ТРЕТИ клас - 2

  • 55 819
  • 744
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 8 229
Искам да попитам тези родители, чиито деца учат паралелно немски и английски, как се справят децата с два езика. Моят син уж си прави планове да спира с гимнастиката, но ако наистина го направи, сме се разбрали да си намери някакви други занимания. Единият от вариантите, които обмислям е да го запиша на немски, защото езиците определено се очертават да са му силна страна. Не искам да го записвам допълнително на английски, защото не желая изпреварващо обучение спрямо това, което учи в училище, а с този материал той се справя отлично и няма нужда от допълнителни уроци. Така че остава варианта за втори език, но пък дали няма да се обърка с два.

# 691
  • София
  • Мнения: 12 233
Какво точно те интересува относно справянето с два езика. Моите са в Шилер, тоест немски учат отдавна и по-сериозно. Английски учат само в училище. В началото им беше малко странно, защото са свикнали каквото виждат това да пишат и четат, но тази година понапреднаха. Едната си се справя доста добре, другата имаше нужда от малко помощ докато потръгне. Все още твърдят, че немският е по-лесен и им харесва повече. Мисля, че предвид нивото в училище се справят добре и с английският и нямат някакви особени трудности от изучаването на това ниво на два езика към момента. Категорично съм решила обаче и за догодина да си останат с английски само на училищно ниво и да не ги записвам на курсове, тъй като са достатъчно натоварени с немският и допълнително математиката.

# 692
  • Мнения: 8 229
Специално за английския съм решила, че допълнителни курсове няма да ползвам. Сега учи в училище, в 5ти клас май започват всичко отначало, после в 8ми клас пак, ако не отиде в някоя ЕГ с друг език. Така че този английски има да го дъвчи много години и не искам в училище да му е съвсем безинтересно. Затова реших, че ако ще ходи на езикови курсове сега, ще е с друг език.
Ако наистина зареже гимнастиката, ще пробваме немски на есен.

# 693
  • Мнения: 6 926
Специално за английския съм решила, че допълнителни курсове няма да ползвам. Сега учи в училище, в 5ти клас май започват всичко отначало, после в 8ми клас пак, ако не отиде в някоя ЕГ с друг език.
В 5ти клас едва ли започват отночало с английския. Не ми се вярва, няма логика.

# 694
  • у дома
  • Мнения: 7 143
Специално за английския съм решила, че допълнителни курсове няма да ползвам. Сега учи в училище, в 5ти клас май започват всичко отначало, после в 8ми клас пак, ако не отиде в някоя ЕГ с друг език.
В 5ти клас едва ли започват отночало с английския. Не ми се вярва, няма логика.

Ако АЕ е пръв чужд език изобщо не започват отначало,а си надграждат  Peace Когато в пети клас се започва да се учи втори чужд език-има училища,в които има такава опция,тогава втория чужд език се започва отначало.

# 695
  • Мнения: 6 926
Така да, но ston пише, че сега го учи в училище и от 5ти клас ще го започнат отначало. Затова се позачудих.

# 696
  • Мнения: 8 229
Така съм чувала от по-големи ученици, не знам доколко е вярно. Може и да ми е грешна информацията.

# 697
  • у дома
  • Мнения: 7 143
Така съм чувала от по-големи ученици, не знам доколко е вярно. Може и да ми е грешна информацията.

Голямото ми дете е в 7 клас-според думите му само в шести клас от към граматика не е имало нищо ново,но пък думи винаги си има нови,но в 5 и 7 клас се учат и нови неща от граматиката...Обаче какво точно нямам идея,защото не владея АЕ.
А в 8 клас наистина започват от начало,защото може и да има деца,които не са учили езика,но понеже на ден имат по 3-4 часа АЕ и бързо напредват...

# 698
  • Мнения: 4 967
И при нас в пети клас продължиха напред с материала по английски език. Peace
Последен учебен ден! Утре отиваме за бележниците. А вчера бяха на екскурзия до Рилския манастир. Следобед пък в нашето село имаше празник за децата, по случай 1 юни. Игри и подаръци, имаше и сергийки с боклучета, скачане на батут. Какво повече му трябва на едно дете!

# 699
  • Мнения: 962
Хайде свърши се и таз година ..... днес Мони отивайки към училище вика ехааа колко ми е лека раницата ...   Laughing
Дадоха ни списъка с задължителните книги за лятото.. с нетърпение чака да идем да го запиша в библиотеката. на 1 юни са за 1 ден на Плевен до панорамата.  Подадохме молба че ще ходи на занималня и в 4 клас .. за СИП.. математика  и музика  .
Наплашили са класа с догодина външното оценяване. Мони ми казва мамо аз не се притеснявам .. то ще е като една от олимпиадите където ходя през годината  така че съм спокоен... педагогическия съвет го награди за постигнати високи резултати на олимпиадите по математика  през годината .
Вече няма търпение да се стопля и на басейн да ходим .

# 700
  • Мнения: 47 990
Тия матури са нищо работа, не че е нужно да го знаят де  Mr. Green

# 701
  • София
  • Мнения: 4 035
Защо да не го знаят? Аз от сега съм се заела да обяснявам колко наистина са нищо работа, как не могат да повлияят на оценката и са абсолютно излишни и безмислени. Въобще не желая да й се натрапи дори и грам притеснение по въпроса.

# 702
  • Мнения: 47 990
Ааа, моят е от тия, дето имат нужда от малко стягане Simple Smile от време на време Simple Smile

# 703
  • Мнения: 6 587
Хич и не искам да се мисли в къщи за матурите догодина. Достатъчно и е притеснено от сега, че ще държат изпит като за нов прием в училище. Ако трябва да се натоварва и с това....
Утре ни е Изпита по специален предмет( цигулка) . Страшно ме дразни това дете, като започне да ми мрънка ,че се притеснява. Не знам  на какъв език да обяснявам, че не и да не се справи перфектно, животът си продължат аи нищо не се променя на този етап. Държи си тя обаче, че трябвало да свири без грешка... Stop  да свършва вече това училище, че тази година ми дойдоха в повече нейните дейности и ангажименти.

# 704
  • Мнения: 24 467
Не обичам да заблуждавам децата и аз. Първо става въпрос за НВО, не матура, и това е просто поредното контролно с тежест не по- голяма от всяко ежедневно текущо такова, като оставим редовите "десетминутки". Оценката е текуща - една от многото, получени от ученика през годината. С нея не се кандидатства и изобщо тя няма никаква по- сериозна тежест.
Няма какво дори да ги обсъждаме тези НВО-та. Аз си гледам общо подготовката, а виждане по нея имам от ежедневния контрол, който се осъществява от класния ръководител чрез писмените и устни изпитвания.

Общи условия

Активация на акаунт