Бременни чужбински мами -3

  • 14 260
  • 240
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 1 194
Тандори, кръвната ми захар по принцип не е висока на гладно, но ми правиха един тест (на О Съливан)с натоварване с глюкоза и се оказа, че не я преработвам добре. Аз имам силна наследствена обремененост а и съм на 33 г. и затова ме набелязаха като рискова. Мисля, че този тест се прави доста масово тук. Освен товами предписаха и желязо, че ми е супер ниско. Абе наредила съм тук хаповете на шкафчето, като някоя бабичка... Само се чудя дали да продължавам витамините сега след като ще вземам желязо? Thinking

Мишенце, не се притеснявай за слинга Hug, ако стане август супер, ако не, здраве да е, нали имам кенгуру все пак! Моето Но Шпа ще пристигне бързо защото свеки пристига по супер спешност в сряда! Бавачката ни заряза #2gunfire #2gunfire #2gunfire и сега аз съм си в къщи да гледам Яна, а в сряда идва подкрепление... То не са разправии напоследък не е чудо! Тя кръвната захар не се вдига от приятни преживявания! 
Мерси много за предложението ти Hug

Да ви се "похваля" , че тази сутрин съм и с болно гърло и с конюнктивит... Cry

# 181
  • Мнения: X
Ха честито за свеки, конюктивита и гърлото.
Вземи си нещо хомеопатично, да пресечеш в началото настинката.
За конюктивита няма защо да ти казвам колко е заразен, да пазиш Яничка. На Бобо му изписваха едни много ефикасни капки за конюктивит -Atebemyxine , ама не знам дали да безопасни при бременност.

А за слинга - ОК, само ми кажи дали искаш от тия дългите или от тия с халките. Аз ще се оглеждам за подходящ плат, ако съм във форма за разходки.
В четвъртък ми се наложи да ходя до Карфур пеша (40 минути спокоен ход натам, 40 обратно и 30 минути в магазина) - нямахсе трамваи. Е, прибрах се със зверски болки и до вечерта бях в хоризонтално положение и с ударна доза магнезий и но-шпа.

А, за витамините - не ги спирай според мен. То желязото си е отделно.

# 182
  • Мнения: 7 430
Тандори, мила  Hug чак сега влизам в темичката, но се радвам, че всичко е наред Peace а за антибиотиците - не може ли без тях newsm78

Мариакара - дано всичко е наред и си добре вече Hug че е толкова отвраттелно да си болен в такова състояние Tired

Ако на някои му потрябва Но-Шпа - да свирка, на мен мама ми изпрати, но за сега само едно хапченце съм изпила Peace не знаех, че действа и при контракции Thinking и при мен започнаха - другата седмица съм на преглед да ме видят дали нямам разкритие...иначе съм добре, малкото бушува вътре в мен и вече ми се иска да раждам - от една седмица всичко ми тежи и ми се подуват страшно краката Tired

# 183
  • Мнения: 1 194
Мишенце, аз дори не знам , че има два вида слинг Embarassed, с халки не съм виждала... Не се коси, сега с твоята тежка бременост. Може да накарам свеки да спретне един, тя има тук една приятелка с шевна машина, само трябва да намеря описанието и кройките...

Дидка, аз съм добре, всъщност не съм болна, вчера малко ме наболяваше гърлото, но мина. Само дето имам лек конюнктивит. Моята приятелка от БГ, която е очна докторка ми каза, да правя промивки с физиологичен разтвор и да чакам да мине от самосебе си. Не ме дразнят очите много, само дето са червени леко и със слепнали мигли от промивките.. Все едно съм плакала с часове...как ще отида утре на работа така се чудя Blush Яна за сега е добре, няма признаци да съм я заразила...
А ти устискай още 20-тина дни, то почти не останало...

Тандори, а какво беше това съмнение за околоплодни води? От бактериите ли имаше по-силно течение?

При мен странното е , че за една седмица съм отслабнала с 700гр според кантара. Нали съм на диета без нищо сладко или тестяно, но продължавам всичко друго да си ям. Все пак края на 7 месец съм само +6 кг, а сега и да отслабна... не съм сигурна, че е много нормална тази работа ThinkingНо в същото  време трябва да спазвам диетата... ooooh!

# 184
  • Мнения: 1 768
Здравейте,моми4ета.

От два дена ме боли ужасно един zъб и направо не zнам какво да правя.Едва утре 6е съм на доктор,но и много се притеснявам,понеже съм бременна в трети месец и ме е страх да не болките ми да навредят на бебето.Предполагам,4е zъба ми трябва да се иЗвади,понеже май под него,има друг,който напира да иЗлеЗе,а няма място.
Може ли да ме посъветвате какво би ме облек4ило поне до утре.Направо съм като бита с 4ук.
За всеки съвет 6е съм много благодарна.
До скоро
 

# 185
  • Мнения: 1 194
Весито, за болките вземай Парацетамол, не знам под какво име съществува в Германия, може и под генеричното Парацетамол да го продават. Това е единственото лекарство, което се дава на бременни за всякакви болки, температура и прочие. И не се бой болките на бебето праяко не вредят. HugСамо дето теб те мъчат...

