Шеста тема на чакащите

  • 508 608
  • 5 041
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 411
За какво да направите жалба? Щом не са ви предложили дете на по-висока възраст, значи имате и други ограничаващи критерии, например етнос. И как точно ще докажете, че ако нямаше грешка щяха да ви разгледат и изберат? И че след това щяхте да осиновите предложеното ви дете?

# 646
  • Мнения: 12 298
Здравейте! Днес реших да се обадя на някои социални грижи, за да разбера дали са ни предлагали досега на съвет. Говорих с една служителка, от една от службите и какво се оказа... че в електронният регистър сме вписани със сбъркани критерии за възраст на детето. Вместо от 6 месеца до 1,5 година, сме вписани от 1,5 година до 5 години. Служителката се опита да ми обясни, че въпреки всичко, те си гледат хартиените доклади. Същото ми казаха и от нашите социални, след като ги информирах за грешката. Но просто в мен остана чувството на лъжа. Има ли пишещи, които да са адвокати, какво биха ме посъветвали, дали трябва да направя жалба или нещо друго или да си остане така. Вписани сме от почти 2 години и никой не се е обадил досега.

Много съжалявам за грешката. Разбирам огорчението и гнева ви, имате право на това. Година след вписването ми промених изискванията си и написах, че бих осиновила и болно детенце, което подлежи на рехабилитация. Осем месеца никой не си е направил труда да придвижи това от т. А до т. Б, т.е до Дирекцията, за да бъде отразено в досието ми. И ако не бях отишла да питам защо въпреки посочената възраст до 5г и това, че бих взела и дете със заболяване нямам предложение така и нямаше да открият грешката.Тогава ми казаха, че имам право да напиша жалба, но две служителки, които не са придвижили промяната, вече не са на работа и няма да могат да ги накажат. След малко по-малкото от три месеца и две седмици преди да ми изтече регистрацията получих писмо за детенце. Поднових регистрацията и поисках второ с "невъзможни" критерии. И - изненада! След почти 9м - второ писъмце! Сега съм щастлива мама на две деца. Без откази.
Вярвам, че и при вас до 2-3 месеца нещата ще се случат. И един съвет, ако позволите - махнете долната граница. Поставяйки долна граница автоматично се изключвате за дечицата с отказ. Той се подписва след 30-я ден след раждането и до втория си месец бебето вече е вписано в регистрите и се разглежда на съвети. Съвсем реално е да ви предложат детенце на 3м. Не ограничавайте шансовете си поставяйки долна граница, когато искате бебе.

# 647
  • Мнения: 55
Благодаря за отговорите ви! Vanibo, вярно е че имаме и други изисквания, но просто се чувствам излъгана. Исках да чуя и вашите мнения и много благодаря за тях. Mama Ru когато писахме критерии, ги дадохме от 0 до 1,5 година, но тогава социалната ни обясни, че по-рано от 6 месеца няма да го впишат. Сега ти ми пишеш друго, и ето още едно НО. Това което пишеш и за времето, в което не са направили промяната, означава че трябва след това пак да се интересувам. А те не трябва ли да ни изпратят писмо, както при вписването, че за изпратили промяната по всички регионални служби. Поне от нашите социални.

# 648
  • Мнения: 411
вярно е че имаме и други изисквания, но просто се чувствам излъгана.

Хайде стига, не сме в детската градина. После ще се чувствате излъгани, че другите са осиновили по-бяло, по-здраво, по-красиво, по-кротко и т.н. Чакате дете, не стока, няма място за подобни емоции. Можехте да пратите мейл до всички 2-3 месеца след вписването или да ги прозвъните и щяхте още тогава да уточните детайлите. Ако сега не можете да поемете отговорност за нещо, което в известна степен зависи от вас, как ще се справите после с детето? Преглътнете, променете си критериите, вдигнете възрастта, махнете ограничението за етнос и се пригответе след 2-3 месеца д се наслаждавате на най-слънчевата за вас детска усмивка. Всичко друго е без значение. Успех!

# 649
  • Мнения: 12 298
Не, при промяна не изпращат ново писмо, както и при подновяване на регистрацията. И да, трябва да се интересуваме. Между другото, при мен станаха много любезни, след като си откриха пропуска!

# 650
  • Мнения: 256
Аз не разбрах каква промяна сте правили. Най-вероятно още при първия ви доклад критериите е трябвало да се впишат от социалните като възраст от 0,6-1,5 г. По принцип винаги така процедират, не че не се дават и по-малки деца за осиновяване. Ако сега решите да правите някакви промени, подайте си коригираща декларация. Нея вече социалните са длъжни да я предоставят на всички РДСП-та. И тогава хем ще имате актуални критерии, хем ще побутнете малко служителите, пък може и да дойде бързо предложение.

# 651
  • Мнения: 311
Здравейте, в петък получихме писмо за среща Simple Smile
Искам да попитам дали има мами, които са осиновили от Враца и как стоят нещата там. На среща сме в четвъртък, но ми се ще да знам какви документи искат там в съда и дали бавят много делата, ако все пак решим да осиновим малката  Wink

# 652
  • Мнения: 12 298
Честито писъмце   bouquet
Ако сте вписани преди повече от шест месеца и решите да осиновите ще трябва да подновите всички документи - медицински, за доходи, че не сте осъждани и срещу вас няма досъдебно производство, че не сте лишавани от родителски права. Социалните ще ви кажат дали може да ги приложите на самото дело (Пловдив например) или ги искат предварително и тогава внасят молбата в съда (Шумен).

# 653
  • София
  • Мнения: 76
Преди пет години почти по това време получихме и ние писмо от Враца! Служителките са изключително компетентни, мили и отзивчиви.Въпреки,че беше минала 1 г. и 3 месеца от вписването ни в регистъра на чакащи, искаха да подновим само медицинските и от следствената служба( това за делото).Ние взехме решение същия ден и делото беше факт 2 седмици след това.Дано е вашето детенце! Пожелавам ви скоро да се похвалите с нов член на семейството!Успех!

# 654
  • Мнения: 436
Здравейте! Днес реших да се обадя на някои социални грижи, за да разбера дали са ни предлагали досега на съвет. Говорих с една служителка, от една от службите и какво се оказа... че в електронният регистър сме вписани със сбъркани критерии за възраст на детето. Вместо от 6 месеца до 1,5 година, сме вписани от 1,5 година до 5 години. Служителката се опита да ми обясни, че въпреки всичко, те си гледат хартиените доклади. Същото ми казаха и от нашите социални, след като ги информирах за грешката. Но просто в мен остана чувството на лъжа. Има ли пишещи, които да са адвокати, какво биха ме посъветвали, дали трябва да направя жалба или нещо друго или да си остане така. Вписани сме от почти 2 години и никой не се е обадил досега.
Здравей!
Не разбрах чия е грешката? Социалния работник пише доклад като критериите се  уточняват няколко пъти. След представянето му на кандидат осиновителите ние го четем и двете страни се разписват. Този разписан доклад се копира 28 пъти и се изпраща до РДСП-тата. Ако вие сте разписали доклада с грешката вината си е ваша.
Всички си гледат докладите на хартия. Ние като отидохме да ни представят детето си видяхме и доклада там.

Какви са вашите изисквания? Има доста деца и над година и половина, така, че май причината за липсата на предложение е друга.

# 655
  • Мнения: 55

[/quote]
Здравей!
Не разбрах чия е грешката?[/quote]
Грешката е била на ДСП в нашия град, когато са въвеждали в електронен вид досието ни.  Но както и да е.
Днес реших да се обадя на няколко дирекции, и звъннах първо във Враца. От там служителката ми каза, че вчера ни е изпратила писмо за детенце. Направо ме застреля #2gunfire Толкова се развълнувах. Още не съм получила писмото, но евентуално в сряда ще отидем да го видим детенцето. Явно във Враца са се активизирали Embarassed

# 656
  • Мнения: 12 298
S.vasi, чудесна новина! Стискам палци за най-прекрасния 8-ми март breastfeeding

# 657
  • Мнения: 436

s.wasi, това е страхотно. Дано е вашето детенце. Ех, че хубаво ......... Такива новини винаги ме вълнуват.

# 658
  • Мнения: 55
Благодаря Ви! Опитвам се да не се настройвам, че да не се разочаровам! Но си е стрес!

# 659
  • Мнения: 12 298
Благодаря Ви! Опитвам се да не се настройвам, че да не се разочаровам! Но си е стрес!
Мисия невъзможна, щом ви е първото предложение и то след толкова време. Помня как само за това говорих и се вълнувах с първото писмо. Получих го в сряда, а срещата беше за вторник. А в нощта преди срещата не мигнах от напрежение и очакване. И ... като ми изчетоха доклада бях толкова стресирана от информацията, че изобщо се чудех дали да ходя до ЦНСТ за среща с детето. Отидох, видях я, оставиха ме доста време (около два часа) и добре, че стана така и детето се поотпусна и влезе в контакт. Много се колебах, накрая взех решение на момента, за да нямам време да мисля (страх ме беше, че ще се поддам на уговорки да се откажа). Когато 8-9 месеца по-късно пристигна второто писмо изобщо не го очаквах толкова скоро, но като отидох и видях снимката на бебчо, още докато чакахме приемното семейство да го донесат, вече знаех, че ще го взема, че това е Той.

Ако приемаш съвети - не си изграждай образ и очаквания (ако можеш) и нещата ще се случат. Виж детенцето, независимо от информацията. Никаква информация и снимка не могат да заменят личния контакт и впечатления, и усещането. Ако детето отговаря на профила - няма какво да му се чудиш, стягайте се за дететнце.  newsm07 Ако има разминаване - обмисли дали можеш да го приемеш или ще чакате второ предложение (естествено гаранции няма).  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт