Хеликобактер пилори

  • 124 958
  • 770
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 116
Най-вече продължителна диета си трябва,доколкото разбрах от препатили 1-2 год.отива да се възстанови стомаха от гастрит.
така е да,много помага и запарка от растението продълговат живовляк,усеща се почти веднага след като я изпиеш

Откъде се купува?
има го по разни сергийки на,който бабичките продават,от билкар може да се вземе или билкова аптека,ако го потърсиш в нета също го има,аз си го купих живовлек-билков чай

# 391
  • Мнения: 9 991
Живовлека расте на всяка поляна и е много лечебен. Всякакви билкови чайчета облекчават. Мащерка, риган, жълт кантарион, прополисови капки, анасон, мента, маточина, гюзъм. Ленено и сусамово олио, зехтин.
1-2 години но до пълно оздравяване на стомаха. Добрата новина е, че се оправя. Много хора имат язви от лоши хранителни навици. И те ако излязат на диета, ще се оправят, но да променят и лошите навици трябва. При нас е от бактерия, но пък мощно.

# 392
  • Мнения: 7 172
Най-вече продължителна диета си трябва,доколкото разбрах от препатили 1-2 год.отива да се възстанови стомаха от гастрит.
така е да,много помага и запарка от растението продълговат живовляк,усеща се почти веднага след като я изпиеш

И пак да кажа, продълговат живовлек няма. Има остролист живовлек. Колкото и да ме докладваш и да ме триете, няма да се уморя да го повтарям.
Успех на всички с лечението на упоритата хеликобактер пилори!

# 393
  • Мнения: 191
Здравейте, чета ви от доста време понеже от няколко години съм в същия ад. 2 комбинации с антибиотици. 1- вата-- Амоксицилин с Кларитромицин. 2-рата--Левофлоксацин с Метронидазол, Ипп, Бисмут, Пробиотици, ПроВиотик и какво ли не още. Съсипаха ме тези антибиотици и химии, но няма убиване на тая гадина.  Третата комбинация с Тетрациклин лекарите не искат да ми я изписват, защото от многото антибиотици съм с голяма дисбактериоза и какво ли не още. Явно моя щам на тая гадина е доста упорит и аз съм почти сигурна вече, че е чувствителен само на Тетрациклин, но за сега не мога да го пия. А тая гадина намаля съвсем малко след всеки антибиотик и след малко време отново популира и се размножава. Две гасроскопии през 1 година. При първата бях с атрофичен гастрит, и панкреатит. Втората показа и вече ерозивен гастрит и Холецистит. Нея я правих в Александровска болница в София, но за ужаса, който преживях в тази болница ще пиша друг път. Ужас, голям взрив от тази гадина.
Писнало ми е също при всеки гастроентеролог, ходила съм поне при 10, да ме гледат с празен поглед и да ми казват: Стига си се притеснявала за  този Хеликобакер. Забрави за него, ще си го носиш и това е. Не бил страшен!: Шах и мат! Тази гадина ме унищожава със всеки изминал ден. Отделно ми нанесе вреди на Щитовидната жлеза, както и на други органи и периферна нервна система.
Четох тук за Хебак и как някои са се излекували с него. Обаче има неща, които ме смущават като се ровя из нета за информация. Не се предлага в аптечната мрежа, а само в единствения сайт на фирмата, както пишат там производител. Има доста мнения в други сайтове уж на хора, които се били излекували с него, но като се поразрових още малко си е очебийно, че тези добри отзиви са на хора от сайта на производителя, доста непрофесионално направен--Бимедис.
Е, как да им вярва човек? Ами , ако ми навреди този продукт, вместо да  ми помогне? Как може да се докаже, че проукта е добър и не вреди, а лекува?

