Шеста тема на чакащите

  • 506 558
  • 5 032
  •   3
Отговори
# 1 140
  • Мнения: 794
За всяко дете е стрес, не се притеснявай. Моето отказа да легне да спи вечерта и ходеше само да отваря и затваря всички чекмеджета и вратички на мебелите. В 1 вечерта още не можех да го накарам да легне. Отделно 3 дни не беше пълнил памперса, казано заобиколно, чак на четвъртия. Бях се притеснила и мислех да звъня на приятелка- педиатър. Истината е, че на хубавото бързо свикват.

# 1 141
  • София
  • Мнения: 596
Много ви благодаря.....за подкрепата. Днес е с една идея по-добре от вчера. Поне яде и спи..... Blush

# 1 142
  • Мнения: 335
Нашия малчуган си дойде у дома на годинка, беше около 7 вечерта края на октомври, т.е. навън вече беше тъмно.  Изучавахме всеки детайл от стаята му, видимо беше притеснен, но предвид ситуацията относително спокоен до момента, в който не чу и видя звук и картина от компютъра (звъннахме по скайп на майка ми). Не подозирах, че това ще го стресира толкова много - започна да плаче и нищо не помагаше. Гушкахме се, разнасяхме се, говорихме се, какво ли не беше - в един момент може би вече се измори и се успокои, заспа легнал върху мен. Първите няколко вечери така се приспивахме. Събуди се в 4 сутринта и не заспа повече. Към 9 часа трябваше да излезем с колата, където си поспа. През първия ден беше спокоен до късния следобед, когато влезнахме да го изкъпя - беше голяма истерия, а в ЦНСТ-то си го къпех всеки ден и много се радваше. Това наложи да преместим къпането вместо вечер, през деня. Вечер всичко му беше много страшно - рев в банята, рев докато да заспи, без значение дали го слагах да заспива сам или заспиваше върху мен. През деня всичко беше наред - заспиваше си сам без никакъв проблем, къпехме се с удоволствие, изключение правеше ходенето ми до тоалетна или занимания извън детската. Общо взето 2 седмици постоянно бяхме на ръце, докато болките в гърба ми , ми пречеха да спя нощем. Тогава се учехме да сме по-самостоятелни. Относно храненето - нямаше нещо, което да не иска да яде, а като му свърши храната започваше да плаче. За това ако ядем храна, която не беше подходяща за него, не го правехме пред него и започнах да го предупреждавам, когато му оставаше малко от яденето му. След 4-тия месец започна да отказва някои храни, което ми показа, че горе долу тогава се беше поуспокоил емоционално и започва да се чувства като у дома си.
Голям стрес си е за малките, а и усещат напрежението на възрастните, но с любов и грижи трудностите се преодоляват.

# 1 143
  • Мнения: 12 016
Ина, знам че са празници, но останете си у дома само вие, без роднини и гости! Стресът за детето е много голям - нови хора, място, миризми, шумове и гостите и еуфорията около празниците и посрещането ще я натоварят и стресират още повече. Малките са адаптивни бързо ще свикне. За Великден ще се съберете. Ще имате още много Коледи и Нови години, но тази първата е най-важната в живота на бебчето ви, а и доста деца се страхуват от Дядо Коледа.

# 1 144
  • Мнения: 117
Да споделя, че вчера не искаше да яде....и плака много преди да заспи вечерта....сърцето ми се късаше...как прегръща едно мече и гледаше жално.... не знам днес...още спи. Елина при теб как е положението? Ако можеш да пишеш де...
Здравейте,  по пътя всичко беше ок. Заспа още при тръгването. Вечерта имаше плач,сън,игра и пак сън. Вчера вече се поотпусна, вечерта игра до 21.00-  пуснахме му музика и танцува половин час.Заспа към 21.30 . Зага яде само каша, банани и Барни, но приемната каза, че от няколко дни е така,заради зъбите.

