Ужасна аритмия, помощ! - 2

  • 84 834
  • 594
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 54 793
Не съм имала такова парене.
Обаче татко беше с пристъпи на стенокардия и имаше такива проблеми.
Оказа се, че и от стомашни киселини може да имаш парене зад гръдната кост, което може да заблуждава, че е от сърцето.
Питай кардиолог. Peace

# 46
  • Мнения: 2 860
Аз имам парене и се оказа стенокардия, но от опит знам, че няма 2 и 2 в кардиологията, от много неща може да бъде.

# 47
  • Мнения: 403
Момичета, чета темата от миналото лято и виждам, че сте много навътре в нещата. Аз имах някакъв проблем със сърцето и изненадващо всичко отшумя с прием на магнезий и витамини ( http://www.rossmannversand.de/produkt/59508/doppelherz-aktiv-mag … nd-folsaeure.aspx) - специално този вид, защото други марки и продукти не помогнаха. Ето какво беше при мен: август 2014, по време на почивка в Трявна установих, че сърцето ми бие ужасно вечер, блъска ли, блъска, чак на моменти имам усещане, че се клатя цялата. И не само вечер. Аз от години пия всеки ден деанксит, защото реагирам лесно на стреса с мигрена, а при мигрена пия много ацефеин или паракофдал, друго не приемам. Пия по две максимум кафета, пуша една кутия на два-три дни леки цигари. Помислих тогава, че е от жегите, но това продължи и есента. Та, пробвах да намаля кафето и цигарите -без ефект, мазах качествен магнезий по тялото - нямаше промяна, пих магнезий на Або фарма, без промяна. Пулс (меря с апарат Омрон) - все около 90. На следващия август 2015 реших да обикалям докторите. Хванаха ми проблем на кардиограма (отидох при личната в момент на сърцебиене). Сигурна съм, че имах екстрасистоли, защото като обяснявам на човек с такива, той казва че е същото. Даже и си ги усещах вечер спотаена в леглото, с класическите докторски слушалки на ушите. Изследвах си щитовидната жлеза в ТРИ лаборатории (за по-сигурно), но бяха в норма според ендокринолога. Преди 16 год. имах диагноза Хашимото, но не пия нищо за това, пък и нямах проблеми. Отидох и на добър кардиолог после, но в спокоен момент - изписа деанксит, Конкор. Пих ББ известно време без ефект и го спрях. Зимата започнах да си пазарувам разни работи онлайн от Росман и си взех горния продукт (не се предлага в БГ). Започнах по едно хапче вечер, и чудо! От февруари досега нямам никакво сърцебиене. Ето, имаше жеги, имам си и стрес, но не си усещам сърцето.
Пиша това за тези от вас, които са по-чувствителни (или с Хашимото??) и на които им казват добре ти е сърцето, пий нещо за нервите. Аз вярвам повече на по-хард лекарства, не на добавки, но факт - помогна. Даже си мисля да прочета една специална книжка за този магнезий, ако той е в основата на нещата, де.
Добавям - на 42 съм, в последно време се случва да прекаля с цигари, кафе, но съм добре.

Последна редакция: пт, 22 юли 2016, 21:56 от m i

# 48
  • Мнения: 897
 На мен лично магнезият ми действа точно обратно - получавам сърцебиене. Не си го въобразявам, няколко пъти съм пробвала - със разтворими таблетки и със гел. Има и други форумки ( вярно, много малко ), на които им действа по същия начин както на мен. Повечето наистина казват, че им успокоява сърдечната дейност. На какво се дължи това противоположно действие аз идея си нямам.

# 49
  • Мнения: 54 793
На мен много неща ми действат обратно.
Вече не се изненадвам изобщо.

# 50
# 51
  • София - Варна
  • Мнения: 4 177
Да попитам по-вещите от мен: От много, ама много чести надкамерни екстрасистоли, пролапс на митрална клапа без наличието на високо кръвно налагяне или промяна в пулса възможно ли е да се получи емболия или тромб и оттам исхемичен инсулт? Защото срещнах информация, че е възможно.

# 52
  • Мнения: 2 860
Стига чете. Най-честата причина за тромб е предсърдно мъждене не надкамерни естрасистули.

# 53
  • Мнения: 54 793
Стига чете. Най-честата причина за тромб е предсърдно мъждене не надкамерни естрасистули.

Точно!
На тях им изписват задължително разреждащи лекарства.
От екстарсистоли, не.

# 54
  • София - Варна
  • Мнения: 4 177
Гала, Дева, много ви благодаря за отговора. Дано наистина тия екстрасистоли мъчат само психиката ми така да се каже, а не и самото ми тяло.

# 55
  • София - Варна
  • Мнения: 4 177
А броят на надкамерните екстрасистоли не крие ли риск от развиване на предсърдно мъждене?
Моят брой за 24 часа е огромен. Над 10000...

# 56
  • Мнения: 2 860
Не съм чувала за такава връзка.

# 57
  • София - Варна
  • Мнения: 4 177
Благодаря ти, Гала!

# 58
  • София - Варна
  • Мнения: 4 177
Здравейте, аз пак се включвам с въпроси за жалост...
При толкова много на брой макар и безобидни сами по себе си прескачания (надкамерни) сърцето и други органи предполагам страдат?
След раждането ходих при двама ендокринолози... нямам нищо на щитовидната, нямам Хашимото, нямам антитела. ТСХ последно беше 1.6 без хормон, предпоследно 3 с малка доза хормон след раждането. И на двете стойности имах прескачания.
Трябва да направя рестарт на хормона, за да спрат, поне досега са спирали така винаги. От месец не съм пила хормон, но тази сутрин вече не издържах на това мъчение и изпих 25 гами Л-тироксин (макар да нямам нужда според послените изследвания и според ехография на жлезата), да се надявам, че ще туширам малко прескоците. Реално при най-малката вариация на ТСХ, което скача най-много до 3 и нещо, ме връхлитат кошмарно много екстрасистоли. Не разбирам защо се случва така при здрава жлеза... да удря така сърцето.
Ако сега не спрат от Л-тироксина, ще ходя на кардиолог да ми дава лекарства за сърце. Така не се живее, това е кошмар, по 20-22 прескачанияа на минута, часове наред след ставане сутрин. ДОри напоследък са целодневни почти. Нищо чудно да надвишават 15000-20000 на денонощие. Поне да не ги усещах.
Имам чувството, че ще ми стане нещо друго в близко бъдеще от тия прескачания и ще си умра млада, ще получа някакво друго усложнение. Не е нормално 2 години сърцето ти да се мъчи така.
На какво влияят тия прескачания? Ще се побъркам...  Cry

# 59
  • Мнения: 54 793
afrikancho, защо не отидеш да ти направят ЕФИ?
Може да има и друга причина и да се реши проблема.
Препоръчвам ти Токуда и д-р Трайков! bouquet

Общи условия

Активация на акаунт