Свръхактивен пикочен мехур

  • 75 737
  • 418
  •   2
Отговори
# 315
  • Мнения: 1
Здравейте, една година вече се боря с нещо което не е сигурно какво е, изкарах преди година херпес зостер и бактерия Ешерихия коли в урината, пих антибиотик, бактерията се махна, но от тогава съм със зверски нечовешки позиви за уриниране и болка и напрежение долу в корема. Позивите са нон стоп не не 15 мин, не на 30,а в момента в който излезна от вц пак ми се ходи, в мехура няма нищо, но чувството е като за нетърпимост. Обиколих какви ли не лекари невролози, уролози, гинеколог, психолог и психиатър дори и пих какво ли не , имаше подозрение за засегнат нерв от херпеса, свръхактивен мехур ,но каквото и да пиех ефекта е почти никакъв, естетствено това не ми се отрази на нервната система добре и сега освен основните симптоми се боря и с депресия и нервност. Незнам как да работа и живея, непоносимо е, в момента пия оропрекс и бетмига, имах от около два месеца леко подобрение, но от седмица е нетърпимо отново. Ако някой се е преборил с това нещо много ви моля да споделите, отчаяна съм и на ръба на силите си, благодаря ви.

# 316
  • Мнения: 45
Аз се почуствах нормален човек когато невролог ми изписа нивалин по схема в комбинация с антидепрессант... Бях стигнала до момент че направо живеех в тоалетната с зверски позиви и винаги пьлен мехур. Преди това бях пробвала всички всевъзможни лекарства за сврьхактивен пикочен мехур  и успокоителни нищо не помагаше.Нивалина се използва и за дискови хернии когато има засягане на нерв, а аз си имам и дискови хернии... В случая с мехура е помогнал явно защото е нещо с нервните окончания и сигналите кьм мозька. Но сега сьм бременна и трябваше да спра всички лекарства и постепенно започва да се врьща проблема защото не успях да си довърша лечението.Та това е решението, добьр невролог защото това с мехура е на нервна почва . Преди обикалях по уролози никой не помогна.

# 317
  • Мнения: 3
Здравейте на всички, освен често уриниране при свръхактивен пикочен мехур, имате ли болки. Поставиха ми тази диагноза, но не съм сигурна дали е така. Мен  ме боли ниско долу,  но не винаги, и често уриниране. Урината е стерилна, гинекологична всичко е наред.

# 318
  • Мнения: 3
Да не се повтарям, понеже бях писала някъде, но мисля че не беше точно в тази тема.
От средата на септември при мен положението е на 95% ОК. След много години постоянни, все по-засилващи се оплаквания.
Съвсем случайно го направих - намазах си корема (по точно пубиса) с магнезиево олио и болките веднага ми минаха. След това мазах в продължение на седмица всеки ден, положението беше съвсем задоволително. Затова спрях и така много дни нямах никакви оплаквания. После един ден имах пак леееки болезнени позиви, не толкова силни като преди, пак намазах и отново ми мина.
Моите болки са винаги отпред , в долната част на корема, все едно ми стяга, пари нещо под кожата и натиска пик. мехур. Като отида до тоалетна се оправя, но за 20-30 минути. И минималното количество урина натиска някак и трябва да ходя пак. Отдолу нямам проблеми с уринирането или парене.
В момента, както казах съм в покой, приготвила съм си едно шишенце в банята и след къпане ще се мажа профилактично.
Воденето на дневник нищо не помага, то служи само на лекаря, за да се ориентира той.
Магнезиевото олио го правя сама от магнезиев хлорид, разреден с 2-3 части вода. В нето има инфо. Така излиза по-евтино. Да добавя само, че от септември пия 2 пъти дневно по около 400 мг калций преди ядене, с малко кисело мляко, понеже имало нужда от киселина при приема. След ядене смуча по една таблетка магнезий. Също и преди лягане. Понякога забравям, но мисля, че магнезий ми се събира по 200мг на ден. Магнезият много успокоява мускулите, забелязвам голямо подобрение при мен в много области. Калцият го вземам, понеже четох, че за усвояването на магнезия е необходим калций.
При пикочния мехур си го обяснявам така - под влиянието на силен стрес, мозъкът изпраща нервни импулси към него и мускулите около него се стягат  и остават така стегнати. Стресът минава, нервите вече са ОК, но мускулът е стегнат.
Затова и купищата таблетки за нервен мехур, които действуват на нервите не ми помогнаха нито за миг. Защото нервите са ОК. Това, което не е в ред е стягането на мускула и може би пак някоя част от нервите, но явно не тая, за която са направени лекарствата.
Здравейте, може ли да кажете, какъв магнезий и калций пиете. До тук виждам, че сме с доста сходни симптоми.

