такова отношение и то не от ден-два.
Канцерогените не са в самото месо (макар на днешно време нито един хранителен продукт да не е истински чист), а в някои от начините, по които го обработваме. Това твърди и СЗО.

П. П. Отделно на ръка е, че многобройни и продължителни епидемиологични проучвания сочат към пряка връзка между нивото на консумирани животински протеини и нивото на заболеваемост от рак.

Последна редакция: пт, 01 яну 2016, 23:01 от Фея Кръстница

# 31
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Относно храната честно казано не ми пука особено какво казва СЗО. Истината е една - всеки сам за себе си трябва да намери оптималният вариант, в който се чувства най-добре и организмът му работи най-безпроблемно. Как става това, т.е. от къде ще си купи храната, как ще е обработена, и т.н. зависи изцяло от индивидуалният организъм.
Проблем за мен е отдаването на прекалено голямо значение на разни "народни лечители" и "изчистване на организма". Ако човек се грижи за тялото си, то ще работи добре, и бъбреци, черен дроб и други ще си вършат работата правилно. А при сериозна болест или проблем, не горните помагат, а лекар.

# 32
  • Мнения: 1 748
Скрит текст:
и как точно реши, че си пречистила определен орган и какво си видяла да излиза от теб? Освен пот, лайна и урина няма какво друго да излезе. Едва ли си изкарала злато. О, пардон, изкарала си злато, но за тези, които са ти продали идеята и добавките за детоксикацията. А простата, брутална и неособено приятна за хипохондриците и продавачите истина е, че организмът има естествени механизми за самосъхранение. Обаче от това пари не се правят.
Има един виц, в който отива един човек на лекар и казва "докторе, сера" каквото ям - ям зеле и изкарвам зеле, ям боб и изкарвам боб. Кажи ми какво да правя!". Докторът го питал - %А ти какво искаш да изкарваш?". "Лайна - казал човекъп." Тогава докторът казал - "тогава яж лайна+.

Моля модераторите и др. да извиняват използваната дума за екстремент или продукция на дебелото черво, но някак вицът няма да звучи, ако се заменят оригиналните думи с някакви сурогати, но политкоректни.

В никакъв случай не съм изкарала злато за разни чайове, хапове и процедури. Пречистванията, които съм провеждала са въпрос на диета и определени храни. Дори и да има чай, ще е от някоя билка, която ще трябва сам да си търсиш. Не сме се разбрали, аз съм изключително против тази цялата индустрия, потриса ме. Но смятам, че има накъде да помогнеш на тялото си чрез разтоварвания, "пречиствания", както иска да го нарича всеки. Най-малкото и съм виждала десетки пъти, в които това "пречистване" работи е, да се спре "изкуственото" сладко (торти, шоколади, сладоледи) и всякакви млечни продукти, от това се изчиства кожата. При мен работи и при други хора също съм виждала да работи. А кожата е орган, пъпките ще са реакция в следствие на вещества, които по някаква причина, организма не одобрява. И това "пречистване" чрез диета помага. Но пак - с чай "Чудо" няма да стане.

# 33
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Знам, Фея, напълно наясно съм, знам и в допълнение в какво точно се изразява канцерогенното действие и доколко то е въобще налично в ежедневнието на хранещите се с месо. И въпреки че съм наясно, въпреки че знам колко неподплатени с реална истина са твърденията в подобни теми, обичайно мълча и оставям хората да живеят със заблудите, които са им приятни. В замяна искам да ми се отвърне със същото, а до няколко страници ще се започне с редовното конско за ада на месоядството.
(да видим дали греша, след десета страница пак ще си говорим Wink)

Между другото, ти изброи продукти, не методи за преработка на продуктите Peace

# 34
  • Мнения: 1 748
до няколко страници ще се започне с редовното конско за ада на месоядството.

Много се развеселих  Laughing Има нещо такова около това месо. Аз от години не ям, защото не ми харесва на вкус, пък и цялата работа с поренето на добичета не ме кефи, но ако човек ще спира нещо, защото е вредно, аз бих излъчила прясното мляко. Около мен все повече хора спират прясното мляко, защото забелязват, че не им влияе добре. Даже преди години бях говорила с баба и тя каза, че традицията в семейство й от дете е цялото прясно мляко да се кваси на кисело, само от каймака се бие масло, но не се  е пазило прясно мляко за консумация, защото не се е считало за добра храна.

