Бременни чужбински мами -3

  • 14 293
  • 240
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 4 390
Стискайте ми палци утре всичко да е наред! Отивам спешно на лекар, мисля че ми тече амниотична течност по малко. Ужасно се притеснаявам, за капак с тея контракции.  Praynig Sad

Стискам ти палци! Дано всичко да е наред!

# 166
  • Мнения: 558
И АЗ СТИСКАМ ПАЛЦИ, ХЕЙ!!!!

Такаа... имам ужасно важен въпрос към майчетата в
САЩ- нали наскоро дойдох и съм като в небрано ложе... На първи май ходих на преглед- взеха ми кръв, урина и секрети разни... за видеозон- казаха че ще ми правят на 30ти май. Това добре, доволни и щастливи си тръгнахме с таткото,а аз сега се чудя- аз ли трябваше да им звъня за резултатите, те ли на мен... това никoй не ми го каза, а досега ни вест ни кост от тях. Или трябваше да идем и да си ги вземем на място.. уфф загубена работа съм нещо... Помагаите моляяя!!!
 ooooh!

# 167
  • Мнения: 7 091

 Тъкмо се връщам от прегледа и направо съм..... Confused От една страна МНОГО хубави новини- нямам разкритие и не тече амниотична течност. Обаче ще трябва да ме сложат на фетален монитор заради многото контракции.
Освен това съм анемична и трябва да вземам желязо, намериха ми БВ и трябва да вземам Flagyl , а аз направо съм куку на тема не-вземане на лекарства по време на бременност и адски много се притеснявам. Чета в нета за тоя Флажил, пише че минава през плацентата, ама уж нямало проблеми. Някой от вас пил ли го е?
Другата новинка- бактерии в урината, докторката вика утре рано стерилна урина и ако пак има бактерии- антибиотик  Rolling Eyes. Аз колкото не искам да пия лекарства, днеска ме изкараха от офиса с 3 рецепти. Sad  Ужасно се притеснявам да не навредя на бебето. От друга страна докторката вика, че стерилната урина може да излезе нормална, защото може бактериите да са заради БВ.
Тя ми казва по-добре да пиеш лекарства отколкото да родиш преждевременно( и е права разбира се), но това не прави по-малко да се притеснявам. А пък с Калин въобще не съм имала такива проблеми! Направо не знам какво да мисля, като се има предвид, че дори не правя секс просто е абсурд някакъв.

Иначе ходих до болницата да видя обстановката- много приятно!Някакси домашно, не много големи стаи, което създава голям уют, всичката апаратура скрита в дървени шкафчета да не се стресираш Wink. Поговорих си със сестрите, много любезни бяха, обясниха ни и за бебетата какво им правят като се родят и т.н. За това поне съм спокойна. Само да не бяха другите грижи... Sad



И АЗ СТИСКАМ ПАЛЦИ, ХЕЙ!!!!

Такаа... имам ужасно важен въпрос към майчетата в
САЩ- нали наскоро дойдох и съм като в небрано ложе... На първи май ходих на преглед- взеха ми кръв, урина и секрети разни... за видеозон- казаха че ще ми правят на 30ти май. Това добре, доволни и щастливи си тръгнахме с таткото,а аз сега се чудя- аз ли трябваше да им звъня за резултатите, те ли на мен... това никoй не ми го каза, а досега ни вест ни кост от тях. Или трябваше да идем и да си ги вземем на място.. уфф загубена работа съм нещо... Помагаите моляяя!!!
 ooooh!
Софкобофко, не се обаждат за резултати освен ако няма проблем. Тъпо наистина, щото седиш на тръни, ама ако искаш им звънни, няма да откажат да ти дадат информация. Щом не са ти се обадили обаче значи всичко е наред!  bouquet

# 168
  • Мнения: 558
Тандоори, МНОГО ТИ БЛАГОДАРЯ!!! Олекна ми...
  bouquet
За твое успокоение, дори и да имаш бактерии в урината- има чудесни антибиотици, които не вредят на бебето, от групата на цефалоспорините са.

