Шеста тема на чакащите

  • 506 169
  • 5 029
  •   1
Отговори
# 825
  • Шумен
  • Мнения: 206
До сега сме получили само едно писмо, което беше с обратна разписка.

# 826
  • Мнения: 12 003
Препоръчано/ с обратна разписка. Такова писмо не може да се пусне с обикновена поща, има риск да не стигне до получателя или да се злоупотреби с информация. А и социалните се свързват по телефона за потвърждение, че ще отидете. Срещата е в областния град, а детето може да е в дом или приемно семейство в друго населено място, ако потвърдите приемните родители са в готовност да доведат детето за среща с вас. След като подадете молба за осиновяване вече може да се срещате и извън РДСП, но е хубаво на срещите да присъства и социален работник, за да няма опити за саботиране от страна на приемните родители. (Ако детето е в приемно семейство).

# 827
  • Мнения: 436
Ние отказахме веднъж дете , без да се срешнем с него  и написахме отказ .

Чудя ви се на акълите и не вярвам на очите/ушите си. Как е възможно човек да се откаже от нещо, което не е видял?
Някой от вас чувал ли е неистини от социалните? Не смятате ли, че могат да ви подвеждат с информация с цел максимален брой откази и международно осиновяване.  Продължавайте да си чакате тогава  bowuu.

Перуника, честито!

Ви_Вивиан, дано е вашето детенце. Кога ви е срещата?

# 828
  • Мнения: 97
Пипи Мипи, мисля че когато детето е на една възраст 3-4-5 г. мисля че е добре да мислиш повече и за самото дете отколкото за себе си. Не искам да си мисля каква ли е травмата да се срещаш с някакви хора и да не те пожелават. Звучи ми чак грозно цялото нещо като го пиша, но ... мислиш ли че не се е случвало. Аз не.

# 829
  • Мнения: 436
Слънчоглед66, всичко зависи от социалните и от психолог, ако има такъв. Детето не е нужно да разбира какви са тези хора. Това е просто 1 среща. А ти защо трябва да го отказваш?
Не е никаква травма. Може детето да не те хареса.
Защо си писала дете до 5 години като не можеш да отказваш пред детето?

Последна редакция: сб, 10 юни 2017, 10:35 от Пипи Мипи

# 830
  • София
  • Мнения: 331
Ние отказахме веднъж дете , без да се срешнем с него  и написахме отказ .

Чудя ви се на акълите и не вярвам на очите/ушите си. Как е възможно човек да се откаже от нещо, което не е видял?
Някой от вас чувал ли е неистини от социалните? Не смятате ли, че могат да ви подвеждат с информация с цел максимален брой откази и международно осиновяване.  Продължавайте да си чакате тогава  bowuu.

Перуника, честито!



Ви_Вивиан, дано е вашето детенце. Кога ви е срещата?



Срещата ми е след 2 седмици.

# 831
  • Мнения: 436
Вивиан, много дълго ще чакаш? Нямаше ли по-скорошна дата? Питам, защото на мен 3-4 дни ми се сториха цяла вечност.

# 832
  • Мнения: 140
Момичета  отказах срещата с детето ,  , защото не  отговаряше изобщо на наще изисквания!След което ми обесниха социалните от моя град , какви злоупотреби може да направят така колегите им / както и вие тук сега споменахте за тях / и съответно реших , че следващия път ще го видим ако ще и през,, стъкло,, , за да не се окаже , че наистина някой послъгал малко в документите с цел отказ и съответно да направи услуга на международните осиновители с цел печалба от тях .Честно и през ум не ми мина да си го помисля , че такова нещо може да се случи в действителност , когато отказахме без да видим детето!!!!
Инъче да беше по големичко и колкото и да е било изостанало аз мисля , че те разбират и вътрешно се  надяват да ги вземем а ние с мъжът ми не сме  от желязо нали разбирате но малко от малко трябва да си отговаря на изискванията ни .Искам да помогнем но същото време вярвам , че ще ме разберат , макар и да е не лесна задача , понеже при писането на документите не ви дават право да се обосновете точно и ясно. bouquet

# 833
  • Мнения: 411
Бебу, а какви са ви изискванията и какво детенце ви предложиха? Ако сте писали например до 2 г., социалните могат да ви предложат и дете на 2г. и 11 м.

