Препоръчайте ми диета моля :)

  • 8 714
  • 63
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 240
Здравейте. В процес на търсене на подходяща диета съм. Целта ми е поне 5 кг. Висока съм 168 и тежа 67кг. Не се харесвам, постоянно изгледам подпухнала. Миналото лято свалих за 5 месеца до 61 кг следвайки групата и спазвайки режима на Атанас Узунов, но това нещо не е за мен. Измъчвах се от глад и лош дъх и непрестанно ми прилошаваше. Много ми капеше косата и трудно я възстанових после. Отделно ми се напукаха капиляри по лъцете и лицето и станах на петна, крампите в краката ми бяха денонощни. Забравях и не можех да се концентритам. Абе най-ужасните ми 5 месеца, но наистина свалих. За спорт нямам време и сили. Страдам от хронична умора и глад. Можете ли да ме насочите към режим или диета, с които да сваля бързо някое кило и излишната вода. Кое в крайна сметка е правилното хранене?

# 1
  • София
  • Мнения: 7 984
Миналото лято диетувах по тази книга, не е сложно:
https://www.orangecenter.bg/klyuchat-kam-barziya-metabolizam.html

Постепенно се свалят въглехидратите и не се стига до кетоза. И се сменя храната,  няма време да омръзне.

# 2
  • Мнения: 2 170
Аз диетувах с моя си диета , за която не гарантирам , че работи за всеки , но за мен проработи.
Не ядях сладко , хляб и газирано 5 дни в седмицата(събота и неделя са разтоварващи)

Давам пример на това , което консумирах за деня:
Закуска:
1)Нискомаслено цедено кисело мляко(120/150гр) с ягоди(200гр)
Или
2) Овесени ядки с канела, ябълка и фурма за вкус

Обяд:
1) Салата
Или
2) нещо готвено вкъщи

СЗ: плод или сурови ядки

Вечеря:
Примрите са същите като вечерята.

Подчертавам ,че диетата сама си я наложих и не гарантирам успех при всеки. Важно е да се пие много вода.
С нея свалих 10 килца за 5 месеца.

Сега вече нямам проблеми , хапвам си съвсем нормално , без ограничения и качването на килограми е трудно( 49кг , 165см)

# 3
  • Мнения: 1 196
Аз съм си почитател на нисковъглехидратния режим с превес на белтъчини.

# 4
  • Мнения: 1 106
Зоната на Бари Сиърс, всичко останало е издевателство над оеганизма

# 5
  • Мнения: 5 240
Каква е тази зона? Книга ли е това?

# 6
  • Мнения: 8 855
Проблемът на диетите е, че в най-лошия случай хората се провалят, в най-добрия ги изкарват, но в крайна сметка после се връщат към старите си навици.
По тази причина смятам, че най-разумно е да се ориентираш към промяна на хранителния режим, която да бъде трайна и начин на живот.

Щом си качила килограми, значи преяждаш - приемаш повече калории от изразходваните. За да свалиш, трябва да си в дефицит. Ползвай някое от приложенията, които са безплатни и в продължение на седмица записвай всяко нещо, което изяждаш. Така в края на въпросната седмица ще можеш да погледнеш и да си направиш анализ. Виж от кои храни идват най-много въглехидрати и мазнини, кои от тях са цели храни, кои са опаковани снакове, сокове, газирани напитки и т.н. И почни да ги редуцираш. Опитвай се калориите за деня да са разпределени равномерно в три основни хапвания и малка следобедна закуска, евентуално.
И включи движение задължително - качване на стълби, ходене пеш и т.н.

# 7
  • Мнения: 900
Не се мъчи с диети само за 5 кг.
Направи си един хубав детокс на огранизма
За подпухналост- вероятно е от солта.Задържаш вода-спри я или намали.
Провери си щитовидната жлеза

# 8
  • Мнения: 2 052
АУ е само един, и то доста тесен, поглед към нисковъглехидратното хранене. За здрави хора с малко наднормено тегло (или тегло в рамките на нормалното за ръста но малко над желаното) едно либерално НВВМХ според мен ще реши неусетно проблема - в много по-спокоен темп и почти без обичайния стрес за всяка диета.
Ако няма медицински причини, няма и смисъл от резки строги ограничения, които не са устойчиви в дългосрочен или дори средносрочен план. Ако има здравословни съображения - тогава според тях, разбира се. 

# 9
  • Мнения: 1 106
Да, книга има, има и група във Фейсбук. Но си трябва четене в началото.
Хранителен режим е.
Начин на живот.
А по-тъпо изказване от това да спреш или поне намалиш водата, никога не съм чувала. Направо да си отреже единия крак, така килограмите ще са й в минус.

# 10
  • INFJ
  • Мнения: 9 326
Намали калориите. Идва пролет, яж леки храни, богати на количество и по-бедни на калории. Салати, супи, печено месо/риба. Мазнини набавяй от маслини, ядки. Пий много вода и чайове.
Аз така свалям.

# 11
  • Мнения: 900

А по-тъпо изказване от това да спреш или поне намалиш водата, никога не съм чувала. Направо да си отреже единия крак, така килограмите ще са й в минус.

Да спре или намали СОЛТА, защото от нея задържа вода и подпухва
Чети и мисли ако изобщо  ти се отдава преди да коментираш и пускаш плоски шегички!!!

# 12
  • INFJ
  • Мнения: 9 326
Каква е тази зона? Книга ли е това?

Зоната не е диета, а хранителен режим, начин на живот. Или поне би трябвало да е така. Нашите се хранят "в зоната", когато решат да свалят, много добри резултати дава, особено при баща ми - доста излишни килограми свали.
Но е за сериозни хора, не е за мен Grinning Наистина иска четене за да се запознаеш, но после се научават нещата и се свиква.

# 13
  • Мнения: 5 240
Благодаря за отговорите. Ще ги разуча нещата, а между временно наистинаимам нужда от детокс.

# 14
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 260
Аз съм отслабвала с тези двете диети https://cinderella.bg/vav-forma/iziashtna/metabolitna-dieta 
 https://www.bg-mamma.com/index.php?topic=982977&utm_source=N … tm_campaign=Mails
но след това е необходимо бавно захранване за да се задържат килограмите Simple Smile
Принципа ми е да не консумирам след това трите бели отрови - сол, захар и бяло брашно освен това много внимавам да не ям трансмазнини т.е. преработени мазнини които се съдържат във всички полуфабрикати изобщо ограничила съм мазнините само до зехтин екстра вържин олиото е рафинирано с нефт и не е добро за консумация Simple Smile Всички е-та в храните подуват както и солта необходимо е да се избягват Simple Smile
Аз лично напоследък съм се отпуснала защото боледувах и ядох неща които по принцип не консумирам но скоро ще спазвам някоя от тези диети Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт