Шеста тема на чакащите

  • 505 445
  • 5 022
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 38
Здравейте момичета,
ние сме кандидатствали за едно дете. Ако срещнем нашето детенце и ако в бъдеще се появи негово братче ли сестриче към кого мога да се обърна да ме уведомят? Ох,стана малко объркано. Ако в момента даденото дете няма брат или сестра, но в бъдеще се появи такова и искам да го осиновя, то кого да информирам за това си мое намерение и кога?  newsm78

# 196
  • Мнения: 2
Днес се видяхме с малката доклада за нея е идеален здрава и много хубава.Няма кой дами помага всички работят само тати след работа и бабите много рядко имат време.Макчлкия ще е на градинка но чак септември.

# 197
  • София
  • Мнения: 15
Здравейте момичета, днес посетих моята социална и си поговорихме, защото юли ще се навършат две години, откакто сме вписани в регистъра и тя ми сподели нещо много интересно и според мен доста важно. В Русия имало много деца за осиновяване, и само мин. година 3000 осиновявания имало от италиански семейства, в Щатите предни години много се осиновявали русначета, но Путин засега ги е ограничил, понеже едно руско детенце се задушило в жегата, оставено в джипа, докато бащата бил в МОЛ-а. И тя каза, че сме нямали Спогодба за международни осиновявания със Русия, щото сме много "умни"!!! Имало предаване по руския канал 1 в неделя сутрин към 10.00 ч. "Пока все дома" и там се представяло всеки път дете, задавали му въпроси, за да се види как отговаря и ако някой го хареса, дават изписани телефони за осиновяване. Нейната идея беше, да се вдигне шум и да се инициира тази идея, за да се подпише с Русия такава Спогодба, защото ние сме най-близки до тях като усещане, религия и т.н. Освен това руските деца не били изостанали в развитието си, както в нашите домове, и били добре гледани и възпитавани! И каза, че това е направо престъпно поведение на нашите управляващи спрямо нас, които искаме да осиновим! Не може ли да се вмъкне и това предложение в онази петиция, която тече в момента?
   Изядохте жената! Аз не разбирам защо, ако някой предложи нещо различно или мисли различно, задължително трябва да го критикуваме....Нашите, чуждите....децата навсякъде са деца! Така мисля аз! Да, малко е не добре да се правят такива сравнения с "не били изостанали в развитието си" Но вероятно Барито е имала някаква идея....е няма нужда да я линчуваме по тази причина! Иначе да ви пожелая Чеситат Баба Марта! Да сте живи и здрави! И да имате много радост и успех във всички начинания!

# 198
  • Мнения: 256
Здравейте момичета,
ние сме кандидатствали за едно дете. Ако срещнем нашето детенце и ако в бъдеще се появи негово братче ли сестриче към кого мога да се обърна да ме уведомят? Ох,стана малко объркано. Ако в момента даденото дете няма брат или сестра, но в бъдеще се появи такова и искам да го осиновя, то кого да информирам за това си мое намерение и кога?  newsm78

Никой не е длъжен да ви уведоми. Даже мисля, че това са изключения. А ти няма как да разбереш дали има още изоставени деца на майката, след това, което ще осиновиш. По принцип социалните и директора на дома имат информация и може би от тях идва и инициативата.

# 199
  • Мнения: 32
Здраейте, мили момичета. Честита баба Марта. Исках само нещо да споделя с вас - хората сме различни и уникални по своему, ако някои нямат предразсъдици към етноса на детето, а други имат такива, нека не виним вторите. Прави ми впечатление, че се корят мамите, които не са надрастнали все още ромския произход или може би никога няма да го надрастнат. Но това е техния избор и нека се уважава. Пиша това, по повод на това, че някой пишеше, че сме искали руси, бели дечица.  Ми защо да не искам? Прави сте, децата са си деца, дали от Русия, България или където и да било. Една въздушна мартеница ви пращам Simple Smile

# 200
  • Мнения: 38
Здравейте, момичета. Ще споделя какво се случи с мен. Вчера баща ми почина, а днес получих писмо. Заповедта ми за вписване в регистрите е от 22.02.2016 г. Имах известие и очаквах писмо за вписване. Получих писма от Пловдив и Кърджали. Очаквах да е поредното. Оказа се, че имаме предложение за детенце. Съветът се е събирал на 25.02, тоест 3 дни след вписването ни като кандидат-осиновители. Притеснението ми идва от факта, че изискванията ни бяха за детенце между 2 и 4 г. Възрастовата граница, която поставих е заради майчинството, което бих получавала. Имаме две дечица и щеше да е хубаво да имаме време да се опознаем с детенцето. Детенцето, което ни предлагат е на 6 г., тоест няма да имам никакво време за наваксване на евентуални дефицити. Есента евентуално ще трябва да е първи клас. Може би търсят отказ за международно осиновяване? Не знам какво да правя. Много съм объркана    Sad

# 201
  • Мнения: 335
Здравейте, момичета. Ще споделя какво се случи с мен. Вчера баща ми почина, а днес получих писмо. Заповедта ми за вписване в регистрите е от 22.02.2016 г. Имах известие и очаквах писмо за вписване. Получих писма от Пловдив и Кърджали. Очаквах да е поредното. Оказа се, че имаме предложение за детенце. Съветът се е събирал на 25.02, тоест 3 дни след вписването ни като кандидат-осиновители. Притеснението ми идва от факта, че изискванията ни бяха за детенце между 2 и 4 г. Възрастовата граница, която поставих е заради майчинството, което бих получавала. Имаме две дечица и щеше да е хубаво да имаме време да се опознаем с детенцето. Детенцето, което ни предлагат е на 6 г., тоест няма да имам никакво време за наваксване на евентуални дефицити. Есента евентуално ще трябва да е първи клас. Може би търсят отказ за международно осиновяване? Не знам какво да правя. Много съм объркана    Sad

Съжалявам за загубата ти, не е лесно да загубиш близък, а още по-малко баща.
По отношение на писмото - бих се обадила да питам с какви мотиви са ви определили за подходящи родители-осиновители на малчугана, при условие, че възрастта е доста по-висока от това, което вие сте посочили. Тогава ще ти стане ясно дали е за да получи отказ и да го включат за международно осиновяване или има нещо друго, но като цяло и аз не разбирам защо са го направили и бих си помислила същото като теб.

