Шеста тема на чакащите

  • 505 452
  • 5 022
  •   1
Отговори
# 1 095
  • Мнения: 117
Здравейте, поздрави на всички , които вече са мами.
Момичета, имам нужда от помощ. Ние вече намерихме нашия син, но сега трябва да напиша молба до съда за дело, а какво точно да пише неразбрах, защото две социални ми казаха две различни неща.
Моля, ако някоя е писала такава молба до съда -- за Сливен става въпрос, нека ми пише на лични.
Благодаря.

Малкият е на 1г., с отказ още от родилния дом, сега е в приемно семейство.

# 1 096
  • София
  • Мнения: 596
Здравейте, поздрави на всички , които вече са мами.
Момичета, имам нужда от помощ. Ние вече намерихме нашия син, но сега трябва да напиша молба до съда за дело, а какво точно да пише неразбрах, защото две социални ми казаха две различни неща.
Моля, ако някоя е писала такава молба до съда -- за Сливен става въпрос, нека ми пише на лични.
Благодаря.

Малкият е на 1г., с отказ още от родилния дом, сега е в приемно семейство.
Не е нужно да пишеш нищо. Не е молба, а заявление и то готов формуляр, която се попълва от юрист-консулта в РДСП-СЛИВЕН и заедно с досието Ви, което се изисква от вашия град  се подава в тридневен срок в Окръжен съд Сливен. Ние със съпруга ми бяхме там за едно момченце и впечатленията ни от социалните са много добри...поне към нас бяха много отзивчиви. Успех! Ние още чакаме насрочване на нашето дело. Засега нищо....

# 1 097
  • Мнения: 11 924
Ина,би ли споделила кога подадохте документите, че ще вземете детето и в коя дирекция?
За първото дете казах да, още след първата среща и попълних заявлението, както и при нотариуса. Тъй като срокът на регистрацията изтичаше след десетина дни пришпорих нашите социални с пререгистрацията. Тогава писах и, че искам второ дете. Точно десет дни след подаване на документите пристигна призовката. (Първата среща беше на 24.09 и тогава казах "ДА", на 04.10. докато съм била на посещение при детето пристигнала призовката. Делото беше на 23.10. Приложих на делото новите документи )
За Емо първата среща беше на 4.07., но социалните поискаха подновените документи (медицинско, бележките, че не съм осъждана, лишавана от родителски права, следствена, за дохода шест месеца назад ) предварително. Занесох ги след седмица на 11.07. и тогава ходих при нотариуса и попълних при социалните исковата молба. Падаше се петък. На следващата седмица ми звънннаха от съда, че е насрочена дата за делото 29.07, призовка не получих.

# 1 098
  • Мнения: 117
Здравейте, поздрави на всички , които вече са мами.
Момичета, имам нужда от помощ. Ние вече намерихме нашия син, но сега трябва да напиша молба до съда за дело, а какво точно да пише неразбрах, защото две социални ми казаха две различни неща.
Моля, ако някоя е писала такава молба до съда -- за Сливен става въпрос, нека ми пише на лични.
Благодаря.

Малкият е на 1г., с отказ още от родилния дом, сега е в приемно семейство.
Не е нужно да пишеш нищо. Не е молба, а заявление и то готов формуляр, която се попълва от юрист-консулта в РДСП-СЛИВЕН и заедно с досието Ви, което се изисква от вашия град  се подава в тридневен срок в Окръжен съд Сливен. Ние със съпруга ми бяхме там за едно момченце и впечатленията ни от социалните са много добри...поне към нас бяха много отзивчиви. Успех! Ние още чакаме насрочване на нашето дело. Засега нищо....

Ина,благодаря ти за отговора.Разбрахме се да отидем и на място да я попълним.

При нас проблема, е че в рамките на една седмица получихме две писма   и се наложи да ходим до два различни града, и затова се забавихме с взимането на решението.

# 1 099
  • София
  • Мнения: 596
Здравейте, поздрави на всички , които вече са мами.
Момичета, имам нужда от помощ. Ние вече намерихме нашия син, но сега трябва да напиша молба до съда за дело, а какво точно да пише неразбрах, защото две социални ми казаха две различни неща.
Моля, ако някоя е писала такава молба до съда -- за Сливен става въпрос, нека ми пише на лични.
Благодаря.

