Ужасна аритмия, помощ! - 2

  • 84 426
  • 594
  •   1
Отговори
# 540
  • София
  • Мнения: 63
Гала, как го открихте това с защипването на нервите и кръвоносните съдове? Много неприятно, но важното е че се знае какво е и вече може да се работи в тази насока.

# 541
  • Мнения: 2 860
Последния професор, който ходих, каза, че това било синдром на някой си, забравих му името, при който прешлените на врата захващат нерви и кръвоносни съдове. Аз съм го подозирала, защото имам винаги много силна болка във врата, обаче ЯМР на врата не показа нищо, което както се разбра, не означавало че не е възможно. При последния инсулт, една невроложка ми изписа лекарства за дископатия /възпаление на нерв на врата/ и стана чудо, болката във врата намаля и ми просветна, да благодаря на Господ ли не знам. Обаче вече вестибуларния е разбутан и ще трябва да продължа с лечението за него. Сега обаче какво ще правя за да предотвратя бъдещи инциденти не знам. Чета за балнеолечение.

# 542
  • София
  • Мнения: 63
Статията може да ти е полезна http://www.blitz.bg/article/9492

# 543
  • София
  • Мнения: 63
а какво усещаш при инсулт? Какви са ти симптомите? Предполагам микро инсулт?

# 544
  • Мнения: 2 860
При мен инсултите са винаги от дясно. Свързани са със силна болка във врата отдясно, нарушаване на равновесието до степен да не мога да стана, отоневрологичното винаги показва нарушение от дясно, изтръпва ми дясната страна на лицето, скованост на челюстта, частична парализа на окото, нарушение в говора, понякога разменям букви или завалвам и въобще ми е трудно да говоря, изтръпване на лява ръка и крак, в някои случаи и намалена мускулна сила. И ми е много много зле, не мога да го опиша. Изкарвала съм месеци в това състояние. След раждането бях 7 месеца така, направо ме бяха отписали, абе отивах си.

# 545
  • София
  • Мнения: 63
Милата, пожелавам ти да не ти се случва отново. И е сигурно, че е от защипан кръвоносен съд, така ли? Примерно  ако е от склонност към тромбофилия, може да се пият разреждащи кръвта лекарства. Иначе колко често ти се е случвало?

# 546
  • Мнения: 2 860
Не са тромби. На врата освен нерви се защипват и кръвоносни съдове и се нарушава кръвообръщението. много пъти ми се е случвало, преди 16 години почна. Аз ходих на един мануален терапевт, не знам какво ми направи, но ми се появи много силна болка в опашката, не мога да седна Sad((

# 547
  • Мнения: 40
Чели ли сте за хармонизиране на костната и мускулната система чрез спане на бамбукова възглавничка? Има едни бамбукови подложки за хранене, може да се навие на руло, отгоре хавлиена кърпа и докато човек и полусънен да се коригира стойката и да се раздвижат сухожилията и мускулите, пострадали през деня. Принципът е описан от Катсудзо Ниши, на когото предвещавали 20 год. живот, дори в Япония не му позволили да запише средно образование заради несъвършеното му тяло, но той е стана професор в последствие. Книгата е на Мая Гогулан, има я в мрежата, че и в тубата има упражнения някакви. В къщи имаме човек, който периодично получава микроинсулти, само го дебнем дали може да казва: "мерси", ако не може, затруднява се да се усмихне и да вдигне дясна ръка, ако не може да ходи, в неврологията веднага

# 548
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Сетих се какво ми каза още Трайков - струвало ми се, че имам толкова много прескачания, това било субективно...  Имаше наглостта да ми каже да съм спортувала (при положение че му бях казала, че съм много уморена от ЩЖ). Grinning С хипофункцията ей сега хукнах, ма първо да изкача успешно стълбите до 4-тия етаж, без да трябва после да си почивам половин ден.
Беше леко пренебрежителен и много разсеян. Бързаше по-скоро да се махна.
Направо вече ми писна от тия лекари, приемам го вече като подигравка и обида.

По същия, даже по-лош, начин се държа и прехвалената ендокриноложка Малина Петкова.
Бях отишла, за да ми напише евентуално рецепта за естествен хормон за ЩЖ (вкл. Т4+Т3), имах информация, че работи с такъв и изписва. Каза ми само: "Еми мои пациенти пият такъв, аз обаче не мога да кажа откъде го намират, ровете се из нета, търсете, не мога да кажа нищо!" Нито дума за рецепта, при положение че е видно от изследванията ми най-малкото, че може да ми се изпише (да не говорим, че направо имам нужда). Поне да беше казала източник, като не може да напише рецепта.
Докато траеше прегледът, се въртеше на стола си от нетърпение да се махна. А аз просто задавах въпроси, на които сама не бях открила отговори. Отговаряше възможно най-кратко, без никакви обяснения. Прегледът беше като разпит на партизанин.
Е, сега си ги открих тия отговори, ама за колко време...

Потресно и притеснително е положението с тия лекари!
Някои от тях са откровено казано... тъпи, с извинение. Останалите нямат стимул за нищо.

