Шеста тема на чакащите

  • 505 329
  • 5 022
  •   1
Отговори
# 1 035
  • Мнения: 11 910
Трудно ще избереш. Вземай ги и двете, в началото ще е по-трудно, но ще се справите.

# 1 036
  • София
  • Мнения: 596
Трудно ще избереш. Вземай ги и двете, в началото ще е по-трудно, но ще се справите.
Мама Ру и аз обмислям в момента подобна възможност, но има няколко неща, които ме тревожат. Първо не знам дали ще мога да обръщам такова внимание, каквото трябва на две деца едновременно предвид факта, че те са от институция и се нуждаят от много персонална любов за да наваксат в развитието. Раздвояването между двете дали няма да им се отрази половинчато. Второ не знам дали ще мога да се справя финансово, защото вече имаме един тинейджър вкъщи, а и стартираме процедура по инвитро по здравна каса, която получихме през лятото. Трето в двустаен апартамент сме. Confused Наистина ще се изправя пред труден избор, а не очаквах подобно нещо. Знам само, че едното от малчуганите ще стане със сигурност наше, но не знам кое. Все още не сме видели момиченцето. Надявам се сърцето ми да ме води... защото знам, че избора ще бъде много труден. Освен това дори не знам дали може да се осиновят и двете едновременно впредвид, че заявихме с документите само едно дете. Frowning1

# 1 037
  • Мнения: 11 910
Щом сте получили две предложения, значи ще може. Явно все още връзката между отделните РДСП-та куца. Иначе едно направено предложение трябва да стопира предлагането на други деца. Познавам хора които така осиновиха 3 наведнъж - в рамките на седмица получават две предложения, едното за близнаци. Чудели се кое да изберат и тяхно роднинско дете ги пита не могат ли да вземат и трите. И ги вземат. В началото наистина е било много трудно. Децата са били 2,6-3 годишни. Сега са здрави прави тризнаци (с около два месеца разлика във възрастта) първокласници. Тийнейджърът ще помага. Все едно имаш близнаци или породени. Много са малки още и много бързо ще наваксат. Децата около годинката почти нямат дефицити. А докато дойде бебето (дай боже!) вече ще са се адаптирали. Но при всички случаи дори и с три ви трябва разширение. Най-малкото сериозно преустройство. Или къща с двор.

# 1 038
  • при него
  • Мнения: 1 228
Ина, ние получихме 2 предложения за момченца на почти една и съща възраст, през около месец. Когато дойде второто предложение вече бяхме взели решение да осиновим сина ни. Аз преживях много тежко първата среща със сина ни, не вярвах, мислех че съм силен характер, а буквално рухнах, пих алкохол и почнах да пуша безотговорно навсякъде из къщи, което по принцип не правя. Около една седмица имах чувството че някой ме е хванал за гърлото, не ядях, не спях, направо не знам как се сринах така... Не че нещо ме уплаши, детето си беше прекрасно, просто изпитах някакъв дълбок шок. Та, тази една седмица мислихме и накрая решихме, че е нашето и подадохме молба. Успокоих се и зачакахме дата за дело. И хоп второ предложение. Казах на мъжа ми, че няма да мога да понеса още една среща толкова скоро. Не отидохме да го видим. Направо написахме отказ, за да не губим време и да се зарадват други родители. Ние по принцип бяхме писали  едно или две деца с роднинска връзка. Малко ни попречи мисълта, да имаме 2 деца на една и съща възраст, които очевидно не са близнаци. Знаете в какво общество живеем... Иначе, вярвам че щяхме да се справим, откъм място и финанси, според мен, финансите не са чак пък толкова много за едно малко дете. Каквото и да решите, важното е вие да се чувствате добре с решението. Стискам палци и ви желая късмет!

# 1 039
  • София
  • Мнения: 596
Момичета не знам дали ще харесаме момиченцето, но определено ми харесва момченцето и си мисля, че ако и нея я харесаме не знам как ще го къдрим. Освен това в предишния си пост ви писах, че се притеснявам дали ще мога да обръщам внимание и на двете при положение, че съпруга ми е на работа през деня. . . Няма ли да ощетявам едното за сметка на другото? Worried

# 1 040
  • Мнения: 11 910
Първо го виж и тогава ще решите. Ще вземете най-правилното решение, каквото и да е то.

# 1 041
  • Мнения: 55
Момичета, взехте ли си дечицата? Как върви адаптацията?

И ние вече трета седмица сме заедно. Много е хубаво. Бебо е кротушко, плаче само като е гладен и му се спи. Вечер си спим добре. Пожелавам на всички да дочакат своите дечица.

От повече от месец немога да влизам през телефона. Мобилната версия ми отваря само начални теми, в които не мога да вляза. Ако търся нещо през Гугъл и отворя форума, отговорите не отварят частично и немога да отворя целия отговор. Вие как сте? Нещо при мен ли не е наред. Поради тази причина почни не влизам във форума, защото нямам време за комютър.

# 1 042
  • Мнения: 3
Здравейте,
следя тази тема, изчетох предишните... Ние също ще тръгнем по пътя за осиновяване на дете.
Тук има много ценна информация и ви благодаря, че сте я споделили, не всеки говори за трудностите,
през които е минал.

Аз имам един малко по-различен въпрос, надявам се някоя от вас да има отговор Simple Smile

Аз имам прекаран рак, поради тази причина не мога да имам деца, чух от различни източници,
че ракът често се използва за ОСНОВНА причина за отказ за осиновяване.

Дали това е така?
Предварително благодаря за опита, който ще споделите Simple Smile

# 1 043
  • Мнения: 18
Ами не го казвай те. Споменете, че не може да имате деца, но никой не си разкрива душата напълно, особено пред социалните. Човек трябва да бъде по отбран и да не си казва всичко. От опит ви го казвам. Обсъдете с вашия съпруг какво трябва да споделите и какво не. Спестете си го, моля ви!

# 1 044
  • ...в най-дългото очакване на щастие...
  • Мнения: 834
Ами не го казвай те. Споменете, че не може да имате деца, но никой не си разкрива душата напълно, особено пред социалните. Човек трябва да бъде по отбран и да не си казва всичко. От опит ви го казвам. Обсъдете с вашия съпруг какво трябва да споделите и какво не. Спестете си го, моля ви!
А дали е редно нещо такова да се премълчава? И аз от опит питам...
Акта на осиновяване е свързан не само с личното его на осиновяващият, а основно с детето, което ще бъде осиновено и неговото бъдеще... Замислете се малко преди да давате подобни съвети!

Последна редакция: ср, 08 ное 2017, 11:39 от betray

# 1 045
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
И аз подкрепям, че не всичко трябва да се казва. Не знаете на кого ще попаднете, кой чиновник как ще ви разтълкува проблемите. А те, в крайна сметка не са се скъсали от съчувствие, а си вършат формално работата.

# 1 046
  • Мнения: 18

До betray--- Г-жо, аз давам съвет от собствения си опит, който е доста голям. Не се знае на кой социален ще попаднете и как ще го приеме. Като прави доклада и ви дава оценка  това също е важно как ще се тълкува. Аз изказах едно мнение, от сблъсъка ми със социалните. А вие си преценявате, какво да кажете и какво не.  Недейте да нападате така, без да сте навътре в нещата. Хубав Ден!

# 1 047
  • ...в най-дългото очакване на щастие...
  • Мнения: 834

До betray--- Г-жо, аз давам съвет от собствения си опит, който е доста голям. Не се знае на кой социален ще попаднете и как ще го приеме. Като прави доклада и ви дава оценка  това също е важно как ще се тълкува. Аз изказах едно мнение, от сблъсъка ми със социалните. А вие си преценявате, какво да кажете и какво не.  Недейте да нападате така, без да сте навътре в нещата. Хубав Ден!
Със сигурност съм доста по-навътре с нещата от вас. Не смятам, че съвета ви е хуманен и реден. Всеки сам носи отговорност за действията си, а в случай когато задава въпрос във форум от този тип е редно да получи адекватни съвети. Но, вашият не е такъв.
perunika, редно е подобно същестено нещо да се каже. Не мислите ли, че тук се касае за дете, а не за приятелски споделяния на разни незначителни "тайни"? Става въпрос за здраве!

# 1 048
  • Мнения: 11 910
За това никой нищо не знае. Здрав и прав 30-годишен осиновител излиза с колата и .... не се връща жив. Не знам имаше ли и година след осиновяването. Детето беше на около две годинки.
Познавам и жена с диабет, на инсулин, която беше одобрена за осиновител. Не й предложиха дете, но те имаха и повечко ограничаващи изисквания - възраст, етнос, пол, здравословен статус. При това положение не е чудно, че не получиха предложение.

# 1 049
  • Мнения: 411
Когато подавате документите ще ви искат медицинско. Ако преценят, че е пречка, няма да ви впишат в регистрите. Кога ще подавате документите?

Общи условия

Активация на акаунт