Бременни чужбински мами -3

  • 14 268
  • 240
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 7 430
Здравейте и добре дошли на Несса и ljonka  Hug
Пожелавам ви лека бременност и само приятни и щастливи емоции Peace

Аз помпа няма да купувам  Naughty не мисля, че за един ден, най-много два, през които ще я използвам да давам толкова пари - тази, която харесах е 160$. Дано и в последствие не се налага Praynig
Вече съм минала по този път и без, значи може  Wink а и като знам, че пак боли Tired....не виждам смисъл Crossing Arms

Мишенце, моя мъник мръдна в 14-та седмица Mr. Green а усещането - просто не можеш го сбърка, все пак ти е за втори път Wink

# 76
  • Мнения: 1 100
Здравейте бъдеЩи мами в 4ужбина!

Присъединявам се към вас:)

Аз живея в Рим и живот и здраве към 15 септември трябва да се появи и наШето беб4е. за сега се о4ертава моми4енце, след 2 седмици Ще се потвърди,.

Тъй като виждам, 4е много от вас се оплакват от главоболие, мога да ви кажа 2 неЩа;
до края на 3 месец може да се взима някое хап4е, на основата на парацетамолa-  не вреди.
После питайте гинеколога си - има много лекарства, които са безвредни по време на бременност. Питайте смело и Ще ви препоръ4ат подходяЩото за ваШия слу4аЙ.

Това е за сега,
До скоро писане

# 77
  • Мнения: 1 393
не мисля, че за един ден, най-много два, през които ще я използвам...
Дидка, защо само два дни да я ползваш? newsm78 Не се ли ползва по-дълго- нали трябва да имаш запаси, а и ако ходиш на работа или излизаш някъде за по -дълго и някой друг (бащата например) остава с бебето и трябва да го храни? Ако става дума за едва два дни наистина е съвсем пък безумно да се купува помпа, но аз винаги съм си мислела, че е за доста по-дълго?

# 78
  • Мнения: 380
Здравейте мили мамчета Simple Smile
Ритат ли дребосъчетата?
Малчо така ме рита в ребрата, че сигурно имам вече синки. И все на едно и също място ритка и не дава почивка на мама Crazy.

MrsG, за помпите изчетох много информация и си взех Avent Isis ръчна помпа - намерих си нова от e-bay за $25 (в магазините е около $45). Тези които са я ползвали пишат, че много е ефикасна, за кратко време изпомпва голямо количество и често я предпочитат пред електрическите. Ето уебсайта на амазон, където има над 500 reviews: http://www.amazon.com/exec/obidos/tg/detail/-/B000066CMV/002-533 … -4948801?v=glance

# 79
  • Мнения: 7 091
Здравейте мили мамчета Simple Smile
Ритат ли дребосъчетата?
Малчо така ме рита в ребрата, че сигурно имам вече синки. И все на едно и също място ритка и не дава почивка на мама Crazy.

MrsG, за помпите изчетох много информация и си взех Avent Isis ръчна помпа - намерих си нова от e-bay за $25 (в магазините е около $45). Тези които са я ползвали пишат, че много е ефикасна, за кратко време изпомпва голямо количество и често я предпочитат пред електрическите. Ето уебсайта на амазон, където има над 500 reviews: http://www.amazon.com/exec/obidos/tg/detail/-/B000066CMV/002-533 … -4948801?v=glance

 Точно за същата помпа говоря и аз Simple Smile

# 80
  • Мнения: 7 091
не мисля, че за един ден, най-много два, през които ще я използвам...
Дидка, защо само два дни да я ползваш? newsm78 Не се ли ползва по-дълго- нали трябва да имаш запаси, а и ако ходиш на работа или излизаш някъде за по -дълго и някой друг (бащата например) остава с бебето и трябва да го храни? Ако става дума за едва два дни наистина е съвсем пък безумно да се купува помпа, но аз винаги съм си мислела, че е за доста по-дълго?



Предполагам зависи колко кърма имаш и как смяташ да си организираш кърменето, но фактора работа, непредвидена ситуация и бащата да храни бебето са много основателни фактори за вземане на помпа.
Аз никога нямаше да мога да изцедя ръчно толкова кърма, по-горе ти обясних че на мен ми трябваше за времето през което щяха да ме оперират ( 10 дена по 8 кърмения на ден=80 торбички по 150 мл) и изцеждах всеки ден след всяко кърмене 4 месеца, после изцеждах все по-рядко, защото имах достатъчно запас, а бебето изяждаше всичко.

