Шеста тема на чакащите

  • 505 733
  • 5 022
  •   2
Отговори
# 2 955
  • Мнения: 140
Скрит текст:
"Здравейте,
Казвам се ……………... Със Заповед № ………………/………..20…….г. на Директора на ДСП-……………. е издадено разрешение за вписването ми в регистър на осиновяващи при условията на пълно осиновяване. Заявила съм вписване в регистрите на всички РДСП в страната.
Бих искала да попитам дали съм вписана в Регистъра на осиновяващи при условията на пълно осиновяване, воден във Вашата РДСП, под кой номер и разглеждана ли съм като осиновител на Ваш съвет по осиновяване?
С уважение, …………………………..
Тел. за връзка: ………………………….."

Това е текста на мейл, който аз изпратих на всички РДСП-та. И получих отговор от почти всички. От едно ми върнаха обаждане, като поискаха да коментираме разбирането ми за смесен произход и без видими черти на ромски етнос, дали съвпада с това, което те влагат в този смисъл. Това през април 2018 г. Сега вече може и да не дават информация.
А това е един от отговорите, които съм получила:
ДО
Г-ЖА …………………………………..

УВАЖАЕМА ГОСПОЖО ……………………….,

Във връзка с постъпилото от Вас писмо в РДСП – ……………, Ви информирам, че в регистъра на осиновяващи при условията на пълно осиновяване, воден в РДСП – ………………. сте вписана под № ………….. на ………..2016 г.
Уведомявам Ви, че до настоящия момент вашите документи не са разглеждани от Съвета по осиновяване при РДСП-……………...
Не губете вяра!

С уважение,
………………………….
главен специалист
Но не съм писала номер на заповедта .
В областния град няма как да знаят дали сте разглеждани на друго място, освен ако не сте били определени като подходящи. А за какво ви е информация дали сте разглеждани, след като не сте избрани?
Да логичен въпрос .Тука има една малка тънка уловка и би трябвало анонимен сам да се досетите ако сте кандидат осиновител .Хубаво е човек да се заинтересува , да е наясно до къде са стигнали с номерата , разглеждани ли са докментите или още не са .Не виждам нищо лошо в това .Виждам само , че ако имаш желание има и начини за всичко .Приятен ден.

Последна редакция: чт, 28 май 2020, 13:47 от AnMary

# 2 956
  • Мнения: 89
Здравейте, мили мами,
Да се похваля и аз, че преди седмица ни вписаха официално в регистрите за чакащи.Като цяло, мисля, че предвид извънредното положение, успяхме лесно да преминем всички срещи (повечето бяха онлайн), както и да получим хубав доклад от социалните работници. Според вас, как мога да проверя дали са ни получили документите от отделните регионални центрове в страната, за да ни разглеждат на съветите за осиновяване? Благодаря предварително 😃

# 2 957
  • Мнения: 2 807
Здравейте, мили мами,
Да се похваля и аз, че преди седмица ни вписаха официално в регистрите за чакащи.Като цяло, мисля, че предвид извънредното положение, успяхме лесно да преминем всички срещи (повечето бяха онлайн), както и да получим хубав доклад от социалните работници. Според вас, как мога да проверя дали са ни получили документите от отделните регионални центрове в страната, за да ни разглеждат на съветите за осиновяване? Благодаря предварително 😃
Напиши имейл. Някои се сърдят, че досаждаш. Но повечето ще ти отговорят.
Какъв е профила на желаното дете?

# 2 958
  • Мнения: 11 970
Напишете имейл и попитайте под кой номер сте вписани в съответния регистър, всеки областен град си води регистър на кандидат осиновителите и децата за осиновяване в областта.

# 2 959
  • Мнения: 130
Здравейте.Искам да ви попитам какви са ви наблюденията за осиновяване на по- голямо дете.Някои с осиновено  българче в по-голяма възраст?

# 2 960
  • Мнения: 140
Здравейте.Искам да ви попитам какви са ви наблюденията за осиновяване на по- голямо дете.Някои с осиновено  българче в по-голяма възраст?
Добър въпрос .И мен ме интересува това .Аз съм от доста  години в форума.Помня една жена , че осинови момиче  от български произход здраво на 7 г. И че е познала дъщеря си , след направения компромис с възраста .Но адаптацията и  не си спомням как е протекла и колко време им е отнело .