Нахейтих си... GrinningVery Happy:D:D

Последна редакция: вт, 07 фев 2017, 01:02 от afrikancho

# 549
  • Мнения: 54 640
Африканчо, знам за какво говориш.
Чувствах се по същия начин на последния преглед при д-р Трайков. Tired
Много го уважавам, знам че е по цял ден в отделението, претоварен е, но пък и аз съм пътувала от Пловдив, искам да получа обстоен преглед и коментари на проблемите ми. Защото той само е наясно с аблацията в детайли. Пловдивските лекари са съвсем зле по темата.
И да похваля лекарите от екипа му, Кънински и Марчов, които са много внимателни и изчерпателни. bouquet

# 550
  • Мнения: 14
Дами Simple Smile Спокойно! Знам за какво говорите! Първо ще спомена, че не изчетох темата, а само по заглавието реших да се включа. Затова се извинявам, ако не е съвсем по темата. Аз се излекувах и вие също ще бъдете добре! Откриха ми хиперфункция на щитовидната жлеза със симптоми на зверско сърцебиене години наред, екстрасистули по 100 на ден, лекарства, включително и бета блокер, често ме приемаха в спешното, извозваха ме с линейки /как съм тропала по хорските врати някой да остане при децата ми когато дойде линейката да ме вземе... ад преживях - ад/... Минах през много тежък период. Всичко се случи, когато второто ми дете беше на 9 месеца, дъщеря ми на три години / бях я спряла от яслата, за да не носи вируси/, учих магистратура /дистанционно обучение/, никой не ми е помагал в отглеждането на децата дори и за час и хоп!!! Разболях се!!! И така - няма да изпадам в подробности.
Излекувах жлезата - благодаря на Господ, но ми остана сърцебиенето!!! Вярно е че не съм спирала бета блокерите, но вече не го пия сутрин и вечер, а една таблетка на седмица - много съм го намалила!
Най-много ми помага, когато изпадна в криза на сърцебиене чай от мента, маточина, глог и дяволска уста всичко микс. Понякога имам дъълги периоди и се чувствам добре, но много често имам и такива с месеци, когато не е наред помпичката ми Simple Smile Случайно си намерих един билкар и ми каза, да си правя смески от билки за сърцебиене. И така пия чай всяка вечер от тези билки в продължение на месец - два. Още след седмица от приема започвам да се чувствам супер - пулс 60-80. ПЕРФЕКТНО!!! Иначе докато лежа ми беше 90-100, а докато се движа - идея си нямам Simple Smile  Laughing Прескачанията ми вече са по 1-2 на няколко дена!  Peace Пробвайте - няма да ви навреди! Най-много да ви помогне! Помнете, че след прием от два месеца, трябва и почивка да направите от чая поне 2 месеца. Когато имам нужда го започвам пак Simple Smile
Успех на всички! Дано помогна на някой Simple Smile

Последна редакция: пт, 24 фев 2017, 15:13 от pupiii

# 551
  • Мнения: 2 860
Може ли да напишеш точните пропорции на чая. Бета блокер веднъж седмично все едно нищо не пиеш, няма ссмисъл според мен.

# 552
  • Мнения: 54 640
А ти как разбираш дали имаш прескачания?
То и аз усещам 5-6, ама на холтера ми излезнаха над 1000.
Субективните усещания не са реални.

# 553
  • Мнения: 14
Пропорциите на чая са следните: отивам в магазина за билки и самите те са в кесийки примерно по 50 гр. /честно казано не съм обръщала по колко са/. Взимам си четирите билки и всичко смесвам. Т. е. пропорциите са равни части от всички съставки се смесват в едно. От чая слагам една голяма супена лъжица, оставям го да постои във вряща вода 20 мин. и пия.

Дева, така е...за съжаление, но сама си давам кураж - в този живот е така  Peace. Щом преди усещах по сто на ден, а сега усещам по 1-2 на няколко дена то тогава ми помага! Това ме успокоява и се чувствам по-добре, живея по-спокойно, чувствам се добре и това ми е достатъчно. Колко имам в действителност не искам и да знам - заради едната статистика да изпадам в паника... УЖАС. И без това от всички лекарства, които изгълтах през годините не успяха да ме стабилизират на 100 %. А от самият стрес ще стане по-лошо. Не искам да си го причинявам. Години ми трябваха да се стабилизирам. Всичко започна при мен през 2010 г. януари месец. Това е! Позитивно мислене! Повече веселие, смях и добро настроение!  bouquet
Пиша, за да дам кураж! Успех. Hug

Гала и аз така мисля, но всеки път, когато ми намаляха дозата винаги изпадах в неконтролируемо сърцебиене, но постепенно свикваше сърцето ми. Беше много трудно намалянето, защото бета блокера е, като наркотик - УЖАС. Сега тази таблетка някак ме успокоява и ме е страх да я спра.  Shocked Свикнах си с нея.

Последна редакция: пт, 24 фев 2017, 21:10 от pupiii

# 554
  • Мнения: 2 860
Че пий си я тогава Simple Smile Няма значение как, важното е да се чувстваме добре.

Общи условия

Активация на акаунт