Шеста тема на чакащите

  • 507 542
  • 5 037
  •   1
Отговори
# 2 655
  • Мнения: 158
Весели празници на всички тук!Здраве,радост и сбъдване на най-очакваните желания за всички нас!
Мама Ру,много благодаря за коментара!Така ми беше нужно да знам,че не съм сама на тази възраст 40+ като осиновителка.Винаги с интерес следя коментарите ти и си взимам поука!Бъди здрава,и малките също!

# 2 656
  • Мнения: 12 184
Честита Коледа на всички.
Саманта, според мен комбинирана вземи, но имай предвид дали ще ползвате и кола, т.е дали ще се събира в багажника,къде ще я държиш, сама ли ще я вадиш и прибираш, има ли асансьор, колко едро е детето... Имай предвид, че количките празни са от порядъка на 10-15кг. Около годината на сина ми 25кг (количка и бебе в нея) ми бяха непосилни да ги вдигам и свалям по стъпала и градски транспорт. След като едва не паднах с все количка докато  сама я качвах в тролея си купих лятна.
Та за количката е важно да има легнало положение, чувалче/ покривало за зимата, да се управлява леко, че на сняг трудно се движи (поне моето Бертони Сити беше така), да не е прекалено тежка или едрогабаритни, особено ако ще ползваш градски транспорт.
Относно майчинството
- ако детето е под 1 година имате право на 1 година високоплатено майчинство (90% от средномесечния доход за две години назад) и на месеците до втория РД на детето по 380лв/ месец.
- ако детето е на 2-4 години имате право на 1 година високоплатена майчинство (90%)
- ако детето е навършило 4 години към датата на вземане, то имате право на високоплатена майчинство (90%) само за месеците до 5-я РД.
- всички родители на деца до 8 годишна възраст имат право на по 6 месеца неплатен отпуск за гледане на дете. Този отпуск може да се прехвърля от единия родител на другия. Самотните осиновители имат право на 1 година неплатен отпуск. Но този отпуск може да се ползва до навършване на 8 години. Така осиновителите на деца над 5 години имат право само на неплатен отпуск, а осиновителите на дете над 8 години нямат право на никакъв отпуск.

Последна редакция: чт, 26 дек 2019, 05:36 от Mama Ru

# 2 657
  • Мнения: 20
Здравейте момичета.Днес най накрая получихме писмо за момиченце на 1г 8м.Дали ще ми дадат някаква информация по телефона.

# 2 658
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 674
Здравейте момичета.Днес най накрая получихме писмо за момиченце на 1г 8м.Дали ще ми дадат някаква информация по телефона.
Едва ли по телефона. Зависи в коя област е детенцето. Някои са по-отзивчиви. Опитайте все пак, никога не се знае.
Честито! Hug

# 2 659
  • Мнения: X
Весели празници на всички! Бъдете здрави и посрещайте с усмивка всяко предизвикателство! На чакащите - късмет и кратко чакане, на дочакалите - щастие и търпение!

beni1981, наистина зависи с коя дирекция се налага да контактуваш, а и там конкретно на кого ще попаднеш. От известно време (не мога да фиксирам точна дата, но със сигурност лятото вече беше факт) е изключително стеснен обемът информация, който имат право да дадат от разстояние. До степен, че в писмата фигурира само полът и възрастта на детето, докато преди присъстваха и имената. Каквато и информация да получиш, обаче, тя не може да замести личната среща, дори и със същия човек, с когото си разговаряла по телефона. За срещата с детето да не говорим.
При първите ни две писма информацията, която ми дадоха по телефона беше наистина добър ориентир, особено при първото. Но там като цяло всичко бе повече от прекрасно - организация, отношение... всичко. При третото, това лято, нещата бяха на другата крайност. Нищо общо. Почти пълна липса на емпатия, изключително много хора, които не знаят защо са там, противоречива и непълна информация. Но... забравя се. Важно е да сме здрави и децата да са добре!

Опитай да говориш по телефона, но имай едно наум. Гледната точка е друга, най-добре е личния контакт.

# 2 660
  • Мнения: 20
Честита Нова Година!Здраве, щастие, късмет и любов на всички! Дано да донесе на всички дечица.

# 2 661
  • Мнения: 18
Здравейте и ЧНГ момичета!  Има един въпрос , с който не останах много на ясно.  Относно писмата с предложения за дете,  от поста на beni1981останах с впечатлени,  че ни пращат такива.  Писмата препоръчани ли са или направо в кутията си ги търсим? По нагоре в коментарите мисля,  че бях срещнала предложение по телефона направо.  Това честа практика ли е?

# 2 662
  • Мнения: 106
Различно е.На някои места се плучава известие и после се взима писмото от пощата-обикновено е препоръчано.Чела съм тук в темата,че н някои се обаждат.

# 2 663
  • Мнения: X
За много години! Бъдете здрави и гледайте с усмивка напред!

Anita_GTI, първото писмо взех от пощата, след като получих известие. Другите две ми донесоха на вратата и предадоха срещу подпис. Мисля, че не се оставят в пощенската кутия.
По телефона се обадиха първия път, на първия работен ден, след като получихме писмото и докато ние, от своя страна, се опитвахме да се свържем с тях. Според мен просто служителката бе съвестна и не искаше да губи време в изчакване, ако се забавим с получаването на писмото. Но там, както неведнъж съм казвала, всичко беше повече от добре организирано и хората работеха със сърце. Поне тези, с които ние се срещнахме.
На другите места чакаха ние да ги потърсим. Но и ние сме били експедитивни.
Мисля, че получаването на писмо е задължително. Дали преди това ще се свържат с вас по телефона, е въпрос на конкретна ситуация.

# 2 664
  • Мнения: 18
Благодаря много за изчерпателния отговор и хубавото пожелание. Дано по-бързо стигнем до този така очакван момент,  защото Бог ми е свидетел,  нещото което най - много Не  умея  е да чакам.   Такава съм от малка 😔 Тези 9 месеца на чакане са геройство за мен,  а предстоящото чакане не знам как ще изживея.  Мама Ру беше казала,  че рутината ни поглъща и времето минава,   но  не го чувствам точно така.  Всеки път се радвам като малко дете ,когато прочета тук, че някой е получил писмо.  Казвам си, че има светлина в тунела.  Дано наистина скоро и нас да ни озари.  Дано новата  2020 година е нашата, а и на всички чакащи, незабравима година! Извинявам се за изблика ми на чувства и дългия пост.

# 2 665
  • Мнения: 106
Всички осиновили сме минали по този път.При мен беше така:голямо желания,трепет,очакване,всеки ден проверявах пощата.Минаха 10месеца и сякаш нещата поутихнаха,мислех си,че няма да стане.Въпреки всичко се захванах с ремонт.Свърши ремонта-писмо няма.Даже вече спрях да проверявам пощата,само бърках да изхвърля брошурите--е,с едно наум,но не винаги.Работя частно и друга табота(правя мартенички и продавам),тогава месец,два отивам при майка ми,тъй като там е по-широко да разпръсна материалите и нямах кога да ходя да проверявам до вкъщи пищата.Винаги на шега съм казвала,че писмото ще дойде през този най-неподходящ момент.Спомням си, че една сутрин ставайки си помислих че нещо има в пощата,бях сигурна.Проверих,известие от преди 6дни.Ужас-тичам в пощенския клон,страх да не съм изпуснала срок,нещо.Така чаканото писмо,среща-утре.Паника,страх,организация и пътуване.Е, точно така,в най -натоварвното ми време,без да го чакам,без да го искам дори, в този момент.Сега това е дъщеря ми.

# 2 666
  • Мнения: X
Anita_GTI, не знам от колко време чакате... 9 месеца?... Колкото и да е, все тежи.
Но в един момент наистина става така, че забравяш.
Скрит текст:
Аз вече до такава степен бях свикнала, че нищо не се случва, че ако не бяхме подновявали документи, съвсем щях да го изключа. Стараех се да не мисля, коментирахме го само когато близки хора повдигаха темата с въпроси от типа "Какво става?". Няма как над две години всеки ден да чакаш така, както си чакал в началото... И когато дойде писмото, всичко се случи като на филм. Имах чувството, че гледам отстрани какво се случва с нас. Не вярвах до последно, че нещо най-после се е раздвижило и още повече, че след толкова дълго и напълно безрезултатно чакане, сме намерили нашето дете от първия път. Беше тотално нереално и ми трябваше много време, за да го осъзная. Все още понякога имам чувството, че сънувам.
Но всеки е различен. За толкова години ние нито веднъж не позволихме чакането на нашето дете да бъде фикс идея. Нито преди, нито след решението да осиновим. Сигурно и затова загубихме доста време, сигурно заради това не стигнахме до крайните мерки в борбата за биологични деца. Вероятно това е причината да не звъня по дирекциите и да не ходя да напомням, поне на тукашните, за нас и да направя нещо за да побутна процеса. Така че минуси от подобно мислене много. Но вярвам, че така се опазихме от много болки и разочарования. Което, най-вероятно, е поредната ми заблуда.
С две думи... Всичко се случва, когато му е времето. Дали ще кажем, че когато Бог е решил или когато съдбата е предначертала... или както сме си го "накъсметили", всеки решава за себе си.
Ще дойде и вашият ден. Пожелавам ти да е скоро! Но не го мисли!

# 2 667
  • Мнения: 212
Да, наистина нещата се случват,когато най-малко очакваме.Преди месец се явиха на интервю за работа,викнаха ме и на второ интервю.Получих и самото предложение за работа.Помолих за една нощ на размисъл.Много мислих,питах мъжа ми какво да правя,като той много добре знае,че именно фирменото счетоводство ме влече.Той се хвана за пътуването,и парите действително не си заслужаваха.Като приспадна пътните и заплатата щеше да ми е същата и отделно по 1 час пътуване на ден с колата а и не съм от големите шофьори.Аз съм по рисковете искаше ми се нещо различно,но понеже вече наближаваше да свършва втората година от вписването ми регистъра положението е едно такова нито да стоя на сегашната работа нито да започвам нова.В крайна сметка вътрешното ми чувство беше да си остана на сегашната работа и добре,че останах.На 17 ти декември получихме нашето писмо за нашето си детенце.Вече започнахме и пазаруването за новия член,че не знаем кога ще е датата на делото.

# 2 668
  • Мнения: 87
Честито, samanta_anta!
Желая ви много хубави мигове с детенцето, здраве и щастие! Simple Smile

# 2 669
  • Мнения: 212
Честито, samanta_anta!
Желая ви много хубави мигове с детенцето, здраве и щастие! Simple Smile
Благодаря ♥️

Общи условия

Активация на акаунт