Последна редакция: нд, 17 ное 2019, 15:00 от didona3

# 394
  • Мнения: 116
Скрит текст:
Здравейте, чета ви от доста време понеже от няколко години съм в същия ад. 2 комбинации с антибиотици. 1- вата-- Амоксицилин с Кларитромицин. 2-рата--Левофлоксацин с Метронидазол, Ипп, Бисмут, Пробиотици, ПроВиотик и какво ли не още. Съсипаха ме тези антибиотици и химии, но няма убиване на тая гадина.  Третата комбинация с Тетрациклин лекарите не искат да ми я изписват, защото от многото антибиотици съм с голяма дисбактериоза и какво ли не още. Явно моя щам на тая гадина е доста упорит и аз съм почти сигурна вече, че е чувствителен само на Тетрациклин, но за сега не мога да го пия. А тая гадина намаля съвсем малко след всеки антибиотик и след малко време отново популира и се размножава. Две гасроскопии през 1 година. При първата бях с атрофичен гастрит, и панкреатит. Втората показа и вече ерозивен гастрит и Холецистит. Нея я правих в Александровска болница в София, но за ужаса, който преживях в тази болница ще пиша друг път. Ужас, голям взрив от тази гадина.
Писнало ми е също при всеки гастроентеролог, ходила съм поне при 10, да ме гледат с празен поглед и да ми казват: Стига си се притеснявала за  този Хеликобакер. Забрави за него, ще си го носиш и това е. Не бил страшен!: Шах и мат! Тази гадина ме унищожава със всеки изминал ден. Отделно ми нанесе вреди на Щитовидната жлеза, както и на други органи и периферна нервна система.
Четох тук за Хебак и как някои са се излекували с него. Обаче има неща, които ме смущават като се ровя из нета за информация. Не се предлага в аптечната мрежа, а само в единствения сайт на фирмата, както пишат там производител. Има доста мнения в други сайтове уж на хора, които се били излекували с него, но като се поразрових още малко си е очебийно, че тези добри отзиви са на хора от сайта на производителя, доста непрофесионално направен--Бимедис. Даже и в един положителен отзив уж на човек  Николай Янчев от Тополовград, който уж след много мъки и антибиотици пил Хебак и ооооооо, чудо! За 1 седмица излекуван от коварната гадина. Даже си е оставил телефона за връзка, ако някой не вярвал да му се обади. Телефонът е .....  Обаче от проверката ми на този телефон излезе, че е телефона от сайта на производителя.
Е, как да им вярва човек? Ами , ако ми навреди този продукт, вместо да  ми помогне?
това е моят номер и не е на сайта бъркате нещо госпожо,ако искате звъннете ми,поздрави

Последна редакция: ср, 27 ное 2019, 22:44 от Не се сърди, човече

# 395
  • Мнения: 191
това е моят номер и не е на сайта бъркате нещо госпожо,ако искате звъннете ми,поздрави

Да, объркала съм телефона, понеже го видях в отзиви, написани в сайта на производителя.  Изтрих я тази част от коментара си. Извинявам се Flushed  Значи в сайта им са написали ваш коментар с вашия телефонен номер,  но аз този коментар не съм го чела тук, може от някой друг сайт да е.

Последна редакция: ср, 27 ное 2019, 22:34 от Не се сърди, човече

# 396
  • На планетата земя
  • Мнения: 775
Моята комбинация беше  12 дена оспамокс 1000+тетрациклин 500,бисмут,провиотик и контролок.Според докторката срещу тази комбинация хеликобактера няма шанс,а дали е така чак януари ще разбера.Много ми разбута стомаха тази комбинация и сега съм на строга диета,ноплаза+трибутин 300,пробиотик..Питах кой тест е най-надежден, дихателния бил световен стандарт, пък който иска да си пуска и двата.Аз мисля да си пусна и дихателен и фецес ,пък да видим !

Последна редакция: нд, 17 ное 2019, 15:21 от BUBA_k

# 397
  • Мнения: 191
Моята комбинация беше  12 дена оспамокс 1000+тетрациклин 500,бисмут,провиотик и контролок.Според докторката срещу тази комбинация хеликобактера няма шанс,а дали е така чак януари ще разбера.Много ми разбута стомаха тази комбинация и сега съм на строга диета,ноплаза+трибутин 300,пробиотик..Питах кой тест е най-надежден, дихателния бил световен стандарт, пък който иска да си пуска и двата.Аз мисля да си пусна и дихателен и фецес ,пък да видим !