# 186
  • Мнения: 514
Здравейте, бъдещи мамчета!  wavey

Аз съм Таня, на 28г, живея в Гърция (о-в Родос) от 8 години. Термин - 26.12.06, много се радвам, че точно по Коледа ще ставам мама.....за първи път.  Party  Ще ви навестявам честичко, сигурна съм, че съветите ви ще ми бъдат от полза  Peace

Леко и безпроблемно бременеене!   bouquet

# 187
  • Мнения: 500
Mariakara, и на мен наскоро ми откриха гестационен диабет.  Sad Правих си изследването, защото първото бебе беше доста голямо, а и майка ми е с Тип 2, та имам и наследствени фактори, които влияят. По случай което ми смениха лекаря (даже са 2-ма сега) и назначиха диета. Първата седмица не смеех нищо сладко да хапна. После говорих с диетоложка и се оказа, че доста неща мога да си похапвам, та сега съм си ги накупила  Grinning. И аз като теб, не разграждам захарта достатъчно бързо след ядене. Какви са стойностите, които френските лекари считат за нормални? Тук в UK ми казаха под 5.5 преди ядене и под 7 след. Аз понякога имам стойности над 7, но рядко.   По три пъти на ден си бода пръстите за да се тествам.  Sad А казали ли са ти, каква е вероятността заради диабета да индуцират раждането? Аз много се притеснявам да не ме засилят по-рано да раждам. След 2 седмици имам преглед и ще гледат колко е голямо бебето и тогава ще се разбере предполагам.

Съжалявам, че занимавам целия форум със случая, но искам да обменя 'опит' с някой в моята ситуация.

# 188
  • Мнения: 11 327


Съжалявам, че занимавам целия форум със случая, но искам да обменя 'опит' с някой в моята ситуация.
Не се извинявай, това е много важна тема. Tornerosse  също може да ти бъде полезна, тъй като тя също е била с гестационен диабет. Можеш да я питаш на ЛС да се включи тук по темата.

# 189
  • Мнения: 500
Arwen, много ти благодаря за информацията!  Hug

# 190
  • Мнения: 1 194
Здравей, милада, съжалявам, че и ти си с подобен проблем, надявам се да нямаме усложнения на бремеността нито индуцирано раждане... Аз като споделих на работата за моя проблем, се оказа , че половината ми колежки са имали проблеми с толерантността към глюкозата, но всички са се разминали с диета и нямат усложнения. Тук теста го правят системно и явно се оказва, че немалко жени имат този проблем. Аз например правих теста при първата бременост в 4 месец и беше ноирмален, но този път също беше така, само дето ми го повториха в 7 месец и се оказа патологичен. Мисля си дали и с дъщеря ми не съм имала подобен проблем без да знам, защото се чувствах много уморена въпреки лежането и без никакъв тонус, явления характерни за високоите гликемии. И беба се роди на 8 мес и 4 дни , а тежеше 3 кг, може да се счита за голямо бебе за тази гестационна възраст!
Аз все още съм на етап изследвания(срам ме е, но заради работата нямам време да ги правя бързо). При мен кръвната захар на гладно е нормална, но 1 час след 50 гр глюкоза беше 7,7 ммол/л. Днес прекарах четири часа в лабораторията и пих 100гр глюкоза, вземаха ми 4 пъти кръв (при моята липса на вени сега съм на решето). Взависимост от резултатите в понеделник ще ми дадат час с диетоложка. Тук нещата стават бавно. Аз също се поставих на диета, вярно не ям нищо сладко, и даже миналата седмица бях отслабнала(което хич не съм сигурна , че е нормално). Затова и аз чакам тази среща с диетоложката да ми обясни какво да ям , че аз съм доста строга в диетата...
Тук стойностите мисля, че са същите както си ги цитирала(проблема е, че франсетата винаги се различават от другите и смятат в г/л, тоест трябва да е под 1,3 г/г =на 7 ммол/л)...
Така че за сега съм на този етап, нямам диагноза диабет, просто понижена толерантност на глюкозата.
Ще се държим в течение, лек уикенд ти желая, както и на всички бременни и настоящи мами Hug

# 191
и аз сам бременна мама в холандия.термина ми е за 19.10.06

# 192
  • Мнения: 7 430
Добре дошли на shrew и алива - пожелавам ви безпроблемна бременност и много усмивки Hug

Arwen Undomyel - пожелавам ти най-искрено желанието ти от подписа скоро да стане факт Wink

# 193
  • Мнения: 1 768
Здравейте Grinning

Да ви питам,вие като сте в напреднала бременност..Кога ви каЗаха пола на бебето? Peace
За мене е май о6е рани4ко.. Wink

# 194
  • Мнения: 1 393
Здравейте Grinning

Да ви питам,вие като сте в напреднала бременност..Кога ви каЗаха пола на бебето? Peace
За мене е май о6е рани4ко.. Wink

На мен ми казаха в 18та седм.
Чувала съм за случаи и в 14та, но май са повече изключение. Вероятно някъде след 16та- 17та седм. ще ти кажат- зависи и от държавата ти и кога точно имаш насрочен  преглед в този момент.

Лека бременност ти желая!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт