Астрология за начинаещи (да заповядат и напредналите) - 5 тема

  • 45 102
  • 741
  •   1
Отговори
# 690
  • SF
  • Мнения: 21 243
Екеаториални дирекции и ингреси по пдта МСЛС? Тази астрология вече не е за начинаещи. Аленка, време ти е да пишеш книгА и да я качвате на първа страница.
Моля те, обясни какво е ингрес в асртологията,:)

# 691
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 428
Това е елементарно  Simple Smile Означава навлизане в нов знак и е индикация за промяна. През 2013г имах ингрес на оста по соларни дъги и имаше голяма промяна, наистина - в служебен план, а и бременност.

При мен картите работят и по зодиакални и по екваториални дирекции, затова очаквам пак да има събития. Още повече, че имам още два ингреса по соларни дъги - на Венера и Луната. СД Венера се слива с нат.слънце в 10 дом, там е едно от летните пълнолуния. Сатурн, както писах се качва на МС. Не планираме смяна на дома, родителите ми са добре, в кариерен план има движение и очаквам събития там Simple Smile

# 692
  • Мнения: 107
Здравейте,
искам да попитам знаете ли Мира Кунева по коя школа на астрологията работи? Западна или руска.....

# 693
  • Мнения: 3 852
Момичета, моя мн близка приятелка днес е била на интервю за започване на нова работа. Харесали са я, уговорили са дата (за другия месец), но проблема е, че искат да подпише договора до другата седмица. Опитала се е да обясни, че до 23 не може да подписва договори заради ретро Мерк, но за съжаление фирмата е казала, че не миже да се съобрази с това.

Мисълта ми е, ако не успее да ги уговори и я накарат да подпише преди 23, много ли е кофти?
Иначе започването е началото на юни.

# 694
  • Мнения: 233
Момичета, какви са ви били транзитите, когато сте срещнали голяма любов?

# 695
  • SF
  • Мнения: 21 243
Мисълта ми е, ако не успее да ги уговори и я накарат да подпише преди 23, много ли е кофти?
Иначе започването е началото на юни.

Ми ако не успее да ги уговори да не подпише и те ако не успеят да я уговорят да подпише, е кофти, да!
Да не се спрат на друг кандидат, който не се оправдава с хода на Меркурий.
Според мен при ретро Меркурий някои неща са препоръчителни, но нямат задължителен характер. Ако касае здравето или някаква друга спешност.... какво да правим... И бебета се раждат, и нов живот се зачева в такива периоди. Бебето се сдобива с първия си документ, прегледи и име по време на ретро Меркурий, ако така му се е паднало.

# 696
  • Мнения: 3 852
Така е, Есме, но работата е важна и е хубаво да се избегне това.
За съжаление, мениджъра на фирмата иска да е сигурен, че тя няма да се откаже, той си е прав за него си, но от друга страна ако се окаже, че тоя ретро Мерк започне да й създава проблеми след това, точно на тази работа, само защото е подписала договора в този период.  Tired

# 697
  • Мнения: 3 922
http://prikachi.com/images.php?images/784/8787784Z.jpg

Повечето от аспектите успявам да ги тълкувам, но Мерка ме затруднява.

Неслучайно те накарах да  качиш картата. Ще напиша няколко думи по нея. Човекът притежава упоритост, твърдост и воля, винаги е под напрежение и трудно намира спокойствие. Раздразнителен е, нервен, може да бъде ироничен и саркастичен. Затруднена комуникация, липсва такт към опонента и не се вслушва в чужди мнения. Лесно се влияе от емоциите си.
В хороскопа му няма планети в подвижни знаци – липса на гъвкавост, приспособяване.
Не прави компромиси, а изисква другите да правят.

По въпроса ти за Меркурий,  той е връх на Т-квадрат с включена опозицията Юпитер в 10-ти –Сатурн в 4-ти дом и се намира в 7ми. В критичен градус – първия от телеца.
Щеше да е добре да има поне един положителен аспект за да се разтовари напрежението.. Проработки, преработки и обработки не важат. Засегнати са ъглови домове във фиксирания кръст. Просто се смиряваш и приемаш нещата, които ти носи съдбата. Ще има кризисни ситуации  свързани с брак/партньор, приятели, пътувания.
Може да се ориентира към меркуриева професия – това би спомогнало за освобождаване на напрежението.
Светилата също са ранени – Слънцето е в опозиция с Плутон, Луната в опозиция с Уран/Нептун . Трудно детство, възможно отсъствие на родител или той да е бил властен, строг.

# 698
  • Мнения: 2 122
И аз съм съгласна за трудността на картата, но виж, има един, макар и доста широк секстил на Меркурий с Венера - 10*, но при липса на друг, бих му обърнала внимание. Освен това като няма друго, би могло да се разгледат и знаковите аспекти, а този секстил е такъв. Може да се направи опит да разтовари напрежението по него.
Освен това ми идва на ум да се види по прогресия как се е придвижил Меркурий и какви аспекти е направил.

# 699
  • Мнения: 3 922
За секстили не се допускат толкова широки орбиси. Срещала съм да се приемат около 6 градуса орбис и то, когато едната планета е Слънцето или Луната.

# 700
  • Мнения: 2 122
За секстили не се допускат толкова широки орбиси. Срещала съм да се приемат около 6 градуса орбис и то, когато едната планета е Слънцето или Луната.
Така е, но при липсата на всякакъв друг хармоничен аспект, може да се допусне знаков секстил. Поне аз бих  посъветвала този човек, да опита проработка на Меркурий през Венера.

# 701
  • Мнения: 3 922
По принцип при Т-квадрати решението, компенсацията  следва да се търси в срещуположния, празен знак и дом - в случая 1-ви дом и скорпион.

# 702
  • Мнения: 2 122
По принцип при Т-квадрати решението, компенсацията  следва да се търси в срещуположния, празен знак и дом - в случая 1-ви дом и скорпион.

ОК Simple Smile Първи дом е с начало във Везни, ако разглеждаме домът като противоположен на 7-ми, което отново ни води до Венера. Simple Smile
И Скорпион с Плутон там, като опозиционен знак на Телец, в който е Меркурий Simple Smile  Peace

# 703
  • Мнения: 3 922
Везни няма отношение към тау-то. Венера също. Секстили с орбиси от  10 градуса не се приемат. Всъщност аспектът между Меркурий и Венера е 70 градуса, което е много по близо до квинтил (с орбис от 2 градуса), отколкото до секстил.
Фокалната точка (Меркурий) е в първия градус на телец и 7-ми дом, следователно срещуположната точка е в първия градус на скорпион и 1 дом.  

Последна редакция: пт, 06 май 2016, 12:01 от Greene

# 704
  • Мнения: 23
Според вас до каква степен астероидът Ерос в синастриите е важен? Какво мислите за Ерос съвпад Венера в Козирог?

Общи условия

Активация на акаунт