Ужасна аритмия, помощ! - 2

  • 84 854
  • 594
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 2 860
Идеален холтер. Африканчо, ти как си? Аз се претрепах на леда и 4-ти ден съм на легло с ужасни болки в кръста и крака, не мога да се движа въобще, никакво подобрение от нищо, взех да се отчайвам вече.

# 526
  • Мнения: 102
Аз днес си компенсирам за единствения нормален ден,от сутринта съм с прескоци,а одеве на мивката в кухнята просто сякаш ми се обръщаше сърцето в гърдите.Легнах,но не е работа това,мислех да ходя в спешното,дано ми мине Sad

# 527
  • София
  • Мнения: 63
И аз не знам от какво ми става зле... толкова време вече..  newsm78

# 528
  • Мнения: 54 795
Идеален холтер. Африканчо, ти как си? Аз се претрепах на леда и 4-ти ден съм на легло с ужасни болки в кръста и крака, не мога да се движа въобще, никакво подобрение от нищо, взех да се отчайвам вече.

Гала, мажи се с някакво противовъзпалително.
Аз паднах така преди години и се мазах с Индометацин, такова имах вкъщи.
Помогна ми много. Peace

И аз не знам от какво ми става зле... толкова време вече..  newsm78

Какво ти става всъщност?

# 529
  • София
  • Мнения: 63
Всичко започна в края на втората ми бременност. Една нощ ми стана много зле, треперех с часове неконтролеруемо, усещане, че ще умра направо. Не дойдоха от бърза помощ, защото тогава още нямах апарат за кръвно, а те държаха да знаят колко ми е кръвното...Тези случки започнаха да се повтарят, в следствие на което си купих апарат за кръвно и такъв за кръвна захар, която ми е уж в норма. Установих, че вдигам кръвното, което през останалото време беше 80 на 60.След раждането кризите продължиха. Кръвното ми е ниско и се покачва от време на време, но не много. Само усеащнето е, че все едно съм качила много. Реших, че са паник атаки. В един момент мислех, че съм ги овладяла някак. След около 5 месеца загубих близка роднина внезапно от сърце ( на моята възраст -32 г.). Тогава изпаднах в непоносимо състояние + ужасна депресия + страхова невроза с паник атаки...ужасяващо беше. Отслабвах с по 5 кг на месец. Тръгнах по лекари, тъй като депресията мина, а всички останали физически неразположения, заради които не спя нощем си останаха и до сега ( почти 9 месеца след раждането ).  Нощем се будя от прилошаване все едно ще припадна, понякога сърцебиене, понякога почти липса на пулс, понякога главоболие, някак ми се размазва зрението, все едно гледам през мръсно стъкло, пулсиране в главата и в цялото тяло, треперене. Имам периоди на ужасен задух, все едно не мога да си поема въздух. Много е гадно и продължава примерно по цяла седмица това със задуха. Имах един период , в който пък ей така както си стоя и някаква необяснима слабост ме обхващаше. Ходила съм на ехограф на сърцето. Имам десен бедрен блок и изтъняване на митрална клапа, но доктора каза, че е това било нормално и често срещано и не се налага да пия лекарства. Слагах и холтер ЕКГ, както писах по-горе. Бях на ендокринолог-там нещата са ок. Ходих на невролог-ЕЕГ и компютърна томография ми прави и каза, че според него имам вегетативна дистония, понеже самите изследвания не показват нещо друго. Ходих на отоневролог, защото и световъртеж имах, но и там уж всичко ок, освен, че според него не ми се оросявал мозъка, но това на база рутинните изследвания не знам до колко може да се установи. Ходих на хематолог, тъй като хемоглобина ми е 150. Пусна ми изследване за желязо в кръвта. Излезе, че имам високо съдържание на желязо- 137 от максимална стойност 126 за жени. Сега уж трябва да чакам месец и половина и тогава да го пусна пак и ако отново е така високо, сме щели да мислим какво да правим..

И така, все хубости. Дано не съм ви натоварила Simple Smile

# 530
  • София - Варна
  • Мнения: 4 177
Memonster, това за вегетативната дистония ми го дрънкаха 2 години лекарите, тъй като търсех причината за непрестанните си екстрасистоли. Оказа се Хашимото.
Казват така, когато нямат какво друго да кажат.
Хемоглобин 150 е супер. Какво те тревожи той. А нормите за желязо действително могат и да са до 30 при жени. Моят без да приемам нищо е 145, а вече развивам дефицити от Хашимотото явно. Преди сигурно е бил и над 150.

