Шеста тема на чакащите

  • 506 860
  • 5 035
  •   1
Отговори
# 3 855
  • Мнения: 12 032
Моят съвет, като осиновител на дете на 3г. е да се заредите с търпение и да си дадете нужното време за опознаване и напасване. Ако децата са били в институция ще им трябва двойно на прекараното там време, за да наваксат. Ако са били в биологичното си семейство, то ще им трябва повече време, за да приемат осиновяването и новото семейство.
Това си е двойна радост но и двойни грижи наведнъж.
Децата имат минало и то не може да се заличи, така че на вас не ви остава друго освен да го приемете.
На възраст са, когато няма да им е лесно да се адаптират към новото семейство, но пък накрая щастието и удовлетворението си заслужават.
Възрастта на малкото дете ще ви даде възможност да се останете по майчинство една година. Много е важно това. Опитайте се да запишете голямото дете в полудневна детска градина, за да има време да се адаптира с вас.

# 3 856
  • Мнения: 16
Mama Ru,благодаря за бързия отговор!Имам желание(имам късмет да сме финансово независими) да си остана повече време вкъщи,за да имаме време да се опознаем,а и за да мога аз да си гледам децата,без да зависят много от детски градини.Скептична съм към градините и огромните групи,малко внимание,нервни лекички и т.н.Разбира се,че има много предимства,особено от гледна точка на социално развитие на детето,но незнам все още дали,ако мога да не причинявам това на децата,дали не бих го избегнала този момент. Имам опит в работа с деца(педагогическо образование),работила съм в западна образователна система и "виждайки 10 разлики" не съм убедена дали това е най-правилното решение,освен,разбира се,ако не съм притисната от закона. Може би проучване на местните опции. за детска градина са една добра опция.Търпение,много любов и приемане ще да ключови за адаптацията ни едни към други.☺️

# 3 857
  • Мнения: 12 032
Не знам къде сте, но в България петгодишното подлежи на задължително обучение, т.е задължително записване и посещаване на детска градина или предучилищна група към някое училище.
Кое е най-подходящо зависи от историята на детето, развитието му към момента и специфичните нужди, както и характера на детето. В България още от първите дни всички ще очакват, че децата макар и осиновени, трябва да са като всички останали в развитие и социални умения, а от вас с магическа пръчка да ги промените, "очовечите", възпитате...

# 3 858
  • Мнения: 16
Да,от това,което четох тук,разбрах,че се очаква осиновените деца да се държат като всички останали,без да се взема впредвид травмата и стреса през който преминават.Да,времето ще покаже,а и всички мами ще дават съвети тук.Засега е важно да се харесаме.☺️☺️☺️

# 3 859
  • Мнения: 28
Има добри частни детски градини, за който може да си ги позволи.
Групите са по-малки - с по 10 ина деца. Персоналът е далеч по-любезен.
Но, разбира се, първите месеци е добре да сте си вкъщи.

# 3 860
  • Мнения: 16
Eleazaraa,към това ще се целим,малка частна детска градина.А,ако могат да са си вкъщи с нас и баба и дядо да помагат от време на време ще е перфектно.Ако са социални като мен,ще ни трябва градинка.😁😁😁

# 3 861
  • Мнения: 28
Petafche, щом имате и помощ, ще се наредят нещата, ще се справите с общи усилия Simple Smile

# 3 862
  • Мнения: 16
Детето не е служебно лице и ако е малко, не разбирам как би било привлечено от непознати без играчка, книжка или нещо такова. Всеки си решава разбира се. Аз трудно бих установила комуникация с непознато малко дете, без да привлека вниманието му с нещо.
[Това е ваше мнение...на децата можеш да привлечеш вниманието с много неща,не само с предмети.Светът явно е станал толкова материален,та хората да си мислят,че това е единствения начин.
Усмихнете му се,направете смешна физиономия,скрийте си лицето,а след това го разкрийте,зависи от възрастта.Попийтайте нещо детето,вижте какво гледа,с какво е облечено...хиляди примери.
[/i]

# 3 863
  • Мнения: 2 810
Здравейте,мами!Да ви се похвалим,че сме вписани от януари,но вече имаме предложение за две биологично свързани деца!Съвет при осиновяване на по-големи дечица?На 3 и 5 годишна възраст!Нямаме търпение да се срещнем,но чувствам и страх.😁😁😁

Осиновихме дете на почти 3 и половина години. Той е страхотен. Беше малко плах в началото, но като се опознахме се отпусна. Живял беше в ПС-во, беше ходил и на детска градина. Останах майчинство няколко месеца, около 7 и като го приеха на ДГ аз тръгнах на работа. Той имаше нужда да бъде сред деца, търсеше ги непрекъснато за игра и затова не си използвах годината майчинство.
Ние бяхме първите на които го предлагат, а е чакал толкова, понеже има законови срокове когато биологичния родител не се е отказал от него.

