БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 54 242
  • 765
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 13 538
Ще съм благодарна, ако ми дадете идеи какво да правя кафяви банани- купих да опитаме ужасни са на вкус, на едно място само срещнах че били за пържене, та ще съм благодарна на всякакво инфо за тая екзотика

# 31
  • Варна
  • Мнения: 1 929
Как, къде колко време се пекат орехови ядки?
А в сладък вариант?

# 32
  • Мнения: 2 786
Орехови ядки - аз във фурната пека. Леко овлажнявам, лъжица брашно, толкова сол,  обърквам добре и на 180 във фурната.  За 30-40 мин мисля са готови.  Опитвам като извадя ядка, оставя да поизтине, че ядките лъжат когато са горещи. Ако са влажни, но опечени - намалям на 140 да изсъхнат.

# 33
  • SHOOT ME 10 $
  • Мнения: 3 298
пеп-4о, благодаря за темата  bouquet

Искам да попитам дали бих могла да готвя с пенливо вино вместо обикновено? Имам 2 подарени бутилки, не ми харесва особено пенливото вино и се зачудих дали вместо в мивката би могло да отиде в манджите. Евентуално да го отворя и да го оставя да му изветрее газировката?
Това и Господ няма да ти го прости!!!!!!!!! smile3511

# 34
  • София
  • Мнения: 10 825
Защо бе, midkoo?  Sunglasses Че развалям виното ли имаш предвид или че развалям манджата?

# 35
  • Мнения: 2 152
Явно има предвид това с Мивкътъ  hahaha

# 36
  • Мнения: 48 173
Купих си машина за понички
Искам изпитана рецепта за безглутенови понички на него
Преди съм попадала често, но сега сякаш не откривам  newsm78
В книжката му няма такава рецепта

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 21 740
Onna-bugeisha, няма нужда да го изветряваш, от температурата при готвене ще се изпари газировката. Simple Smile  Междувременно току виж и си подпийваш и ти хареса.  Crazy
И аз не харесвам пенливо вино, виж щото не съм пробвала Шампанско - него може и да харесам, знам ли... Laughing

# 38
  • Мнения: 36 161
пеп-4о, благодаря за темата  bouquet

Искам да попитам дали бих могла да готвя с пенливо вино вместо обикновено? Имам 2 подарени бутилки, не ми харесва особено пенливото вино и се зачудих дали вместо в мивката би могло да отиде в манджите. Евентуално да го отворя и да го оставя да му изветрее газировката?
Това и Господ няма да ти го прости!!!!!!!!! smile3511

тази година Господ ще ми бъде сърдит, моето шампанско снощи замина точно в мивката  Laughing

има ли разлика в приготвянето на баница с тиква /тиквеник/ и баница с ябълки /щрудел/?
ако се зачета в гугъл, ще направя по една тава от всяко, сигурно и още нещо, а после ще се чудя къде да ги пласирам  ooooh!, за това питам вас  Grinning

# 39
  • Мнения: 3 020
Снощи направих крем-пита, но понеже никога не съм яла и правила такова нещо, белтъчната глазура как точно трябва да стои? Моята е мека, леко като дунапренена.... Страх ме е да не е сурова, тъй като много бързо се запече отгоре, за няколко минутки и извадих тавата. Нали не трябва да стои твърда като целувчена?
Иначе много ми хареса десертът. Simple Smile

# 40
  • София-Младост
  • Мнения: 23 393
Купих си машина за понички
Искам изпитана рецепта за безглутенови понички на него
Преди съм попадала често, но сега сякаш не откривам  newsm78
В книжката му няма такава рецепта
Нямам лични впечатления обаче:
http://nadiapetrova.bg/2014/05/gluten-free-donuts/
http://blogovoditel.com/recepta/bezglutenovi-ponichki-krushki/2915/

6tastliva
Така стои, не са недопечени не се притеснявай.

# 41
  • SHOOT ME 10 $
  • Мнения: 3 298
Morena
Цитат
Междувременно току виж и си подпийваш и ти хареса.  Crazy
Де късмет де..."пияна жена-весела къща"- моята не кусва, ама не е лоша де...и да не е без нищо - едно боб със зеле

# 42
  • Мнения: 2 786
На щрудела с ябълки слагам стафиди и орехи. Винаги. Освен това не задушавам ябълките, докато тиквеника.....понякога задушавам, понякога - не.

# 43
  • Мнения: 2 152
пеп-4о, благодаря за темата  bouquet

Искам да попитам дали бих могла да готвя с пенливо вино вместо обикновено? Имам 2 подарени бутилки, не ми харесва особено пенливото вино и се зачудих дали вместо в мивката би могло да отиде в манджите. Евентуално да го отворя и да го оставя да му изветрее газировката?
Това и Господ няма да ти го прости!!!!!!!!! smile3511

тази година Господ ще ми бъде сърдит, моето шампанско снощи замина точно в мивката  Laughing

има ли разлика в приготвянето на баница с тиква /тиквеник/ и баница с ябълки /щрудел/?
ако се зачета в гугъл, ще направя по една тава от всяко, сигурно и още нещо, а после ще се чудя къде да ги пласирам  ooooh!, за това питам вас  Grinning


Да беше се обадила, щяхме да го "наместим" винцето

за щтрудела и тиквеника технологията е почти една и съща, но тиквата я задушавам също...

# 44
  • Мнения: 36 161
 Joy

Поли, Бате, благодаря!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт