Шеста тема на чакащите

  • 506 548
  • 5 032
  •   1
Отговори
# 3 135
  • Мнения: 335
Здравейте, подадохме си документите и ни дадоха входящ номер.Може да изглежда смешно, дори несериозно, но беше след тежък работен ден и много набързо стана.Този номер означава, че официално сме в системата или после ще ни дадат друг след трите месеца?
Хубав ден!

Този номер означава, че от датата му започват да ви текат 3-те месеца, през които са срещите със социалния работник, психолога, обучението и т.н. В края на този период няма да получите нов номер, но ще получите заповед, с която са ви вписали в регистрите и ще чакате да ви предложат дете.

Последна редакция: вт, 14 юли 2020, 10:59 от geni_stil

# 3 136
  • Мнения: 298
Аз да добавя как вярвам, че съм предизвикала писмото, не че е станало така.


Във вторник след дъъъълго чакане и ни вест, ни кост седнах да си напиша писмено имената за бъдещето дете, имах няколко за момиче и няколко за момче и фаворитът ми за момче звучеше в главата ми страхотно и изглеждаше написано също супер с малката уговорка, че исках ударението да е на друго място, не както е прието да се изговаря в България. В този момент се замислих, че не искам детето всеки път да поправя, как се изговаря името му и тръгнах да го зачертавам и се получи нещо като а накрая и го прочетох като женско име. Ех, че ми хареса и си го записах в лявата колона. Същата седмица в петък получих писмото, изпратено в сряда, а съветът се е състоял въпросния вторник.

Почти никой около мен не възприе добре името, но се оказа, че в деня на получаване на писмото името празнува имен ден, колкото и да не е разпространено, а сега никой не може да си представи да се казва по друг начин.

Та, вярвайте, визуализирайте и вярвайте


Това си е основен принцип във Вселената, вярваме или не:) Е, и малко майсторство е необходимо:) Явно сте добра, браво!

# 3 137
  • Мнения: 130
Здравейте!
Ескам да ви попитам от гледна точка на вашите наблюдения има ли турски дечица за осиновяване, и има ли някой с осиновил от този етнос?
Благодаря!

# 3 138
  • Мнения: X
Синът ни е от такъв произход. Поне по линия на биологичната майка...
Дали и колко има, не мога да отговоря.

# 3 139
  • Мнения: 12 016
Има, според една стара статиката - около 20 % (да Варна) деца с турски произход. И аз познавам две-три осиновени, за които така казват майките, не мога да кажа дали наистина са така. И при децата с български (заявен) и турски (заявен) има дечица с черти на ромския етнос.

# 3 140
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Турците не си оставят децата. Дори по-малко от българите. Но има майки от т.нар. миллет /турски цигани/, които се определят като турци. Дори повечето от тях се определят като такива.

# 3 141
  • Мнения: 130
Цитат на:  link=topic=894277.msg41075746#msg41075746 date=1594885324
Синът ни е от такъв произход. Поне по линия на биологичната майка...
Дали и колко има, не мога да отговоря.

Цитат на:  link=topic=894277.msg41075746#msg41075746 date=1594885324
Синът ни е от такъв произход. Поне по линия на биологичната майка...
Дали и колко има, не мога да отговоря.

Синът ни е от такъв произход. Поне по линия на биологичната майка...
Дали и колко има, не мога да отговоря.


Благодаря!Защото аз клоня да напиша и този етнос.За съжаление аз не съм склонна да приема детенце от ромски произход, особенно с видими черти.Наясно съм, че 95% са от този.Изобщо съм наясно, че гаранция няма в нищо, но ще видим бъдещето ще покаже.На колко годинки го осиновихте?

# 3 142
  • Мнения: X
Ами, не смятам да влизам в спорове и да определям кой какъв е.
Синът ни няма черти на ромския етнос, а информацията, която имаме, както и мястото, откъдето е, говорят точно за турски произход. Но всъщност, отдавна е все едно...
Дъщеря ни е с ромски произход, така че нямам причини да твърдя горното само и само да избягам от него.
Както има българи, които оставят децата си, так има и турци. Съдби всякакви. Което не противоречи на факта, че ромските деца не са най-многобройни.


Аз пак да питам... Какво, освен по-тъмния тен, възприемате като "черти на ломския етнос"?
Замислих се, че го пишем, ама всъщност гледаме цвета на кожата... и очите, евентуално... А друго?

# 3 143
  • Мнения: 130
Ами, не смятам да влизам в спорове и да определям кой какъв е.
Синът ни няма черти на ромския етнос, а информацията, която имаме, както и мястото, откъдето е, говорят точно за турски произход. Но всъщност, отдавна е все едно...
Дъщеря ни е с ромски произход, така че нямам причини да твърдя горното само и само да избягам от него.
Както има българи, които оставят децата си, так има и турци. Съдби всякакви. Което не противоречи на факта, че ромските деца не са най-многобройни.


Аз пак да питам... Какво, освен по-тъмния тен, възприемате като "черти на ломския етнос"?
Замислих се, че го пишем, ама всъщност гледаме цвета на кожата... и очите, евентуално... А друго?


Благодаря за отговора!Основните черти са това.Аз нямам против нито един етнос и вярвам, че основно средата е определяща за едно дете какво ще израсте и формира като личност.А и не само, всяко дете има право на шанс за семейство и добър живот!Но си имам мои страхове.
Уважение и респект към всички вас!