# 834
  • Мнения: 436
Момичета  отказах срещата с детето ,  , защото не  отговаряше изобщо на наще изисквания!След което ми обесниха социалните от моя град , какви злоупотреби може да направят така колегите им / както и вие тук сега споменахте за тях / и съответно реших , че следващия път ще го видим ако ще и през,, стъкло,, , за да не се окаже , че наистина някой послъгал малко в документите с цел отказ и съответно да направи услуга на международните осиновители с цел печалба от тях .Честно и през ум не ми мина да си го помисля , че такова нещо може да се случи в действителност , когато отказахме без да видим детето!!!!
Инъче да беше по големичко и колкото и да е било изостанало аз мисля , че те разбират и вътрешно се  надяват да ги вземем а ние с мъжът ми не сме  от желязо нали разбирате но малко от малко трябва да си отговаря на изискванията ни .Искам да помогнем но същото време вярвам , че ще ме разберат , макар и да е не лесна задача , понеже при писането на документите не ви дават право да се обосновете точно и ясно. bouquet

Бебу, на вас са ви сбъркани представите за осиновяването. ВИЕ НЕ ПОМАГАТЕ НА НИКОЙ!
Освен това една бг поговорка казва: "Око да види, ръка да пипне". На всеки от нас изискванията са ориентировъчни. Ако ви предложат дете на 2г 1м няма ли да го видите, само защото сте писали възраст 2г? Не знам на колко места имат "стъкла". Това не е следствие, за да виждате обвиняеми, това е социална служба. Нямам никакви основания да твърдя, че има злоупотреби. Просто заради такива като вас дето отказват имам щастието да познавам 2 страхотни момиченца осиновени международно. Изводите са ваши ...

# 835
  • Мнения: 97
Пипи Мипи тук чета доста различни нагласи, както и по време на процеса до сега за самото осиновяване. Виждам, че всеки си чувства и приема нещата различно и има своите основания за това. Аз никак не съм с нагласата, че помагам на някой с това което съм решила, но не знам защо вие влизате в ролята на съдник на нагласите на другите. Все пак всеки минава по своя път. Това обаче което не бих направила е да разчитам изцяло на компетенциите и грижите на социални и психолози без да се замислям за отговорността, която нося със собствените си действия. Относно възрастта на детето - така съм преценила, така съм го направила и не съм казала че съм тръгнала да отказвам, но пък предпочитам да помисля за всякакви неща. Имаш право отново да влезнеш в ролята на мой съдник и да ме питаш защо имам някакви критерии, но .... в крайна сметка не сме хора на по 15 години, дано все нещо сме научили от този живот, така че ... отговарям пред себе си и пред Господ за действията си.

Последна редакция: нд, 11 юни 2017, 19:39 от Слънчоглед 66

# 836
  • Шумен
  • Мнения: 206

Бебу с какво детето не отговаряше на изискванията ви, освен възрастта? И при писането на кои документи не ви дадоха да се обосновете?

# 837
  • Мнения: 436
Слънчоглед66, изобщо не мога да бъда съдник на никого. Пътя си е ваш, вървете го. Лек път 👌.

# 838
  • Мнения: 140
Здравейте виждам развитие в темата  Grinning. Детето ще се чувства много по - добре в семейна среда отколкото където и да било другаде и за него си е  спасение да не отрасне само в живота  и това си е мойта гледна точка .

Аз отказах срещата с детенцето понеже имаше изявени ромски черти , след като го видяхме на снимка .Под по - големичко става дума за възраст в която детето разбира , не че не отговаря на изискванията ни за години.Беше на 3г и 7 месеца и сметнахме , че няма нужда да го виждаме след като не отговаря на изискванията ни .


Относно документацията съществените неща ги има  пол, етнос, години и прочие .Мисълта ми беше  да  попълним  така    документа , че примерно да може да напишем ,че очакваме майката да е българка , туркиня или др.
а бащата неизвестен и съответно да останем с изискването без значение от  произход на детето , защото така имаме по - голям шанс да станем родители .Инъче като се махне ромския етнос съответно , не предлагат и деца от неизвестен баща а те повечето са такива в институциите.Просто с свой думи преди да стигнем до отказите да си се обосновем освен в тях самите.

Последна редакция: пн, 12 юни 2017, 09:56 от Бебу

# 839
  • Шумен
  • Мнения: 206

Бебу вашите изисквания не са ли за дете до 4 г , или сте правили промени?

Общи условия

Активация на акаунт