Гала, ужас, добре че все пак не си се почупила.
По-добре съм. Днес досега примерно съм само с 3 пърхания. Ако не знаех какаво е прескок, може би и нямаше да ги усетя. Но нали дебна и си записвам в дневник всекидневните си симптоми, за да мога така да намествам дозите.
 Върнах се на Тироксина, сега съм на комбинация Т4+Т3, само че съм на 150 мкг Т4 - според съвременните норми - доста голяма доза, но като цяло - не точно. Само на над 100 мкг Тироксин почувствах леко облекчение, без да ми се ускорява пулсът.
Не знам колко ще е успешна тази комбинация, защото само преди 2 седмици беше много успешна (бях в лека хипофункция, с по 3-4 прескока на ден), но откатко ми дойде цикълът, пак изпаднах в много гадна хипофункция - с много прескачания, умора, и там останалите симптоми, и качих дозата на Тироксина, и се оправих. Но ме е страх да не се натрупа много тироксин като обратен Т3, и затова сега пък ще качвам Т3 постепенно. И без това съм още в хипофункция.
Кофтито е, че като изпадна в по-тежка хиупофункция, нямам търпение да се оправя и много бързо сменям дозите. Не се прави така! Но просто ми е толкова зле...

Распутин, аз бях точно така, все пак имах по 1 добър ден измежду останалия ад. Защо наистина не опиташ с Л-тироксин. Нищо няма да ти стане.

Последна редакция: сб, 21 яну 2017, 21:58 от afrikancho

# 531
  • Мнения: 54 795
memonster100, много неприятно. Sad
Дано се установи причината и се намери лечение.
Но, както виждаш, тук сами се образоваме и търсим начини за справяне. Crazy

Успех! Hug
Поне може да си спокойна, че сърцето ти е здраво! Peace
Според мен е някакъв посттравматичен стрес, сърдечна невроза и ПА.
Но за желязото нищо не мога да кажа.

# 532
  • София
  • Мнения: 63
напоследък си мисля да не да е сърдечна недостатъчност... просто какво ли не ми минава през ума.. Не знам дали това състояние се вижда на ехограф и холтер или се засича само при криза..

# 533
  • Мнения: 2 860
Не е сърдечна недостатъчност. Вижда се на изследванията, спокойно а и клиниката е съвсем различна.

Заповядай в темата за паническото разстройство, там всички са едно към едно с твоите симптоми. Лечението е камбинация от АД и психотерапии. Ще ти просветне.

# 534
  • Мнения: 2 860
След 7 дена на много силни инжекции, продължавам да съм с болки. Боли ме кръста, краката, гърба и ръцете. Мислят, че имам дискова херния и чуйте сега, най-накрая мистерията около моите инсулти е разкрита. Същото което направих на кръста, го правя на целия грънак включително и на врата. Прешлените на гръбнака защипват нервни окончания, от там се възпалява целия нерв, а на врата се защипват и кръвоносни съдове и се нарушава мозъчното кръвообръщение и айде инсулта. Обаче лошото е, че гръбнака не могат да ми го сменят и какво ще се прави не знам. Мисля, че и за сърцето имат някакво подобно обяснение, и там можело да се наруши кръвообръщението. Чувствам се като пълен инвалид.

# 535
  • Мнения: 54 795
гала, ако беше в Пловдив, щях да ти кажа къде да отидеш.
Аз също съм с дискови хернии, на кръста, въпреки, че и по врата имам проблеми.
Като ми се получи нещо такова, ме спасява една лекарка, която ми отблокира всеки прешлен по гръбнака. От врата до опашката. И ми светва. Peace
Само с инжекции не става.

# 536
  • София - Варна
  • Мнения: 4 177
Гала, добре че поне си намерила отговора. Пак е стъпка напред.

# 537
  • Мнения: 2 860
Сега ще почвам и физиотерапия. И съм се насочила към мануален терапевт. И ще обсъждам с него проблема, който явно е мноого голям.

# 538
  • София - Варна
  • Мнения: 4 177
Мъжа ми го оперираха от херния, като беше на 28. Но той беше много зле, беше парализиран.

# 539
  • Мнения: 54 795
Сега ще почвам и физиотерапия. И съм се насочила към мануален терапевт. И ще обсъждам с него проблема, който явно е мноого голям.

Мануалният терапевт трябва да е преди физиотерапията.

Общи условия

Активация на акаунт