А от витамините за бременни които ми предписаха тук- "Duet DHA" ми се драифа по 2 часа след употреба, хълцам на рибено масло и пишкам в цвят "Mountain Dew"... направо отврат, стъжняват ми леката засега бременност... Обаче докторката каза- ако имам "spotting" или адски болки- само тогава да ги търся, та си мрънкам само... където мога Simple Smile

# 169
  • Мнения: 7 091
Тандоори, МНОГО ТИ БЛАГОДАРЯ!!! Олекна ми...
  bouquet
За твое успокоение, дори и да имаш бактерии в урината- има чудесни антибиотици, които не вредят на бебето, от групата на цефалоспорините са.

А от витамините за бременни които ми предписаха тук- "Duet DHA" ми се драифа по 2 часа след употреба, хълцам на рибено масло и пишкам в цвят "Mountain Dew"... направо отврат, стъжняват ми леката засега бременност... Обаче докторката каза- ако имам "spotting" или адски болки- само тогава да ги търся, та си мрънкам само... където мога Simple Smile

Така ме развесели с това, което си написала  Laughing Heart Eyes Мерси за успокоението, аз предполагам че ако утре ми изпишат антибиотик ще бъде Cypo ( Ципрофлоксацин на БГ), пък единия път в който го пих така ме беше прострял, дано нищо да няма!

# 170
  • Мнения: 1 194
Тандоори, радвам се на хубавите новини от теб. За бактериите в урината, искам да спопделя, че миналата бременост, когато имах ужасно много контракции, гинеколожката ми се съмняваше точно за бактерии. Пикочните инфекции можело да бъдат причина за контракциите и излекуването им да доведе до значително намаление на последните. Така, че ако трябва да се лекуваш, не се колебай, след това контракциите има вероятност да намалеят... Успех!

# 171
  • Мнения: 1 393
Tandoori,
И аз се радвам, че новините ти са по-скоро добри! Наистина най-важното е, че нямаш никакво разкритие и течаща амниотична течност.
Това за лекарствата е тъпо, особено и щом ти принципно си против, но ако трябва, ги пий- сигурна съм, че три пъти мислят преди да предпишат нещо на бременни и надали ще ти дадат нещо, което потенциално би навредило на бебето.

Така че спокойно и кураж!    bouquet

sofkobofko, и ти не се притеснявай за изследванията!
Точно както ти е написала Т. те ще ти се обадят само ако има нещо лошо. Ако си ги направила преди повече от седмица и досега не си чула нищо- направо  се радвай- значи, че сигурно няма нищо.
Но ако все пак те гложди несигурност- винаги можеш да им звъннеш и да ги попиташ, ще ти кажат веднага.

Казаха ли ти вече в коя болница ще  раждаш? (сигурно в Bayfront. Тя е една от най-хубавите болници в района, да знаеш.  ) Simple Smile

# 172
  • Мнения: 1 559

 Освен това съм анемична и трябва да вземам желязо, намериха ми БВ и трябва да вземам Flagyl , а аз направо съм куку на тема не-вземане на лекарства по време на бременност и адски много се притеснявам. Чета в нета за тоя Флажил, пише че минава през плацентата, ама уж нямало проблеми. Някой от вас пил ли го е?

Тандоори,незнам какво е това БВ,но искам да ти кажа на мен тук какво ми исписаха за желязото,което ми било на границата.Това е един сироп,които гледам на опаковката,че се пие дори от деца,казва се Floradix.Дано сам ти помогнала. Hug

П.С...тук антибиотици и разни тем подобни сам забелязала,че изписват вече ако си по4ти на смартно легло. newsm78 Joy

# 173
  • Мнения: 7 605
Анна, zа съвсем обикновенна болница става въпрос. Аz бях в таzи http://www.vinzenzkrankenhaus.de/ и платих 100? zа едини4ната стая, а в таzи болница http://www.henriettenstiftung.de/krhs/abteilungen/index.php?e1=3 … amp;e3=0&e4=0 е дори 140 ?. Ако в твоята болница те настаняват в едини4на стая беzплатно, радвай се  Peace  Wink

Тандури, горе главата, бактерий се иzлекуват лесно и бърzо, но трябва да се лекуват на всяка цена. И аz съм много против лекарствата по време на бремеността, но в тоzи слу4ай това е по малкото zло. А колко майки, които пият много алкохол примерно раждат zдрави бебета.... Та не се притеснявай, по4ини си хубава и вси4ко Ще си дойде на мястото.