Малкият е на 1г., с отказ още от родилния дом, сега е в приемно семейство.
Не е нужно да пишеш нищо. Не е молба, а заявление и то готов формуляр, която се попълва от юрист-консулта в РДСП-СЛИВЕН и заедно с досието Ви, което се изисква от вашия град  се подава в тридневен срок в Окръжен съд Сливен. Ние със съпруга ми бяхме там за едно момченце и впечатленията ни от социалните са много добри...поне към нас бяха много отзивчиви. Успех! Ние още чакаме насрочване на нашето дело. Засега нищо....

Ина,благодаря ти за отговора.Разбрахме се да отидем и на място да я попълним.

При нас проблема, е че в рамките на една седмица получихме две писма   и се наложи да ходим до два различни града, и затова се забавихме с взимането на решението.
Моля. И ние получихме две предложения, но в рамките на 24 часа....разбирам те....
Мама Ру става дума за ОС Кюстендил. Подадохме документите при социалните на 15.11.На 16.11. бяха входирани в съда там и от тогава делото е заступурено. По други пътища разбрах, че въпросната съдийка, която трябва да разглежда делото ни е много бавна и това е страшно.....сега търсиме начини да се задействат нещата.....но не съм обнадеждена. Disappointed Relieved

# 1 100
  • София
  • Мнения: 596
За сметка но това ВСИЧКИ социални с които сме контактували досега бяха изключително отзивчиви и еспресни....включително и тези в Кюстендил, които още преди да подадем официално документите за осиновяване на детето бяха се погрижили да изискват всичко нужно от нашата дирекция за да не бавят нещата.

# 1 101
  • Мнения: 11 924
Ина, съжалявам за забавянето. Дано всичко приключи на време и за Коледа да сте с детенце у дома.

# 1 102
  • София
  • Мнения: 596
Ина, съжалявам за забавянето. Дано всичко приключи на време и за Коледа да сте с детенце у дома.
Делото е на срочено за 12.12.2017г. За да влезе в сила трябва да мине седмица, което е 20.12.

# 1 103
  • София
  • Мнения: 596
    [/list]
    И то с ходатайстване! Държа да подчертая! Иначе щеше да чакаме след Нова година! Момичета не само Ст. Загора бави. Въпросната съдийка е зам. пред. на съда. По закон е длъжна да разгледа делото в ДВУСЕДМИЧЕН срок от подаването на заявлението за осиновяване. Но ние трябва да сме благодарни, че изобщо ни се дава дата за декември и да си мълчи.

    # 1 104
    • Мнения: 11 924
    Ина, честито! Остава съвсем малко, ей го де е 12.12. И за празниците - у дома. Прекрасен коледен подарък. Най-хубавият! И съвсем навреме, по празниците всички две седмици ще сте край детенцето. А после, майчинство и ежедневие. Стягайте се, че времето лети.

    # 1 105
    • София
    • Мнения: 596
    Мама Ру БЛАГОДАРЯ! Ти все обнадеждаваш! Kissing HeartHeartpulse

    # 1 106
    • Мнения: 794
    В София беше същата мизерия, чаках почти 2 месеца, за да насрочат делото, после 1 седмица срок за обжалване, на косъм успяхме да хванем Коледа. С такава стена се сблъскваш  Banghead, съдийката била в болнични, подадох молба да прехвърлят делото на друг съдия, защото не беше ясно колко ще продължи болничния на съдийката, моташ се по канцеларии, в крайна сметка отказаха да прехвърлят делото, добре, че съдийката оздравя. Беше симпатична жена и на бързо отсъди, обаче детето стои в дома, а стаята му в къщи обзаведена, надюрдисана, дрехи, играчки, креватче.. Отивам в дома, а той вдигнал температура и го сложили в изолатора. Беше една стая със стъклена врата и там оставят болните деца. Подпря си челцето на стъклото и си сложи ръчичката, все едно си мерим дланите. Направо ми идваше да вия с глас. Слава Богу на Коледа стават чудеса и няколко дни преди празника си го взех. Забравя се лошото обаче.

    # 1 107
    • Мнения: 335
    Нашето дело беше преди 3 години в София. Беше лято и съда почиваше, за това ни насрочиха делото за след месец и половина. Подадохме молба да го насрочат по-рано и си спазят срока от 14 дни, но без резултат, дори съдийката ни беше сърдита.

    # 1 108
    • София
    • Мнения: 596
    И като ти е сърдита ще си разплетеш чорапите.....Laughing

    # 1 109
    • София
    • Мнения: 154
    Момичета, имам питане  - срокът за обжалване след делото е 7 дневен, но от кога започва да тече - от деня на делото или от следващия работен?

    Общи условия

    Активация на акаунт