Шеста тема на чакащите

  • 506 857
  • 5 035
  •   2
Отговори
# 1 290
  • Мнения: X
Мисля, че последното нещо, което гледат социалните, са снимките ви. Това значи.

Вие, ако искате, вярвайте, че са избрали детето заради приликата с вас. Само че не се избира дете за вас, а се избира подходящо семейство за детето. И "подходящо" не значи "семейство, на което прилича". Има много други фактори.
Освен това членовете на съветите надали са виждали децата. А техни снимки също не се разнасят наляво и надясно. В досието на нашето дете имаше една снимка от преди половин година, на която е почти новородено и няма никаква ясна идея как реално изглежда. Беше го виждала само социалната, която е предложила нас за осиновители, но не за друго, а защото бе ходила при него с предните кандидати.

Това е реалността. И така трябва да бъде. Не приликата ни прави подходящи.

Преди малко не го написах...
Скрит текст:
Когато ни споменаха, че може да пратим снимка, бе в контекста на желанието ни детето "да няма ясно изразени черти на ромския етнос". Казаха, че ако пратим снимки, ще се види колко сме бели и може би ще го имат предвид, дори и да не напишем това. Но тук говорим за тен, а не за цвят на очите и форма на веждите, примерно.

Както разбрахте, снимките не са необходими. Виждате, че прилика може да има и без такива. И това също е факт!

Направо си представям как са наредили снимки на кандидати и на деца и сравняват черти и форми...

# 1 291
  • Мнения: 986
Ох,накъде завихте...Естествено,че се избира семейство за детето,не виждам да съм оспорила това!И защо пък да не повярвам,че на поне няколко от тези социални им пука за децата,за които отговарят и искат да намерят родители,със сходни на техните черти?!
Снимки на децата има в досиетата им,които се четат на съветите по осиновявания,когато се избират съответните кандидат осиновители!
И, да,сигурно аз съм в някаква заблуда,но пък не съм искала от Вас,да ми пукате розовия балон,в който живея!
Останала съм с прекрасни впечатления от социалните работници,с които контактувахме,когато бяхме кандидат-осиновители!Със сигурност сме късметлии,но да плюя по тях, само защото масовата практика е такава, не искам.

# 1 292
  • Мнения: X
Чакай, де! Последното, което съм искала, е да ти пукам балона. Естествено, че е хубаво детето да прилича на вас. И аз се радвам, че детето ни прилича на мен. Ама нямаше да съм по-малко щастлива, ако нямаше и капка прилика. Просто смятам, че това е работа на друг, а не на социалните. Съдба, Господ, стечение на обстоятелствата... кой както го вижда.

И ако на социалните им пука, пак няма да се водят по приликата. Защо, според теб, е важно да им намерят родители със сходни на техните черти? За да не си личи, че са осиновени? Или защото така ще са по-щастливи? Не виждам логиката. Съветите на социалните са да не се крие от детето, че е  осиновено. Тогава какво значение има дали прилича на родителите си.
Имам много близки, чиито деца (биологични) грам не приличат на тях.
Още веднъж казвам, че снимки има, но те са от постъпването на децата, а не актуални. А и както казва perunika "Как се преценява на кого прилича едно бебе?"

И къде видя аз да плюя по социалните? Напротив! Ако са загрижени, ще се интересуват от други неща, а не от приликата.
Аз също съм с прекрасни впечатления от социалните, с които работихме.

Бъдете щастливи с детето си! И бъди уверена, че розовият балон не е заради приликата!

# 1 293
  • Мнения: 986
Боже,явно днес говоря различен език!Явно е от този тип общуване...
Щастливи СМЕ с детето си,благодаря!И то не заради приликата,бъдете уверен/а Вие!
И, да, дъщеря ми е щастлива,че прилича на нас,а за мен това е най-важното - да е спокойна,уверена и щастлива!
Не съм казала,че точно Вие плюете по социалните работници- но защо е тази мнителност-за какво са им снимките...Ами-може пък да са преценили, че тези снимки имат някакво значение,като не е задължително,не давайте!Хич пък не съм се и замисляла защо са им нашите снимки,когато подавахме документите!
Последното изречение дори и не смятам да коментирам-въобще не сте разбрал/а за какво съм споменала този израз!
Важното е всяко дете да намери своите родители,приличащи,неприличащи на него , и да бъде много щастливо!
Съдбата,Господ и стечението на обстоятелствата-няма да ги намесвам!

# 1 294
  • Мнения: X
Очевидно и аз говоря на различен език. Така се получава често при писмено общуване. Вие също не сте разбрали голяма част от казаното от мен. Какво съм разбрала и какво не съм, Вие не знаете. (Като ще сме официални, да сме, макар че във форума обикновено не се използва учтивата форма.) Пожелах Ви да сте щастливи с чисто сърце, така, както се пожелава на рожденик, примерно. Което не значи, че мисля, че не сте.
Вие казахте, че живеете в розов балон. Очевидно в това има някакъв много дълбок смисъл, който не съм способна да разбера. Може би е по-добре.