Мариякара, как иzкарахте в БГ? И на теб ти стискам плаци вси4ко да е окей и да ти олекне скоро  Peace

# 174
  • Мнения: 1 194
Татяна, добре изкарахме, то ми се струва тооолкова отдавна вече... Май ми беше и последната възможност да си почина, че от тогава все хвърча и все разни допълнителни проблеми...Пътуването мина супер, само дето толкова го мислих, нямаше никакъв проблем. Кофти беше, че не можах да отида при моите родители заради варицелата на племениците и цялата отпуска изкарахме при свеки, а накрая Яна и тя се разболя от варицела, незнайно от къде я хвана...Късмет. Аз съм я карала, но честно казано се бях притеснила, правих си серология и слава богу, всичко е наред. Колко бързо минава времето! Твоята беба вече станала на месец! Още малко и съвсем ще влезете в ритъм(поне при мен бе така-първите 2 месеца имах чувството , че няма ден и нощ, само се кърмехме или сменях аките 8 пъти на ден). Като станат на два месеца бебоците се очовечват някакси, спомням си , че имах мнооого свободно време, нещо което първия месец си мислех, че е загубено безвъзвратно. Добре, че моята беба беше спокойна(педиатъра ми каз, че във Франция нямало колики, аз му повярвах и ...беба наистина нямаше Wink
А ти възстановяваш ли се от тежкото раждане?

# 175
  • Мнения: 7 091
Тандоори,незнам какво е това БВ,но искам да ти кажа на мен тук какво ми исписаха за желязото,което ми било на границата.Това е един сироп,които гледам на опаковката,че се пие дори от деца,казва се Floradix.Дано сам ти помогнала. Hug
П.С...тук антибиотици и разни тем подобни сам забелязала,че изписват вече ако си по4ти на смартно легло. newsm78 Joy

Здрасти, БВ=бактериална вагиноза, когато естествената флора във влагалището е с нарушен баланс ( общо казано). Препоръчаха ми ( мами от САЩ) да пия Acidofillus  таблетки за да регулирам това, ама докато съм бременна ме е страх. За желязото -аз мисля да почна пак да си пия витамините, защото ги спрях, ама май ще се наложи. А пък за антибиотика, по принцип ако се касае за инфекциозни и респираторни заболявания е така, но специално за бактерии в урината при бременни ( които могат да предизвикат доста проблеми) знам че се дава, въпроса е че не ми се пият  Laughing Ще изчакам резултатите в понеделник да видим какво ще кажат.
Мерси на всички за милите думи!  bouquet

# 176
  • Мнения: 7 091
Тандури, горе главата, бактерий се иzлекуват лесно и бърzо, но трябва да се лекуват на всяка цена. И аz съм много против лекарствата по време на бремеността, но в тоzи слу4ай това е по малкото zло. А колко майки, които пият много алкохол примерно раждат zдрави бебета.... Та не се притеснявай, по4ини си хубава и вси4ко Ще си дойде на мястото.

Знаеш ли точно това си мислех! Хората какви по-опасни субстанции приемат по време на бременност, аз съм се запритеснявала  Simple Smile Ама понеже с първото нищо не съм взимала ми е съвестно да " тровя"( в кръга на шегата разбира се) второто.  Confused Нали все искаме най-доброто ама...Ако се наложи ще пия, де ще ида. ПО-добре отколкото да вземе да се роди по-рано.

