Шеста тема на чакащите

  • 506 037
  • 5 027
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 11 993
Здравейте, очакващи своето щастие мами,
Не се отчайвайте. Чакането е дълго и трудно, но трябва да издържите. Имаше период, когато извеждаха децата от домовете, когато регистрите се напълниха и хората без претенции осиновяваха бързо. Децата вече са много по-малко, съответно се чака по-дълго. Знам колко е трудно, особено по празниците, особено, когато близки и познати все подпитват и коментират. Трябва да се заредите с търпение и ще дочакате вашите деца. Те може би вече ви чакат, или още не са родени, или все още очакват да ги впишат в регистрите...
Skwestarz, задали сте много трудни критерии - момиченцата (по мои наблюдения, а и според отчетната тема тук) са по-малко, а и здраво дете няма да остане неосиновено до 2-годишна възраст, трябва да попадне в системата по-късно, поради някакви причини. Според мен имате по-голям шанс, ако премахнете долната граница,
Търпение и кураж, момичета, и вашите домове ще бъдат огласени от детски смях и плач newsm07

# 751
  • Мнения: 39
Здравейте,
И ние сме от чакащите вече трети месец.Бяхме писали за момиче,българче и до 3год.здраво.Но вчера ходихме и сменихме изискванията си и за момче,също и без видимите ромски черти(успах да променя претенциите на съпруга ми)Само възрастта си остава същата.Дано се получи по-бързичко както при нас така и при всички които очакват своето детенце.

# 752
  • samokov
  • Мнения: 110
Здравей мина срещата на нас много си ни хареса и казахме че ще си го осиновим.Момченце на 10мес.Здраво от ромски произход видими черти почти не се виждат.

# 753
  • Мнения: 39
Чудесна новина.Много се радвам.

# 754
  • Мнения: 436
... и здраво дете няма да остане неосиновено до 2-годишна възраст, трябва да попадне в системата по-късно, поради някакви причини.

При цялото ми уважение Мама Ру, позволете ми да не се съглася с вашите думи. Има начини здраво дете  да не се дава за осиновяване - ако благоверната му майка е непълнолетна, не може да го гледа, но не се отказва и от него. Чака се тя да навърши пълнолетие, да си помисли едно хубаво 2-3-4-5 години иска ли си детето или не. И като каже не или ако не каже нищо то се вписва в регистрите.
И преди да твърдите, че всички изоставени деца над 2 години не са здрави направете едно проучване по въпроса, а не говорете общи приказки, колкото да си говорим за нещо.

Ядосах се  ooooh! .

matikanova84, честито. Действайте смело.

# 755
  • Мнения: 411
Напротив, децата остават в системата с години, при това напълно здрави.

# 756
  • Мнения: 436
vanibo, аз също имам някакви съмнения, че децата изкуствено се задържат в сегашната Приемна грижа, но не смея да го твърдя със сигурност.

# 757
  • Мнения: 11 993
Пипи Мипи, не твърдя, че всички деца в системата над 2години са непременно болни. Познавам приемни родители, съответно и приемни деца. Здравите бебенца и по-малите дечица ги осиновиха доста бързо; деца със сериозни здравословни проблеми останаха в приемните семейства по няколко години, полагаха се грижи за тяхната рехабилитация по различни проекти, програми и бяха осиновени в Америка, защото с техните диагнози тук едва ли някой би ги осиновил, но има и видимо здрави деца, които кандидат осиновителите отказват по някакви причини и след определена възраст трудно биха им намерили родители. Макар, че тези дни чух и за осиновено 7-годишно дете.
Непълнолетната майка не може да си вземе детето от родилното без подпис на родител/ настойник. В техният случай решението е на родителите на непълнолетната майка, ако те не вземат детето, бебето отива в приемна грижа. Ако не се лъжа, поне според закона, ако до 6м не бъде реинтегрирано, отива за осиновяване.
Ако едно дете бъде отказано три пъти от кандидат осиновители го вписват и в регистрите за международно осиновяване. Когато чаках за първа среща със сина ми се заприказвахме със социалната и тя ми каза, че в тяхното РДСП имат много деца (2014г) и, ако веднъж бъде вписано за международно повече не му търсят осиновители в България. Не знам каква е сега практиката и как е по другите РДСПта, може и да има "скрити" деца, но е и факт, че с топенето на нацията, намалява и броят на изоставените деца.
Целта ми не е да споря, мисля и, че не говоря празни приказки. Исках само да вдъхна кураж на чакащите, че не е безнадеждно, че и тях ще ги споходи нашето щастие на вече осиновилите. Знам колко е тежко понякога дългото чакане. Извинявам се, ако не съм била разбрана правилно. Embarassed

Vanibo, а каква, според Вас, е причината напълно здрави деца да остават в системата с години? Никой не желае дете с такъв профил или има някакви други обстоятелства - възраст, наличие на братя и сестри, нещо друго?

Последна редакция: ср, 03 май 2017, 22:52 от Mama Ru

# 758
  • Мнения: 436
Мама Ру, една от причините да не се дават децата за осиновяване е осигуряване работа на един доста голям кръг от хора - министър, администрация в министерството, социални работници в 28 области, персонал в домовете /до тук 3700 човека - дадоха статистиката по телевизията/, сега и осигуряване на работа на приемни родители. Държавата осигурява пари, защо да не се вземат.

Освен това не се чакат 6 месеца, а повече. Нашето дете е вписано след 3 пъти по 6 месеца.

Кураж се дава по друг начин, а не с крайни и недомислени изказвания. Всеки има своята Съдба. Тя събира който и когато трябва.

Последна редакция: чт, 04 май 2017, 06:43 от Пипи Мипи

# 759
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
Привет,
ние променихме изискванията си за произход и за по-малко от един месец имахме 3 предложения за деца на около 5-7 месеца /преди за 4 години - само 1 и то в последните месеци от тези години/.

# 760
  • Шумен
  • Мнения: 206
perunika след този голям брой предложения за кратък срок, стигнахте ли до осиновяване?

# 761
  • Мнения: 39
Здравейте,мисля скоро да звънна няколко телефона в регионалните дирекции и да разбера дали всичко е наред с промените които направихме защото нищо не знаем и това ме грезе.Но проблема ми е ,че все още набирам смелост и знам че като звънна и ще загубя ума и дума.Бихте ли ме посъветвали какво и как точно да ги попитам.

# 762
  • Мнения: 71
Може да напишете имейл към всички. Някои ще отговорят, на другите може да звъннете. Успех!

# 763
  • Мнения: 39
Привет на всички,
Вчера пратихме емейли на всички 28 дирекции,5 от тях ми отговориха и ми казаха че няма постъпила информация за направените промени.А промените направихме на 2.05.Бясна съм от факта че някой не си е свършил работата.Утре ще ходим при нашата социалка да разберем в кого е причината.Дано по скоро оправят нещата.

# 764
  • София
  • Мнения: 596
Мая би ли ми казала къде да потърся имейлите на дирекциите? И аз искам да проверя дали моите промени са отразени, защото по тел. ме препращат от един тел. на друг и всъщност само си губя времето....контактите им не са обновявани скоро.

Общи условия

Активация на акаунт