Приготвяне на кисело мляко

  • 12 758
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 144
И понеже сега всички се хранят с АМ няма такива болести Simple Smile Едно време, защото не е имало АМ сега няма население.. Моля ВИ - темата не е ЗА или ПРОТИВ, има хора за или против сватбите, за или против цигарите и т.н, тук аз съм ЗА и не желая да водя безсмислени спорове с тези, които са ПРОТИВ!

# 16
  • Мнения: 384
Здравей.Аз не зная как е най-правилно да се разрежда киселото мляко или дали изобщо се разрежда.Ако ми се наложи може би щях да го разредя 1:1 с вода и ако не иска да пие без захар,тогава бих добавила захар.Така бих постъпила аз.А това че бебенцето ти не иска да яде и при нас беше така.Дори педиатърката каза че не съм си хранила правилно детенцето,защото не наддавало достатъчно.Как да обясниш,че не иска да яде,хапваше през 4-5 часа,през нощта правеше пауза 10-12 часа.Ами насила не става.Когато е гладна си хапваше,макар и рядко.Оставих я да си хапва когато и колкото си иска без да я насилвам и на последната консултация 1кг за 1 месец.Сега дори нощем по 2 пъти се буди гладна.Храня си я,няма да я оставя да гладува,но струва ми се,че след като при вас здравословно сте добре,този период ще премине и да кажа-на 6 месеца е малката Simple Smile

# 17
  • Мнения: 144
Здравей.Аз не зная как е най-правилно да се разрежда киселото мляко или дали изобщо се разрежда.Ако ми се наложи може би щях да го разредя 1:1 с вода и ако не иска да пие без захар,тогава бих добавила захар.Така бих постъпила аз.А това че бебенцето ти не иска да яде и при нас беше така.Дори педиатърката каза че не съм си хранила правилно детенцето,защото не наддавало достатъчно.Как да обясниш,че не иска да яде,хапваше през 4-5 часа,през нощта правеше пауза 10-12 часа.Ами насила не става.Когато е гладна си хапваше,макар и рядко.Оставих я да си хапва когато и колкото си иска без да я насилвам и на последната консултация 1кг за 1 месец.Сега дори нощем по 2 пъти се буди гладна.Храня си я,няма да я оставя да гладува,но струва ми се,че след като при вас здравословно сте добре,този период ще премине и да кажа-на 6 месеца е малката Simple Smile

Благодаря - даде ми някаква надежда и се надявам да отмине този период, иначе последно яде в 21:00-21:30 и после чак сутринта в 8:30-9:00, просто не се буди през нощта за ядене още от както направи 2 месеца.. даже няколко дни се опитвам да го храня в 00:00 само за да си навакса някакви милилитри, но не иска пуст характер и това е...

# 18
  • Мнения: 46 573
..гурно над 20 жени ми казаха да го почна на кисело мляко, аз и брат ми също така сме хранени пък нищо ни няма...
Никой не спори, че има хора, които са минали м/у капките. За щастие бебетата са глупакоустойчиви и издържат на експерименти. Едно време и всички са повивани, но всички са увредени за цял живот. Когато обаче се докаже, че нещо е рисковано, хората, които са специалисти в областта съвсем добронамерено дават препоръките си, за да ви предпазят. Разбира се, детето, решението и отговорността от последиците са си ваши Peace
Имайте предвид и че не всичко се появява на секундата, някои грешки в храненето се появяват напред във времето и дори не подозирате, че идват от това.

Ако все пак решите да рискувате в никакъв случай не разреждай 1:1 и не подслаждай.
Не разреждай, защото детето получава много малко калории, крайно недостатъчни за нормалното му развитие. В 100 грама АМ има около 67 калории. В 100 грама кисело мляко 61 калории. Ако изпива по 180 мл с АМ ще получи около 121 калории на хранене, с кисело мляко ще са 110, ако е 1:1 падат на 55. От 55 до 121 разликата е огромна и бебето ще е системно недохранвано.
За захарта - тя се слага, когато детето отказва да приема каквото му се дава. А всъщност то ясно показва, че това нещо не е за него. Водете се по тях, а не се опитвайте да ги излъжете. Инстинктите им са много по-добри и ще ви насочат по-правилно от всяка книга. Захарта в ранна възраст е и причина за пристрастяване към сладкото, такива деца след това имат проблеми със захранването. Неслучайно едно време масово имаше злояди деца.

# 19
  • Мнения: 1 817
НСЧ, много обичам да чета постовете ти. Умееш да натриваш носове, но без да изливаш излишна злоба и агресия, така характерна за много потребителки, а добронамерено, като майчините съвети.  Laughing Laughing
Иначе и ние имахме този период и да успокоя или пък не въпросната майка, и кисело мляко и със и без вода не помогна. Сега не мога да му смогна с яденето, но иначе периода е гаден и няма много избор освен да търпи. Провери бибероните дали нещо не е в ред, дали не трябва да ги сменяш и прочие, дали му харесват въпросните млека и така нататък. Иначе това с дебелеенето са пълни глупости. Едно дете може да е дебело и от АМ и от КМ. Моето беше на АМ от раждането и макар да тежеше на кг, на външен вид си беше дори слабоват, и сега си е така, явно тежка костна структура.  Grinning

# 20
  • Мнения: 144
Както казах няма да навлизам в излишни спорове, аз не подкрепям аргументите на тези, които са ПРОТИВ... нормално, че ще изкарат всичко вредно нали трябва да си продават стоката, един увреден не познавам около мен, пък сме били и повивани и хранени с КМ Simple Smile Всеки си има право на мнение и си вярва на каквото поиска.. всички, които са против са изчели сигурно какви ли не глупости и твърдо са повярвали на всеки друг, който е против.. както казах темата не е ЗА или ПРОТИВ, но благодаря за дадените отговори все пак  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 26
Беше казала, че е кисело млякото! По принцип ако си правиш ежедневно или през ден, няма да е кисело. Поне така е при моята закваска.
А иначе бебо щом ти се хили не се тревожи много. Колкото иска толкова. Случва се на всеки, периоди много при бебчовците, ще мине.
Ако иска домашното мляко давай му. После ще захраниш няма да му липсва нищо.