# 2 961
  • Мнения: 2 807
Здравейте.Искам да ви попитам какви са ви наблюденията за осиновяване на по- голямо дете.Някои с осиновено  българче в по-голяма възраст?
Колко е за вас "по-голяма възраст"?

# 2 962
  • Мнения: 11 970
Аз съм с осиновено българче. На 3 години и 4 месеца беше с огромно изоставане в развитието си, недоносено и т.н Години по-късно се оказа, че детето е със Смесено специфично разстройство на развитието. Ученичка е, има трудности в ученето, трудна адаптация, но тя до последно имаше контакт с БМ. Тъй като контактувам с доста осиновители имам наблюдение, б
Че в някаква степен доста деца имат някакви трудности в училище или нещо в поведението. От различен етнически произход са.

# 2 963
  • Мнения: 97
Здравейте, когато аз подавах документи за осиновяване в графата възраст бях посочила до 5 год. Идеята ми беше да имаме все пак някакво време преди да тръгне на училище да наваксаме донякъде пропуснатото. Сега детето ми е на 5 и половина, заедно сме от година и половина. Надявам се така и да се получи - до тръгване на училище всичко да се развива все по-добре Simple Smile. Все ми е едно дали ще е отличник, важно е да е упорит и ЧОВЕК. За сега е такъв, въпреки трудното начало за него и аз му се възхищавам. Е Simple Smile и инатлив е ..... но... те нещата вървят така сигурно Simple Smile

# 2 964
  • Мнения: 130
Здравейте.Искам да ви попитам какви са ви наблюденията за осиновяване на по- голямо дете.Някои с осиновено  българче в по-голяма възраст?
Колко е за вас "по-голяма възраст"?
Здравейте.Мужду 4 и 6 годишна възраст, а защо не  и до към 10.Започвам да се замислям тези деца изобщо какъв им е шанса за семейство.Или то поне колко от тях ще имат този шанс.Повечето, включително и ние искаме бебе, но аз се замислям и   за варианта  по-голямо детенце.Сериозно решение си е.Но все си мисля, че има и порастнали добри деца, които жадуват якои да ги вземе.

# 2 965
  • Мнения: 11 970
Много зависи от детето, условията, в които е отглеждано и миналото. Миналото съпътства всяко осиновено дете и слага своя отпечатък върху него.

# 2 966
  • Мнения: 140
Идвам да ви се похваля , че едно от РДСП - та , ми отговори на въпросите подробно  и  сега съм малко по спокойна .Можело значи Simple Smile.А директорката ми е адашка .Много съм им благодарна , че ни отразиха  .Тъкмо пак ме бяха натегнали тея дни едни черни мисли , ама накрая всичко ще е перфектно .

# 2 967
  • Мнения: 61
Здравейте. В нашият профил сме записали цялата страна. Наскоро писах до РДСП в нашия град. Отговориха ми, че не са работили през последните месеци, заради вируса. Замислям се да пиша на всички РДСП-та в страната.

# 2 968
  • Мнения: 919
Това с писането до РДСП е много често срещан съвет, уж да напомняме за себе си. Обаче какво ще се случи, ако всички започнем да напомняме? Дали на хората ще им остане време да си напишат докладите за да впишат в регистрите децата, които всички чакаме? Дали пък всъщност не се самосаботираме докато се опитваме да се промотираме?

# 2 969
  • Мнения: 11 970
Здравейте. В нашият профил сме записали цялата страна. Наскоро писах до РДСП в нашия град. Отговориха ми, че не са работили през последните месеци, заради вируса. Замислям се да пиша на всички РДСП-та в страната.
И какъв е смисълът? Предварително беше обявено, че по време на ИП децата остават затворени и изолирани. Бяха спрени посещенията на родители и роднини в ЦНСТ, приемни семейства и домове. Децата, които имаха право да посещават роднините си у дома също бяха затворени. Съветите по осиновявания в цялата страна прекратиха работа.
Изчакайте, сега тепърва започват работа, ще дойде и Вашият ред.

Общи условия

Активация на акаунт