От коя диета/режим на хранене сте доволни и препоръчвате?

  • 31 224
  • 263
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 1 488
Аз имам пренебрежително отношение към 90 ДД  Peace Дори негативно  Wink
Бял хляб, черен хляб - все същото.

А защо отслабват хората ли - ами, защото се яде в определен интервал от деня, което намалява поетото количество, което няма как да не даде резултат при тези, които имат да свалят много килограми  Peace

Самият факт, че някои хора я правят за н-ти път говори, че ефективността й е ден до пладне 

Отслабват заради разделното хранене и защото се яде три пъти в деня, не безразборно.
Аз също я правя Н-ти път, но не защото ефективността и е от ден до пладне, а защото не съм постигнала желаните кг.  Peace


За ефектността, може много да се спори. Да отслабва се, аз лично свалих 16.5 кг, като имах за цел поне 10. Но, спреш ли диетата, дори след още 3 месеца спазване на редуванията, по хранения, не по дни, килограмите се качват отново. Поне аз не можах да се науча да спазвам принципите след 180 дни на 90-дневната диета. Бях си гладна... Това ме  кара да си мисля, че имам инсулинова резистентност. Кръвни иследвания съм правила мин.година. Всичко беше наред...?

Да, аз търся начин на доживотно хранене, който ще ми донесе най-много ползи и е възможен за спазване.

# 151
  • Мнения: 2 826
Darcey, прави ли обременяване с глюкоза? Пие се глюкоза и се взима кръв общо три пъти през час?

# 152
  • Мнения: 5 459
Ева, а възможно ли е винаги когато си изследвам кръвната захар да е нормална и пак да имам ИР?

# 153
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Ева, а възможно ли е винаги когато си изследвам кръвната захар да е нормална и пак да имам ИР?
Да. Изследвай инсулин.

# 154
  • Мнения: 2 826
Ева, а възможно ли е винаги когато си изследвам кръвната захар да е нормална и пак да имам ИР?

При мен кръвната захар винаги си е била нормална. Проблемът е инсулинът, особено при обременяване с глюкоза си лъсва проблемът.
По принцип хората с ИР си личат по поясчето около кръста  Sad Както писах и по-горе на седем човека познати и приятели казах да си изследват инсулина, тъй като бяха с наднормени кила и особено голям "пояс" около кръста.

# 155
  • Мнения: 5 459
В смисъл? Различни ли са изследванията....защото аз съвсем подробно обясних на личната си лекарка, че пълнея буквално от нищо, а тя ме изпрати да си направя изследвания само на ТСХ.......

Аз около кръста нямам пояс, даже си имам и талия Simple Smile
При мен се наслагва на ханш и крака.....

# 156
  • Мнения: 2 826
В смисъл? Различни ли са изследванията....защото аз съвсем подробно обясних на личната си лекарка, че пълнея буквално от нищо, а тя ме изпрати да си направя изследвания само на ТСХ.......

ТСХ е за щитовидната жлеза. По принцип ендокринолог се занимава с тези метаболитни проблеми. Дано да си здрава, разбира се. Но това пълнеене от нищо....не знам....трябва да има причина за него.

# 157
  • SA
  • Мнения: 3 196
alinnna, не помня със сигурност дали ти беше писала по-напред, че си качила в някакъв период 40 кг излишни. Ако това е така, то мисля е задължително да се изследваш за инсулинова резистентност, независимо че повече мазнини ти се трупат по крака и ханш. При толкова много килограми няма как и в коремната област да не се натрупват. При това не е задължително човек да има много излишни килограми, за да е с инсулинова резистентност.
Както Ева е обяснила, изследване само на инсулин и кръвна захар на гладно често не са достатъчни, за да се отхвърли тази диагноза. При някои хора е добре да се направи обременяване с глюкоза, при което се изследват успоредно инсулин и кръвна захар на гладно, на 1 и 2 час. По промените в тях се съди дали има проблем.

# 158
  • Мнения: 2 826
Та да си довърша мисълта  Simple Smile Моето лично мнение е, че първо човек трябва да е 100 % сигурен, че няма метаболитен проблем, заболяване на щитовидната жлеза или някакво друго заболяване, свързано с килограмите. Едва след това би могло да се мисли за режим на хранене или диета.
Ето например това, което обсъждахме - за един човек като мен с ИР, който не знае, че е болен 90-дневната диета ще е много опасна.
Ще дам и друг пример - след като родих доста трудно свалях кг. Правех разни диети и не и не. Явно още тогава съм била с ИР в някаква начална фаза. Та отивам аз при Гайдурков да ми предпише режим - и той пише - 1 месец чай с мед и плодове  Shocked Да не ви казвам, че 2 дни издържах на този режим, много зле ми беше. Сега си мисля - това направо е подсъдно. Как може да се предписва такъв режим на човек, когото виждаш за пръв път през живота си и не си направил каквото и да е изследване?!?!

# 159
  • София
  • Мнения: 39 135
А това пък чай с мед и плодове е такава глупост! Изкукуригваш от глад и ти се яде всичко, което видиш!  И непрекъснато си в тоалетната.
Аз съм издържала седмица, обаче после озверявам.

# 160
  • Мнения: 8 163
Плодовете са въглехидрати. Сушените плодове имат страшно много въглехидрати. Плодовите сокове са също въглехидрати.
Варивата и картофите също.
Отделен е въпроса, че може би се водят добри въглехидрати
И плодовете, и зеленчуците са основно захари.

И не е "може би", а наистина се водят добри въглехидрати. Тялото реагира на тях по различен начин, защото се усвояват по-бавно. Успоредно с тях в организма постъпва широк спектър от хранителни вещества в естествения им, разпознаваем от тялото вид (за разлика от тези в разните хранителни добавки).

# 161
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Само плодове е безумие. Изкарвала съм 40 дни на Лидия Ковачева. Свалих 15 кг, после качих 30.  ooooh!

# 162
  • Мнения: 5 459
О, момичета, благодаря. Още другата седмица ще отида на лекар.
 

# 163
  • Мнения: 6 214
Ужас! Да вземеш на някой пари за диета и да му кажеш "чай и плод"...  ooooh! ooooh!

# 164
  • Мнения: 8 163
Ако е поставено ограничение върху количеството плодове и зеленчуци, които да се приемат дневно, разбира се ще има глад. Ако ядеш на корем - няма да има глад. Личен опит - по принцип се храня така. Не само аз, разбира се. Има много хора, които приемат основната част от калориите си от плодове к зеленчуци. Една от най-известните е Фрили, банановото момиче.

Общи условия

Активация на акаунт