Май само тези двата антибиотика са основните убийци на тази гадина. Ако единият не я убие, другият ще я убие със сигурност. Зависи на кой от двата е чувствителен Хеликобактера, нали са различни щамове и всеки щам се повлиява от един от двата. Моя не се повлия на Оспамокса, за съжаление, а не мога да пия Тетрациклин, защото е още по-коварен от Оспамокса и нананся още по-големи щети на организма, а аз съм зле от Оспамокса, който ми докара жестока дисбактериоза. Как се казва твоята лекарка и в кой град е?

# 398
  • На планетата земя
  • Мнения: 775
Моята комбинация беше  12 дена оспамокс 1000+тетрациклин 500,бисмут,провиотик и контролок.Според докторката срещу тази комбинация хеликобактера няма шанс,а дали е така чак януари ще разбера.Много ми разбута стомаха тази комбинация и сега съм на строга диета,ноплаза+трибутин 300,пробиотик..Питах кой тест е най-надежден, дихателния бил световен стандарт, пък който иска да си пуска и двата.Аз мисля да си пусна и дихателен и фецес ,пък да видим !

Май само тези двата антибиотика са основните убийци на тази гадина. Ако единият не я убие, другият ще я убие със сигурност. Зависи на кой от двата е чувствителен Хеликобактера, нали са различни щамове и всеки щам се повлиява от един от двата. Моя не се повлия на Оспамокса, за съжаление, а не мога да пия Тетрациклин, защото е още по-коварен от Оспамокса и нананся още по-големи щети на организма, а а аз съм зле от Оспамокса, който ми докара жестока дисбактериоза. Как се казва твоята лекарка и в кой град е?

Във Варна ходя при доц.Стамболийска в Майчин дом.

# 399
  • Мнения: 191
Скрит текст:
Моята комбинация беше  12 дена оспамокс 1000+тетрациклин 500,бисмут,провиотик и контролок.Според докторката срещу тази комбинация хеликобактера няма шанс,а дали е така чак януари ще разбера.Много ми разбута стомаха тази комбинация и сега съм на строга диета,ноплаза+трибутин 300,пробиотик..Питах кой тест е най-надежден, дихателния бил световен стандарт, пък който иска да си пуска и двата.Аз мисля да си пусна и дихателен и фецес ,пък да видим !

Май само тези двата антибиотика са основните убийци на тази гадина. Ако единият не я убие, другият ще я убие със сигурност. Зависи на кой от двата е чувствителен Хеликобактера, нали са различни щамове и всеки щам се повлиява от един от двата. Моя не се повлия на Оспамокса, за съжаление, а не мога да пия Тетрациклин, защото е още по-коварен от Оспамокса и нананся още по-големи щети на организма, а а аз съм зле от Оспамокса, който ми докара жестока дисбактериоза. Как се казва твоята лекарка и в кой град е?

Във Варна ходя при доц.Стамболийска в Майчин дом.
Точно при нея ме изпрати един гастроентеролог от Бургас, който вдигна ръце от мен, но  аз тръгнах по гастроентеролози в София, които не ми помогнаха. 2-ма от тях професори с по 100 лв за частен преглед.  Май ще трябва наистина да отида при нея.

Последна редакция: ср, 27 ное 2019, 22:45 от Не се сърди, човече

# 400
  • На планетата земя
  • Мнения: 775
Скрит текст:
Моята комбинация беше  12 дена оспамокс 1000+тетрациклин 500,бисмут,провиотик и контролок.Според докторката срещу тази комбинация хеликобактера няма шанс,а дали е така чак януари ще разбера.Много ми разбута стомаха тази комбинация и сега съм на строга диета,ноплаза+трибутин 300,пробиотик..Питах кой тест е най-надежден, дихателния бил световен стандарт, пък който иска да си пуска и двата.Аз мисля да си пусна и дихателен и фецес ,пък да видим !

Май само тези двата антибиотика са основните убийци на тази гадина. Ако единият не я убие, другият ще я убие със сигурност. Зависи на кой от двата е чувствителен Хеликобактера, нали са различни щамове и всеки щам се повлиява от един от двата. Моя не се повлия на Оспамокса, за съжаление, а не мога да пия Тетрациклин, защото е още по-коварен от Оспамокса и нананся още по-големи щети на организма, а а аз съм зле от Оспамокса, който ми докара жестока дисбактериоза. Как се казва твоята лекарка и в кой град е?