# 202
  • Мнения: 411
skwestarz,

Относно решението на съвета - вие имате опит с отглеждането на деца, искате да осиновите, преценили са, че ще се справите.

Относно дефицитите - зависи какви са. Идете на срещата и вижте детето, след това решавайте. Имаш представа за уменията на дете на тази възраст, така че ще можеш веднага да прецениш дали отговаря на възрастта си или на 3-4-годишно. Мисията е трудна, но не и невъзможна.

Съболезнования за баща ти. Зная, че е трудно, и аз загубих моя преди години. Болката няма да мине, винаги ще ти липсва, и то много. Но това е живота - един човек си отива, друг идва.

Каквото и да решиш - успех!

# 203
  • при него
  • Мнения: 1 230
Сквестарз  Hug  Hug  Hug
Не мога да си представя какво ти е на душата, но ти изпращам малко виртуални сили и подкрепа!
Писала съм и преди, лично моето мнение е, че доста се преиграва на тема дефицити и проблеми и много често нещата се описват като много по-страшни отколкото са. Ако ти вярваш че можете да се справите с 6-годишно, значи можете, и най-вече, като се видите с детето мислите ти със сигурност ще се подредят. Стискам палци и пиши, ще те мисля  Hug

# 204
  • Мнения: 411
... лично моето мнение е, че доста се преиграва на тема дефицити и проблеми и много често нещата се описват като много по-страшни отколкото са. ...

В такъв случай горещо препоръчвам на Speed Queen да осинови детенце на посочената възраст. С най-добри чувства  Hug

Последна редакция: вт, 01 мар 2016, 20:56 от Хон Гил Дон

# 205
  • София
  • Мнения: 108
skwestarz, съболезнования за баща ти.
Сигурно си много объркана в момента и е нормално...
И според мен се опитай да събереш повече информация по телефона.

Вашите дечица на каква възраст са в момента? Може те да помогнат за бързата адаптация на новия член на семейството. Децата много се влияят едно от друго. А и детенцето може да е в приемно семейство и да няма много за навзксване.

Естествено вие най-добре ще прецените според ситуацията. Стискам палци нещата да се нареят по най-добрия за вас начин.

# 206
  • Мнения: 256
Здраейте, мили момичета. Честита баба Марта. Исках само нещо да споделя с вас - хората сме различни и уникални по своему, ако някои нямат предразсъдици към етноса на детето, а други имат такива, нека не виним вторите. Прави ми впечатление, че се корят мамите, които не са надрастнали все още ромския произход или може би никога няма да го надрастнат. Но това е техния избор и нека се уважава. Пиша това, по повод на това, че някой пишеше, че сме искали руси, бели дечица.  Ми защо да не искам? Прави сте, децата са си деца, дали от Русия, България или където и да било. Една въздушна мартеница ви пращам Simple Smile

Точно това имах предвид, пишейки за русите и белите дечица. Уважавам хората с различни предпочитания, но такива, които го заявяват открито, а не обвиняват системата, правителството и най-вече децата, че са такива или онакива, а всъщност осиновителите имат изисквания. Много е грубо да се казва, че децата, отглеждани в България са изостанали, защото това е обобщение, което ми е невъзможно да приема. А и нали затова ти ставаш родител и помагаш на това дете да навакса пропуските.
Свалям шапка на хора, които заявяват открито своите претенции, а не се крият зад заучени фрази.
 Hug  Simple Smile  Hug

# 207
  • при него
  • Мнения: 1 230
... лично моето мнение е, че доста се преиграва на тема дефицити и проблеми и много често нещата се описват като много по-страшни отколкото са. ...

В такъв случай горещо препоръчвам на Speed Queen да осинови детенце на посочената възраст. С най-добри чувства  Hug
Хон, мисля знаеш Simple Smile имам желание, категорично!
За сега обаче, постигнахме семеен компромис и приехме критериите на мъжа ми, които са 0-3 години. Това, с "помощта" на някои от провеждащите курсове за кандидат-осиновители, които определено прекалиха по темата, с говорене и фиксиране върху проблемите.
Както и да е, вярвам, а и така го усещам моя мъж, че когато имаме реална ситуация, ще се съгласи и на по-голямо детенце.

# 208
# 209
  • Мнения: 38
Вашите дечица на каква възраст са в момента? Може те да помогнат за бързата адаптация на новия член на семейството. Децата много се влияят едно от друго.
Все повече се замислям за това. Денцето е на възрастта на малкото ми дете - 6 г. (каката е на 10 г.) Ако взаимно почувстваме връзка, вероятно е да се решим. Вчера разговаряхме със съпруга ми. Ще е тежко без да имаме време да се адаптираме, но и ще са заедно в един клас с малкия ми син, на една възраст са. Всичко ще зависи от тази първа среща.

Общи условия

Активация на акаунт