# 319
  • Мнения: 4 350
На мен също магнезия ми помага и точно олиото дори при цистит.С неврогенен мехур съм,но след аг операция ми се отключи свръхактивен мехур.За белите престилки решението беше само илачи от рода на баклофен,които преди съм пила и нямах полза.Сега беше страшно,мехура ми се съкращаваше денонощно,с контракции...Помогна ми биоиндентичен прогестерон.Във времето на пери и менопауза,свръхактивния мехур е хормонален проблем.

# 320
  • Мнения: 3
Написах един много дълъг пост по темата, но за съжаление се затри точно преди да го публикувам.
Та...
За да, се лекува СПМ трябва да, се намери причината.
Аз 2 години ходене по мъките от лекар на лекар, от кабинет в кабинет и маса изследвания, които само показват, че всичко ми е наред. И най- накрая се установи, че имам възпален пудендален нерв. Наричат го още "срамен нерв". И точно той ми прави тези мизерии с пикочния мехур.
Интересното в случая е, че случайно попаднах на хомеопат, който беше доста адекватен и наясно с това състояние. Дори разговаряхме и се оказа, че и други с подобен като нашия проблем е лекувал. (и излекувал!) Въпреки скептичното ми отношение към този вид лечение.
Но, започнах и имам усещане, че съм малко по- добре. Дори и да е плацебо ефект...
Все още съм в началото и е рано да се каже, но може пък и да има резултат.
До сега никакви лекарства не ми помогнаха. Дори станах още по- зле и накрая просто спрях да ги взимам.
Заинатила съм се да се отърва от този ужас и ще пробвам всякакви, дори и нетрадиционни методи.
Здравейте, справихте ли се с болките от пудендалния нерв?

# 321
  • Мнения: 72
От днес почвам да пия Весификс.
Да очаквам ли шок и ужас?
Щото пише, че МНОГО ЧЕСТО има ЗАМЪГЛЯВАНЕ НА ПОГЛЕДА, ЗАМАЯНОСТ,  ГАДЕНЕ и СУХОТА В УСТАТА...
Толкова ли пък е зле...

# 322
  • Мнения: 1
Аз се почуствах нормален човек когато невролог ми изписа нивалин по схема в комбинация с антидепрессант... Бях стигнала до момент че направо живеех в тоалетната с зверски позиви и винаги пьлен мехур. Преди това бях пробвала всички всевъзможни лекарства за сврьхактивен пикочен мехур  и успокоителни нищо не помагаше.Нивалина се използва и за дискови хернии когато има засягане на нерв, а аз си имам и дискови хернии... В случая с мехура е помогнал явно защото е нещо с нервните окончания и сигналите кьм мозька. Но сега сьм бременна и трябваше да спра всички лекарства и постепенно започва да се врьща проблема защото не успях да си довърша лечението.Та това е решението, добьр невролог защото това с мехура е на нервна почва . Преди обикалях по уролози никой не помогна.

Моля да споделите каква беше схемата за прием на нивалина, и какъв беше периода за който ви предписаха лечението, което споменавате.
Благодаря предварително

# 323
  • Мнения: 1 355
Roxxy94, може ли уролог професор Узунова да бъде некомпетентна, че си била подведена. Според преживяното от мен, ходене по лекари и прочее, това нашето пикане се дължи на нервно заболяване, щом не помагат отпускащите пикочния мехур като бетмига и прочее.... На мен също ми помага Лирика (антидепресант) и други такива. Но от година редовно преди лягане приемам хлорпротиксин (антидепресант) и забравих за този проблем. Узунова ми помогна като ми изписа лечението все едно за неврологичния проблем и след това тръгнах в същата посока - при невролог и психиатър. Забравих вече за този проблем.

# 324
  • Мнения: 5 911
Някой ползва ли паста или капсули на Фитализин? Чета в един форум, че много помагат при свръхактивен пикочен мехур

Момичета, взех си го, вече 2 седмици го пия - по 1 табл.сутрин и вечер и наистина помага....Да видим до кога....

    От доста отдавна не съм влизала в този форум и чак сега изчетох цялата тема. Видях, че от месец декември 2022 година сте започнали да приемате Фитолизин. Сега сме месец ноември 2023, почти една година, откакто сте приемали това лекарство. Все още ли го приемате? Все още ли има същият ефект при вас - редуциране на уринарането? Още ли го приемате по 2 таблети - 1- сутрин, а другата-вечер?

   Прочетох в някакво съобщение, че една жена има генитален херпес 2. Също имам. И като се замисля, че от времето, когато бях заразена от бившия ми приятел, оттогава започна и с това често уриниране и по-късно поставяне на диагнозата СПМ. Не знам какво да си мисля вече дали е на психологическа основа, или на нервна такава, или на хормоналана такава. Често изпадам в депресии заради това често уриниране, а близките ми не желаят да разберат, че имам проблем. Назидателен тон ми налагат, че посещавам доста често тоалетната. Казват ми стискай.

