Шеста тема на чакащите

  • 505 451
  • 5 022
  •   1
Отговори
# 1 275
  • Мнения: 424
Здравейте! Нашите приятели от юни месец са регистрирани и оттогава чакат писмо, но до момента няма никакво писмо. Трябва ли да ходят до социалните да питат?

# 1 276
  • Мнения: 36
Mama Ru,
аз визирах,  че сме получавали разни писма директно в кутията,  тоест пощальонката е успявала да влезе. Иначе за писмата от Дирекциите,  задължително само известие, тъй като както ти каза, се изисква подпис при получаване.

Момичета, писмата задължително трябва да са препоръчани и се дават на ръка (ако има някой у дома) или се лепи известие на входа, а не се пускат в пощенска кутия. По принцип в пощата знаят, че това е важно писмо и се отнасят отговорно към тях.

# 1 277
  • Мнения: 11 924
Здравейте! Нашите приятели от юни месец са регистрирани и оттогава чакат писмо, но до момента няма никакво писмо. Трябва ли да ходят до социалните да питат?

Ако става въпрос за писмата, че са вписани в регистрите по области - да не чакат да получат от другите дирекции. Доста са го закъсали откъм канцеларски материали. През 2011 получих 4-5 писма, като едното беше на половин лист (отрязан А4)!
Ако става въпрос за писмо, че са одобрени за детенце - зависи от критериите им, т.е колко и какви ограничения са поставили. В общия случай и при темповете, с които се случват нещата в тази тема да чакат предложение през втората половина на тази година. И дано всички чакащи да имат късмет до края на годината да са станали мами.

# 1 278
  • Мнения: 161
Mama Ru, според теб в момента средно по година и няколко месеца ли се чака за първо предложение за дете? Надявах се да е по-скоро, много ми се струва над година... Ние сме с искане до 1,5 г., здраво, ж.пол, без изискване за произход.

# 1 279
  • Мнения: X
С изискване до 3 години, женски пол, здраво и със стандартното "без ясно изразени черти" чакахме пълните 2 години, а след като махнахме предпочитанието за пол, получихме писмо на третия месец. Но така или иначе, за първо предложение чакахме 2 години и 3 месеца. Което не значи, че и вие ще чакате толкова, но нормативи няма.

Писмата от Дирекциите (не повече от 4-5 от 28) получихме в пощенската кутия. Или поне повечето от тях. Само това от нашата Дирекция и първия, и втория път получихме в пощенския клон. Както и важното писмо, това с предложението. Естествено, че известията се пускат в пощенската кутия. Няма къде другаде.

За канцеларските материали е вярно. Колкото и да е жалко, нямат елементарни консумативи хората.

# 1 280
  • Мнения: 161
Не сме определили “без ясно изразени черти”. Много е тежко това чакане, защото не знаеш какво се случва, няма прозрачност и яснота... Но такава е системата, чакаш и се надяваш да стане бързо Simple Smile

# 1 281
  • Мнения: 11 924
Mama Ru, според теб в момента средно по година и няколко месеца ли се чака за първо предложение за дете? Надявах се да е по-скоро, много ми се струва над година... Ние сме с искане до 1,5 г., здраво, ж.пол, без изискване за произход.
Съдя по темата. Повечето момичета чакат средно по година и половина, някои и повече. В някои дирекции декларират, че нямат деца под 7 години (например Ловеч са подавали такава статистика). В момента и социалните казват, че са повече децата над 5г, доколко е истина не знам. Имам и усещането, че по някакви причини момченцата са повече от момиченцата. С вашите изисквания (т.е липсата на ограничение в произхода) преди 4-5 години получаваха предложение и на първи, втори месец. Няма лоишо човек да постави граници какво приема и с какво не би могъл да се справи, но знайте и се подгответе психически, че ще почакате. Аз чаках също две години без две седмици за първо предложение, но имах ограничение за пол (женски) и произход (български), за възраст 0-5 години и декларирах, че бих взела дете със здравословен проблем. След като отразиха последното относно здр. Статус след три месеца получих писмо. А след това девет месеца по-късно за бебе при още по-ограничаващи критерии - до 6месеца, здраво, бг произход, момче. Та си е и въпрос на късмет. И все пак около 2012-2014 имаше вълна от затваряне на домове и вписване в регистрите на деца, преседяли там и невписани по няколко години. Дъщеря ми е от тези деца.
Момичета, знам колко сте нетърпеливи да се срещнете с детенцето си, но сега имате време за всички онези неща, за които после няма да имате - да се наспите в събота сутринта, да се излежавате, да четете книги, да ходите на концерти, да градите кариера. След като чудото стане факт, животът ви рязко ще поеме в друго русло и ще се завърти около детето. И тогава ще ставате в 5 сутринта, за да имате половин-един час за себе си с чаша кафе и книга в ръка, преди да потънете в ежедневието на памперси, пюрета, млека и т.н Та насладете се на последните си месеци свобода.

# 1 282
  • Мнения: 25
Момичета, как мислите защо ми поискаха снимки.... даже 28 броя ,които в последствие се оказаха излишни защото сканирали една и я изпращали на всякъде. Малко ''куха" ми изглежда цялата история със снимките и не зная какво да си мисля по въпроса.Thinking

# 1 283
  • Мнения: 436
Момичета, как мислите защо ми поискаха снимки.... даже 28 броя ,които в последствие се оказаха излишни защото сканирали една и я изпращали на всякъде. Малко ''куха" ми изглежда цялата история със снимките и не зная какво да си мисля по въпроса.Thinking
Маша, спокойно! На всички нас също ни искаха снимки. Куха, некуха, .... това е положението. Такава е процедурата.

# 1 284
  • Мнения: X
Снимките не са задължителен елемент от документацията. Не фигурира като такъв в официалните документи.
На нас ни казаха, че може да пратим, ако желаем. Така и не приложихме. Обяснението беше, че ако имат снимка, ще я имат предвид при избора. Няма да изпадам в подробности, но преценихме, че няма нужда от нашия лик.

# 1 285
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
И на нас не са ни искали снимки, дори социалните се учудиха, че в други градове искат. Законът не го изисква. Ако някой просто е любопитен за това как изглеждате, му намекнете, че няма такова нещо в закона.

# 1 286
  • Мнения: 986
А при нас снимките са си свършили работата-малката прилича на баща си,цвета на очите и е точно като моите!

# 1 287
  • Мнения: X
Хубаво е, че вярвате в това...
Без да сме пращали снимки, от 100 човека 99 казват, че малкият е мое копие. Още първия път, когато го взех в ръце, беше забелязана тази прилика.
Няма общо със снимките това.
Казват, че във времето тази прилика се появява. Просто при нас и при вас я има от началото. Вероятно и на други места.

# 1 288
  • Мнения: 986
Анонимен-какво значи "хубаво е, че вярвате в това..."?
Споделям нещо което е факт!Нормално е снимките да са точно за това!Едва ли някой от соц.служби ще колекционира снимки на кандидат-осиновители!

# 1 289
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
Е как ще преценят едно бебе на кого прилича? Абсурд е да искат снимки за това.

Общи условия

Активация на акаунт