# 81
  • Мнения: 7 091
Тандоори,
извинявай, може и да бъркам....
Мился че някъде беше споменала че си усетила второто бебе по-рано... В коя седмица и какво усети ?

Ами аз усетих в 14-та седмица и просто си беше като леките ритничета в началото. Съвсем леко, но няма как да се сбърка с друго, особено като си минал от там Wink

# 82
  • Мнения: 7 091

Тандоори, за мигрената (съчувстам ти, често си плача заради такава...) - да си призная и хапчета не ми помагат и сън, просто отминават за 2-3 дена, придружена с рев... и после се връща пак след някой и друг ден. Четох, че често мигрената е свързана с храненето и метаболизма. Препоръчват да не се ядат цитрусови плодове и млечни продукти (аз нямам никаква воля и никога не съм го опитвала). Най-важното е да почиваш и да не стоиш дълго време пред монитора.


Четох и аз това за храната, тъй като за пръви път ми е случва да имам мигрена може да пробвам за в бъдеще, но за главоболието като цяло не ми помогна хранителен режим, а доста години имам проблем с това.  Иначе последните дни повече от 20 мин не прекарвам пред лаптопа , даже понякога въобще не стоя.  Мерси за съветите!  bouquet

# 83
  • Мнения: 7 091
Тандоори, и аз имах няколко пъти безумно главоболие, което продължи два дни.Единия път изпих един парацетамол,ама не можех да го пия често.И една африканка ми каза,че ако ми сплете косата на малки плитки ще ми мине.Хич не ми се вярваше,ама наистина оттогава не съм имала никакви болки.Не знам дали има някаква разлика в плетенето на плитки, тя ми опъваше косата преди да я заплете.И ръцете и бяха студени.
Ако носиш очила с диоптър може и от това да е.

Хм, това за плитките е много интересно...трябва да прочета по въпроса. Мерси за идеята!

# 84
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Здравейте, очакващи мами!

Добре дошли на новите бременни попълнения!   bouquet

MrsG, ако ще се връщаш на работа, докато бебето е още малко (такъв е моят случай), си трябва сериозна помпа за промишлено производство  Mr. Green. Ако ще ползваш нормалното майчинство от около 3 месеца, а искаш да кърмиш до 6 - налага се яко помпане.

На мен също ми се беше завило свят от цени, но не щеш ли, някои застраховки покриват помпата - провери непременно за вашата. Аз не се бях сетила, но в болницата ми предложиха, дори те се свързаха със застрахователите да проверят. Взехме въпросната златна Pump in Style.

Иначе за Avent Isis съм чувала добри отзиви, но ако се ползва само от време на време, не става за ежедневно помпане.

Tandoori, искрено съчувствам за мигрената - знам много добре за какво говориш, аз съм повръщала от болки и ми се замъглява зрението. Имам рецепта за Имитрекс и ми действа най-добре от всичко друго. За щастие мигрена не ме хвана по време на бременността, но моите лекари ме бяха предупредили ако ме хване, да им се обадя. Има неща, които те могат да предпишат, по-малко вредни за бебето от стреса на една сериозна мигрена. Така че - обади се на докторите! Дано се оправиш! Praynig

# 85
  • Мнения: 7 091
Tandoori, искрено съчувствам за мигрената - знам много добре за какво говориш, аз съм повръщала от болки и ми се замъглява зрението. Имам рецепта за Имитрекс и ми действа най-добре от всичко друго. За щастие мигрена не ме хвана по време на бременността, но моите лекари ме бяха предупредили ако ме хване, да им се обадя. Има неща, които те могат да предпишат, по-малко вредни за бебето от стреса на една сериозна мигрена. Така че - обади се на докторите! Дано се оправиш! Praynig


Какво си приказваш, направо лоша работа... Confused Говорих аз с лекарите, аз имам и консултация на 3-ти, пак ще питам, казаха засега Тайленол, слава Богу не беше чак да откачам от болки ( както се е случвало с главоболие), но докторката ми каза ако стане нетърпимо и Тайленола не помага, да и се обадя пак. Надявам се, че няма да се наложи, поне засега уж премина кризата.  Praynig Непременно ще питам обаче и за нещо по-силно, щото Тайленола като бонбони ми действаше Rolling Eyes

Майчета, НЕЩО МНОГО ВАЖНО!!!!!!! Аз  досега не се бях сетила да препоръчам, надявам се да не се сърдят мамите, които вече родиха, ама пуст акъл... hahaha Blush  Когато аз кърмех, мъжа ми ми беше купил от тука на Гербер ( за тях знам, може да има и други фирми, които правят) едни като подложки, които са пълни със силиконов гел и могат да се затоплят или изстудяват ( в зависимост дали се иска да се увеличи или спре продукцията на кърма) съответно в микровълнова или в хладилник. Намерих линк с тези въпросните ето тук:
http://www.gerber.com/bf/products/accessories/index.html
Горещо ги препоръчвам за кърмещите мами! Просто бяха незаменими както при изцеждането, така и при кърменето, особено в началото ( когато кърмата не е тръгнала добре) и после в края ( когато вече искате да спрете постепенно кърменето, за да не вземате хапчета).
Надявам се на някого да е полезна тази информация.  bouquet

# 86
  • Мнения: X

Мишенце, моя мъник мръдна в 14-та седмица Mr. Green а усещането - просто не можеш го сбърка, все пак ти е за втори път Wink[/tt]

Ами аз не съм чувала или чела някой по-рано от 14  седмица да го е усетил бебето, затова питам....да не би да съм в грешка...Ето - и вие двете с Тандоори сте го усетили тогава. Усещането не може да се сбърка, наистина.
Затова се чудя....от 2 дена усещам бебето. В 12 седмица съм и знам че е безумно рано, но...не знам, странна работа. Следващата седмица съм на преглед и го чакам с нетърпение. Имам някакво особено чувство че може и да са близнаци, макар че вероятността е много малка. Ще разберем, надявам се следващата седмица Simple Smile

# 87
  • Мнения: 1 947
   На мен ми е за пръв път, но също усетих бебето в 14.седмица, чак към 18. вече здравите ритници. Simple Smile
А сега е много странно, че усещам два последователни бързи ритника/юмрука на оталечени места,
така да се каже Grinning,  и аз се чудя да не са две, ама не са, поне така се вижда на ултразвука.
   А за мигрената - пфуу, и аз си я имам. Откак съм бременна по-рядко ме навестява, но аз и иначе нямам
ефикасно средство за болката. Търпя си и по възможност спя. За аулин в момента няма да споменавам. Grinning
   А ако може да попитам, понеже видях, че Tandoori е споменала за торбичките за кърма. В тях може да
се замразява кърмата, а как се размразява после? Аз не разполагам с микровълнова фурна, а четох, че не
е добре да се размразяват на стайна температура продължително време... Та се чудя... newsm78 Мерсаж!

# 88
  • España
  • Мнения: 342
zdraveite.az sam za parvi pat v foruma i mi e mnogo interesno-4akam bebe na 1.10,za vtori pat parvoto dete mi e mom4e rodeno e v balgaria i sega e na 7 godini,a tova ste go rajdam tuk(ispania) i sam malko pritesnena.
ina4e bebeto ve4e rita i ne me ostavia da spia prez nosta kazvat 4e vtorite desa se usestali pove4e-neznaia,no parvoto mai be6e po krotko,ili sam zabravili ve4e???

Цитат
здравейте. аз съм за първи път в форума и ми е много интересно - чакам бебе на 1.10, за втори път първото дете ми е момче родено е в България исега е на 7 г., а това ще го раждам тук /испания/ и съм малко притеснена.
иначе бебето вече рита и не ме оставя да спя през нощта казват че вторите деца се усещали повече-незная, но първото май беше по кротко, или съм забравили вече???

Моля! Пиши на кирилица!

Последна редакция: чт, 27 апр 2006, 18:12 от Diviana

# 89
  • Мнения: 382
Аз вчера раздавах акъл за мигрената, а сега не мога да си отворя очите от болка  Cry. При нас атмосферното налягане се сменя през всеки 10 минути, направо ме разбива. Не мога да си стоя на краката Sad.
Аз за бебо - вярно, че ми е първа бременност, ама съм сигурна, че го усетих за първи път преди около седмица. Вчера даже беше много активен. Усещането е като куркане червата, като малки балончета, или пърхане на пепрудка, не мога да намеря точното описание, но се усеща, че бебо се мотае и си има някаква работа...
Мамета, а вие от кога и на какви курсове за бременни сте ходили, ходите и ще ходите?

Общи условия

Активация на акаунт