# 325
  • Мнения: 4 350
Jenni,на мен пастата Фитолизин по-добре ми действа от капсулите.Но писва от вкуса.

# 326
  • Мнения: 1 355
Мила Jennifer_w,  това лекарство на паста помага добре. Аз съм била години наред с тежък СПМ, ходене нон-стоп по малка нужда през нощта и това не ми даваше покой, а както знаеш, и аз съм на сънотворни и без това с нарушен сън. Та ходих по разни уролози и къде ли не е. То не бяха професори, то не бяха изследвания и т.н. В града се занимавах с това, че търсих тоалетни и това ме държеше в напрежение и притеснение, получавах панически атаки. Пих всичко, каквото предлага медицина за отпускане на мускулатурата на пикочен мехур..... Изписваха и такова дето пият мъжете за простата.... И после разбрах, че на психическа основа. Аз срещнах една жена, която сподели, че има моя проблем, а също така страда отпреди от безсъние...., депресии. Разговорихме се и разбрах, че пие Лирика и други неща от този род. Та психиатрите ми премахнаха проблема. Ти си от нашата група....Пия в комбинация сънотворни с хлорпротиксин, но той е стар и лекарите казват да го сменя, но ми помага от СПМ и го пия.

# 327
  • Мнения: 6
Илиева2016, все едно пишеш за мен... Всичко ми е правено, каквото съществува в тази насока...Но нещата не се променят...Наистина съм много уморена от безсънни нощи...Изписваха ми, какво ли не е, не помага. Само не знам, закакво е нужна биопсията? Ракът при мен не виждат и дори няма възпаление никъде. Или биопсията показва и някои други неща? Може би и аз съм за ботокс...
Биопсията показва много неща, изменения, поставя диагнози, които не могат да се видят при цистоскопия. При мен точно така се откри проблема. Аз също съм пила всички лекарства които съществуват за този проблем, никога не съм имала подобрение. Отидох на преглед в Турция и първия въпрос на урогола беше : Имаш ли правена биопсия? След моя отговор и това какви лекарства съм приемала, отговора му беше: Правим уродинамика и поставяме ботокс. Дори не си направи устата да ми изписва още и още лекарства.

Здравейте!
Имате ли някакво подобрение, какво се случва?
Споделям вашите проблеми.....
 Упорито ходя по лекари, пускам изследвания, дори по няколко пъти, пия каквото ми бъде изписано, но уви, нямам никакво подобрение.....

# 328
  • Мнения: 18
Мила Jennifer_w,  това лекарство на паста помага добре. Аз съм била години наред с тежък СПМ, ходене нон-стоп по малка нужда през нощта и това не ми даваше покой, а както знаеш, и аз съм на сънотворни и без това с нарушен сън. Та ходих по разни уролози и къде ли не е. То не бяха професори, то не бяха изследвания и т.н. В града се занимавах с това, че търсих тоалетни и това ме държеше в напрежение и притеснение, получавах панически атаки. Пих всичко, каквото предлага медицина за отпускане на мускулатурата на пикочен мехур..... Изписваха и такова дето пият мъжете за простата.... И после разбрах, че на психическа основа. Аз срещнах една жена, която сподели, че има моя проблем, а също така страда отпреди от безсъние...., депресии. Разговорихме се и разбрах, че пие Лирика и други неща от този род. Та психиатрите ми премахнаха проблема. Ти си от нашата група....Пия в комбинация сънотворни с хлорпротиксин, но той е стар и лекарите казват да го сменя, но ми помага от СПМ и го пия.

А как приемахте Лириката и за какъв период от време? Аз също страдам от СПМ и вярвам, че е на нервна почва.

# 329
  • Мнения: 1 355
Amellie, точно тук в темата се запознах със жени, с които после преминах на общуване във вайбъра, във фейса в личните и разбрах, че всичките ни обединява лош сън, прекалена емоционалност, а някои от нас просто са нервни....От тук започнах да се насочвам към неврология и психиатрия....А и тези жени са добре след ходене по психиатри, невролози и т. н. Аз ставах нон-стоп по нощите да се уринирам по 1 капка и забелязах, че като легнах в болница по друг повод с 2 жени в стаята, аз почти не ставах, тоест се отвлякох от това, мислейки най-много, че жените спят и им преча и се отклоних в мислите от пикаене.....За моята радост психиатърът, при който отидох, е бил запознат с такива случаи. Той ми изписа Лирика сутринта, а вечерта аз съм и преди това била заради влошен сън на 0.5 мг клонарекс. Позивите намалиха в 2 пъти.... Но една от тези жени, които се излекуваха, ми посъветва да взема хлорпротиксин и то само вечер по15 мг, а клонарекс да продължа. Така и направих. Тоалетните вече не търся в града, сякаш нищо ми няма, а през нощта ставам, когато наистина има урина в пикочния мехур.... А обиколих много преди това уролози, много изследвания, много нещо.... Слагах по някой път на нощ памперс, за да не ставам от леглото заради една капка урина.....Сега всичко се промени. Една позната от тук жена е на лекарства за неврологични хронични болести и също няма позиви.....  Знам добре, какво страдание е това, но за мен е на нервна и психична основа.

Общи условия

Активация на акаунт