# 177
  • Мнения: 1 194
Здравейте, и аз бях на преглед днес. Добрата новина и при мен е , че шийката е "дълга, тонична и затворена", въпреки многобройните контракции, но и на мен ми изписаха лекарства. Докторът реши, че толкова чести контракции не е добре и ми даде едно лекарство, което по принцип е за кръвно(калциев антагонист). Единственият тук спазмолитик не ми действа изобщо(Спасфон се казва). Аз честно казано съм решила да не го пия това лекарство. Пък и една приятелка, която е анестезиоложка в АГ отделение тук ми прати СМС да не го пия(тя е във ваканция и не можахме да говорим, но знам , че и на нея и го бяха изписали преди две госини...)Малко се чувствам виновна, но при условие, че на шийката нищо и няма, че на листовката пише, че е противопоказано при бременост...да го пия само за моя конфорт -не ми се ще... Не знам чудя се още. да накарам освен да ми пратят Но Шпа от БГ-не съм опитвала, може то да ми подейства... Някой пил ли е подобно лекарство?
Иначе ще ме подлагат на изследвания и диета за кръвната захар....

# 178
  • Мнения: 7 091
Здравейте, и аз бях на преглед днес. Добрата новина и при мен е , че шийката е "дълга, тонична и затворена", въпреки многобройните контракции, но и на мен ми изписаха лекарства. Докторът реши, че толкова чести контракции не е добре и ми даде едно лекарство, което по принцип е за кръвно(калциев антагонист). Единственият тук спазмолитик не ми действа изобщо(Спасфон се казва). Аз честно казано съм решила да не го пия това лекарство. Пък и една приятелка, която е анестезиоложка в АГ отделение тук ми прати СМС да не го пия(тя е във ваканция и не можахме да говорим, но знам , че и на нея и го бяха изписали преди две госини...)Малко се чувствам виновна, но при условие, че на шийката нищо и няма, че на листовката пише, че е противопоказано при бременост...да го пия само за моя конфорт -не ми се ще... Не знам чудя се още. да накарам освен да ми пратят Но Шпа от БГ-не съм опитвала, може то да ми подейства... Някой пил ли е подобно лекарство?
Иначе ще ме подлагат на изследвания и диета за кръвната захар....

Мариякара, аз пия Но-Шпа, това на мен е единственото дето ми действа. Тукашната гинеколожка ми казва да пия Тайленол ( панадол) като имам контракции, ама те за всичко до изписват. Rolling Eyes И с малкия като бях бременна го пиех, ама сега имам повече движение около баткото отколкото през първата бременност, та и котракциите повече, та пия Но-Шпа. Колко ти е кръвната захар?

# 179
  • Мнения: X
Здравейте, и аз бях на преглед днес. Добрата новина и при мен е , че шийката е "дълга, тонична и затворена", въпреки многобройните контракции, но и на мен ми изписаха лекарства. Докторът реши, че толкова чести контракции не е добре и ми даде едно лекарство, което по принцип е за кръвно(калциев антагонист). Единственият тук спазмолитик не ми действа изобщо(Спасфон се казва). Аз честно казано съм решила да не го пия това лекарство. Пък и една приятелка, която е анестезиоложка в АГ отделение тук ми прати СМС да не го пия(тя е във ваканция и не можахме да говорим, но знам , че и на нея и го бяха изписали преди две госини...)Малко се чувствам виновна, но при условие, че на шийката нищо и няма, че на листовката пише, че е противопоказано при бременост...да го пия само за моя конфорт -не ми се ще... Не знам чудя се още. да накарам освен да ми пратят Но Шпа от БГ-не съм опитвала, може то да ми подейства... Някой пил ли е подобно лекарство?
Иначе ще ме подлагат на изследвания и диета за кръвната захар....

И на мен Но-шпа ми действа добре и за болки и за контракции. Добре че си имах запаси от БГ.
Искаш ли да ти пратя 1-2 опаковки, докато пристигнат твоите от БГ? Аз пътувам след 2 седмици и няма да ми трябват много.

А, за слинга не ти отговорих. Дадено, ще ти ушия. Само да намеря кройка и размери (не съм търсила, признавам си). Ще се заема с това август месец, като се приберем от Бг. Ще ти е късно ли много? Или да се стегна тия дни да ти спретна един слинг, ако татито ми оправи машината.

Общи условия

Активация на акаунт