Приготвяне на кисело мляко

  • 12 747
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 144
Здравейте! На 4 месеца сме и от средата на декември почнахме с ХИП плюс кърма, от тогава яденето е някакъв ад, по цял час се мъча да го накарам да почне да яде, оставих го през 4 часа дори, защото на 3 часа не иска даже да подуши шишето.. сменихме млякото на Лактана био преди 5 дни и е същата работа, нито кърма иска, нито хип, нито лактана... с 300 зора яде по 450-500 мл на ден, наддал е само 300 гр (което за педито е добре, на мен за 4 месеца не ми звучи много добре)... Искам да го пробвам с домашно кисело мляко и ме интересува как се приготвя... Моля, който знае да ми отговори, а не да сменя темата дали трябва да се дава или не трябва.. до преди 10 години 90% от децата, които не са хранени с кърма са хранени с кисело мляко... сигурно над 20 жени ми казаха да го почна на кисело мляко, аз и брат ми също така сме хранени пък нищо ни няма! И нека да не развиваме тема, за това дали знам какво има в прясното мляко и т.н - вие знаете ли какво има в пюретата и адаптираните млека, от които ако става на въпрос повечето бебета дебелеят супер много, имат запек и повръщат...
Така че направо на въпроса - КАК СЕ ПРИГОТВЯ КИСЕЛОТО МЛЯКО? БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО НА ТЕЗИ, КОИТО МИ ОТГОВОРЯТ Simple Smile

# 1
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Като сте така хранени ти и брат ти, питай този който ви е хранил или една от онези 20 жени, които са те посъветвали.
Нищо сложно няма, клатиш да стане течно или го пускаш в блендер и даваш. Добавяш и захар, щом държиш детето ти да тлъстее.

# 2
# 3
  • Мнения: 144
Детето ми тлъстее от АМ и бузи и баджачета е направил само за 15 дни от както давам това, а майка ми я няма, за да я питам нея, пък баба ми не помни - нормално!!! Била съм кожа и кости и аз и брат ми и другите хич не са били дебели бебета.. какво тлъстеене, какво 5 лв... детето ми грам не иска да яде, аз рева той се смее, така че не ми давайте излишни отговори моля - питам за точно количество и на 100 мл колко захар се слага... нямаше да пускам тема, ако имаше кой да питам

# 4
# 5
  • Мнения: 144

Аз имах в предвид самото количество за бебето как се приготвя, колко вода, колко мляко и колко захар - благодаря  Hug

# 6
  • Мнения: 1
МММ най-вкусно си е домашното!

# 7
  • Мнения: 144
МММ най-вкусно си е домашното!

Ми надявам се и на него да му е вкусно, че вече се отчайвам... от 16:00 часа не е ял днес, пробвах го в 19:00, в 20:00 и чак сега почна да яде и на 70 спря и се тръшка като 2 годишно дете... 5 часа да не е ял и пак да седи да ми се хили.. ще се побъркам.. изял е 350 мл за днес (без сегашното хранене, което се надявам да продължи) :X Не знам за какво дебелени ми говорят като на една приятелка детето й е 20 дни по-голямо и от АМ се е надуло като надуваема кукла, тежи 2 кила повече и до моя изглежда 3 пъти по-голям... Ще ми обясняват те за дебеленее  #Cussing out

# 8
  • София
  • Мнения: 860
Малко офтопик - а на лекар водила ли си го? На гастроентеролог примерно - да не е нещо здравословен проблем? Или пък биберонът да не му допада нещо? А защо спря кърмата? Потърси и другаде проблема, преди да опиташ нова храна, според мен.

# 9
  • Мнения: 814
Ти,как реши,че от АМ се дебелее!Малкият още пие АМ вечер,от самото си раждане е на АМ и никога не е бил дебел!Пробвай други марки адаптирани млека,и как реши,че като не иска АМ,ще иска кисело мляко.Да не си започнала захранване,и за това да не иска мляко?А как се приготвя кисело мляко,вода ,захар и мляко,като в началото слагаш повече вода и по-малко мляко,като постепенно намаляваш водата за да премине само към кисело млеко.

# 10
  • Мнения: 144
Ти,как реши,че от АМ се дебелее!Малкият още пие АМ вечер,от самото си раждане е на АМ и никога не е бил дебел!Пробвай други марки адаптирани млека,и как реши,че като не иска АМ,ще иска кисело мляко.Да не си започнала захранване,и за това да не иска мляко?А как се приготвя кисело мляко,вода ,захар и мляко,като в началото слагаш повече вода и по-малко мляко,като постепенно намаляваш водата за да премине само към кисело млеко.

