Изследвания за откриване на диабет

  • 13 698
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 347
Храненето е по-важно от лекарствата и със сигурност метформинът може да се спре след време. Пожелавам ти го. Hug

# 31
  • София
  • Мнения: 2 686
Благодаря! Много си мила!  Hug

# 32
  • Мнения: 3 865
Тинтири-Минтири, какви ти бяха симптомите за да стигнеш до изследване за метаболитен синдром? Освен това чувстваше ли силна умора около половин час след хранене. Доколкото знам тя се получава заради инсулинова резистентност. Поправете ме ако бъркам. Аз специално от 12 години съм с неутолима жажда и усилено уриниране най-вече нощем и са ме изследвали за кво ли не и нищо не откриват. Едва ли с диабет щях да си живея 12 години.  Освен това изпитвам силна умора след хранене. Само че не знам дали двете неща имат нещо общо и никой не ми казва освен, че ми няма нищо - захарта ми е в норма и бъбреците ми са наред.

# 33
  • Мнения: 6 347
Skrekkelig, правила ли си обременяване с глюкоза? Изпиват се 75 мл глюкоза и се мерят и захарта, и инсулинът и преди глюкозата, и на първия и втория час след това. Обременяването е най-сигурното изследване, защото захарта на гладно може спокойно да ти е нормална и все пак да имаш ИР. Симптомите, които описваш, със сигурност могат да се дължат на ИР. Но когато правиш изследването, непременно доплати за инсулин, защото ако го правиш по Касата, се включва измерване само на захарта, но не на инсулина, а точно той е най-важният в случая.

Последна редакция: пн, 07 мар 2016, 16:32 от Cioccolata

# 34
  • Мнения: 3 865
Не съм правила глюкозно обременяване, но не ми се и прави, защото вече съм сигурна, че имам ИР. Въпросът е дали нямам и безвкусен диабет и ще се боря да убедя личната да ми изследва антидиуретичния хормон. Много се помотва ама на мен яко ми писна, защото с това нощно пикаене по 3-4 пъти си съсипах и съня и се завъртях в порочен кръг и вече става нетърпимо положението. Талията ми е 84 при максимум 80 за жени, което с другите признаци ми гарантира ИР, който според мен крепя вече 12 години и не развивам диабет благодарение на спорта, който е в минимален размер, но явно достатъчен да не качавам или поне не толкова бързо (3 кила за 12 години което си е ОК). Но е време да обърна посоката на кантара

# 35
  • София
  • Мнения: 2 686
Skrekkelig, най-големия ми симптом са килограмите. Боря се с тях вече близо 15 години. Винаги са ми казвали само "трябва да отслабнеш", и никой не е обръщал внимание на думите ми, че просто не се получава. Явно са си мислели, че проблема е само във волята ми. Започнах да вдигам кръвно, а не откриха кардиологичен проблем. Минах през търсене на причината в бъбреците, в щитовидната жлеза. Всички изследвания са в норма (не се сетиха да ме пратят за захар и инсулин!). И личната отсече отново, че трябва да отслабна... Но аз започнах да получавам и прилошавания преди няколко месеца, които много ме стреснаха, защото на няколко пъти бях зад волана и едвам се справих. Мислех, че няма да ги овладея и ще припадна. Явно хипоглекимия, но никога преди не съм знаела какво е това, че да се сетя да дълбая за причината натам. По случайност позната ендокриноложка разбра за това и ме прати на обременяване. Беше сигурна, че имам ИР и преди изследването и се оказа права. Фактите са, че обиколих 1000 доктора, а една млада, но обичаща професията си лекарка, дистанционно (от друг град е) ми постави правилната диагноза, даже преди да е видяла потвърждението от изследванията...

# 36
  • Мнения: 838
Сигурно можеш да пиеш таблетки за предпазване, рекламират някакъв Диабекан.

# 37
  • Мнения: 6 347
Най-доброто предпазване е хранителният режим, стига да е правилен, разбира се. Диабеканът е хром + магнезий - няма да попречи, може да помогне малко, но не много, ако не се промени храненето. Това важи в случая на Тинтири-минтири. За skrekkelig не знам - при нея може проблемът да не е същият, макар че има голяма вероятност да се дължи точно на повишен инсулин.

# 38
  • Мнения: 33
Аз искам да благодаря на всички, които ми писаха. От нерви и притеснения не остана време, а е важно защото много разчитам на всички мами. Първоначалните изследвания на захар и т.н. в кръвта бяха добри - всичко в норма. Препоръчаха ни да направим натоварване с глюкоза, но само след като възстанови нормална диета. Междувременно ходихме и на други изследвания за да се отхвърлят др. предположения. Благодаря Ви още веднаж и успех на всички.

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
https://www.lina-bg.com/bg/homa-ir-%D0%B8%D0%BD%D1%81%D1%83%D0%B … D0%BE%D1%81%D1%82

Това изследване не е ли по-просто и лесно от тичането през час два до лабораторията и приемане на глюкоза?

Последна редакция: чт, 28 юни 2018, 15:33 от MAMA GALQ

# 40
  • Мнения: 3 865
Откриха ми безвкусен диабет и вече съм на лекарства. Но имам и проблем с инсулина - мисля че заради големите количества кафе (и не само кафето де) имам висока захар и лека полека съм получила и ИР. Пробвайте да спрете кафето за няколко месеца да видите дали ще има подобрение. Аз смятам да пробвам въпреки че съм пристрастена и ще ми е много трудно

Последна редакция: чт, 28 юни 2018, 13:12 от Skrekkelig

# 41
  • Мнения: 838
интересува ме болница, в която може човек да влезе и да му бъде направено там всичко необходимо.

Общи условия

Активация на акаунт