Шеста тема на чакащите

  • 505 703
  • 5 022
  •   2
Отговори
# 975
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
От разговора със социалните и аз разбрах, че децата с неизвестен произход са много малко. И това е така защото за да е с неизвестен произход трябва и двамата родители да са неизвестни.
Именно. На нас за всяко едно от децата ни беше казван какъв е произхода, като, естествено се знаеше само този на майката. Но за да сме коректни, едно дете е с неизвестен произход, само когато и на двамата родители той не се знае какъв е. В противен случай следва да се каже - майката е с еди какъв си произход. А не детето.

# 976
  • Мнения: 436
Приятно чакане момичета. Чакам скоро да се похвалите щом сте така наясно със статистиките и последните данни за дечицата за осиновяване.

Когато единия от двамата родители не се знае от какъв произход е не може да се твърди нищо. Вие самите как си го представяте това? Или просто се опитвате сами себе си да убедите ...

# 977
  • Мнения: 97
Нищо не се опитваме да се убедим, на мен самата нищо не ми пречи детето да е с неизвестен произход. По този повод повдигнах и въпроса на срещата със социалните. Все пак би трябвало хората, които го работят да знаят каква им е процедурата. А в България не винаги има логика в законодателството. Доказателство е самия факт, че толкова време осиновители на деца от 1г. до 2г. получават майчинство каквото е в момента (беше обсъдено и тук). Аз това като го чух, просто онемях. Дано скоро се постигне нещо в този аспект.

# 978
  • Мнения: 36
При разговор с 2 регионални дирекции точно относно произхода, ми казаха, че детето винаги носи произхода на майката. Т.е. при майка самоопределила се българка и баща ром, албанец, испанец, т.н или неизвестен, детето носи произход българче, т.е винаги произхода на майката (ако тя се е самоопределила).
Както казаха няколко дами тук, неизвестен произход е само, ако майка е изоставила детето и не може да се открие ни майка, ни баща ни друг роднина.

# 979
  • Мнения: 436
Значи всичко около произхода е ЯСНО. Чакаме само да се похвалите Hug.

# 980
  • Мнения: 140
Рени08  е права .
Ако детето е от майка ромка и баща неизвестен то 50 процента от детето си е ромче и няма как да бъде с неизвестен произход а само с смесен .




# 981
  • Мнения: 140
Айде дано скоро някой от нас се похвали с добра новина, че  щъркела си е свършил работата  и после да почерпи.Преди казвах че моя е мързелив и за това го чакам толкова дълго , ся си викам уплаши се и не смей да ми похлопа  да не го сготвя за дето така ме кара да чакам , ама вярвам че накрая ще забравя това чакане и всичко ще идеално както си го представям /Пълна лудница ще е най вероятно и ще си искам свободното време но квото такова редно е всички да минем по този път /Който не му се чака баз ловя , че ако напише че желае от ромски произход здраво детенце веднага ще му  се обадят .Наистина има много такива деца 

# 982
  • Мнения: 140
Пипи има някой който не мисли :Д.
За теб ще повторя , а ти от там на сетне си  мисли каквото пожелаеш .
Ако майката е циганка а бащата е неизвестен , наполовина детето е циганче .
Ако майката е българка и бащата е българин детето е българче 100%.
Ако те се самоопределят като турци , а имат чертите на руснаци са турци приличащи на руснаци и детето ще е като тях , освен ако нямат ген на някой негър които се предава през поколение и бебето излезе негърче.
На кого ще прилича детето зависи от доминантните алели на даден ген , който се съдържа в хроматина на всяка клетка.

# 983
  • Мнения: 140
Виждам , че си изтри коментара , което ме кара да си мисля , че си се объркала  и осъзнала , че грешиш Simple Smile.

# 984
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
Аз не чаках дълго. Никой не ми е предлагал дете с неизвестен произход, а само с баща неизвестен. Така го тълкуват социалните или поне в четирите области, където ми предлагаха.

# 985
  • Мнения: 436
Виждам , че си изтри коментара , което ме кара да си мисля , че си се объркала  и осъзнала , че грешиш Simple Smile.

Да, изтрих си коментара, защото няма смисъл да говорим за "50 нюанса сиво", нито за теория на вероятностите.
Ако майката е българка, а таткото записан неизвестен, а детето има видими черти на китаец НЕ МОЖЕМ да твърдим, че детето е българче Stuck Out Tongue Winking Eye.

НЕ съм се объркала.

# 986
  • Мнения: 11 908
 Пипи, обективно не може да се твърди, при баща- неизвестен, няма доказателства точно кой е бащата.Но социалните записват най-близко до познатите им факти, а не това, което е категорично доказано.

Най-често преди вписването на детето се правят опити за реинтеграция в биологичното му семейство и нещата се знаят от социалните. Ако ромка, живееща в ромски квартал  с още деца изостави напр. бебе с азиатски черти и се заяви като българка няма да пишат нито бълг., нито неизвестен, а "смесен".

Ако е българка ,дори и бащата да е вписан като неизвестен и детето е като нея се пише или български или смесен, според твърденията и или най-близко до фактите, които знаят социалните, но не и неизвестен.

Аз не зная защо се пише този неизвестен произход като възможност, това всъщност е най-редкият случай и почти няма дете вписано с такъв произход.Такива са само подхвърлените деца, но обикновено се води разследване, защото е престъпление да се изостави дете на произвола и тогава пак се пише някакъв произход.

# 987
  • Мнения: 436
Светкавица, всеки от нас, вкл. и социалите могат да интерпретират нещата както си искат. Това което искам да кажа, че като слагате някакви ограничения за етност само чакате повече. Но ...... вие си знаете най-добре Grinning . Щом ви се чака ...

# 988
  • Мнения: 11 908
Светкавица, всеки от нас, вкл. и социалите могат да интерпретират нещата както си искат. Това което искам да кажа, че като слагате някакви ограничения за етност само чакате повече. Но ...... вие си знаете най-добре Grinning . Щом ви се чака ...

 Да, това е така. Колкото по-стеснени критерии, по-дълго чакане.

Въпросът е, че "Неизвестен" не разширява кой знае колко критериите, защото рядко се среща.Включих се, защото разбирам, че около "Неизвестен" е спорът.

# 989
  • Мнения: 25
От ноември 2016 съм в списъка на чакащите . Обзело ме е такова спокойствие и сигурност ,че чак се изненадвам от себе си. Няма място за отчаяние .С напълно трезво съзнание съм написала предпочитанията си и не съм склонна да правя компромис след като вече веднъж съм преценила силите си /за болно дете/ възгледите си/за дете от определен етнос/ . Думи от рода "щом ви се чака " не ми говорят абсолютно нищо и няма намерение да им отдавам значение.Чакам колкото е нужно не се състезавам с нищо и никого. Всичко което съм написала в заявлението е премислено многократно ,преценено е внимателно и вътрешното ми усещане е че нещата ще се развият така както трябва. С две думи момичета търпение и спокойствие. всичко ще се нареди направили сме първата крачка а тя води до една много дълга и интересна разходка. Успех на чакащите и на вече станалите мами Heart

Общи условия

Активация на акаунт