# 3 144
  • Мнения: X
Keini, въпросът е към всички и не цели каквото и да е иронизиране и пр. Нито осъждане на каквото и да е виждане по въпроса.
Аз съм тази, която се пита, и за себе си не знам отговора... Разширения отговор. И затова ми е интересно да чуя и другите.
Защото когато отидохме да видим дъщеря ни, видяхме едно бяло и синеоко бебе и като се има предвид, че... казвала съм и преди... при неизвестен баща някои считат детето за такова със "смесен" или "неизвестен" произход, всъщност предложението не противоречеше на написаното в доклада ни. Въпреки, че в него ромски произход не фигурира.

Страхове имаме всички. И преди, и след. Те са естествени и разбираеми.
Желая успех и кратко чакане!

# 3 145
  • Мнения: X
Анонимна,

Нас след проведените разговори социалните работнички ни посъветваха да пишем, не "без характерни черти на ромския етнос", а " с по-светъл цвят на кожата". Което сега като го чета, ми звучи много тъпо. По-светъл според кого и спрямо кого и какво. Аз като съм много бяла, всеки по-тъмен една идея от мен, ще е по-тъмен. А идеята изобщо не е такава. Даже се чудя сега като поотминат отпуските дали да не отидем с мъжа ми да го променим това. Нищо чудно и заради този израз да не ни се обаждат вече година. Аз нямам нищо против и детето да е мургаво. Но скоро четох как осиновени деца са били дискриминирани в училище заради това, че са по-тъмнички и как семейството се е принудило да емигрира в чужбина. Много криво ми стана...

# 3 146
  • Мнения: 130
Keini, въпросът е към всички и не цели каквото и да е иронизиране и пр. Нито осъждане на каквото и да е виждане по въпроса.
Аз съм тази, която се пита, и за себе си не знам отговора... Разширения отговор. И затова ми е интересно да чуя и другите.
Защото когато отидохме да видим дъщеря ни, видяхме едно бяло и синеоко бебе и като се има предвид, че... казвала съм и преди... при неизвестен баща някои считат детето за такова със "смесен" или "неизвестен" произход, всъщност предложението не противоречеше на написаното в доклада ни. Въпреки, че в него ромски произход не фигурира.

Страхове имаме всички. И преди, и след. Те са естествени и разбираеми.
Желая успех и кратко чакане!



Разбрах ви, не съм си и помисляла каквото и да било, просто дадох такъв отговор. Simple Smile
Лично за мен е важно да не  е с по- тъмна кожа и цялостно визуално да е с меки черти на очите и лицето за да имаме поне някаква прилика , да не ке различават драстично чертите  ( ако мога така да се изразя).Незнам те първа живи и здрави ще застанем очи в очи с процеса и дечицата, и силно  се надявам да не ни викат на срещи които се разминават с нашите критерии.А те са детенце до 24 м. българче, здраво.Със сигурност ще предстоят някакви промени, иначе ще чакаме предполагам поне 4 години.

# 3 147
  • Мнения: X
Алба, и аз съм много бяла. И съпругът ми. Децата са една идея по-тъмни от нас, но в никакъв случай не могат да се нарекат мургави. Макар че синът ни в момента е много почернял... на тениска, тъй като почти цялото възможно време в градината прекарват навън.


Keini, имате право на избор, разбира се. Уточнението беше принципно, а не към теб, конкретно.
А иначе... разминаване винаги може да има. Коментирахме наскоро колко са субективни нещата, когато се четат предпочитанията на кандидатите. Освен това всяка среща може да донесе неочаквана изненада - и добра, и не толкова.
Децата се променят много. Осиновяването на дете в тази малка възраст нищо не гарантира по отношение на външни белези. И въобще. Чертите се изменят, отива си бебешката пухкавина и се оформят физиономийките им лека-полека. Променя се и цвета, по мои виждания. В едната или в другата посока. И очите се променят, въпреки теориите за некърмените деца и тези, че промяната е до първите няколко месеца. Нищо подобно, поне в нашия случай.
Имам много близко роднинско дете, което е в пъти по-мургаво от нашите. Особено като беше по-малко, аха-аха да го сбъркаш. Но пък е голяма красавица, с много екзотични черти. И поизбеля. Природата си прави всякакви комбинации.

Важното е да са живи и здрави.
И дано успеем да ги възпитаме така, че да сме спокойни занапред - и ние, и те.

# 3 148
  • Мнения: 298
Здравейте!
Ескам да ви попитам от гледна точка на вашите наблюдения има ли турски дечица за осиновяване, и има ли някой с осиновил от този етнос?
Благодаря!

Има, да! Дори бих казала, че никак не са малко. Двете, за които  знам си бяха наистина от българомохамедански произход, нямаха връзка с ромския етнос. И, принципно Перуника е права, че не си оставят децата, но съдби всякакви. Понякога може това да е по-доброто решение.

# 3 149
  • Мнения: 12 016
Алфиетка, българомохамедански произход са така наречените помаци. Те са българи, изповядват исляма (мохамедани са), но говорят български като майчин език и спазват българските обичаи, имат българско самосъзнание. Някои са с български имена, други са с турски(мюсюлмански). Тези, които аз познавам, са бели със светли очи и коса.

Общи условия

Активация на акаунт