# 35
  • София
  • Мнения: 62 595
Какво, да не би да си карала седмица само на студено пресовано олио и никаква храна?  Как и какво си детоксикирала с това олио? една лъжица рициново масло върши същата работа - просто си прочистваш червата за някакво кратко време.
Черният дроб се"самоочиства", просто трябва да се спрат или сведат до минимум големите количества храна, да не се пие алколол, газирани сладки напитки, да не се консумират мазни, солени и пържени храни. С две думи, по-простичко приготвена храна. В допълнение организмът не обича студените напитки и особено студената вода. Със сигурност номерът с чашата топла вода сутрин действа положително и на жлъчката, и на черния дроб, и на всичко. И достатъчно съвсем обикновени билкови чайове имаме на разположение, то се знае от поколения.

Тези истории с детоксикациите и пр. са нов вид хипохондрия, успешно подхранван от печалбарство. Днес купуваш олиото от супермаркета, утре минаваш на олио от някоя презентация, покрай което ти дават на прИмоция още нещо... и докато се усетиш, мислиш само за това. Механизмът е същият като зарибяването с дрога.

О, да, преди години беше маслото, после яйцата, дойде ред на месото, а сега и на прясното мляко! чудничко? Добре, че маслото и яйцата бяха реабилитирани, че холестеролът направо  ги заби в девета глуха!

# 36
  • Мнения: 1 748
Какво олио? За мен ли става дума? Пък цяла седмица без храна, не е за мен. Ще стане като на Настрадин Ходжа магарето, което тъкмо се научило да не яде и умряло  Mr. Green Аз като цяло си угаждам, ям каквото ми е вкусно. Понякога прекалявам, затова са и тези по-олекотени режими с повече вода, без пържено и сладко за разтоварване, повече ябълки и моркови, топла водичка с лимон сутрин. Такива неща, но това пак си е диета, режим, пречистване, който както иска да го нарича.

# 37
  • Мнения: 507
Andariel,  незнам защо си толкова настървена.


Нито съм карала седмица на олио, нито на никаква храна......нито основното действие се получава чрез вътрешен прием олиото. Въобразила си си че знаеш всичко.

Нямам намерение да обяснявам на някого нещо след като той няма намерение да чуе каквото и да било.
Детоксикация съществува, на който му трябва ще намери начин. Дали лекува конкретни неща, да лекува.
Не си направих операция след това прочистване за която ми се говореше дълго време, защото нямаше нужда.

И Не всичко се свежда до храната относно болестите.

И не съм хипохондрик.

Последна редакция: пт, 01 яну 2016, 23:37 от relativity

# 38
  • София
  • Мнения: 62 595
виж, никой няма да тръгне да те оперира насила, все пак решението си е твое.
Не съм настървена, това с детоксикацията са алабалистики, просто една по-съвременна и купешка думичка, жив маркетинг, защото не върви на днешния урбанизиран човек да му кажеш, че трябва да промени навиците си. Топлата вода и билковите смеси са измислени отдавна.

# 39
  • Мнения: 1 748
Разбира се, че са измислени отдавна. Сегашните продукти и услуги за много пари и никакви резултати са излишни, даже вредни за психиката, според мен. Но идеята ми е друга, ако се е случило на човек (по негова вина, навици и т.н.) да влоши състоянието на даден негов орган, той може с по-агресивно и целенасочено лечение/детоксикация/пречистване да подобри състоянието на този си орган. Било то с ограничаваща диета от някои продукти, било с пиене по три пъти на ден чай от лайка, било с пиене на една лъжица зехтин, било с ядене на кофичка кисело мляко или каквато и да е друга рецепта, за която е проверил, че помага.

