Снимки на мъртви хора на кутиите с цигари!

  • 16 135
  • 235
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 12 690
По чужбина отдавна има ужасно грозни снимки по цигарите.  Май не са отказали пушачите.

Къде ги тия снимки?
Сега видях поста на Даун. В Европа не мисля, че има.

Как реши, че няма? Защото живееш на ъгъла на Европата?  Явно отдавна не си излизала от там, да се разходиш по главната на Европата.

# 16
  • София
  • Мнения: 62 595
Страхът за здравето и живота е по0силен мотиватор от позитивни послания.

естествено, че ще го направвиш по своя воля, просто всеки път, когато си купуваш цигари ще ти се налага да виждаш надписа и картинката и с натрупване те ще окажат влияние върху свободната ти воля да откажеш цигарите. може никога да не признаеш дори пред себе си, че е от страх, пробуден от картинките, да си измислиш сто други причини,примерно свързани с парите, немодерността и пр., но това няма да отмени въздействието, пробуждащо страх. Страхът за живота и здравето е първичен, той дори не се осъзнава всеки път.

# 17
  • Мнения: 12 690
У нас нали има надписи. Отдавна не ги забелязваме.

# 18
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
У нас нали има надписи. Отдавна не ги забелязваме.
Точно така. От години купувам кутиите с цигари с какви ли не надписи. Ми в момента се сещам само за две-три предупреждения, повечето не ги и помня.

# 19
  • София
  • Мнения: 62 595
Надписите са  с по-слаба ефективност на посланието в сравнение с картинките. С надписа трябва да прочетеш, да извикаш някакъв образ в главата си, а не всички хора са способни на това, особено ако образността им куца. А картинката няма какво да я мислиш - ако е достатъчно натуралистична, ведднага се обработва ти се забива в паметта. Неслучайно казват, че една картинка струва повече от хиляди изписани страници.

# 20
  • Мнения: 12 690
Ами ето - в Европа отдавна са картинки, въпреки че  Check Please  не вярва. Пак си пушат хората.

# 21
  • Мнения: 2 616
Страхът за здравето и живота е по0силен мотиватор от позитивни послания.

естествено, че ще го направвиш по своя воля, просто всеки път, когато си купуваш цигари ще ти се налага да виждаш надписа и картинката и с натрупване те ще окажат влияние върху свободната ти воля да откажеш цигарите. може никога да не признаеш дори пред себе си, че е от страх, пробуден от картинките, да си измислиш сто други причини,примерно свързани с парите, немодерността и пр., но това няма да отмени въздействието, пробуждащо страх. Страхът за живота и здравето е първичен, той дори не се осъзнава всеки път.


Там е лаботата, че не е така.  Sunglasses Колко млади жени например продължават да пушат, въпреки надписите по цигарите, а същите се виждат и на големите реклами по пътищата.  Sunglasses Ами размазаните автомобили, дето й ги има тук-там на пиедестал да не са намалили войната по пътищата?! Трябва да има позитивно послание, което да е поднесено правилно. Войната не можеш да я бориш с война.  Simple Smile Колкото провече се съпротивляваш, толкова повече ти се стяга въжето около шията.  Mr. Green

# 22
  • Мнения: X
Хубаво де - да ги забранят! Като са толкова ужасно вредни! как може свободно да продават нещо, което носи такива ужасни вреди?

# 23
  • София
  • Мнения: 62 595
да, бе, позитивно послание! Пробвай с позитивно послание да откажеш някого от зависимост! Това да не е като да провадаш крем за лице! Хората се стряскат от страх, най-често, когато сами са на косъм от болест или смърт, или са били преки свидетели на нечия болест или смърт, като метафората с примката около врата.

Няма да ги забранят, това са акцизни стоки.

# 24
  • Мнения: 22 036
Анди, истината е, че ако не искаш да се откажеш, нищо не помага. Картинките на утвърден пушач не действат. Трябваше да си взема кутията за да се вудя каква е - гангренясал крак. погледнах и другите - труп, и недоносено бебе.

Има обаче разлика, когато тази политика се води с години. Проценрът на пушачите в Австралия е много нисък, но те имат рестриктивна политика от над 30 години. Това включва ограничения и обучение. Аз, макар и пушач, подкрепям подобни мерки. От друга страна няма как да пренебрегнем лицемерието на всички правителства, които забърсват една огромна сума от акцизите. Нищо не може да ме убеди, че тези пари отиват за здравеопазване.

Доказано е, че никотиновата зависимост си е зависимост, както тази от  наркотици. Наркотиците обаче са забранени, а и зависимите получават безплатна помощ за справяне с проблема. Пушачите са само ограбвани с огромни такси.

# 25
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464



 Колко млади жени например продължават да пушат, въпреки надписите по цигарите, а същите се виждат и на големите реклами по пътищата.  

По-лошото е, че много започват да пушат, независимо от предупрежденията по кутиите и материали за вредата къде ли не.
Що се отнася до въздействието на картинките, за 17-18 години съвместен живот мъжът ми се е постарал да ми представя и праща по ел. пощата какви ли не снимки, картинки, изследвания, проучвания, анализи и прочие.  Crazy ooooh!  Ами още пуша.  

# 26
  • Мнения: 12 690
Хората се стряскат от страх, най-често, когато сами са на косъм от болест или смърт, или са били преки свидетели на нечия болест или смърт, като метафората с примката около врата.

Вярно е, че се стряскат от страх, но не от картинки. И то главно мъжете. 

# 27
  • Мнения: 3 827
Вярно е, че се стряскат от страх, но не от картинки. И то главно мъжете. 

жените може си от бръчки ще се стреснат повече ....

# 28
  • София
  • Мнения: 1 447
Хубаво де - да ги забранят! Като са толкова ужасно вредни! как може свободно да продават нещо, което носи такива ужасни вреди?
И аз съм на това мнение!

# 29
  • София
  • Мнения: 62 595
няма да споря, макар да съм сигурна, че се стряскат. Има правени измервания. Не ме карай да цитирам, заащото не мога да вадя линкове за всяко нещо, което съм научила.

Общи условия

Активация на акаунт