Не казвам, че всяко дете дебелее от АМ, но едно 70-80 процента от бебета, които са около мен и са на АМ са бая пухкавки Simple Smile Това, че твоето не е дебело, не значи че от АМ НЕ СЕ ДЕБЕЛЕЕ.. Не знам дали ще иска кисело мляко, затова искам да ПРОБВАМ и да разбера дали ще иска.. ако почне да яде ще съм много доволна разбира се! Захранване с пюрета ще почна когато педито ми каже (мисля, че спомена нещо към 5 месец), аз съм написала какво точно му давам в поста си. А това на око малко захар, малко вода не мисля, че е много правилно, затова искам точно количество... Но като и да е вече ми отговориха за приготвянето, надявам се да получа и друг отговор, разбира се, за да сравня двата начина

# 11
  • Мнения: 144
Малко офтопик - а на лекар водила ли си го? На гастроентеролог примерно - да не е нещо здравословен проблем? Или пък биберонът да не му допада нещо? А защо спря кърмата? Потърси и другаде проблема, преди да опиташ нова храна, според мен.

Обаждах се преди нова година, но ми казаха да звънна след нова година за запазване на час за ортопед и нефролог, така че утре ще позвъня, а иначе при педито бяхме взе му кръв за пълна кръвна картина и каза, че всичко е наред, видимо също е наред, явно идва от някъде проблема и се надявам скоро да разбера от къде, от яденето ли, от коремче ли е не знам.. иначе си яде с един и същи биберон... беше почнал да яде по 700 мл и изведнъж намали храненето от както почнах и добавка АМ да му давам, иначе кърмата ми намаля, затова се наложи да додавам.. само последното хранене в 21:00 му е само кърма и пак не я иска и с триста зора.. направо трябва да му се молиш, за да почне да яде.. имам чувството, че накрая почва а дърпа само от немотия, че не го оставям на мира... Аз само правя АМ и само хвърлям... киселото мляко и финансово ще ме облекчи... то от 1 пакет АМ имам чувството, че половината го хвърлям, правя по 120 като съм си приготвила преварена вода и във второ шише с надеждата, че няма да му стигнат тея 120 и ще се наложи да му направя още, ама уви.. от тея 120, 20-30 изхвърлям... или му остане вече накрая и си викам, колко сладко се заял, правя още 30 мл с 1 лъжичка, която отива в мивката и тя накрая

# 12
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Чак ме е яд да те чета. Хем ще му даваш храна, с която нищо няма да му дадеш, освен захарта, с която много държиш да го запознаеш още от сега, че да си я търси после във всичко, хем, че и много си стриктна за количествата.
Ако приеме мляко без захар, не слагай, но едва ли ще ме послушаш. И вода не се слага.

# 13
  • Мнения: 144
Чак ме е яд да те чета. Хем ще му даваш храна, с която нищо няма да му дадеш, освен захарта, с която много държиш да го запознаеш още от сега, че да си я търси после във всичко, хем, че и много си стриктна за количествата.
Ако приеме мляко без захар, не слагай, но едва ли ще ме послушаш. И вода не се слага.

Няма ли да му е доста гъсто без вода, то през бибата сигурно трудно ще минава даже, а без захар все едно да му дам лимон, много е малък, за да му дам толкова кисело, АМ също имат по-сладко млека от други, пък и едно време като почти всички сме захранвани така, да не би да ни има нещо? Сега от както има милион видове АМ всеки стана толкова против киселото мляко, много ми е интересно преди 20 години дали щяхте да мислите всички така. Но и ти си права - всеки си има глава на раменете и собствено мнение Simple Smile Лека вечер Stuck Out Tongue

# 14
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
От едно време си берем плодовете сега.
Има диабетици колкото щеш. Има деца зависими от сладкото, има затлъстели и много с наднормено тегло деца, има деца хипертоници, има деца с развалени зъби. Ако на теб сега ти няма нищо, не бъди сигурна, че след време все още няма да ти има. Или ти харесва хазарта с детето ти - може да му стане, но може и да не му стане нищо от изброените от мен по-горе неща.

Общи условия

Активация на акаунт