# 40
  • Мнения: 507
виж, никой няма да тръгне да те оперира насила, все пак решението си е твое.
Не съм настървена, това с детоксикацията са алабалистики, просто една по-съвременна и купешка думичка, жив маркетинг, защото не върви на днешния урбанизиран човек да му кажеш, че трябва да промени навиците си. Топлата вода и билковите смеси са измислени отдавна.

Явно смяташ хората за пълни идиоти. Кой ще тръгва да ме оперира насила?! Казах че ми се говореше дълго време за операция че проблема е разрешим с операция, не съм я направила .........нищо повече не съм говорила.....

Това с детоксикацията е алабалистика според теб, като чак толкова не ти харесва думата я замени със синоним примерно пречистване.

Ще изкараш хората слабоумни податливи наркомани само защото са си купили олио от магазина.


# 41
  • София
  • Мнения: 62 595
Не зная точно за каква операция става въпрос (за жлъчка ли?). При всички случаи решението е твое и от твоите действия е можело да се размине, ама е можело и дасе влоши 0 тука има, тука нема. Ако  се беше влошила какво щеше да кажеш? Най-вероятно нищо, защото нямаше да има на кого да се хвърли вината и отговорността. Никой не иска да ляга под ножа, затова инстинктивно гледа да отлага и да търси други начини. За жалост много често това само влошава състоянието. Вярно, че и лекарите твърде чеесто не си правят труда да обяснят и трябва да бъдат изнудвани, мълчат като партизани.

# 42
  • Мнения: 507
Въпреки че не знаеш за какво става въпрос, продължаваш да си съчиняваш.......как от толкова мнооооооооооооооооого органи в тялото се спря точно на жлъчка.
Операцията също е рискова защото може да доведе до атрофия повече от 50-60 процента от хората с такава операция не са си разрешили проблема, тя е без гаранция за трайно подобрение. Нямам и намерение да конкретизирам, сигурно ще измислиш още по големи глупости.

Нищо не съм рискувала, не става въпрос за смъртоносна болест........а такава свързана с болки. Освен да си търпя болките с нищо не съм си застрашила живота.

Явно ти доставя някакво удоволствие да обвиняваш и набеждаваш в слабоумие....

# 43
  • София
  • Мнения: 62 595
Слабоумие, идиоти, наркомани... откъде ти хрумва изобщо!
добре де, за каква операция става въпрос? Не те карам насила, просто ми стана любопитно кое е това заболяване. Моите догадки са жлъчка (черният дроб не боли), стомах и чревни проблеми. Бъбречно-каменната болест е хронична и там е много на кантар оперирането,  зависи колко са големи камъните и от кой тип са. Малко вероятно е да е мозъчна операция, така че остана храносмилателната система. Или нещо от гинекологичните, но пък миомите не болят, за кистии на яйчниците не знам.

# 44
  • Мнения: 507
Слабоумие, идиоти, наркомани... откъде ти хрумва изобщо!



Хрумва ми от подобните ти на тези изказвания
Цитат
....................................Тези истории с детоксикациите и пр. са нов вид хипохондрия, успешно подхранван от печалбарство. Днес купуваш олиото от супермаркета, утре минаваш на олио от някоя презентация, покрай което ти дават на прИмоция още нещо... и докато се усетиш, мислиш само за това. Механизмът е същият като зарибяването с дрога.
Цитат
и как точно реши, че си пречистила определен орган и какво си видяла да излиза от теб? Освен пот, лайна и урина няма какво друго да излезе. Едва ли си изкарала злато. О, пардон, изкарала си злато, но за тези, които са ти продали идеята и добавките за детоксикацията......................

Друго нямам/не искам какво да ти кажа по темат.

Общи условия

Активация на акаунт