Шеста тема на чакащите

  • 505 331
  • 5 022
  •   1
Отговори
# 3 885
  • Мнения: 11 910
Аз нямам такъв спомен. По принцип срещата трябва да е уговорена в удобно за двете страни време и по възможност да не нарушава режима на малкото дете. 6 месеца след осиновяването чакайте първата среща. Поне така беше - 4-5 срещи през 6 месеца. Разрешение от социалните искат приемните родители, осиновителите - не, освен ако няма промяна

# 3 886
  • Мнения: 919
Мисля, че няма как да има поставено подобно условие, защото на това дете, вие вече сте му съвсем пълноправни родители, след решението на съда.

Което винаги е правило инетересно за мен, защо има закони, в които се прави разлика между майка и осиновителка, при положение, че след осиновяване, ние вече сме майки.

# 3 887
  • Мнения: 256
Това по-скоро важи за приемните родители. Аз и за чужбина не съм уведомявала никого. Две седмици след осиновяването, си заведох детето на море в чужбина, без да се обяснявам на никого. То е мое дете в крайна сметка. Кой може да ме спре да го водя някъде?

# 3 888
  • Мнения: 61
Благодаря за отговорите.

# 3 889
  • Мнения: 2 807
Ние се обаждахме, че ще ходим на море първата година. Да, имаше такова нещо на курса. Почивахме в България.

Последна редакция: вт, 10 авг 2021, 07:10 от П@нди

# 3 890
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
Това са пълни глупости. Каквито в голямата си част са и курсовете. Детето е ваше.

# 3 891
  • Мнения: 298
Питах специално, ако трябва да отидем зад граница трябва ли да уведомяваме някого, че се очертаваше скоро след делото такава възможност. Извадихме и веднага след акта за раждане международен паспорт. Отговорът беше - не, след делото вие сте родителите и не сте по-различни от биологични родители. Толкоз. Досега, вече почти 2 г никого за нищо не сме уведомявали.

# 3 892
  • Мнения: 2 807
Това са пълни глупости. Каквито в голямата си част са и курсовете. Детето е ваше.

Не смятам, че курсовете са глупост. Нещата се случват така, както ни казваха. Съвети дадоха, казаха ни неща, които нямаше къде и как да прочетем.
Имат право да ви правят проверка как се развива детето, дали е добре. Обаждането е малко пресилено, но сме били стриктни, както винаги.

# 3 893
  • Мнения: 2 579
Курсовете могат да бъдат и доста полезни, но явно зависи кой ги води.
Не помня нито на курса, нито СР да са ни казвали, че трябва да даваме отчет, че ще ходим на море.
Какво стана с дамата с предложените братчета? Взехте ли решение?

# 3 894
  • Мнения: 86
Здравейте, майчета!
Аз често се чувам със СР. И преди почивката я уведомих, въпреки, че се чухме по друг повод. След осиновяването тя ни посети няколко пъти, но не ми е казвала, че трябва да я уведомяваме, ако решим да заведем детето някъде в страната или в чужбина. 
Но нали се попълват документи преди делото, че детето няма да бъде използвано за донор в страната и чужбина, и т.н...Следователно, не мисля, че някой може да направи проблем, примерно на границата...

# 3 895
  • Мнения: 16
Курсовете могат да бъдат и доста полезни, но явно зависи кой ги води.
Не помня нито на курса, нито СР да са ни казвали, че трябва да даваме отчет, че ще ходим на море.
Какво стана с дамата с предложените братчета? Взехте ли решение?
Здравейте на всички.Днес ще ходим да подпишем всички документи за двете дечица!"Мене страх,мен не страх!"Ще ви пиша,когато се установим.Решихме,че след като са ни предложени тези деца са нашите.Дано и ние оправдаем техните очаквания.😊😊😊

# 3 896
  • Мнения: 256
Честито! Бъдете щастливи заедно! Дано всички Ваши страхове се окажат напразни! Лека адаптация на всички ви!

# 3 897
  • Мнения: 2 579
Ооо, много се радвам Simple Smile
Честито!

# 3 898
  • Мнения: 919
Здравейте на всички.Днес ще ходим да подпишем всички документи за двете дечица!"Мене страх,мен не страх!"Ще ви пиша,когато се установим.Решихме,че след като са ни предложени тези деца са нашите.Дано и ние оправдаем техните очаквания.😊😊😊

Честито, мамо! Бъдете много щастливи заедно!

# 3 899
  • Мнения: 11 910
Честито и да се отчетете и в статистиката като мине делото и си приберете дечицата.

Общи условия

Активация на акаунт