П.п Ако имаш все още кърма от нея прави киселото мляко или си я замразявайки за по- късно!

# 22
  • Мнения: 144
Беше казала, че е кисело млякото! По принцип ако си правиш ежедневно или през ден, няма да е кисело. Поне така е при моята закваска.
А иначе бебо щом ти се хили не се тревожи много. Колкото иска толкова. Случва се на всеки, периоди много при бебчовците, ще мине.
Ако иска домашното мляко давай му. После ще захраниш няма да му липсва нищо.

П.п Ако имаш все още кърма от нея прави киселото мляко или си я замразявайки за по- късно!

Имам само за 1 хранене да му давам кърма и педито ми каза да е последното, замразената я пазя та като свърши съвсем да имам за още няколко вечери да си яде кърма - благодаря за успокоението  Hug

# 23
  • София
  • Мнения: 44 254
Как разбираш, че имаш кърма само за едно хранене и защо не положиш малко усилия да стимулираш латацията? Къде-къде по-добре ще е ако приема кърма пък макар и цедена.

Казваш, че пие все от един и същи биберон - може ми вече просто да е време да го смениш с друг, с повече дупки, или с по-голяма тип триъгълна?
Може да се дразни ако му е трудно да дърпа през тези.

Можеш да пробваш и да му даваш с лъжичка киселото мляко, не е казано с шише само, хем няма да има нужда да разреждаш, защото има доста резон в написаното от НСЧ за калориите.

Честно казано на 4 месечно, което отказва мляко бих пробвала с бавно захранване, но пък това надали ще промени кой знае какво първите 1-2 месеца поне.
300 гр не  е чак зле като  наддаване, на дължина нараства ли?

# 24
  • Мнения: 384
Поне споделиха как Не трябва да даваш млякото Wink

# 25
  • Мнения: 144
Как разбираш, че имаш кърма само за едно хранене и защо не положиш малко усилия да стимулираш латацията? Къде-къде по-добре ще е ако приема кърма пък макар и цедена.

Казваш, че пие все от един и същи биберон - може ми вече просто да е време да го смениш с друг, с повече дупки, или с по-голяма тип триъгълна?
Може да се дразни ако му е трудно да дърпа през тези.

Можеш да пробваш и да му даваш с лъжичка киселото мляко, не е казано с шише само, хем няма да има нужда да разреждаш, защото има доста резон в написаното от НСЧ за калориите.

Честно казано на 4 месечно, което отказва мляко бих пробвала с бавно захранване, но пък това надали ще промени кой знае какво първите 1-2 месеца поне.
300 гр не  е чак зле като  наддаване, на дължина нараства ли?

Цедя се, затова знам колко кърма давам, нали трябва да я давам вечер и цял ден се цедя и събирам за вечерта, иначе бибероните съм сменила от 1-ца на 2-ка и тече много лесно, иначе за КМ с лъжичка - ще пробвам, мерси! Иначе расте на дължина добре, за захранването се замислям, но педи ми каза като направи 5 месеца  newsm78

# 26
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
А "педи" какво каза за киселото мляко? Слушаш "педи" за всичко, само за киселото мляко слушаш приятелките. Има деца захранени по-рано, на които също нищо им няма. Що не се позовеш на този аргумент отново и не започнеш захранване. Я питай 20-те жени, кога са захранили.

# 27
  • Мнения: 46 573
Така е. На този етап захранването е пъти по-безопасно от киселото мляко.
М/у другото и много пушачи не се разболяват от рак на белия дроб, както и много осолени бебета оцеляват. Не е въпросът само дали има шанс за оцеляване, а какъв е смисълът от дадено рисковано решение.

# 28
  • Мнения: 144
А "педи" какво каза за киселото мляко? Слушаш "педи" за всичко, само за киселото мляко слушаш приятелките. Има деца захранени по-рано, на които също нищо им няма. Що не се позовеш на този аргумент отново и не започнеш захранване. Я питай 20-те жени, кога са захранили.

И пюретата не е проблем да си ги почна, когато аз реша, но специално за това съм решила да се консултирам с нея Simple Smile Не съм против и за захранването от 4 месец, но не виждам това какво общо има с темата "Как се приготвя киселото мляко?" Не съм търсила съвети, нападки, спорове и т.н на други теми!!! Гледайте си вашите деца, те са най-здравите, вие ги гледате най-правилно и вие сте най-добрите майки и стига сте влизали в конфликт с моите решения!!!

# 29
  • Мнения: 46 573
Това е форум и всяко мнение, казано с нормален тон и аргументирано, е полезно. Ако не за теб, то за други, които ползват темата за информация. Не приемай лично нещата, нормално е хората да имат различно мнение на база опит и наблюдения  Peace

Захранването беше вмъкнато като вариант, ако детето не приема достатъчно хранителни вещества от млякото, което ще случи, ако мине на кисело, особено ако е разредено.
Всъщност захранване е всичко, освен кърма/АМ, т.е. включиш ли млякото вече ще си започнала захранването.

Общи условия

Активация на акаунт