Във Варна ходя при доц.Стамболийска в Майчин дом.
Точно при нея ме изпрати един гастроентеролог от Бургас, който вдигна ръце от мен, но  аз тръгнах по гастроентеролози в София, които не ми помогнаха. 2-ма от тях професори с по 100 лв за частен преглед.  Май ще трябва наистина да отида при нея.

Да ти кажа доста в час ми изглежда,преди нея и аз съм ходила при други и съжалявам.Прегледа е 70 лв.първоначалния,вторичните са по 30лв.

Последна редакция: ср, 27 ное 2019, 22:46 от Не се сърди, човече

# 401
  • Мнения: 191
Скрит текст:
Моята комбинация беше  12 дена оспамокс 1000+тетрациклин 500,бисмут,провиотик и контролок.Според докторката срещу тази комбинация хеликобактера няма шанс,а дали е така чак януари ще разбера.Много ми разбута стомаха тази комбинация и сега съм на строга диета,ноплаза+трибутин 300,пробиотик..Питах кой тест е най-надежден, дихателния бил световен стандарт, пък който иска да си пуска и двата.Аз мисля да си пусна и дихателен и фецес ,пък да видим !

Май само тези двата антибиотика са основните убийци на тази гадина. Ако единият не я убие, другият ще я убие със сигурност. Зависи на кой от двата е чувствителен Хеликобактера, нали са различни щамове и всеки щам се повлиява от един от двата. Моя не се повлия на Оспамокса, за съжаление, а не мога да пия Тетрациклин, защото е още по-коварен от Оспамокса и нананся още по-големи щети на организма, а а аз съм зле от Оспамокса, който ми докара жестока дисбактериоза. Как се казва твоята лекарка и в кой град е?

Във Варна ходя при доц.Стамболийска в Майчин дом.
Точно при нея ме изпрати един гастроентеролог от Бургас, който вдигна ръце от мен, но  аз тръгнах по гастроентеролози в София, които не ми помогнаха. 2-ма от тях професори с по 100 лв за частен преглед.  Май ще трябва наистина да отида при нея.

Да ти кажа доста в час ми изглежда,преди нея и аз съм ходила при други и съжалявам.Прегледа е 70 лв.първоначалния,вторичните са по 30лв.

Само в Майчин дом  ли работи? Аз имам много, много лош  експеримент в тази болница от Гинеколози. Нанесоха ми преди 8 години страшна вреда там при Хистероскопия. Забравих името на доктора, който ми прави Хистеректомията, беше шеф на отделението. Този човек ме съсипа завинаги.  Накрая  ми направиха и Хистеректомия, а е можело без нея, после го разбрах, но късно.
Та за това питам дали доц. Стамболийска не работи и в друга болница

Последна редакция: ср, 27 ное 2019, 22:46 от Не се сърди, човече

# 402
  • На планетата земя
  • Мнения: 775
Доколкото знам само там работи,но ще ти изпратя за всеки случай номера и на ЛС.

# 403
  • Мнения: 191
И как точно? Имам и автоимунно заболяване, може даже да е заради бактерията. Не мога да приемам какъв да е имуностимулатор
Ужас! На мен ми изписаха Биозин за имунната система без да ме питат какви заболявания имам. А аз имам Хипофункция на щитовидната жлеза + Възел с киста, последствия от Хеликобактера. Пих го 1 месец паралелно с Метронидазол и получих болка с подуване от едната страна на жлезата. Сега съм притеснена и за това. Вчера проверих противопоказанията на Биозина и какво да видя --- Да не се използва при хора с автоимунни заболявания. Та сега се чудя дали от Метрониазола или от Биозина е това подуване и болка.  Някой има ли идея?
А толкова ми се изкаше да си подсиля имунната система.

# 404
  • Мнения: 48 060
Биозин според мен е ок за жлезата
За другото лекарство не знам

Общи условия

Активация на акаунт