Когато споделяте нещо, нормално е да има дискусия.
Не съм питала за какво са им снимките. Казах в нашия случай за какво споменаха, че може да приложим такива.
Просто си мисля, че не е добре далите снимки да живеят с идеята, че това ще им осигури прилика с детето.

А пък Господ вие го намесихте... в началото на поста си... доста по-напразно, отколкото аз.

# 1 295
  • Мнения: 986
Аз днес, че съм зла,ясно е,но спирам,защото най-малкото не ми се спори с анонимен потребител!Може би лице в лице,щяхме да сме се разбрали отдавна!

# 1 296
  • Мнения: X
Лице в лице - да! А дали пише "Анонимен" или "Фръцла", примерно, какво значение има?!

Обединени сме от една тема и няма начин да не достигнем до консенсус. Просто тук трудно се получава.

Със здраве!

Скрит текст:
И не го казвам, защото мисля, че сте болни.

Уф, дано да разберете шегата ми, че явно днес не е ден.

# 1 297
  • Мнения: 986
Разбрах шегата!/ти да видиш-сигурно си връщам обичайното състояние!/
Сигурна бях,че ще приемете дословно "анонимен"-не вложих този смисъл/ника Ви/, а това че непознати хора на първо четене не винаги се разбират при писмено комуникиране.
И аз друго исках да кажа за снимките,откъдето тръгна спора,но явно днес не ми е ден!Мир!

# 1 298
  • Мнения: X
Ами не, не го приех дословно. И това бе шега.

Радвам се, че се сте по-обичайна вече.

Мир, разбира се!

# 1 299
  • Мнения: 256
И много от нас не са подавали снимки /на мен не са ми искали/, но децата приличат много на родителите си. Божа работа. Колкото и да ми беше странно и никога да не съм го вярвала това, но на... Моето дете прилича на мен на същата възраст. Ама не знам дали да скачам от радост. Приемам го съвсем нормално. А пък колко си приличаме по отношение на вкусове към храна, удоволствия и т.н. съм сигурна, че аз ако я бях родила нямаше толкова да прилича на мен. Е тук вече най-много ме радва, че обича да пътува, където я сложиш - там вирее. Няма да забравя преди много години срещах в града ни една майка с много специфични черти и нейната дъщеря - точно нейно копие. В последствие разбрах, че детето е осиновено. Но си бяха като две капки вода.

# 1 300
  • при него
  • Мнения: 1 230
Ние също давахме снимки, по наше желание, 28 броя, черно-бели, и да, някой ги е гледал Simple Smile
Аз да ви кажа понякога много се дразня, като усетя тон на говорене, сякаш осиновителите са длъжни за всичко... Дори за това, задължително да кажат на детето си, че е осиновено, а да не говорим за залитанията, че трябвало да му помогнем да си търси биологичните си корени... Страшно лицемерие е това за мен и мисля, че никой няма право, да отнема правото на осиновителите какво да кажат и кога... Нямаме право да имаме "претенции" за нищо... Нямаме право да задаваме въпроси, да искаме информация, е ние какво сме, банкомати...пълен пансион... Не знам защо така се ядосах, не е продиктувано от предходната дискусия, да не ме разбере някой погрешно.
За протокола, ние не бяхме изключили ромския етнос и нашият син е с изразени ромски черти. Всъщност, когато се запознахме, бяха силно изразени, но той и мъжа ми е такъв един смугъл и с гъсти черни вежди.... Към ден днешен, или доста от чертите са поизчезнали или просто никой не ги забелязва (само 2 години по-късно). Мъжа ми си е същия де, така че детето сякаш сега си прилича на мен Simple Smile Скоро четох една книга на тема генетика и това доколко един човек е зависим от гените и до колко от средата, общо взето, заключението е, че е 50:50.

# 1 301
  • Мнения: 436
В списъка, който ни дадоха социалните за набор от документи пишеше "снимки - 2 броя".

# 1 302
  • София
  • Мнения: 596
Интересно ми е да науча "кои са другите фактори" по които се избират подходящите осиновители за детето? Бихте ли споделили, моля критериите? Сигурна съм, че на новите кандидати ще им бъде полезно да разберат... пък и на старите също, ако разбира се знаете от достоверен източник. Wink

# 1 303
  • София
  • Мнения: 596
В списъка, който ни дадоха социалните за набор от документи пишеше "снимки - 2 броя".

Не Пипи не си прочела правилно...сторило ти се е....Smile Stuck Out Tongue

# 1 304
  • Мнения: X
INA BAMBINA, ако въпросът е към мен, защото този тон очевидно ви харесва да използвате към мен, то мисля, че всеки може да си направи съответните изводи. Както не само аз казах, снимките не са част от документацията. Има закон и той повелява какви документи са необходими и явно важните сведения се съдържат в тях, в доклада, в препоръките. Иначе защо са те и проучването.

Пък ако вляза в тона Ви, ще кажа "О, не, сторило ми се е, те просто искат да ги приложим, за да не се мачкат снимките, по които ни избират."



cveti_75, това имах предвид и аз.



Speed Queen, напълно си права да се ядосваш. Казах какво препоръчват, без да определям доколко са прави. Но това е тема на друг разговор, който би бил доста труден, особено тук.

Общи условия

Активация на акаунт