понякога ми идва да си взема детето и да го оставя

  • 15 178
  • 150
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 8 157
Точно в твоята тема не видях Обиди и нападки. И представа си нямаш какво можеше да ти се стовари на главата тук  Laughing Даже напротив, дадоха ти се десетки съвети. Помисли над тях, вместо да подскачаш.

# 136
  • Мнения: X
Мисля че достатъчно обръщам внимание на детето.угаждам й,обикалям с нея цял ден да ходи.
Пък за това спане 3 часа няма как да стане при нас.Цяло лято от сутрин съм я изкарвала с храната и всичко поспива малко и това е.Просто е инатлива и като не стане както иска почва да реве.Дете с характер.Просто детето е такова ама аз не се правя на света вода ненапита да вървя след нея постоянно.Искам да свикне сама.В крайна сметка тя ми се качи на главата точно затова че и угаждам много и сама съм си виновна.Детето няма никви проблеми,много си е хитра даже.
Откакто чета и пиша в тоя форум, прочета ли, че едно дете просто се е родило ревливо/лошо/инатливо/неспящо и т.н., за мен е ясно, че смисъл да пиша повече няма.
Просто темата е кауза пердута.
Карала съм стаж в детска ясла, била съм учителка, две деца изгледах (сами с мъжа ми, без баби под ръка), племенниците също често съм гледала.Ами, няма дете, РОДЕНО лошо.Ние родителите, ги правим лоши/ревливи/инатливи.
Кой както иска да го разбира.

# 137
  • Мнения: 30 802
Има трудни деца дотолкова, че като темперамент е по-трудно да уцелиш какво им трябва, а някои имат двойна батерия и повечко енергия.

Но иначе- всички имат нужда да ядат и спят. И е важно да ги прилъжеш да го правят.

С храна не съм излизала навън, навън е за разходка- спането и яденето са си у дома.

# 138
  • Мнения: 75
Край на темата.

# 139
  • Мнения: 71
Всяко дете е различно.Аз аз ти разказах за моето.Такъв подход работеше при него ,за твоето дете ти си знаеш.Исках да ти кажа ,че аз самата много исках къщата да ми е идеално чиста и подредена,но разбрах,че за тази цел ,трябва да жертвам себе си,т.е.да нямам никакво лично време.Просто за себе си осъзнах,че може и малко по-лежерно.Не съм си изоставила къщата.На твое място бих се концентрирала, в мъжа си.Обясни му,че  всяко дете има нужда от време с баща си ,за да се изгради връзка помежду им,да не се чуди някой ден дъщеря му ,защо му се зъби.Отделно да разбере,че ти си млад човек и имаш нужда от комуникация и време за себе си.Няма ли как веднъж седмично,например да му оставяш детето за час,два ,да отидеш на кафе или фризьор?

# 140
  • София
  • Мнения: 24 839
Много ми е интересно и дори не мога да го разбера това,че толкова много си искала детето си,на село не го даваш,носила си го и т.н -по твоите думи,а сега в нещата,които пишеш не чета нищо хубаво и мило.Детето било хитро,ревливо и нямам желание да те цитирам.
Мятай го на село,както правят повечето майки като теб Simple Smile Може свекърва ти по добре да го гледа и 100 % няма да мрънка като теб.Оправи си културата,не може млада жена да използва думи като окъпе,опере и много други подобни.
Ха, появи се и височайша особа!
Снощи не са те уважили ли, че си толкова кисела?
Че авторката има нужда да оправи правописа, е вярно, ама че и ти имаш три думи на кръст в речника, щом от висотата на незнанието си определяш какви думи не може да използва- също е вярно...........
"Оправи си културата" при изписване на степените за сравнение.

# 141
  • Мнения: 21 634
  Явно съвсем си се изморила, щом нямаш търпение да дадеш детето на ясла... Но не е добре така да прекарваш най-хубавото време, реално, в което сте си само двамата - или и двете, не разбрах момиче или момче е в нетърпение да го дадеш на ясла. Тя няма да ти реши проблемите, просто след работа ще се скапваш още повече. Яслата носи болести, стрес и ако тръгнеш на работа и се разкъсваш между гледане на болно дете и фасони в работата, че отсъстваш, ще ти е още по-тежко.Не мисли за яслата като за спасение, което чакаш с нетърпение, защото ти е омръзнало.
 Детето ти със сигурност е най-обикновено дете, нито по-хитро, нито по инатливо, то е още много малко, за да можеш да го характеризираш така. Човечето си иска своето и трябва да намериш начин да го залисваш и прилъгваш да се занимава само - пробвай всичко, дай му да къса хартия, да извади чорапите от чекмеджето, да трака с кутии за храна, има толкова много хватки...

