Свръхактивен пикочен мехур

  • 75 881
  • 418
  •   2
Отговори
# 345
  • Мнения: 1 355
Анонимен, а при Спина бифида би трябвало от дете да имаш тези симптоми. Не вярвам, че ще открият нещо при цистоскопия....неврогенен пикочен мехур е. Нервните окончания на мехура дават спазъм дори от капка урина и затова я усещаш и имаш позиви за уриниране. Аз обиколих вече много лекари, професори и лежах в отделения....това е с капката... Laughing А и никога нямах остатъчна урина...

# 346
  • Мнения: X
Анонимен, а при Спина бифида би трябвало от дете да имаш тези симптоми. Не вярвам, че ще открият нещо при цистоскопия....неврогенен пикочен мехур е. Нервните окончания на мехура дават спазъм дори от капка урина и затова я усещаш и имаш позиви за уриниране. Аз обиколих вече много лекари, професори и лежах в отделения....това е с капката... Laughing А и никога нямах остатъчна урина...

Видях, че на теб ти е помогнала Лирика. За съжаление, аз съм на антидепресант поради ГТР и не знам дали ще мога да приемам и това.
Надявам се, все пак, да установят причината и най-после някой да ми помогне.

# 347
  • Мнения: 1 355
Анонимен, уролозите, за съжаление, не знаят за нашия проблем. Имах късмет да попадна при уролог професор М. Цветков (вече не е сред живите), работеше в Медицинската академия. Там при него лежах в отделението, та той ми обясни за тази капка и какво става с мехура, тоест при появата дори на една капка в мехура той прави спазъм и създава позив за уриниране.... Нататък ходих години наред по лекарите, защото не му повярвах и търсих причината, но сега разбирам, че е бил прав. И от това страдат, както каза той, (и както сега се убеждавам и аз), тези, които имат проблеми с психиката.... Всичките, които сме с тази капка или чести позиви за уриниране страдаме или от хронично безсъние, или сме с панически атаки, или просто сме нервни, прекомерно емоционални  и т.н. Ето, че и ти си с ГТР. Намери си добър психиатър. Много са такива, които знаят за този наш проблем и ще ти изпишат адекватно лечение, което ще помага за ГТР и за тази капка..... Аз сега ще ходя пак при психиатър. Пия хлорпротиксен с клонарекс само вечер. Но искам да се консултирам да не би има нещо по-ново. Хлорпротиксен е доста евтин и стар.
alina_si , при този диабет се уринират в големи количества. При мен няма такова нещо.

# 348
  • Мнения: X
Анонимен, уролозите, за съжаление, не знаят за нашия проблем. Имах късмет да попадна при уролог професор М. Цветков (вече не е сред живите), работеше в Медицинската академия. Там при него лежах в отделението, та той ми обясни за тази капка и какво става с мехура, тоест при появата дори на една капка в мехура той прави спазъм и създава позив за уриниране.... Нататък ходих години наред по лекарите, защото не му повярвах и търсих причината, но сега разбирам, че е бил прав. И от това страдат, както каза той, (и както сега се убеждавам и аз), тези, които имат проблеми с психиката.... Всичките, които сме с тази капка или чести позиви за уриниране страдаме или от хронично безсъние, или сме с панически атаки, или просто сме нервни, прекомерно емоционални  и т.н. Ето, че и ти си с ГТР. Намери си добър психиатър. Много са такива, които знаят за този наш проблем и ще ти изпишат адекватно лечение, което ще помага за ГТР и за тази капка..... Аз сега ще ходя пак при психиатър. Пия хлорпротиксен с клонарекс само вечер. Но искам да се консултирам да не би има нещо по-ново. Хлорпротиксен е доста евтин и стар.
alina_si , при този диабет се уринират в големи количества. При мен няма такова нещо.

Много благодаря. Моля те, ако попаднеш на читав психиатър, запознат с темата, да споделиш. И без това искам да сменям моята.