# 1 145
  • София
  • Мнения: 596
Да споделя, че вчера не искаше да яде....и плака много преди да заспи вечерта....сърцето ми се късаше...как прегръща едно мече и гледаше жално.... не знам днес...още спи. Елина при теб как е положението? Ако можеш да пишеш де...
Здравейте,  по пътя всичко беше ок. Заспа още при тръгването. Вечерта имаше плач,сън,игра и пак сън. Вчера вече се поотпусна, вечерта игра до 21.00-  пуснахме му музика и танцува половин час.Заспа към 21.30 . Зага яде само каша, банани и Барни, но приемната каза, че от няколко дни е така,заради зъбите.
Елина на колко е малкия? Май съм пропуснала да прочета, ако си писала в някой от постовете си. Blush

# 1 146
  • София
  • Мнения: 596

Днес е доста по-спокойна от първия ден. Яде, спи и си играе. Отпусна се. Ходихме и при джипито на преглед. Естествено плака. Но тя плака и от своето предишно така, просто го считам за нормално. Като цяло е едно уравновесено бебе. Щастлива съм...по празниците още се колебаем дали да празнуваме със семейството ми. Иска ми се, но ще видим...може и да си останем вкъщи.....моят мъж нещо се е постреснал повечко и май на него ще му е нужна почивка... Stuck Out Tongue Winking Eye

# 1 147
  • Мнения: 12 016
Ина, не ти препоръчвам да бързаш да представяш детето на другите . Такива събирания са доста емоционални и шумни и ще са нов стрес за детето ви. Първо трябва да свикне с вас, да се почувства член на семейството и едва тогава да въведете в живота му и останалите - баби, дядовци, лели, стринки, братовчеди. Още по-лоша идея е вие да пътувате. Детето още не е преживяло една драстична промяна, а вие отново да сменяте обстановката му. Догодина вече ще е друго. Тази година си останете сами у дома - мама, татко, детенце, ако има бате/ кака. Единайсет дена ще се изнижат като един миг, а ви трябва много повече, за да се опознаете, да свикнете един с друг, с новия ритъм в семейството, с драстичната промяна, която детето внася в живота ви... Снимайте го и пратете снимки ии календари на другите. До Великден вече ще сте готови за пътуване и нови хора, на лято и на море ще я заведете. Има време за всичко. Но за Коледа и Нова година си останете само вие. Вълшебни празници!

Последна редакция: пт, 22 дек 2017, 22:47 от Mama Ru

# 1 148
  • София
  • Мнения: 596
https://
Така и ще направим мама Ру! Весели празници момичета! Мама Ру желая ти здраве на теб и семейството ти. Бъди жива и здрава! Heart

# 1 149
  • София
  • Мнения: 596
Честито Рождество Христово скъпи майки и бъдещи такива! Желая на тези, които още не са станали родители скоро щъркела да ги навести, а на тези, които са, да бъдат възнаградени с любовта на децата си! Heart Blush Purple Heart Heartpulse

# 1 150
  • Мнения: 2
Здравейте! Честита Коледа и весело посрещане на Новата Година! Нека тя ви донесе много здраве и сбъднати мечти.
Със съпругът ми наскоро подадохме документите и минахме курса. За сега сме получили само едно писмо от РДСП Ямбол, че сме вписани в регистъра за осиновители.  До колкото знам, би трябвало и от другите дирекции да получим подобни писма, но все още няма (почти 2 месеца минаха). До колко време е нормално да се бавят тези писма? Дали има къде да проверим как се придвижват документите ни? Знаем, че чакането тепърва предстои, но поне ни се иска да знаем, че сме вписани в регистрите и че има какво да чакаме...

# 1 151
  • samokov
  • Мнения: 110
Здравей ние не получих ме писма от дирекциите ако искаш можеш да звънеш в дирекциите и те ще ти кажат.
Весели празници!

# 1 152
  • Мнения: 12 016
Спокойно, вписани сте. Аз се регистрирах през октомври 2011 и получих от Ловеч, Кърджали, Видин, Пазарджик и май това беше + от нашето РДСП.
Кратко чакане.

# 1 153
  • Мнения: 97
Вече не изпращат всички РДСП. Изпраща само това, от града в който живеете. И при мен беше така.

# 1 154
  • Мнения: 2
Благодаря ви за бързите отговори. Сега ни остава само да чакаме мечтаното писмо Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт