ТРЕТИ клас - 2

  • 55 761
  • 744
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 3 610
На мен пък ми допада списъкът със задължителна литература. Някои от тях е чел, но доста не е.
"Том Сойер", "Мери Попинз" , " Без дом", "Ян бибиян", "Мили мой мио","Ние врабчетата", "Чернишка" и  приказки с които може да разнообразява, макар и да ги е чел повечето.
Вчера им връчиха бележниците и по едно" Вканционно пътешествие след 3ти клас", за да не скучаят през лятото Mr. Green Изглежда интересно и ще държа да си го прави от време на време. С друго няма да го занимавам. Той няма проблем с диктовки, малко трудно преразказва, но не е съществен проблем.
И той е от отличниците, но за мен това в 3ти клас не е критерий, въпреки че и в техния клас не са много, май ми каза, че са 7 Peace 
Заведохме ги после в едно близко заведение да поиграят и ЗДРАВЕЙ ВАКАНЦИЯ  Laughing

# 736
  • Мнения: 5 253
Говорихме по-назад за мотивацията, та да кажа, че ми е голям проблем да му кажа, че трябва да учи, за да има по-добро образование и да изкарва по-добри пари като порасне, защото аз с моето "Вишу" взимам два пъти по-малко от баща му със средно Sad За съжаление стана така, че човек без образование може да е по-успешен от много висшисти Sad Убеждавам го, че е за собствено самочувствие добре да е грамотен.

# 737
  • София
  • Мнения: 2 265
И аз харесвам списъка със задължителна литература

Том Сойер,
Принцът и просякът,
 Ян Бибиян,
Старогръцки митове и легенди,
Крали Марко,
Робинзон Крузо,
 Мили мой Мио,
 руски народни приказки,
приказки на Пушкин,
Тримата мускетари,
Чернишка...


Супер!!!

# 738
  • Мнения: 5 253
Нашите са Емил от Льонеберя, Ян Бибиян, 1001 нощи, Алеко Константинов - приказки за Крали Марко, приказки от О. Уайлд, басни от Езоп и Лафонтен, Матилда, Мечо пух -за тези се сещам.

# 739
  • Мнения: 24 467
За "Тримата мускетари" препоръчвам съкратеното издание за третокласниците:

Голямата книга не е за тях. Казвам го като човек, който от дете много обича да чете. Това е любима моя книга, но за запознаването с пълния вариант е добре детето да е по- голямо.


Джина, аз на изкарване на пари точно не наблягам. У нас сме си висшисти и двамата. Наблягам на това, че за училия и можещия просто изборът и възможностите са много по- големи.
Затова много- много церемонене в убеждаването с малките за изпълнение на лични задължения не трябва. Това не е пазар. Работата за деня е тази и тази, защото /едно изречение, възможно най- просто/ и толкоз. Вечерта- проверка. Санкции при неизпълнение, похвали и награди при особено добро изпълнение и така. Пръчката и моркова са ги хората от памтивека измислили.

# 740
  • София
  • Мнения: 4 035
Детето на Лус е от нашето училище, гледам списъка е същия, но при нас има и Бибкия за деца, Писма на един дакел и стихотворения доста.
Тримата мускетари тъкмо се чудех коя книга да избера, точно по причините, които е изредила Джуди. Така че ще се спра на показаната.

# 741
  • София
  • Мнения: 6 356
списъците с книги за лятото са много различни. нашата класна дава само препоръчителен списък, но той почти няма нищо общо с цитираните тук.

подкрепям Джуди относно "Тримата мускетари" - оставете я за 5-6 клас, моля ви! има достатъчно други книги, не прецаквайте удоволствието на децата с преждевременен прочит на литература, която не е за тях. а като им дадем съкратеното издание - после няма да похванат пълното.

# 742
  • Мнения: 1 208
"Тримата мускетари" и останалите книги от поредицата ми бяха добре дошли по време на подготовката  по математика за кандидатстване след 7-ми клас:). Идеално се криеха под сборниците, ххаххаха. И аз мисля, че им е рано за тях.
Нашият списък е от края на читанката за трети клас. Нещо не съм очарована от  него и запомних само "Хвърчащата класна стая".

# 743
  • Мнения: 4 966
Новата тема за ваканцията - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=925624.new#new

# 744
  • Мнения: 24 467
списъците с книги за лятото са много различни. нашата класна дава само препоръчителен списък, но той почти няма нищо общо с цитираните тук.

подкрепям Джуди относно "Тримата мускетари" - оставете я за 5-6 клас, моля ви! има достатъчно други книги, не прецаквайте удоволствието на децата с преждевременен прочит на литература, която не е за тях. а като им дадем съкратеното издание - после няма да похванат пълното.

О, аз ги знаех наизуст и двете, но в различни периоди от детството си.  Embarassed
На Дюма почнах да чета оригиналните обемни книги към пети- шести клас, но тази, показанията, ми я бяха подарили за един рожден ден в първи клас, още я имам. До четвърти клас сигурно постоянно я четях и разглеждах. Направо бях влюбена във всички образи от нея. А картините са великолепни и допълват идеално текста.

Общи условия

Активация на акаунт