# 349
  • Мнения: 1 355
Анонимен, най-добрите психиатри са в УМБАЛ по Неврология И Психиатрия "Свети Наум" в София. Това е като Национална психиатрична клиника..... Към кой и да се обърнеш там, все ще помогне. Аз при тях намислям да отида.

# 350
  • Мнения: 5 918
Спина Бифида - правих си преди години рентгенова снимка за Спина Бифида при един невролог. Съмнявах се, че имам Спина Бифида. Но за щастие, нямам.

    При мене - често уринирам много, като че ли ще напълня цял язовир, но понякога отделям само няколко капки урина. Изследвала съм се за диабет и малко ми беше покачена кръвната захар, но личният лекар заключи, че нямах диабет.

    При вас краставиците влияят ли зле? Много обичам краставици пресни и ям по една на ден и понякога малко повече, но след това ми оказва много лошо влияние. Изглежда, че краставицата ми дразни пикочния мехур. После започва едно уриниране през 40-50 минути. Също портокалът, мандарините не ми понасят. Моята любима напитка кафе я отказах през април месец, защото беше още по-зле от яденето на краставица.

    Хубаво е да споменем и за хранителния режим на всеки от нас при СПМ.

# 351
  • Мнения: 9 021


    При мене - често уринирам много, като че ли ще напълня цял язовир, но понякога отделям само няколко капки урина. Изследвала съм се за диабет и малко ми беше покачена кръвната захар, но личният лекар заключи, че нямах диабет.

   

Изследването за безвкусен диабет е различно от кръвна захар и инсулин, изследват се набъбречната жлеза и още нещо, ще пиша във вторник като знам.
Симптомите са точно такива, често и обилно уриниране с остатъчна урина по няколко капки. Има и други, но няма да ги пиша сега тук. Просто го казвам, защото този диабет е различен.

# 352
  • Мнения: 4 350
АДХ се изследва.Но говорим за урина 18-20 литра все пак.

# 353
  • Мнения: 1 355
Jennifer_w, при СПМ мехурът е чувствителен, а кафе прави урина кисела и затова кафето лошо понася всеки със СПМ. От плодове пак се засилват симптомите.... Но при мен е на нервна основа та сега ям и люти чушки... Наблюдавам, че кризи с често уриниране получавам никак не е от храната, а когато през деня бях много напрегната, имала съм ядове и т.н. Тогава антидепресант засилвам....и позивите за уриниране затихват....

# 354
  • Мнения: 5 918


    При мене - често уринирам много, като че ли ще напълня цял язовир, но понякога отделям само няколко капки урина. Изследвала съм се за диабет и малко ми беше покачена кръвната захар, но личният лекар заключи, че нямах диабет.

   

Изследването за безвкусен диабет е различно от кръвна захар и инсулин, изследват се набъбречната жлеза и още нещо, ще пиша във вторник като знам.
Симптомите са точно такива, често и обилно уриниране с остатъчна урина по няколко капки. Има и други, но няма да ги пиша сега тук. Просто го казвам, защото този диабет е различен.

    Прочетох вашия коментар за безвукес диабет и го подминах, смятайки, че като си изследвам глюкозата, и всичко е наред или малко по-висока е, нямам диабет. Винаги тази мисъл ми е глождила в мен да нямам скрит диабет. Моля ви, на лично съобщение или тука ми разкажете какви точно изследвания са ви направили и кой ви насочи към тази диагноза?

    Еmma_1 - преди повече от 2 години ходих при д-р Славко Кънчев и той на всеки преглед ме преглеждаше на ехограф - ултразвук, за остатъчна урина, след като ми направи изследването урофлоуметрия. Винаги го питах дали нямах остатъчна урина останала, а той ми отговаряше, че нямах. Бог да го прости и да почива в мир, където и да е. Беше добър специалист. Последно трябваше да отида при него през август месец 2021 г., тъй като по общо съгласие се прекрати приема на Трузор, което го приемах повече от 2 години. Спрях да го пия през април месец и бях на преглед през август месец 2021 г. Искаше да види как се чувствах без него, да ми направи урофлоуметрия, ехография, да проведем разговор. Но когато се обадих да си запиша час за преглед, самият доктор ми каза, че не се чувства добре и не приема пациенти. Каза ми да се обадя в края на септември и ако се чувства по-добре, щял да ме приеме. Обадих му се, когато ми каза, но той каза, че беше в болница вече и беше много зле. В началото на октомври месец почина. И аз мисля, че всичко е на нервна, психическа почва. Не знам дали и гениталният херпес  е причината за този СПМ. При мен се появи често уриниране по време на прием на един антибиотик Клацид. Бях много болна с бронхопневмония. Едва дишах тогава. Видях, че не ми влияеше добре този антибиотик и исках да го спря, но баща ми просто не даде да го спирам. Мислих, че като мине време, този проблем с честото уриниране ще се оправи, като се изчистя от антибиотика. Тогава и пробиотик приемах по време на антибиотика. Но така не и отзвуча този проблем. Sad Също съм много чувстителен, емоционален човек, който много лесно се пали и ядосва.  Приемам проблемите много навътре, въпреки че напреднах в годините, но така не се научих да не приемам така навътре нещата.

# 355
  • Мнения: 9 021
Дженифър, аз също ходих при Славчо Кънчев, той ме оперира. Не успя са ми довърши лечението, Бог да го прости.

Във вторник съм на Ендокринолог, ще ти пиша след като ми направят изследванията. Засега само личният лекар ме насочи към ендокринолог, след изследвания на кръвна захар, гликиран хемоглобин, инсулин и някои хормони.

# 356
  • Мнения: 1 355
Jennifer_w, да не би някоя гъбичка ти причини антибиотикът Angry... Аз от антибиотици получавам вагинални гъбички и сърбежи.... Познавах и д-р Славко Кънчев. Пих дълго време бетмига, купувах я с намаление по НЗОК. Тя е скъпа, а трузор не пих никога, не ми го изписваха. Бетмига е много рекламирана за нашите случаи и в Русия...., но не ми помогна изобщо. Всичко е от нерви и на психогенна основа.... И както ми е казала уролог професор Узунова, че както нервите дават болка при дискова херния, така те дават и позивите за уриниране, в пикочния мехур не дават болка, а те това се получава - позиви за уриниране.... Нищо не ми откриват по пикочен мехур, бъбреци и вече се предадох и не ходя на изследвания...пия си хлорпротиксен, но скоро ще се консултирам с психиатъра, писах ти вече...Той е много стар....
alina_si, пиши ни после, какво са ти открили по изследванията.... Аз съм ходила при ендокринолог, имам понижен тироксин и пия еутирокс всяка сутрин, но казват, че това няма отношение към проблема ми с уриниране.

# 357
  • Мнения: 6
Здравейте, дами!
Ако имате усещане, което е гъделичкащо и леко болезнено в близост до пикочния мехур и долу към уретрите (като се усеща и от предната стена на влагалището като гъделичкане) , значи има възможност бактерията, например Е. Coli да се развива именно в уретрите, както и нагоре към пикочния.
Казвам ви това, защото аз пусках всички възможни изследвания и то по няколко пъти, но излизах напълно здрава, без наличие на патогени.
Докато не намерих уролог, който се досети, че е възможно да имам уретрит-много рядко срещан при жените, дори не го изучават в медицината.
И ми взе секрет от уретрата и
 О, чудо, бактерията Е. Cоli се е загнездила там скрито!!!
Така че, моят съвет е да ви направят това изследване от уретрален секрет!

Последна редакция: вт, 12 дек 2023, 11:02 от Veronika23

# 358
  • Мнения: 9 021
Кой е този уролог?

# 359
  • Мнения: 6

Урологът се казва д-р Станислав Вълканов, практикува в Пловдив, Хасково и Бургас.
Също така, дава и онлайн консултации, както и може да си запишете час в супердок!
За сега, той е единствения уролог, при който съм ходила и мисли извън рамките, както се казва "out of the box".
Изключително мил, нежен по време на преглед, изслушва и обяснява всичко!

Общи условия

Активация на акаунт