  Действай в посока детето да става по-самостоятелно, а мъжът ти да поема повече задачи и ежедневието ти ще се промени и ще ти светне пред очите.

# 142
  • Мнения: 827
Ето че темата придоби смисъл поне с това, че ако в началото на създаването й, авторката е на път да си вземе детето и да напусне съпруга си, то сега поне го защитава от нападки за способностите му.
Съвет към авторката на темата да не бъде толкова обидчива.

# 143
  • Мнения: X
Ама и ти престани да се правиш на силна, всеможеща, всезнаеща и че няма работа, която да ти се опре.
Абсолютно подкрепям. Когато се правиш на силна, всички свикват да те работят, по всякакви начини, навсякъде - вкъщи, на работа, деца, роднини, мъж... Спри да се държиш като супермен.
Не мога да разбера - да живееш сама и сама да се издържаш, сама да си гледаш детето и т.н. - може да се правиш на героиня. Ама да имаш мъж до себе си и да вършиш и неговите задължения - това вече ми е непонятно. Като чета, ти от твоя мъж искаш явно само да те опраши, другото си го вършиш и сама. Я му дай у лево! Ако тръгне да ти се опъва, му кажи, че жена пали камина, ако е сама или вдовица, не когато има мъж в къщата.
Пък като не те устройва, стягаш саковете и започваш наистина сама да се оправяш. Във всички случаи ще ти е по-леко от сега.

# 144
  • Мнения: 403
адски малоумна тема.

какво означава 'детето ми се даваше само да я кърмя, за нищо друго'? ти беше саката и не можа да си го вземеш от чуждите ръце? позволвала си й да й дава вредна за нея храна? да я държи гладна? да я претопли?

но иначе 'убиваш за детето си'?

спокойно, и за живеенето на село ще клекнеш...не виждам да умееш друго.

Не нападайте така момичето. Stop не е трябвало да се жени за този, ама любовта е сляпа, лъже се човек. А и някои хора, се прикриват доста умело.   

Жал ми е за нея, това си е психически тормоз направо. Има много лоши свекърви, а и ако мъжът и е мамин златен, и родителите не я подкрепят я разбирам. Къде да ходи с малко дете  ooooh!

# 145
  • Мнения: 5 273
Момиче стегни се , знам че можеш да се измъкнеш от тази ситуация !

# 146
  • Мнения: 75
Благодаря ви момичета.Прави сте...
За жалост незнам любовта ли е сляпа,или аз.От както се роди малката всички тези неща почнаха,определено вече съм уморена.От седмица не бутвам нищо.Дигат се скандали тука,но не ми пука.Все пак и аз съм човек и се обичам.

# 147
  • Мнения: 2 811
Едва ти разчетох безразборния пост, добре че имам тренинг, но ти си от тежките случаи  неграмотни. Не ми е чудно защо си взела див селянин за мъж. Той не просто е от село, той си е селянин в червата. Надявам се правиш разлика между човек, израснал на село, и селяндур, каквито има и в центъра на София?.... Та, това е обяснението на твоите тегоби. Търкулнала се тенджерата и си намерила похлупака. Горкото ти дете! Ти изпусна парата с тази тема, ще продължиш да си отглеждаш мъжа-тулуп, а детето ти ще страда в такова обкръжение. Бих се върнала при майка си и баща си, докато е време още, ако са читави, но това съм аз. Продължавай да мъкнеш товара, изпускай парата понякога в мамата и животът ще се изтърколи. Колко му е....
е добре де, как може такива жестоки думи на млада майка на 25 години, на която очевидно й е тежко?
Оставам с впечатлението, че някои свекъви са много нагли...

Мило момиче, авторке, кураж! Отстоявай си правата искай помощ от съпруга ти, ежедневно да ти помага. Открито заявявай какво ти е приятно и какво не, свекървата е длъжна да се съобразява с теб, а мъжът ти е длъжен да се върти около теб! Според мен, тежкото е, че си сред чужди хора, които не ти съчувстват.  Hug

# 148
  • София
  • Мнения: 3 188
Благодаря ви момичета.Прави сте...
За жалост незнам любовта ли е сляпа,или аз.От както се роди малката всички тези неща почнаха,определено вече съм уморена.От седмица не бутвам нищо.Дигат се скандали тука,но не ми пука.Все пак и аз съм човек и се обичам.
Само с инат не знам дали ще постигнеш ефект. Аз определено съм за ясни и точни задачи - ще гледаш ли детето докато отида на фризьор, ще измиеш ли съдовете докато аз простирам, уморена съм, би ли...нещо си.
Иначе е само изнервяне - тая моята не пипва вкъщи, пък моя не се сеща да помага.

# 149
  • София
  • Мнения: 4 349
Как го прочетохте това  Shocked Shocked Shocked

Общи условия

Активация на акаунт