Успокойте се и късмет Ви желая. Дано това са Вашите дечица.

# 3 864
  • Мнения: 16
Благодаря,П@нди!Утре ще се срещнем децата и ще видим как се чувстваме.Не съм сигурна какво да им кажем,ако ни попитам дали ще им бъдем родители.Надявам се да ни подготвят за тази част. Радвам се,че с вашият юнак сте се напаснали и всичко върви по редът си.

# 3 865
  • Мнения: 12 032
Едва ли ще попитат, спокойно.
Не мисля, че на първа среща децата ще знаят за какво точно са/сте там, макар че може би се досещат.
П.п.  Дъщеря ми беше в ЦНСТ и ме заведоха там. Трябваше да е сама, но служителката на смяна каза, че има още едно дете, което не е на градина, защото било нещо болно, но било и палаво и не можела да го остави само. Получи се доста неловко, защото аз носех подарък само за "моето" дете. Та влязоха и двете деца в стаята. Момченцето веднага избута момиченцето назад и се опита да ми се хареса. И двамата бяха да три, но докато дъщеря ми беше плаха и неориентирана, той изглеждаше доста отракан. После загуби интерес и избута нея към мен.

# 3 866
  • Мнения: 2 810
Благодаря,П@нди!Утре ще се срещнем децата и ще видим как се чувстваме.Не съм сигурна какво да им кажем,ако ни попитам дали ще им бъдем родители.Надявам се да ни подготвят за тази част. Радвам се,че с вашият юнак сте се напаснали и всичко върви по редът си.

Споделете след срещата какво сте почувствали, нещо притеснява ли Ви, за да помагаме, ако трябва.
С нашия юнак сме вече 5 години, така, че си знаем и Blush и кътните зъби както се казва.

# 3 867
  • Мнения: 16
Здравейте,мами!Нашата среща беше дълга и приятна.Децата са много любознателни,общителни и бяха много контактни.Малкият е много мило дете,което е любвеобвилно и кротко.Голямото детенце е също много общително,но не дели лесно играчки и внимание,сърдеше се,когато вниманието не беше насочено към него.Ще трябва да се работи в тази насока(ако решим да подходим към осиновяване).И двете деца са в приемни семейства,които са стабилни и децата си личи,че са гледани чудесно.Единствено,което е за момента е,че са гледани отделно,от доста време,въпреки,че имат чести срещи,по-скоро са като приятели.Незнам какво трябваше да почувстваме... многократно са симпатични, на този етап незнам дали можем да вземем решение,поне още две срещи ще ни трябват.Социалните не препоръчват повече,за да не се привързват децата.
Децата имат всички необходими изследвания,ваксини,добре се развиват(според мен като педагог са назад като речник и говорене,кратки изречения за голямото),психологическия доклад казва,че се развиват добре.
Възможно ли е психолог да погледне докладите или ние според доклада да задаваме въпроси?Прочетоха ни го,но на мен ми се иска аз да го прочета на спокойствие,да задам въпроси на психолог/педиатър,но ми се стори,че социалните бяха склонни,ако сме съгласни да ги вземем тогава,което обезмисля целта на занятието.Може би ще се свържем с нашата социална,защото си мисля,че тя може да ни посъветва.

# 3 868
  • Мнения: 2 579
Всъщност какво очаквате да разберете от психолога и какво ви кара да искате мнение от такъв, след като така или иначе децата се развиват нормално? И аз на мястото на социалните бих се съгласила на такава среща, само ако сте решили да осиновите децата. За бедния речник при 3 годишно....дори и деца, които не са били изоставяни, понякога не са се научили да говорят особено добре на тази възраст.

# 3 869
  • Мнения: 16
LaCumparsita,Всъщност аз не искам среща с психолог,а просто,ако може да се погледнат документите.За речника,изречения  се отнася не само за малкото,но също и за по-голямото дете,което е почти на 6.Няма значение,имаме време за срещи и да мислим.

Общи условия

Активация на акаунт