Приготвяне на кисело мляко

  • 12 756
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 328
Ужас! Даже не прочетох постовете ти до край.
Мнооого глупаво и много се дразня да чета,че видиш ли ЕДНО време всички са пили кисело мляко, мажели са с мас бебетата си, давала са им сокче на 1 месец (щото има витаминки) и всякакви щуротии. Но ЕДното Ви време не е сега. Всичко е било много различно и хората не са били информирани.
Против съм тези безумства и всеки, които развива теорията, че "предпочита КМ пред АМ за да знае какво пие детето му" не иска да дава пари за АМ( а разликата не е голяма). Доста мои познати минават с тази теория, но истината е че не искат да дават пари за АМ. Сина ми от както се е родил е на АМ , още е. Много по-добро е от КМ за тази възраст.
Не те нападам. Искам да ти кажа да не бъдеш толкова глупава и да слушаш всеки каквато и глупост да ти каже да я прилагаш на детето си.

# 31
  • Мнения: 144
Това е форум и всяко мнение, казано с нормален тон и аргументирано, е полезно. Ако не за теб, то за други, които ползват темата за информация. Не приемай лично нещата, нормално е хората да имат различно мнение на база опит и наблюдения  Peace

Захранването беше вмъкнато като вариант, ако детето не приема достатъчно хранителни вещества от млякото, което ще случи, ако мине на кисело, особено ако е разредено.
Всъщност захранване е всичко, освен кърма/АМ, т.е. включиш ли млякото вече ще си започнала захранването.

Казано с нормален тон, а не иронизирано нали така? Вчера му дадох КМ разредено 2/3 мляко и го изпи, днес пробвах с лъжичка неразредено, но категорично отказа! И именно, че е нормално хората да имат различно мнение, затова аз не нападам тези с различно от моето.. аз просто не мисля така, както разсъждавате вие.

Танче - да аз бих мазала детето си със чиста свинска мас, по време на бременността се мажех и ми действаше по-добре от всяко друго олио, крем и т.н... Да бих му дала сок, който съм приготвила с морковите от градината ми - за теб са щуротии, за мен са нормални неща. Не става въпрос за парите, а за това, че не иска да яде АМ, но относно парите разликата е огромна 3 литра прясно мляко ще го взема за 3 лв и ще има кисело мляко за сумати време, а за АМ ще дам 20 лв и ще го изяде по-бързо (ако не го изхвърлям на всяко хранене). Казваш, че синът яде АМ и е много по-добре, ти пробвала ли с КМ, за да сравняваш... Аз лично бих пробвала детето и на двете и тогава мога категорично да заявя кое е по-добре и кое не. Нищо от това и аз не го казвам с лошо, просто на чист български се опитвам да обясня, че е НОРМАЛНО хората да не са на едно мнение и не искам да налагам моето мнение на някой или някой на мен. Проблема в повечето коментари назад е че хората се опитват да наложат мнение, а не да водят нормален разговор. Аз не мога да твърдя, кое е най-добро и най-правилно за всички деца, аз гледам по своето и когато казвам нещо, казвам че това е ЛИЧНО МОЕТО МНЕНИЕ, а не че ти не си права и това, което говориш са пълни глупости Simple Smile Надявам се да не съм се изразила отново грешно и неразбрано!

# 32
  • Мнения: 46 572
Така е Peace но все пак ние не сме лекари. Мнението на хората, които провеждат изследвания би следвало да е водещо, защото имат по-сериозен поглед, а ние в/у ограничен кръг хора.

Давай повече мляко, щом го приема само разредено, за да стигаш калориите.
Ако минавате на КМ заради финансови проблеми можете да взимате от Банката за майчина кърма, 1.80 лв. за литър.

# 33
  • Мнения: 144
Така е Peace но все пак ние не сме лекари. Мнението на хората, които провеждат изследвания би следвало да е водещо, защото имат по-сериозен поглед, а ние в/у ограничен кръг хора.

Давай повече мляко, щом го приема само разредено, за да стигаш калориите.
Ако минавате на КМ заради финансови проблеми можете да взимате от Банката за майчина кърма, 1.80 лв. за литър.

Боже има такава банка :O След киселото мляко вчера сутринта после целия ден яде през 3 часа без да му се моля по 1 час, ядеше по 100 мл АМ и вечерта кърма, но с желание, а не да му бутам в устата цокне спре цокне спре... Ако продължи да се храни като хората ще си му давам АМ (по-лесно е), но ако пак го отхвърли ще дам пак КМ пък да видим. Иначе от финансова гледна точка все ще намеря 20 лв да му взема храна, не е в това въпроса. Просто, когато детето не яде за мен е правилно да пробвам различни начини и храни Stuck Out Tongue

# 34
  • София
  • Мнения: 860
Защо да няма банка за кърма? Има, и е много хубава инициативата на държавата. Разбира се, кърмата е от проверени майки, стерилизирана, и не е лоша алтернатива според мен за бебета, които нямат възможност да сучат.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=22902.0

Ето има и тема, старичка е, но всичко си е актуално.

# 35
  • Мнения: 320
Леле,много чели и много информирани,с новото!Затова е пълно с болни,алергични и с наднормено тегло деца на днешно време,от много акъл ooooh!

# 36
  • Мнения: 46 572
Това са последствията от лошата здравна култура на родителите, които си повтарят, че щом на тях им се е разминало, ще е така и при децата им.
Тези, които следват препоръките имат здрави деца с нормално тегло.

# 37
  • Мнения: 320
Това са последствията от лошата здравна култура на родителите, които си повтарят, че щом на тях им се е разминало, ще е така и при децата им.
Тези, които следват препоръките имат здрави деца с нормално тегло.

Аз пък съм с точно обратни наблюдения.Именно децата на родители,запознати с всички новости и Уж добра здравна култура и треперещи над всяко нещо,растат крехки и болнави.Но не ми се спори по тази тема!Дразнещото е ,начина по който някой злобно нападат,хората мислещи различно от тях!

# 38
  • Мнения: 364
Моето дете , когато беше на 4 месеца започна да отказва АМ беше на ХИП , сменях биберони и АМ, след това взе да харесва Милумила за седмици после същите номера, помогна ми храненето на поискане пил е и по 30 мл даже, но с търпение го добутахме до 8мият месец и тогава започнах да му давам кисело мляко, но с лъжица и спря да пие с биберон. Никога не съм разбирала даването на кисело мляко от биберон, може би е по-лесно за майките Whistling И на мен много майки ми казваха да не се мъча и да му давам кисело мляко, но детото си е твое и ти решаваш. Майка ми и тя  ни е хранила едно време с НАН така, че не всички от едно време са яли кисело мляко  Peace

# 39
  • Мнения: 814
Това,че едно време не е имало АМ са пълни глупости,имало е, аз съм на 35 години и съм хранена с ХУМАНА,така са казвали по онова време на АМ,мъжо е на 46 и той е хранен с хумана,тъй,че се заблуждавате,ако си мислите,че всички едно време са хранени с кисело мляко.

# 40
  • Мнения: 328
Естествено че е имало. И не всички са хранени с КМ, ама така е по-лесно да се оправдават. Но всеки сам си решава как да гледа детето си.

# 41
  • Мнения: 144
Хумана и памперси са се намирали много трудно тогава и не всеки е можел да си го позволи, така че едни 90 процента са хранени с КМ Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт